Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Μανούλες τον Ιούλιο 2024


Recommended Posts

πρίν από 38 λεπτά , Mar122 είπε:

Θέλω να προσπαθήσω να μην πάρω πάνω από 5 6 γιατί ξεκίνησα με 67 δεν θέλω να ξεφύγω. 

Ρε συ έχω πάντα εκεί στο 37 μου είπε ο γιατρός ότι κάποιες έχουν ανεβασμένη θερμοκρασία στο πρώτο τρίμηνο να το παρακολουθώ πρωί και που που και μέσα στην μέρα και θα το δούμε όταν θα ξανά πάω και να μην ανησυχώ... Αλλααααα εγώ εννειται ανησυχώ ακόμα 😂

Ααααα 52 είναι μακάρι να ήμουν τόσο εγώ ξεκίνησα με 67 και σκεφτο αν πάρω εκεί στα 11 κιλά που λένε θα φτάσω 77 σοκ 

Εγώ είμαι και κοντή, 1.55 υψος, όποτε τα 52 κιλά δεν είναι ότι είμαι πολλή αδυνατη... Στις άλλες δυο εγκυμοσυνες είχα ξεκινήσει στα 48 κιλά και είχα παρει 18 κιλά στην πρωτη και 12 κιλά στη δευτερη.. Ελπίζω και τώρα να πάρω γυρω στα 10-12 κιλά.. Αλλα έτσι που τρώω το κόβω για παραπανω 

Just now, Ναταλια1990 είπε:

Εγώ είμαι και κοντή, 1.55 υψος, όποτε τα 52 κιλά δεν είναι ότι είμαι πολλή αδυνατη... Στις άλλες δυο εγκυμοσυνες είχα ξεκινήσει στα 48 κιλά και είχα παρει 18 κιλά στην πρωτη και 12 κιλά στη δευτερη.. Ελπίζω και τώρα να πάρω γυρω στα 10-12 κιλά.. Αλλα έτσι που τρώω το κόβω για παραπανω 

Κι εμένα η θερμοκρασία μου είναι στο 37 και νομίζω ο γιατρός είχε πει ότι είναι φυσιολογικό. Αλλά εγώ δεν νιώθω άρρωστη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 350
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ στην προηγούμενη ξεκίνησα 64 κ πήρα 13 αλλά είχα κ 4 κιλά μωρό και στις 40 μέρες ήμουνα στα κιλά μου ήδη!!!!! Τώρα ξεκίνησα 62 κ έχω βάλει ήδη 4.5 αλλά πρέπει να κλείσω το στόμα μου γτ τρώω μόνο σαβουρες....το arsa είναι ένα αγγείο που έχουμε όλοι, Αποκλίνουσα δεξιά υποκλείδιος αρτηρία

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε; Εμένα βγήκαν τα αποτελέσματα της καμπύλης.

Το νηστείας έπεσε στο 85 αλλά στην μία ώρα είναι 149.  Στις εξετάσεις δίνει ως τιμή φυσιολογική <180 αλλά με 75 γρ. γλυκόζη.Στο ίντερνετ που έψαξα για τα 50γρ. δίνει ανάμεσα στο 130-140. Οπότε δεν ξέρω τι να υποθέσω.

Τα έστειλα και στο γιατρό και περιμένω να με πάρει.

Υπάρχει καμία που γνωρίζει τι ισχύει μέχρι να μιλήσω με τον  γιατρό;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, anast. είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Εμένα βγήκαν τα αποτελέσματα της καμπύλης.

Το νηστείας έπεσε στο 85 αλλά στην μία ώρα είναι 149.  Στις εξετάσεις δίνει ως τιμή φυσιολογική <180 αλλά με 75 γρ. γλυκόζη.Στο ίντερνετ που έψαξα για τα 50γρ. δίνει ανάμεσα στο 130-140. Οπότε δεν ξέρω τι να υποθέσω.

Τα έστειλα και στο γιατρό και περιμένω να με πάρει.

Υπάρχει καμία που γνωρίζει τι ισχύει μέχρι να μιλήσω με τον  γιατρό;

Χωρίς να είμαι σίγουρη 100% έτσι είχα διαβάσει και εγώ στην 1 ώρα να είναι έως 140. Πες μας όμως όταν σου πει ο γιατρός σου γιατί με ενδιαφέρει και μένα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, anast. είπε:

Ήταν η τιμή της papp a. 

Μήπως θέλεις τις πιθανότητες για τρισωμια;

Εμένα μου είχε στην papp a μια μέτρηση που έλεγε πιθανότητα για τρισωμια με βάση την ηλικία της μητέρας και εκεί μου έβγαλε 1/479 εσενα στου την είχε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Mar122 είπε:

Εμένα μου είχε στην papp a μια μέτρηση που έλεγε πιθανότητα για τρισωμια με βάση την ηλικία της μητέρας και εκεί μου έβγαλε 1/479 εσενα στου την είχε?

Ναι ναι..Έχει 3 τρισωμίες τέτοιες.Ποια θέλεις;

Αλλά δεν κοιτάς αυτή,κοιτάς την τροποποιημένη πιθανότητα με βάση την υπερηχογραφική εικόνα του εμβρύου και τις αιματολογικές της μητέρας.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, anast. είπε:

Ναι ναι..Έχει 3 τρισωμίες τέτοιες.Ποια θέλεις;

Αλλά δεν κοιτάς αυτή,κοιτάς την τροποποιημένη πιθανότητα με βάση την υπερηχογραφική εικόνα του εμβρύου και τις αιματολογικές της μητέρας.

Κατάλαβα. Τις έχω στείλει στον γιατρό αλλά λείπει εξωτερικό και μου είπε η γραμματέας θα τις έβλεπε σήμερα το μεσημέρι αλλά δεν έχω απάντηση ακόμα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Mar122 είπε:

Κατάλαβα. Τις έχω στείλει στον γιατρό αλλά λείπει εξωτερικό και μου είπε η γραμματέας θα τις έβλεπε σήμερα το μεσημέρι αλλά δεν έχω απάντηση ακόμα 

Αν η τροποποιημένη πιθανότητα έχει αυξηθεί σημαίνει ότι και υπερηχογραφικά το μωρό και το αίμα σου μείωσε τις πιθανότητες για τρισωμία.

Αχ αυτοί οι γιατροί..με το πάσο τους πάνε και μας κάνουν να αγωνιούμε..

Εύχομαι να σε πάρει σύντομα και να είναι όλα καλά!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...