Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Πεθερές και όχι μόνο η συνεχεια....


selestina

Recommended Posts

οσο για τα γενεθλια μου, παντα θα της το πει ο αντρας μου και θα με παρει το απογευμα και θα μου πει:αχ δεν ηξερα οτι εχεις γενεθλια!!εδω και 9 χρονια που ειμαι με τον αντρα μου, ΔΕΝ το ξερει!!!!για την κορη της ομως παιρνει γλυκα και κερναει τις φιλες της. και την ακουω σε συζητησεις που λεει:εχω δεν ξεχωριζω νυφη και κορη, το ιδιο ειναι!!!ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ!!!ΤΟ ΑΠΟΚΟΡΥΦΩΜΑ ΕΙΡΩΝΙΑΣ ΚΑΙ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑΣ!!!!δηλαδη εγω να γυρισω να πω οτι την εχω σαν τη μανα μου???!!!!ποτε!!!απο δωρα και μενα κατι βρακια μου παιρνει και κανενα ζευγαρι παντοφλες, ολα λαικης η τζαμπο, τα οποια πανε σκουπιδια κατευθειαν!!!αληθεια πως απευθυνεστε στα πεθερικα???εγω κατευθειαν, χωρις χαρακτηρισμο. αν κσι τωρα με το παιδι, γιαγια και παππου τους λεω.:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και μενα κουνιαδος και κουνιαδα φωτεινοι παντογνωστες. εχουν αποψη για τα παντα και με εκνευριζουν. αν και τελευταια εχουνε καταλαβει οτι δεν τους δινω καμμια σημασια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οσο για τα γενεθλια μου, παντα θα της το πει ο αντρας μου και θα με παρει το απογευμα και θα μου πει:αχ δεν ηξερα οτι εχεις γενεθλια!!εδω και 9 χρονια που ειμαι με τον αντρα μου, ΔΕΝ το ξερει!!!!για την κορη της ομως παιρνει γλυκα και κερναει τις φιλες της. και την ακουω σε συζητησεις που λεει:εχω δεν ξεχωριζω νυφη και κορη, το ιδιο ειναι!!!ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ!!!ΤΟ ΑΠΟΚΟΡΥΦΩΜΑ ΕΙΡΩΝΙΑΣ ΚΑΙ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑΣ!!!!δηλαδη εγω να γυρισω να πω οτι την εχω σαν τη μανα μου???!!!!ποτε!!!απο δωρα και μενα κατι βρακια μου παιρνει και κανενα ζευγαρι παντοφλες, ολα λαικης η τζαμπο, τα οποια πανε σκουπιδια κατευθειαν!!!αληθεια πως απευθυνεστε στα πεθερικα???εγω κατευθειαν, χωρις χαρακτηρισμο. αν κσι τωρα με το παιδι, γιαγια και παππου τους λεω.:wink:

Χχαχαχαχα!!!Κι εμενα ετσι παντοφλες απο το τζαμπο που τις πεταω η τις δινω χαχαχαχ!!!!!Ασε που επιμενει οτι φοραμε το ιδιο νουμερο παπουτσι και τα δοκιμαζει στο δικο της ποδι και καθε φορα ειναι ολα οσα μου φερνει μικρα .


ElOAp3.png

zJ3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

ena vinil mpoufan me poulies!!!!!tis brakares kratates ksanatulikse tes kai kantes dwro s authn sth giorth ths giati mallon sto diko ths kolo 8a tis metrhse!!

Για να τραγουδησεις στην πιστα θα στο πηρε!!

και βινιλ και με πουλιες??? :D:D:D:D

με κανες και γελασα !να εισαι καλα!!

Link to comment
Share on other sites

Χχαχαχαχα!!!Κι εμενα ετσι παντοφλες απο το τζαμπο που τις πεταω η τις δινω χαχαχαχ!!!!!Ασε που επιμενει οτι φοραμε το ιδιο νουμερο παπουτσι και τα δοκιμαζει στο δικο της ποδι και καθε φορα ειναι ολα οσα μου φερνει μικρα .

Καλε θελει να σε δειξει οτι εχει μικρο ποδαρι!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Α ναι σιγουρα!!!

Αχ γενικα ειναι φοβερη αποτυχια το γουστο της και ενταξει εμενα δε με νοιαζει ας φοραει οτι της αρεσει αλλα δεν μπορω οταν φερνει συνεχεια λαθος πραγματα στο παιδι καλα ασε για τα νουμερα που η θα του φερνει για μετα απο 2 χρονια η θα του φερνει μικροτερα και δε βαζει και μια καρτουλα αλλαγης μεσα να παω εστω να τα αλλαξω ,θελει ντε και καλα να τα κρατησω.Αμ δε...


ElOAp3.png

zJ3jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας το λέω ότι η πεθερούλα η δική μου είναι μάλαμα.

Ποτέ δεν πάει να μας πάρει δώρα.

Μου δίνει χρήματα για να ψωνίσω ό,τι θέλω και για μένα και για το παιδί

Και ποτέ δεν ρωτάει τι πήρα

Βέβαια της τα δείχνω και πάντα λέει "με γεια σας, να είστε καλά να τα χαρείτε"

Και είναι τόσο κουβαρντού που κάθε φορά ψωνίζω κανονικότατα.

Και δεν δίνει μόνο στις γιορτές μας, αλλά γενικότερα, όποτε της έρθει

Μια φορά με τα χρήματα που μου έδωσε πήρα καλό παλτό κι ένα ανεξάρτητο γούνικο γιακά από αλεπού που δένει γύρω από το λαιμό με βελούδινη κορδέλα και ένα μπουφάν για καθε μέρα.Και δεν ήταν εκπτώσεις, να σημειώσω!!

Φέτος γιορτή-γενέθλια μου έκανε δώρο ...ένα μωβ!Δεν πίστευα στα μάτια μου.Ακόμα δεν το έχω χαλάσει και θα το διαθέσω σε κάτι πραγματικά χρήσιμο, γιατί είναι και δύσκολες οι εποχές.

Πολλές φορές νιώθω άσχημα με τα τόσα δώρα της.Το βρίσκω υπερβολικό.

Και φυσικά είναι τόσο διακριτικός άνθρωπος που δεν το αναφέρει πουθενά ότι μου κάνει δώρα.

Τις παραμονές του γάμου μου, ήρθε στο σπίτι-και παρά τα αυξημένα έξοδα που είχαμε όλοι μας εκείνη την περίοδο-μου έδωσε ένα μεγάλο ποσό και μου είπε: "Νυφούλα μου, αυτά είναι για σένα, για να ετοιμαστείς για την εκκλησία"

Πλήρωσα κομμώτρια και μακιγιάζ με αυτά τα χρήματα και πήρα και σατέν νυχτικιά με ασορτί ρόμπα Nota.

Δεν είναι όλες οι πεθερές μέγαιρες

Βέβαια δεν την αγαπάω μόνο για τα δώρα της

Είναι χρυσή γυναίκα

Τώρα, αν πει κάποια στιγμή κάτι και το πάρω στραβά, είναι τόσο σπάνιο...

Link to comment
Share on other sites

Στη συννυφάδα μου, όταν έκλεισαν χρόνο παντρεμένοι με τον κουνιάδο μου, της έδωσε επίσης ένα σημαντικό ποσό, αλλά με τον όρο να το χρησιμοποιήσουν για να πάνε ενα ταξίδι να χαρούν.

Κι από το πουθενά πήγαν στο εξωτερικό, πλήρωσαν μεταφορικά και διαμονή, ψώνισαν και μάλλον σκάρωσαν και το ανιψουλάκι μας τότε...Αφού 9 μήνες μετά γεννήθηκε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...