Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Πεθερές και όχι μόνο η συνεχεια....


selestina

Recommended Posts

Αχ, μας λείπει ο χρόνος μας και χαλαρώνουν οι σχέσεις !!!

Αλλά πραγματικά όσα έχω πει σε εσάς έτσι μαζεμένα δεν τα έχω συζητήσει ούτε με φίλες μου, παρά μόνο αποσπασματικά.. Μα, ρε κορίτσια, είναι τυχαίο που βρίσκεις ανθρώπους να λένε τα ίδια πράγματα, τα ίδια περιστατικά, πολλές φορές με ακριβώς ίδιες λέξεις??? Από ποιόν να ζητήσω να με καταλάβει αν όχι από κάποιον που καταλαβαίνω απολύτως και εγώ!!! Τουλάχιστον εδώ μεταξύ μας λέμε και μια καλή κουβέντα η μία στην άλλη, το ρίχνουμε και λίγο στην πλάκα, βρίσκουμε και καμμιά καλή συμβουλή που να ταιριάζει στην περίπτωσή μας...!!

το ίδιο και εγω, ετσι δεν τα έχω πει σε κανένα και όπου έχω κάνει θέμα κανείς δεν με έχει καταλάβει όπως εσείς. Οταν είσαι έξω από το χορό είναι διαφορετικά τα πράγματα. Παντως είναι αξιοθαυμαστο πως οι ιστορίες μας μοιαζουν τόσο πολύ πραγματικά απορώ!!! μερικές φορές διαβάζω προβλήματα λες και τα έχω γραψει εγώ, πραγματικά καταλαβαινω οτι δεν είναι μόνοι οι δικοί μου έτσι γιατί είχα καταντήσει να νομίζω πως είμαι εξωγηινη:!::!::!::!::!::!:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αχ, αχ, αχ...μουρχονται διαφορα στο μυαλο και νευριαζω και μονο που τα σκεφτομαι. δεν μου εχουνε δωσει ποτε τιποτα (ουτε ενα ευρω), δεν μου προσφερουν τιποτα (εκτος του οτι κρατησαν ενα χρονο τη μικρη , κιαυτο επειδη το θελε ο αντρας μου) και παρολαυτα θελουν να χωνονται. και αμα τους ακουσεις:δεν ξερω εγω, τι νομιζετε ...και με τον τροπο τους να μπλεκονται!!!και αμα δειτε ρε κοριτσια φωτο απτο γαμο???λες και πηγαιναν σε κηδεια. ουτε ενα χαμογελο. ο δε κουνιαδος ουτε φωτο δεν ηρθε να βγει!!!και μια καλη κουβεντα???τιποτα. αν πανε ομως σε κανενα αλλο γαμο, βαπτιση, λενε μονο τι ωραια, τι καλα!!!και οι καημενοι οι γονεις μου να πληρωνουν. οταν ειναι για λεφτα κανουν τις παπιες οι ...ακατανομαστοι!!!φουντωσα τωρα!!!

Link to comment
Share on other sites

η γνώμη μου είναι να μιλάτε, όσο μπορείτε με χιούμορ, όσο μπορείτε με ευγένεια, όσα μπορείτε να τα προσπερνάτε κ κυρίως να αγαπάτε κ να έχετε από κοντά τους άντρες σας, γιατί στους συζυγάτους είναι το κλειδί!

δεσποτική περιστεράκι είναι κ η δική μου μάνα, αλλά είναι φάτσα φόρα.

η πεθερούλα μου είναι δεσποτική, αλλά πισώπλατα...

δεσποτικός είναι κ ο πεθερός, αλλά με τον ίδιο τρόπο της μάνας μου, ίσως κ πιο μπουκαδόρικα!

αλλά τα ανοιχτά βιβλία τα διαβάζεις, τα άλλα μπροστά άλλα πίσω δεν μπορείς να τα κουμαντάρεις!

Εχεις πέσει σε δεσποτάτο εσύ!!!

Ο δεσποτικός κουνιάδος πιάνεται;:confused::evil:

Γιατί έχω κι από τέτοιον...

Οταν γνώρισα τον περιστέρη μου έλεγαν όλες οι κουνιαδοκαμένες φιλενάδες μου "τυχερή που δεν έχεις κουνιάδα!!"

Και με βρήκε άλλο χειρότερο...

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς είναι πολλή αργά για διπλωματία... το έχω χάσει το παιχνίδι σε αυτόν τον τομέα. Ασε που τα μουτρα μου τα λένε όλα όταν την βλέπω. το ξέρω οτι περισσοτερα θα κέρδιζα με τον τρόπο που λες αλλά δυστυχώς δεν είναι στην φύση μου. Οταν τσαντίζομαι και νευριάζω με τα καμώματα τους ειμαι χειμαρρος!

πιο εκφραστική από εμένα κ πιο αυθόρμητη από εμένα, με συγχωρείς αλλά δεν υπάρχει. μιλάμε ότι είμαι πρόβατο!

αλλά μετά από λάθη-πάθη, έμαθα να μετράω μέχρι το 5 από μέσα μου κ ακόμα κ αν τα ματια μου λένε άλλα, δίνω σόου!

στο τέλος θα την λατρέψω στ' αλήθεια!:lol:

της δικιάς μου το ευαίθητο σημείο είναι ότι πλέον παίζω μπάλα μπροστά στον πεθερό. οπότε δεν παίζει διαστρέβλωση!

όταν είμαστε οι δυό σας μίλα για χαζά κ μισά! χαρούμενη πάντα! άνετη! ποτέ μην ανοίγεσαι όταν είστε οι δυο σας.

αν σου ξεφύγει κατι, άλλαξε κουβέντα κ ασχολήσου με αυτό, σαν να μην ακους τίποτα άλλο.

καταλαβαίνω τί λες, πώς νιώθεις.

αλλά περνάει!

κυρίως πρέπει να σκεφτούμε ότι δείχνοντάς τους την αδυναμία ελέγχου της κατάστασης, σαν να ομολογούμε ότι παραιτούμαστε από το γάμο μας, ότι τους χαρίζουμε το γιο τους για πάντα.

εμείς είμαστε οι γυναίκες τους, έχουμε την οικογένειά μας κ αυτό είναι δύναμη, που δεν χαρίζεται! απλά κάθε άντρας έχει τα κουμπιά του κ κάθε πεθερά την αχίλλειο πτέρνα της!

δεν είμαστε μόνο εμείς τρωτές! μην αφήσεις κανέναν να σου το επιβάλει.-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πιο εκφραστική από εμένα κ πιο αυθόρμητη από εμένα, με συγχωρείς αλλά δεν υπάρχει. μιλάμε ότι είμαι πρόβατο!

αλλά μετά από λάθη-πάθη, έμαθα να μετράω μέχρι το 5 από μέσα μου κ ακόμα κ αν τα ματια μου λένε άλλα, δίνω σόου!

στο τέλος θα την λατρέψω στ' αλήθεια!:lol:

της δικιάς μου το ευαίθητο σημείο είναι ότι πλέον παίζω μπάλα μπροστά στον πεθερό. οπότε δεν παίζει διαστρέβλωση!

όταν είμαστε οι δυό σας μίλα για χαζά κ μισά! χαρούμενη πάντα! άνετη! ποτέ μην ανοίγεσαι όταν είστε οι δυο σας.

αν σου ξεφύγει κατι, άλλαξε κουβέντα κ ασχολήσου με αυτό, σαν να μην ακους τίποτα άλλο.

καταλαβαίνω τί λες, πώς νιώθεις.

αλλά περνάει!

κυρίως πρέπει να σκεφτούμε ότι δείχνοντάς τους την αδυναμία ελέγχου της κατάστασης, σαν να ομολογούμε ότι παραιτούμαστε από το γάμο μας, ότι τους χαρίζουμε το γιο τους για πάντα.

εμείς είμαστε οι γυναίκες τους, έχουμε την οικογένειά μας κ αυτό είναι δύναμη, που δεν χαρίζεται! απλά κάθε άντρας έχει τα κουμπιά του κ κάθε πεθερά την αχίλλειο πτέρνα της!

δεν είμαστε μόνο εμείς τρωτές! μην αφήσεις κανέναν να σου το επιβάλει.-

τι ωραια που τα λες...και ακομη καλυτερα που τα εφαρμοζεις..μακαρι να μπορεσω καποτε και εγω..

Link to comment
Share on other sites

αχ, αχ, αχ...μουρχονται διαφορα στο μυαλο και νευριαζω και μονο που τα σκεφτομαι. δεν μου εχουνε δωσει ποτε τιποτα (ουτε ενα ευρω), δεν μου προσφερουν τιποτα (εκτος του οτι κρατησαν ενα χρονο τη μικρη , κιαυτο επειδη το θελε ο αντρας μου) και παρολαυτα θελουν να χωνονται. και αμα τους ακουσεις:δεν ξερω εγω, τι νομιζετε ...και με τον τροπο τους να μπλεκονται!!!και αμα δειτε ρε κοριτσια φωτο απτο γαμο???λες και πηγαιναν σε κηδεια. ουτε ενα χαμογελο. ο δε κουνιαδος ουτε φωτο δεν ηρθε να βγει!!!και μια καλη κουβεντα???τιποτα. αν πανε ομως σε κανενα αλλο γαμο, βαπτιση, λενε μονο τι ωραια, τι καλα!!!και οι καημενοι οι γονεις μου να πληρωνουν. οταν ειναι για λεφτα κανουν τις παπιες οι ...ακατανομαστοι!!!φουντωσα τωρα!!!

μια από τα ίδια και εμείς.. ούτε φύλλο τσακιστό. Στις φωτογραφίες πήγαν να φύγουν στον γάμο και τους φώναξε ο φωτογραφος. Περιττό να σας πω οτι στο album δεν έβαλα καμία τους!!! επίσης να θυμίσω οτι εκανα γάμο και βάπτιση μαζί (ειχα κάνει πολιτικό πρωτα). Την μικρή μου ο κουνιαδος την είδε 6 μηνών λιγο πριν την βάπτιση και αφού τα είχα χώσει στην πεθερά μου για την στάση τους. Ηρθαν γιατί φοβήθηκαν μην δεν τους καλέσουμε. Τα μυστήρια έγιναν επαρχία ήρθαν τους ταισαμε τους ποτίσαμε τους κλείσαμε και ξενοδοχείο δύο δωμάτια μάλιστα να είναι ανετα με τα παιδιά τους. Εφυγαν σαν τους κλέφτες το πρωί ούτε που μας χαιρέτησαν και το καλύτερο για το τέλος. ΔΩΡΟ ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΗΡΑΝΕ!!! μονο για το παιδί ένα σετάκι ρούχα. Σε εμάς δεν πήραν ούτε έχουν παρει τίποτα ούτε στον πολιτικό ούτε κάτι για το καλό όταν μπήκαμε σπίτι μας. Μετά τι να πεις????

Link to comment
Share on other sites

μια από τα ίδια και εμείς.. ούτε φύλλο τσακιστό. Στις φωτογραφίες πήγαν να φύγουν στον γάμο και τους φώναξε ο φωτογραφος. Περιττό να σας πω οτι στο album δεν έβαλα καμία τους!!! επίσης να θυμίσω οτι εκανα γάμο και βάπτιση μαζί (ειχα κάνει πολιτικό πρωτα). Την μικρή μου ο κουνιαδος την είδε 6 μηνών λιγο πριν την βάπτιση και αφού τα είχα χώσει στην πεθερά μου για την στάση τους. Ηρθαν γιατί φοβήθηκαν μην δεν τους καλέσουμε. Τα μυστήρια έγιναν επαρχία ήρθαν τους ταισαμε τους ποτίσαμε τους κλείσαμε και ξενοδοχείο δύο δωμάτια μάλιστα να είναι ανετα με τα παιδιά τους. Εφυγαν σαν τους κλέφτες το πρωί ούτε που μας χαιρέτησαν και το καλύτερο για το τέλος. ΔΩΡΟ ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΗΡΑΝΕ!!! μονο για το παιδί ένα σετάκι ρούχα. Σε εμάς δεν πήραν ούτε έχουν παρει τίποτα ούτε στον πολιτικό ούτε κάτι για το καλό όταν μπήκαμε σπίτι μας. Μετά τι να πεις????

ουτε και εμεις απο δωρο τιποτα, αυτο εννοειται.ισα ισα χρεωθηκαμε τα φαγητα τους και τον υπνο τους, γιατι και ο δικος μας εγινε εκτος..ουτε καν ρωτησαν ποσο κοστισε ο γαμος, ποσο το ξενοδοχειο, ΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΟ ΤΙΠΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

είσαι περιπτωσάρα αδερφούλα!

όχι δεν έχω κουνιάδο, ευτυχώς.

καλομαθημένη κουνιάδα! άσε! βαριέμαι κ να τα θυμάμαι!

τους έχω μάθει, τους θεωρώ προβλέψιμους όλους, από τη μάνα μου-που την ξεχέ στο χαλαρό, μέχρι τα πεθερικά που επίσης μου είναι ευκολάκι, κ ας μην τους τα λέω τόσο ωμά ούτε τόσο συχνά.

ο καθένας μας είναι διαφορετικό τροπάριο! άρα χρειάζεται διαφορετικό αντίδοτο για το δηλητήριο! λεώ εγώ τώρα!

για μένα ο κινητήριος λόγος να αρχίσω να αλλάζω τρόπο από πρόβατο σε λύκο ντυμένο με προβιά, είναι ότι αγαπούν κ προσέχουν το παιδί μου!

βέβαια, στο παρελθόν τα είδα όλα, όταν τέθηκαν θέματα οικονομικά, ονόματος, πρεστήζ της πεθεράς σε σχέση με το κόμπλεξ της απέναντι στη μάνα μου...κ άλλα χαζά, ούτε το παιδί υπολόγισαν ούτε το δικό τους παιδί.

όλα κύκλος είναι! όλα τα μπορούμε για την οικογένειά μας! βάλτε το γυναικείο μυαλό σας να δουλέψει κ μη συμβουλεύεστε το θυμό σας.

βρείτε καλές στιγμές με τον συζυγάτο κ δέστε ό,τι θέλετε να πετύχετε! σιγά σιγά!

Link to comment
Share on other sites

είσαι περιπτωσάρα αδερφούλα!

όχι δεν έχω κουνιάδο, ευτυχώς.

καλομαθημένη κουνιάδα! άσε! βαριέμαι κ να τα θυμάμαι!

τους έχω μάθει, τους θεωρώ προβλέψιμους όλους, από τη μάνα μου-που την ξεχέ στο χαλαρό, μέχρι τα πεθερικά που επίσης μου είναι ευκολάκι, κ ας μην τους τα λέω τόσο ωμά ούτε τόσο συχνά.

ο καθένας μας είναι διαφορετικό τροπάριο! άρα χρειάζεται διαφορετικό αντίδοτο για το δηλητήριο! λεώ εγώ τώρα!

για μένα ο κινητήριος λόγος να αρχίσω να αλλάζω τρόπο από πρόβατο σε λύκο ντυμένο με προβιά, είναι ότι αγαπούν κ προσέχουν το παιδί μου!

βέβαια, στο παρελθόν τα είδα όλα, όταν τέθηκαν θέματα οικονομικά, ονόματος, πρεστήζ της πεθεράς σε σχέση με το κόμπλεξ της απέναντι στη μάνα μου...κ άλλα χαζά, ούτε το παιδί υπολόγισαν ούτε το δικό τους παιδί.

όλα κύκλος είναι! όλα τα μπορούμε για την οικογένειά μας! βάλτε το γυναικείο μυαλό σας να δουλέψει κ μη συμβουλεύεστε το θυμό σας.

βρείτε καλές στιγμές με τον συζυγάτο κ δέστε ό,τι θέλετε να πετύχετε! σιγά σιγά![/QUOTE]

ΣΩΣΤΗΗΗ!!!

εγω εχω και κουνιαδο και κουνιαδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ουτε και εμεις απο δωρο τιποτα, αυτο εννοειται.ισα ισα χρεωθηκαμε τα φαγητα τους και τον υπνο τους, γιατι και ο δικος μας εγινε εκτος..ουτε καν ρωτησαν ποσο κοστισε ο γαμος, ποσο το ξενοδοχειο, ΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΟ ΤΙΠΟΤΑ

το ίδιο και εμείς όλα πληρωμένα και εκείνοι ούτε δώρο αλλά ούτε και ένα ευχαριστούμε πολύ για οτι κάνατε για εμάς ... ήταν ωραία ...περάσαμε καλά

τιποτα!!! εφυγαν και τέλος!! πως να χειριστώ διπλωματικά μετά τέτοιες αλλοπρόσαλλες συμπεριφορές??? και η πεθερά μου δεν έπρεπε να τους πεις κάτι? πως σε άλλα ανακατεύεται και σε αυτά που πρέπει να μιλησει κάνει την πάπια? αφού όμως τα κάνει ο καλός της ο κανακάρης και τον δικό μου τον έχει χεσμένο μονο για δουλειες και αγγαρείες είναι καλός. Εκείνη το σωστό είναι σαν μάνα έπρεπε να ρωτήσει τον γιο της. Παιδί μου τι δωρο θα κάνεις στον αδελφό σου?τιποτα??? ε οχι! και να προστατευσει έτσι την σχεση των δυο αδελφιών. Εγώ ετσι θα έκανα τουλαχιστον. Αυτή όμως δεν παει κόντρα στον κανακάρη της. Επίσης να θυμίσω οτι και ο πεθερός μου που πεθανε πριν από λιγους μήνες ούτε εκείνος είχε ερθει να δει το εγγόνι του. ουτε στο νοσοκομείο ουτε στο σπίτι που μενουμε και απο πανω. Παρόλου που είχε προβλήματα κυριώς ψυχολογικά εγώ δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να του το συγχωρέσει. Διοτι στα αλλα εγγονια ήταν παραπάνω απο εντάξει. Ολο δωρα ρουχα,παιχνίδια,τηλεορασεις,air condition και εμάς ουτε να την δει δεν ήρθε.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια!

Πρώτα ο Θεός, φεύγουμε σε 1,5 με 2 μήνες, σύμφωνα με τον αντρούλη μου!Δεν αντέχει ούτε αυτός άλλο, σιχτιρίζει κάθε μέρα!!!!

Κάνω και δίαιτα τώρα, γιατί του λέω άμα πάμε σπίτι μας θα μπορώ να κυκλοφορώ και με το νεγκλιζέ!Προετοιμάζω το έδαφος καταλαβαίνετε....

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο και εμείς όλα πληρωμένα και εκείνοι ούτε δώρο αλλά ούτε και ένα ευχαριστούμε πολύ για οτι κάνατε για εμάς ... ήταν ωραία ...περάσαμε καλά

τιποτα!!! εφυγαν και τέλος!! πως να χειριστώ διπλωματικά μετά τέτοιες αλλοπρόσαλλες συμπεριφορές??? και η πεθερά μου δεν έπρεπε να τους πεις κάτι? πως σε άλλα ανακατεύεται και σε αυτά που πρέπει να μιλησει κάνει την πάπια? αφού όμως τα κάνει ο καλός της ο κανακάρης και τον δικό μου τον έχει χεσμένο μονο για δουλειες και αγγαρείες είναι καλός. Εκείνη το σωστό είναι σαν μάνα έπρεπε να ρωτήσει τον γιο της. Παιδί μου τι δωρο θα κάνεις στον αδελφό σου?τιποτα??? ε οχι! και να προστατευσει έτσι την σχεση των δυο αδελφιών. Εγώ ετσι θα έκανα τουλαχιστον. Αυτή όμως δεν παει κόντρα στον κανακάρη της. Επίσης να θυμίσω οτι και ο πεθερός μου που πεθανε πριν από λιγους μήνες ούτε εκείνος είχε ερθει να δει το εγγόνι του. ουτε στο νοσοκομείο ουτε στο σπίτι που μενουμε και απο πανω. Παρόλου που είχε προβλήματα κυριώς ψυχολογικά εγώ δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να του το συγχωρέσει. Διοτι στα αλλα εγγονια ήταν παραπάνω απο εντάξει. Ολο δωρα ρουχα,παιχνίδια,τηλεορασεις,air condition και εμάς ουτε να την δει δεν ήρθε.

Γλυκό μου τατάκι, το air condition σου έχει κάτσει, έτσι;;;;Το θυμάμαι και από άλλα ποστ!!!:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...