Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

Πεθερές και όχι μόνο η συνεχεια....


selestina

Recommended Posts

εγώ πάντως είδα κ πολλά καλά από τα πεθερικά μου, κυρίως χάρη στον πεθερό.

ενώ η πεθερά άφηνε πάντα να φαίνεται εκείνη η καλή κ παρουσίαζε τον πεθερό ως πηγή έντασης κ διαφωνίας! συνέβαινε το αντίθετο κ όμως άργησα να το καταλάβω. μου πήρε χρόνια! έφαγα τα μούτρα μου, τα νεύρα μου, καβγάδισα άπειρες φορές, έκλαψα, έκλαψα, πότισα μαξιλάρια κ μαξιλάρια με δάκρυα!

δεν το άντεχα το άδικο, το ψέμα, την υποκρισία!

σιγά σιγά της μοιάζω!!!!!! όλες το έχουμε! κ εγώ ακόμα στην αρχή είμαι!

έχω δρόμο ακόμα μέχρι να κάνω απόσβεση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαράκι αφού έχετε από πάνω σπιτάκι, μην πτοείσαι, βάλτε σιγά σιγά κουζίνα και θα είστε τέλεια!Μήπως μπορείτε να βάλετε από τώρα ένα ψυγειάκι πάνω και να μένετε εκεί και να κατεβαίνετε μόνο για φαγητό;;;Εγώ αυτό θα έκανα!

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως είδα κ πολλά καλά από τα πεθερικά μου, κυρίως χάρη στον πεθερό.

ενώ η πεθερά άφηνε πάντα να φαίνεται εκείνη η καλή κ παρουσίαζε τον πεθερό ως πηγή έντασης κ διαφωνίας! συνέβαινε το αντίθετο κ όμως άργησα να το καταλάβω. μου πήρε χρόνια! έφαγα τα μούτρα μου, τα νεύρα μου, καβγάδισα άπειρες φορές, έκλαψα, έκλαψα, πότισα μαξιλάρια κ μαξιλάρια με δάκρυα!

δεν το άντεχα το άδικο, το ψέμα, την υποκρισία!

σιγά σιγά της μοιάζω!!!!!! όλες το έχουμε! κ εγώ ακόμα στην αρχή είμαι!

έχω δρόμο ακόμα μέχρι να κάνω απόσβεση!

Τι ωραία που τα λες βρε φέφι μου!!!!!!!Για να επικοινωνήσεις με τα ζώα πρέπει να μιλήσεις τη γλώσσα τους και ιδιαίτερα με τις ύαινες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γλυκό μου τατάκι, το air condition σου έχει κάτσει, έτσι;;;;Το θυμάμαι και από άλλα ποστ!!!:D:D:D:D:D:D:D

ολα μου έχουν κάτσει ρε γαμώτο... Θέλω να δείξω την αντίθεση διοτι δεν είναι κρίμα από την μία να κάνει τα απίστευτα και από την άλλη ούτε να έρθει να δει την γλυκια φατσούλα που έχει το αγγελουδάκι μου??? εγγονι του δεν ήταν και αυτό? σκεφτεσαι αμα μεγαλώσει και με ρωτήσει για τον άλλον παππου της τι θα πω?? οτι δεν ήρθε να σε δει και πήρε μόνο ένα τηλέφωνο στο νοσοκομείο???? θα πρέπει να σκαρφιστώ και να πω ιστορίες για να μην την πληγώσω. Αυτα σκεφτομαι και στεναχωριέμαι και τα air condition , τα παιχνίδια και τα ρούχα που ΔΕΝ ΤΗΣ ΠΗΡΑΝ τα έχω χεσμένα. Αυτά δεν θα της λείψουν ποτέ όσο ζω για τα άλλα στεναχωριεμαι!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ολα μου έχουν κάτσει ρε γαμώτο... Θέλω να δείξω την αντίθεση διοτι δεν είναι κρίμα από την μία να κάνει τα απίστευτα και από την άλλη ούτε να έρθει να δει την γλυκια φατσούλα που έχει το αγγελουδάκι μου??? εγγονι του δεν ήταν και αυτό? σκεφτεσαι αμα μεγαλώσει και με ρωτήσει για τον άλλον παππου της τι θα πω?? οτι δεν ήρθε να σε δει και πήρε μόνο ένα τηλέφωνο στο νοσοκομείο???? θα πρέπει να σκαρφιστώ και να πω ιστορίες για να μην την πληγώσω. Αυτα σκεφτομαι και στεναχωριέμαι και τα air condition , τα παιχνίδια και τα ρούχα που ΔΕΝ ΤΗΣ ΠΗΡΑΝ τα έχω χεσμένα. Αυτά δεν θα της λείψουν ποτέ όσο ζω για τα άλλα στεναχωριεμαι!!!!!!!!!!!

Ναι, έχω καταλάβει γιατί στεναχωριέσαι.......Πες της καλύτερα ότι πέθανε την εποχή που γεννήθηκε και γι'αυτό δεν πρόλαβε να τη δει.......Πόσο άδικοι γίνονται οι γονείς, και γιατί τέτοιες διακρίσεις, δεν καταλαβαίνω...Κρίμα, πολύ κρίμα........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

...έχουμε την οικογένειά μας κ αυτό είναι δύναμη, που δεν χαρίζεται!

Αυτό είναι μεγάλη αλήθεια που αν τη συνειδητοποιήσουμε πραγματικά θα πάρουμε τα πάνω μας και θα κερδισουμε πολλά...

Link to comment
Share on other sites

τι ωραια που τα λες...και ακομη καλυτερα που τα εφαρμοζεις..μακαρι να μπορεσω καποτε και εγω..

όλα τα μπορείς, όλες μας!

αφού μπόρεσα εγώ, μη μασάς! βάλε το μυαλό σου να δουλέψει.

αγάπα τον άντρα σου κ δούλεψε με αυτό για να πετύχεις ό,τι θέλεις.

κ εγώ ακόμα σου είπα ότι έχω δρόμο, γιατί έχω πολλά χιλιόμετρα να διανύσω μέχρι να βγουν όλα τα σπασμένα.

κόρες, με το καλό, κερδίζετε! για όλη την οικογένεια!

Μετά τι να πεις????

δόξα τω Θεώ να λες που δεν τους χρωστάς.

γαιτί εγώ το έζησα από την αντίθετη κ πίστεψέ με πονάει!

φαντάσου που όσα μου πρόσφεραν οι γονείς μου ήταν ήδη του ματς, αλλά ό,τι έδωσαν αυτοί έγινε βούκινο κ με άσχημο τρόπο...

οπότε προτιμότερο αυτό που ζεις!

ΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΟ ΤΙΠΟΤΑ

τα ίδια σου λέω κ εσένα αφροδιτούλα μου.

Τι ωραία που τα λες βρε φέφι μου!!!!!!!Για να επικοινωνήσεις με τα ζώα πρέπει να μιλήσεις τη γλώσσα τους και ιδιαίτερα με τις ύαινες!!!!

τί παραπάνω διαθέτει η μαντάμ από εσένα; λάτρεψε τους εχθρούς σου, αυτό θα τους σκοτώσει. το έχεις ακουστά; σοφό!

αλλά να χρησιμοποιείς το μυαλό σου όταν μιλάς μαζί τους, όχι την καρδιά σου.

ολα μου έχουν κάτσει ρε γαμώτο... Θέλω να δείξω την αντίθεση

πρώτα κοίταξε τον εαυτό σου, μη μου πάθεις τίποτα, γιατί από την πείρα μου ούτε κοιμόμουν ούτε έτρωγα ή μασαμπούκιαζα (των άκρων), κόντευα να λαλήσω.

πάρε τον άντρα σου κ χαλάρωσε όπου κ όπως μπορείς!

να μη δείξεις τίποτα κ σε κανέναν. αυτό που θέλεις να δείξεις, αν κρίνω από τα δικά μου είναι οφθαλμοφανές σε όλους! τζάμπα χαλιέσαι! το ξέρουν ήδη!

άλλαξε τακτική, γιατί όσο προσπαθείς με αυτόν τον τρόπο αρρωσταίνει το μυαλό σου (τα έχω περάσει) κ αυτοί που πρέπει να ιδρώσουν, περνούν ζωή κ κότα!

φιλικά στα λέω, γιατί σε νιώθω.

στην κόρη σου θα πεις αυτό που πρέπει κ αυτό το ξέρεις μόνο εσύ ως μαμά της.

η μαμά μου μας έλεγε την ωμή αλήθεια, αλλά μας έστελνε πάντα στη γιαγιά για επίσκεψη, φιλιά κ αγκαλιές.

κ σε εμάς ήταν προφανής η αδικία ανάμεσα στα άλλα εγγόνια.

δεν ξέρω ηλικία, αλλά μην υποτιμάς τη νοημοσύνη των παιδιών!

έχουν μεγαλύτερες κεραίες από των ενηλίκων.

Link to comment
Share on other sites

Κούκλες, απλώς είναι έτσι μερικές γυναίκες και πρέπει να το πάρουμε απόφαση....

Εμένα η μάνα μου όταν αποφάσισε να μου θέσει το δίλημμα ''ή χωρίζεις ή φεύγεις από το σπίτι'' το έκανε πριν πάει διακοπές, λέει, για να έχει ξεμπερδέψει με τα θέματα της και να περάσει όμορφα και ξεκούραστα...

Ακόμα το θυμάμαι, ήταν 28 Ιουλίου, η μέρα του μεγάλου καυγά τη λέω, και όλη η οικογένεια στράφηκε εναντίον μου (δυστυχώς και οι αδερφές μου, με τη μία τα έχουμε βρει βεβαίως)....Επί ώρες άκουσα τα χειρότερα και μετά φυσικά της είπα ''φεύγω'' και μου λέει ''μόλις μάθει ότι σε έδιωξα, θα σε διώξει κι αυτός''....Και μετά από αυτό έλεγε παντού ότι δεν με έδιωξε, λάθος κατάλαβα και όταν της έλεγα αφού δεν με έδιωξες τότε γιατί είπες αυτή τη φράση έκανε πως δεν άκουγε....

Αφήστε τα κορίτσια, χίλιες φορές να σε απορρίπτει η πεθερά παρά η ίδια σου η μάνα....που υποτίθεται ότι σε αγαπάει άνευ όρων....Και ειλικρινά θα το καταλάβαινα αν είχα μπλέξει με κανέναν παλιάνθρωπο, αλλά από πότε είναι έγκλημα να μην σπουδάσει κάποιος σε ΑΕΙ ή να μην είναι ψηλός;;;;

Και για να γελάσετε: Όταν ήμασταν φοιτήτριες 17-18 χρονών όλο και κάποιο αγόρι μας ζήταγε ραντεβού και το λέγαμε στη μάνα μας και μας ρώταγε σε ποια σχολή σπουδάζει. Αφού της απαντούσαμε έβγαζε ένα φυλλάδιο με τις βάσεις σε ΑΕΙ και ΤΕΙ (ξέρετε αυτά που μοιράζουν τα φροντιστήρια) κι έλεγε ''α εντάξει, με καλό βαθμό πέρασε, καλός είναι ή α πα πα με 15 πέρασε, χάλια!'' Χωρίς πλάκα!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι μεγάλη αλήθεια που αν τη συνειδητοποιήσουμε πραγματικά θα πάρουμε τα πάνω μας και θα κερδισουμε πολλά...

αν μου επιτρέπετε, αυτό πρέπει να κάνουμε εδώ.

να δίνουμε κουράγιο η μία στην άλλη να τα καταφέρνουμε, να συμβουλεύουμε η μία την άλλη για περιστάσεις, πριπτωσάρες κλπ

αν θυμόμαστε τα παλιά κ τα γράφουμε ξαναγράφουμε, εμείς ξαναρρωσταίνουμε, μαυρίζουμε την ψυχή μας.

άλλο να τα βγάλουμε από μέσα μας κ άλλο να χαλιόμαστε.

να μην τις ξύνετε τις παλιές πληγές, μόνο να μας γίνουν μάθημα για να προστατέψουμε τις οικογένειές μας.

πήρα φόρα, γιατί φούντωσα...:lol::cool:

Link to comment
Share on other sites

χριστίνα, η μαμά σου βγάζει γέλιο!

βέβαια όταν βιώνεις τέτοιες καταστάσεις από τη μάνα σου...τα άλλα πρέπει να είναι παιχνιδάκι.

άρα είσαι δυνατό σκαρί βρε κορίτσι! δες τα θετικά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ τωρα ξεμπερδεψα με τα μαγειρεματα μου,εχω κ τον μικρο με μυξουλες μαλλον κολλησα λιγακι κ εγω εγκυος γυναικα,μια ομορφια:wink:

Ε μενα παρολο που δε με χωνευει μια,φοβαται πλεον κ με χαζογλυφει καποιες φορες λογω του παιδιου,σου λεει "αυτη ειναι σκυλα,να την παρω τωρα με το καλο"βεβαια οι κοτσανες κοτσανες...


ElOAp3.png

zJ3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κούκλες, απλώς είναι έτσι μερικές γυναίκες και πρέπει να το πάρουμε απόφαση....

Εμένα η μάνα μου όταν αποφάσισε να μου θέσει το δίλημμα ''ή χωρίζεις ή φεύγεις από το σπίτι'' το έκανε πριν πάει διακοπές, λέει, για να έχει ξεμπερδέψει με τα θέματα της και να περάσει όμορφα και ξεκούραστα...

Ακόμα το θυμάμαι, ήταν 28 Ιουλίου, η μέρα του μεγάλου καυγά τη λέω, και όλη η οικογένεια στράφηκε εναντίον μου (δυστυχώς και οι αδερφές μου, με τη μία τα έχουμε βρει βεβαίως)....Επί ώρες άκουσα τα χειρότερα και μετά φυσικά της είπα ''φεύγω'' και μου λέει ''μόλις μάθει ότι σε έδιωξα, θα σε διώξει κι αυτός''....Και μετά από αυτό έλεγε παντού ότι δεν με έδιωξε, λάθος κατάλαβα και όταν της έλεγα αφού δεν με έδιωξες τότε γιατί είπες αυτή τη φράση έκανε πως δεν άκουγε....

Αφήστε τα κορίτσια, χίλιες φορές να σε απορρίπτει η πεθερά παρά η ίδια σου η μάνα....που υποτίθεται ότι σε αγαπάει άνευ όρων....Και ειλικρινά θα το καταλάβαινα αν είχα μπλέξει με κανέναν παλιάνθρωπο, αλλά από πότε είναι έγκλημα να μην σπουδάσει κάποιος σε ΑΕΙ ή να μην είναι ψηλός;;;;

Και για να γελάσετε: Όταν ήμασταν φοιτήτριες 17-18 χρονών όλο και κάποιο αγόρι μας ζήταγε ραντεβού και το λέγαμε στη μάνα μας και μας ρώταγε σε ποια σχολή σπουδάζει. Αφού της απαντούσαμε έβγαζε ένα φυλλάδιο με τις βάσεις σε ΑΕΙ και ΤΕΙ (ξέρετε αυτά που μοιράζουν τα φροντιστήρια) κι έλεγε ''α εντάξει, με καλό βαθμό πέρασε, καλός είναι ή α πα πα με 15 πέρασε, χάλια!'' Χωρίς πλάκα!!!!!!!!!!!!!

Α δεν παιζεται η δικια σου λεμε καλε :lol::confused:


ElOAp3.png

zJ3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Άλλο σκηνικό: τα φτιάχνει η μεγάλη μου αδερφή με γόνο-κληρονόμο, και τα κάνει πάνω της από χαρά η μάνα μου!Βέβαια ο άνθρωπος είχε πάρει ένα πτυχίο μέσω υπολογιστή, δεν είχε πάει πανεπιστήμιο, παρότι διέθετε του κόσμου τα λεφτά, και είχε δουλέψει έξι μήνες στη ζωή του να δει πως είναι....Μπροστά στα λεφτά όμως οι αξίες και τα πιστεύω μας αλλάζουν....Τον καλοδέχθηκε με τιμές...Αφού φέρθηκε επιεικώς άθλια στην αδερφή μου τελικά την παράτησε μετά από κάποια χρόνια αλλά η μάνα μου την έπρηζε να τα ξαναβρούν, να τον κυνηγήσει κλπ. Της λέει λοιπόν η αδερφή μου για να την ξεφορτωθεί: άστα μαμά κάνει και κοκαϊνη πού και πού''...Και τι της απαντάει: ε εντάξει παιδί μου, τι να κάνουμε, δεν πειράζει!!!!!!!!!!!!!!

Βρε λέτε να πίνει τίποτα η μάνα μου και να μη μας δίνει, εξού και τα κουλά;;;;

Link to comment
Share on other sites

Και άλλο σκηνικό (αν σας έχω πρήξει να μου το πείτε!):

Μάζευε επιχειρήματα κατά του άντρα μου η μάνα μου. Είχαμε πάει διακοπές λοιπόν και είχαμε περάσει χάλια (κάποιες ίσως θυμούνται από το θέμα ''γαϊδουριά ή κάτι άλλο'' τους φίλους που μας φιλοξένησαν και δεν μας τάιζαν ούτε μας πήγαιναν παραλία) και δυστυχώς της το είχα πει...Ε λοιπόν μου πετάει: που δεν σε πάει διακοπές, και της λέω ''τι λες ρε μαμά αφού πήγαμε στο τάδε μέρος'' και μου λέει ''α αυτό δεν πιάνεται γιατί περάσατε χάλια, άρα δεν σε πάει''!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...