Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

ΟΔΗΓΟΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 636
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

λοιπόν να και η συνταγή για τα μάφινς.Την βρήκα τελείως τυχαία αλλά είναι πολλή καλή και εύκολη!

http://www.sintagespareas.gr/sintages/eykola-paidika-sokalatenia-muffins.html

η μόνη μου παρατήρηση είναι αντί ελαιόλαδο χρησιμοποιήστε καλύτερα κάποιο σπορέλαιο ή λιωμένη μαργαρίνη.

Σωστό αυτό! Όσες φορές έχω φτιάξει μάφινς με ελαιόλαδο, έχουν βγει μάπα. Πολύ έντονη γεύση, δεν κάνει για μάφινς.

Εγώ ακολουθώ αυτή τη συνταγή και σας την προτείνω ανεπιφύλακτα: http://rednights.blogspot.com/2009/02/muffins-la-grecque.html


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Σαν ιδέα εγώ τη βρίσκω καταπληκτική, αλλά εννοείς ότι θα χαλάσεις το πειρατικό και θα το αλλάξεις σε Πήτερ Παν;

οχι δεν θα χαλασω το κρεβατι-καραβι,απλα θα ζωγραφισω στον τοιχο το θεμα πιτερ-παν(και εκει εχει καραβι....του καπτεν χουκ....αμ πως χαχαχαχα!!!!)

Καλέ ο άντρας σου μαστορεύει ΚΑΙ φτιάχνει και γλυκά?αυτός δεν είναι άντρας είναι λαχείο!μπράβο σας!!!!

ααα ναι!!!!αμα θελει το χρυσουλακι μου ολα τα κανει!!!!!θελει λιγο εκπεδευση γιατι αφου κανει τον κοπο να τα τρωμε κιολας :tongue::tongue::tongue: αλλα που θα παει;;;θα μαθει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για μας δε νομίζω, ο Πρωθυπουργός ενδιαφέρεται.

μπαααααα αυτος ειναι ανεπιδεκτος μαθησεως.......και στον αυτοματο πιλοτο αυτος θα χαθει και θα τρακαρει.....στα σιγουρα!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οχι δεν θα χαλασω το κρεβατι-καραβι,απλα θα ζωγραφισω στον τοιχο το θεμα πιτερ-παν(και εκει εχει καραβι....του καπτεν χουκ....αμ πως χαχαχαχα!!!!)

Πωπω εσύ θα κάνεις θαύματα όχι ζωγραφική. Τα σέβη μου και το θαυμασμό μου.

μπαααααα αυτος ειναι ανεπιδεκτος μαθησεως.......και στον αυτοματο πιλοτο αυτος θα χαθει και θα τρακαρει.....στα σιγουρα!!!!!

χαχαχαχαχαχαχαχα σωστό.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν θα χαλασω το κρεβατι-καραβι,απλα θα ζωγραφισω στον τοιχο το θεμα πιτερ-παν(και εκει εχει καραβι....του καπτεν χουκ....αμ πως χαχαχαχα!!!!)

πολύ σωστά το σκέφτηκες!!!!!βάλε μας φώτο...πρέπει να είναι τέλειο!


Link to comment
Share on other sites

τώρα που λέμε για διακόσμηση δωματίου.

αν δεν έχετε ευρουλάκια για τα αυτοκόλλητα κλπ που κυκλοφορούν,μπορείτε να γκουγκλάρετε το θέμα που σας ενδιαφέρει ,να βρείτε φωτο ή εικονίδια σε καλή ανάλυση (ακόμα και wallpaper) να τα εκτυπώσετε εσείς ή αν είναι μεγαλύτερα να τα δώσετε να τα τυπώσουν σε κανονικό χαρτί για να μην σας βγουν ακριβα.

Τα κόβετε λοιπόν και κόβετε και σκληρό χαρτόνι-ίσως από κούτες.

Παίρνετε ένα πινέλο και μια κόλλα κρυσταλιζέ(για να σας βγει πιο οικονομικά απ'την πχ uhu)την αραιώνετε λίγο και κολλάτε τη φιγούρα στο χαρτόνι.Αφήνετε να στεγνώσει.Με ταινία διπλής όψης μπορείτε να την κολλήσετε σε τοίχους ,ντουλάπες κλπ.Ετσι έχετε πάμφηνα διακοσμητικά και το πιο σημαντικό όπως τα φανταζόσασταν!

Είναι απλή διαδικασία ακόμα και γι'αυτούς που δεν το χουν με τη ζωγραφική-χειροτεχνία γενικότερα!


Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ;; Είμαι 32 ετών και έχω 2 αδέρφια δηλαδή είμαι παιδί τρίτεκνων γονιών έχω δικαιώματα τρίτεκνων ; Δικαιώματα έχουν μόνο οι τρίτεκνοι με ανήλικα τέκνα ή τέκνα που σπουδάζουν ; Αν γνωρίζει κάποιος μπορεί να μου πει..;

Γενικά υπάρχουν σύλλογοι τριτέκνων και πολυτέκνων και ενημερώνονται και βοηθιούνται πολλοί από εκεί αλλά εγώ όταν ήμουν μικρή η μητέρα μου έπαιρνε ένα βοήθημα στους δυο μήνες και δεν υπήρχε σύλλογος τριτέκνων τότε από όσο γνωρίζω . Συγνώμη αν βγαίνω εκτός θέματος αλλά ντρέπομαι να ρωτήσω στο σύλλογο τριτέκνων , μπορεί να υπάρχουν και γονείς ή παιδιά που έχουν δικαιώματα από τέτοιους συλλόγους και νομίζω πως δεν υπάρχει καμιά ενημέρωση γενικότερα για αυτό . Γνωρίζω ότι δίνουν τρόφιμα και ρούχα σε τέτοιους συλλόγους όποιος θέλει μπορεί να πάει και να προσφέρει και γενικά υπάρχουν και τα επιδόματα της πρόνοιας , που δίνονται σε κάποιους .

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ;; Είμαι 32 ετών και έχω 2 αδέρφια δηλαδή είμαι παιδί τρίτεκνων γονιών έχω δικαιώματα τρίτεκνων ; Δικαιώματα έχουν μόνο οι τρίτεκνοι με ανήλικα τέκνα ή τέκνα που σπουδάζουν ; Αν γνωρίζει κάποιος μπορεί να μου πει..;

Γενικά υπάρχουν σύλλογοι τριτέκνων και πολυτέκνων και ενημερώνονται και βοηθιούνται πολλοί από εκεί αλλά εγώ όταν ήμουν μικρή η μητέρα μου έπαιρνε ένα βοήθημα στους δυο μήνες και δεν υπήρχε σύλλογος τριτέκνων τότε από όσο γνωρίζω . Συγνώμη αν βγαίνω εκτός θέματος αλλά ντρέπομαι να ρωτήσω στο σύλλογο τριτέκνων , μπορεί να υπάρχουν και γονείς ή παιδιά που έχουν δικαιώματα από τέτοιους συλλόγους και νομίζω πως δεν υπάρχει καμιά ενημέρωση γενικότερα για αυτό . Γνωρίζω ότι δίνουν τρόφιμα και ρούχα σε τέτοιους συλλόγους όποιος θέλει μπορεί να πάει και να προσφέρει και γενικά υπάρχουν και τα επιδόματα της πρόνοιας , που δίνονται σε κάποιους .

Μαράκι καλά κάνεις και ρωτάς και καθόλου δεν χαλάς το θέμα!!Εντός σε βρίσκω και με το παραπάνω.

Μακάρι να μπορούσα να σου απαντήσω,αλλά δεν έχω ιδέα.

Ωστόσο ξερω πολύ καλά από γνωστούς μου τρίτεκνους-πολύτεκνους ότι σε αρκετές περιπτώσεις δεν υπάρχει σωστή ενημέρωση πάνω σε κάποια ζητήματα.

Βλέποντας τι γίνεται και στην τοπική κοινωνία,έχω καταλάβει ότι όταν ασχολούνται με τέτοιους συλλόγους άνθρωποι με όραμα,τότε γίνεται σωστή ενημέρωση.

Αν δεν υπάρχει κάποια κοπελα να ξερει να σου απαντήσει σίγουρα,δεν το βρίσκω τρομερό να ρωτήσεις κάποιον αρμόδιο στην περιοχή σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πονεμένη ιστορία αυτή με τους μεσάζοντες...

Επειδή είμαστε αγροτική περιοχή έχω ακούσει πολλά...

Για παράδειγμα,το πορτοκάλι πωλείται το κιλό από τον παραγωγό 10 λεπτα.Πόσο φτάνει στον καταναλωτή είναι...άλλη υπόθεση

Απειρες τέτοιες ιστορίες για αγρίους...

Για να μην πούμε για την τιμή του λαδιού...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είναι απίστευτη η αισχροκερδεια καποιον μεσαζοντων!Στα νησιά καταλήγουν να πληρώνουν τα λαχανικά χρυσάφι!

Μου έλεγαν γνωστοί μου από Εδεσσα πως έδιναν όσο όσο τα κεράσια και για να τα αγοράσεις εδώ πρέπει να δώσεις μια περιουσία.Είχα πάθει σοκ με την διαφορά.Και μιλάω για 10 χρόνια πριν.Ελεος!!!!


Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είναι απίστευτη η αισχροκερδεια καποιον μεσαζοντων!Στα νησιά καταλήγουν να πληρώνουν τα λαχανικά χρυσάφι!

Μου έλεγαν γνωστοί μου από Εδεσσα πως έδιναν όσο όσο τα κεράσια και για να τα αγοράσεις εδώ πρέπει να δώσεις μια περιουσία.Είχα πάθει σοκ με την διαφορά.Και μιλάω για 10 χρόνια πριν.Ελεος!!!!

Φούμπι μου στα νησιά υπάρχει...άλλος Θεός!

Γνωρίζω πολύ καλά ότι στα δυσπρόσιτα τα είδη πρώτης ανάγκης είναι πραγματικά απλησίαστα.

Αλλά άλλα τρόφιμα,που σε άλλες περιοχές κοστίζουν αρκετά,πχ ψαρικά και γενικά θαλασσινά, στα νησιά τα βρίσκεις σε καλύτερες τιμές,γιατί υπάρχει μεγάλη αλίευση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...