Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Καλημέρα κορίτσια !!! Έχω θετικο τεστ !!! Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξοι γιατί ίσως κάποιες να έχετε διαβάσει και παλαιότερα ότι δεν θπηρξε  εύκολος για μένα π δρόμος της μητρότητας … μου είπαν και εδώ θα το προσπαθήσουμε να τα καταφέρουμε και εύχομαι να φτάσουμε έως το τέλος γιατί είναι παρά πολύ νωρίς ακόμα και μιλάμε δ ξέρω πως θα αντέξω να μην πάθει ψυχολογικά χαχαχα ειλικρινά … σας ευχαριστω όλες που πριν ακόμα ξεκινησω διέγερση ήσασταν παρά πολύ αισιόδοξες και μου γράφατε ελπισοφορα μηνύματα και γενικά που προσπαθούμε να ηρεμουμε η μια την άλλη . Εύχομαι μεγάλη βδομάδα που είναι να καταφέρουμε όλες να κάνουμε την προσωπική μας ανασταση !!! 
       

      θα πάρω στο κέντρο να τους ενημερώσω να δούμε πως θα προσχωρήσουμε τι θα γίνει με τα καφέ εάν συνεχιστούν κλπ κλπ 

      Απαράδεκτος … θα έπρεπε να σε είχε πάρει τηλέφωνο να σε καλέσει στο γραφείο … ντροπή του που ξεστόμισε να ψαχτείς έξω είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη … εγώ δεν θα απαντούσα καν και θα πήγαινα άλλου … δηλαδή η μαια τι έπαθε ;;;; Την πρόσβαλες της φώναξες της μίλησες  άσχημα ; Δεν ξέρουν ότι είναι η φύση της δουλειάς τέτοια που έχουν να φροντίσουν καθημερινά έγκυες μα κυρίως την ψυχολογία κάθε έγκυας που μέσα στο άγχος στην παράνοια κλπ είναι λογικό να κάνει ερωτήσεις ακόμα κ ανούσιες είναι ο ρόλος τους να απαντούν με ευγένεια … για μένα ήταν απαράδεκτος .. ποιος ήταν ; 

      Μπράβο!!!! Συγχαρητήρια!!! 🥰 Είδες που στο είχα πει? Αχνη γραμμη + καφέ = θετικη χοριακη.  Τώρα το πάμε βήμα βήμα....εγώ έχω επαναληπτική την Τετάρτη...το ίδιο άγχος θα έχω πάλι...

      9 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Απαράδεκτη συμπεριφορά και γιατρού και μαιας. Οφείλουν να έχουν παραπάνω ενσυναισθηση και αν κάτι τους ενοχλεί να παίρνουν τηλ σαν άνθρωποι και να μιλάνε με ευγένεια και ενδιαφέρον. Θα βρεις σίγουρα γιατρό!!!! Σκέψου αν θέλεις σίγουρα να αλλάξεις. Σκέψου τι θα σε στρεσάρει λιγότερο...να είσαι με αυτόν και να φοβασαι να ρωτήσεις κάτι ξανά ή να αλλάζεις γιατρό? Εσύ ξέρεις το καλύτερο για σένα! Αν αποφασίσεις να αλλάξεις σε οποια πόλη μένεις ρώτησε φίλες και γνωστές και θα δεις ποιον προτείνουν οι περισσότερες. 

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Καλημέρα κορίτσια !!! Έχω θετικο τεστ !!! Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξοι γιατί ίσως κάποιες να έχετε διαβάσει και παλαιότερα ότι δεν θπηρξε  εύκολος για μένα π δρόμος της μητρότητας … μου είπαν και εδώ θα το προσπαθήσουμε να τα καταφέρουμε και εύχομαι να φτάσουμε έως το τέλος γιατί είναι παρά πολύ νωρίς ακόμα και μιλάμε δ ξέρω πως θα αντέξω να μην πάθει ψυχολογικά χαχαχα ειλικρινά … σας ευχαριστω όλες που πριν ακόμα ξεκινησω διέγερση ήσασταν παρά πολύ αισιόδοξες και μου γράφατε ελπισοφορα μηνύματα και γενικά που προσπαθούμε να ηρεμουμε η μια την άλλη . Εύχομαι μεγάλη βδομάδα που είναι να καταφέρουμε όλες να κάνουμε την προσωπική μας ανασταση !!! 
       

      θα πάρω στο κέντρο να τους ενημερώσω να δούμε πως θα προσχωρήσουμε τι θα γίνει με τα καφέ εάν συνεχιστούν κλπ κλπ 

      Απαράδεκτος … θα έπρεπε να σε είχε πάρει τηλέφωνο να σε καλέσει στο γραφείο … ντροπή του που ξεστόμισε να ψαχτείς έξω είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη … εγώ δεν θα απαντούσα καν και θα πήγαινα άλλου … δηλαδή η μαια τι έπαθε ;;;; Την πρόσβαλες της φώναξες της μίλησες  άσχημα ; Δεν ξέρουν ότι είναι η φύση της δουλειάς τέτοια που έχουν να φροντίσουν καθημερινά έγκυες μα κυρίως την ψυχολογία κάθε έγκυας που μέσα στο άγχος στην παράνοια κλπ είναι λογικό να κάνει ερωτήσεις ακόμα κ ανούσιες είναι ο ρόλος τους να απαντούν με ευγένεια … για μένα ήταν απαράδεκτος .. ποιος ήταν ; 

      Και να ξέρεις σε καταλαβαίνω...και γω συγκρατημένα αισιόδοξη ήμουν στην πρώτη χοριακη...στη δεύτερη το χάρηκα πιο πολυ. Όλα θα μας πανε μια χαρά!! ❤️

Cafe Νοέμβριος 2012


Garouf

Recommended Posts

γεια σας μανουλες...

Ελκπιζω να ειστε ολες τελεια.....

Λενα μου να σου ζησουν τα αντρακια σου και να τα δεις και τα τρεια οπος επιθημεις....Ελπιζω μεχρι τωρα να εχουν περασει οι πονοι και ειναι ειδη μαζι σου στην αγκαλιτσα σου.....

ελενη οι τρανσαμινασες εχουν σχεση με το συκοτι και μπορουν να αυξηθουν σχετικα ευκολα , ακομα και με μια αντιβιωση η ακομα και με το συδηρο που περνουμε...Μην αγχωνεσε , εξαλλου ειναι πολυ λιγος ο καιρος που εμεινε....

Παρεπιπτοντως ρε κοριτσια εγω ανεβασα τριγλυκαιριδια και χολιστερολη!!!τελειως κουλο???/Δεν ξερω βεβαια αν φταιει το γεγονως οτι στις 10 το βραδυ πριν το πρωι της εξετασης ειχα φαει γαριδες σαγανακι....

κατια αν δεν κανω λαθος μια απο της πρωηγουμενες μερες ειχες τα γεννεθλιακια σου....Χρονια πολλα (αν και κατοπην εορτης) Να σε χαιρονται και να χαιρεσε οσους αγαπας.... και του χρονου να σβησεις τα κερακια με το μηκρο αντρακι σου αγκαλιτσα!!!!1

Joan εσυ πως εισαι? απο ηθηκο πως παμε? (Ρωταω γιατι εγω στα τελευταια εχω αρχησει και τα κανω πανω μου, η αληθεια ειναι....)

Απο στιγμη σε στιγμη ερχεται η κουκλα,Ε?

Με το καλο και οσο πιο ανωδυνα γινεται?

Εμεις τιποτα συγκλονιστηκο, την Δευτερα εχω ραντεβου στον γιατρουλι με ολες τις εξετασεις για να κλεισουμε και επισημα ημερομηνια, ειχαμε πει για 12/11 αν πανε ολα καλα....

Να ειστε και να περνατε τελεια.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 507
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να σου ζήσουν Λένα τα διδυμάκια! Επειδή είμαι δίδυμη (ομοζυγωτή), νιώθω πάντα ιδιαίτερη συγκίνηση σε κάθε τέτοια γέννα.

Καλησπέρα και σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια.

Αύριο μπαίνω στη 38η εβδομάδα, και έχω ραντεβού για εξέταση από τον γυναικολόγο μου.

Ενημερωτικά, άλλαξα γιατρό στη 32η βδομάδα γιατί ο προηγούμενος (με τον οποίο είχα καταλήξει σε καισαρική ενώ είχαμε πάει για πρόκληση στη 38η βδομάδα λόγω ΔΚ) δεν υποστηρίζει φυσιολογικό μετά από καισαρική. Ο νέος μου γιατρός είναι έμπειρος στο VBAC αλλά και εξαιρετικός σαν άνθρωπος.

Έτσι μου δίνεται η ευκαιρία να προσπαθήσω κάτι που το θέλω πολύ. Ελπίζω να τα καταφέρω (και αν όχι, τουλάχιστον θα γεννήσω στην ώρα μου).

Στη προηγούμενη επίσκεψη η μικρή ήταν με ισχιακή προβολή, κάτι που δεν ανησύχησε το γιατρό, διότι είχε χώρο (και χρόνο) να γυρίσει. Ακόμα και αύριο να μην έχει γυρίσει, δεν ανησυχώ.

Αυτά τα νέα μου.

Με το καλό σε όλες τις κοπέλες που θα γεννήσουν τις επόμενες μέρες.

ΥΓ Marina1: Στην εγκυμοσύνη όλες οι μέλλουσες μαμάδες είναι υπερλυπιδημικές και υπεργληκεμικές. Δηλ. οι φυσιολογικές τιμές χοληστερίνης/γλυκεριδίων καθώς και σακχάρων είναι διαφορετικές από αυτές που έχουν οι μη εγκυμονούσες.

Χοληστερίνη 240 θεωρείται φυσιολογικότατη για έγκυο


DZLjp2.png

Μετά από 16 υπέροχους μήνες, αποθηλάσαμε.

3r0ap2.pngLVTCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κουκλες.

εγω σημερα πηγα για ενα τελευταίο ντόπλερ. η μικρή ειναι 3250 και μια χαρα. Αυριο παω για nst. εχ πλεον αρχισει να μετραω αντίστροφα και ανυπομονώ.

Garouf αν ο γιατρός υποστηρίζει vbac εχεις πολλες ελπίδες. Σημερα μιλαγα με μια φιλη. Γεννησε η κουμπάρα της φυσιολογικά μετα από καισαρική. Είχε μπεί στην 42 εβδομάδα και εκανε 36 ώρες. Ο γιατρός της ήταν σίγουρος. Αν και ταλαιπρήθηκε τα καταφερε. Ελπίζω να τα καταφέρεις και εσύ.


[url=http://www.tickerclub.com/][img]http://www.tickerclub.com/cache/fd592803ce.png[/img][/url]
[url=http://www.tickerclub.com/][img]http://www.tickerclub.com/cache/20a16dcd50.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Garouf μπράβο σου, εγω δεν ειχα τα κοτσια να το παλεψω για φυσιολογικο,αν το έκανα ομως θα πηγαινα στο Γιαννίκο.

Κρυωμενη ειμαι και σερνομαι 5 μερες τωρα...

η μικρη εχει ταλιμπανέψει πολυ και δεν μπορώ να την κάνω καλά.

Ουφ...αντε να γεννησω λεω να έρθω στα ισια μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!!

Σημερα, κλεινοντας την 36η εβδ ειχαμε ραντεβου με το γιατρο μας! εδωσε συγχαρητηρια στον μπεμπακο και τραβηξε λιγο το αυτακι της μαμας!:oops::oops::oops: Αρχιζω με τον "αριστουχο"!!! Φτασαμε σχεδον τα 2,500 κιλα, ειμαστε με ωραια προβολη του κεφαλιου, τα ποδαρακια μας οτι πρεπει για να σπρωξουν οταν χρειαστει, θεση ιδανικη για φυσικο τοκετο (εκτος απροοπτου), ωραια μπουτακια, μπρατσακια, κορμακι και 2 μεγαλα αρ*ιδακια!!! :shock::wink::-P:-D χχχααααχχχααααχχχααα φαινοντουσαν κανονικοτατα! οποτε ΑΡΙΣΤΑ ο μικρος!

παμε και στη μαμα τωρα... 3 κιλα σε 3 εβδομαδες!!! :oops::oops::oops: μονο αυτο λεω... με κοιταει, γλυκα ο καημενος ο γιατρος και μου λεει "πειναγες, κοριτσακι μου? τι εφαγες μεσα σε 3 εβδομαδες?" του ειπα οτι ξεφυγα λιγο απτη διατροφη και εκανα παρασπονδιες... αλλα δεν με κακοπηρε! ουτε με μαλλωσε! απλα μου ειπε να μπω παλι στο παλιο προγραμμα και να μην ξεφυγω πολυ! εχει δικιο φυσικα, γιατι εκει που ημασταν στα +10 κιλα στις 33 εβδ, τωρα πεταξαμε στα +13 στις 36εβδ! ετσι... απο αυριο θα μαι πιο προσεκτικη! για να μην φτασω τα +20 μεχρι το τελος... μεχρι 15 καλα ειμαστε!!!

οποτε... ολα καλα!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

marina1 σ'ευχαριστω πολυ για τις ευχες!!!

Garouf ευχομαι να τα καταφερεις και να τη ζησεις τη γεννα οπως την εχεις ονειρευτει! με το καλο...

joan80, κοντευεις, κοπελα μου!!! ολα να πανε υπεροχα!

Anstef περαστικουλια! κοντευεις κι εσυ υπομονη!!!


1lqJp2.png

EO6lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο στο αντράκι σου Κάτια!!!! Με το καλό!!!!!

Μωρε εγω τη ζυγαρια του γιατρού δεν την εμπιστευομαι, πάντα παραπάνω με εδειχνε.

Ενω η δικια μου σταθερη αξία!!!

Ωστοσο εχει χαλάσει καμια 10ρια μερες τωρα,καλό ή κακό δεν ξερω, αλλά με βολευει κιόλας!!!! χαχαχα

η αληθεια ειναι οτι το χω ρίξει έξω λιγο με το φαγητο!

Σκεφτομαι 2 εβδ εμειναν ας ευχαριστηθώ μωρε,ολο το καλοκαιρι πρόσεχα.

Μετα θα πεινάσω λιγουλάκι να χασω τα κιλά!

Link to comment
Share on other sites

κατια μια χαρα ο μικρούλης σου. Αντε και μπήκες πλέον στο μήνα σου. Αρχίζεις και εσύ να μετράς αντίστροφα. Γυρισε και ο μικρός. Σούπερ. Οσο για τα δικά σου κιλά αν προσεξεις λιγο δεν θα εχεις θέμα. Σιγουρα τα 3 κιλά σε 3 εβδομάδε ςείναι θεμα. Το είχα παθει και εγώ τον 4ο μήνα. Απλώς τωρα θελει προσοχή. Εγώ από την ημερα που μπήκα στο μηνα μου αρχισα να πειναω πααααρα πολύ. Συνεχως τρώω. Ευτυχως εχω τον μικρό που με γυμναζει. συνεχως τρεχω από πισω του και εχω παρει 11,5 κιλα.

Αnstef περαστικά σου. Ειναι ο καιρός περίεργος. Σημερα εβαλε ψύχρα.

Α, δεν σας είπα. Δεν είχα βγαλει τη βερα μου και προσπαθώ από χτες να τη βγαλω και δεν βγαίνει. Εχει πρηστεί το δαχτυλό μου και δεν ξερω τι να κάνω. Θα προσπαθήσω και αυριο και αν δεν βγει μαλλον θα έρθει ο κουμπάρος μου που είναι χρυσοχόος και θα προσπαθήσει να την κόψει. Πως την επαθα έτσι δεν μπορώ να καταλάβω.


[url=http://www.tickerclub.com/][img]http://www.tickerclub.com/cache/fd592803ce.png[/img][/url]
[url=http://www.tickerclub.com/][img]http://www.tickerclub.com/cache/20a16dcd50.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Η μικρή γύρισε με το κεφαλάκι κάτω! Δεν κατάλαβα πότε έγινε αυτό. Το μόνο που αυξήθηκε η κινητικότητα στο πάνω μέρος της κοιλιάς μου :).

Anstef, ο νέος γιατρός μου είναι ο Λάμπρος Γιαννίκος. Και μέχρις στιγμής έχω τα καλύτερα να πω! Μου είπε ότι πάμε πολύ καλά και από δω και πέρα χρειάζεται μόνο υπομονή. Οπότε και εγώ …. φέτα…


DZLjp2.png

Μετά από 16 υπέροχους μήνες, αποθηλάσαμε.

3r0ap2.pngLVTCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες!

Εχω φοβερο πονοκεφαλο σημερα, τοσο που περπατάω κ πονάω.άι στο καλο.και το μπουκωμα καλά κρατεί.

Γαρουφ μπράβο! Εκανες την καλυτερη επιλογη στο θέμα γιατρού!!!

Ευχομαι τα καλυτερα!!!!!!

Joan δοκιμασες να βαλεις λιγο λαδάκι ή σαπουνι και να την τριψεις? ελπιζω να μη χρειαστει κοψιμο.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κοριτσακια μου!

βαζω φρενο στις βλακειουλες και δεν θα παρω πολυ ακομα βαρος, πιστευω...

joan80 κι εμενα αυτες τις τελευταιες βδομαδες με ειχε πιασει πεινα... συνεχης κι ανικανοποιητη! οχι οτι ετρωγα ποσοτητα, αλλα ηθελα συνεχεια κατι... και να τα 3 κιλα!!! για μετα δεν με πειραζει, απλα να μην κανουμε ζημια στο μπεμπουλη και τη γεννα τωρα στο τελος σκεφτομαι... γι αυτο με μετρο παλι ολα... ;)

Garouf γυρισατε κι εσεις!!! αντε ενα ακομα βημα πιο κοντα στο φτ... με το καλο!

Anstef περαστικα! δεν βοηθαει ο καιρος... μια ετσι μια αλλιως, πολλοι την πατησαν! ...κι ο αντρας μου, οπως τα περιγραφεις... υπομονη και να ντυνεσαι τωρα!

οσο για τη βερα, joan80 λαδακι-σαπουνι-κρυο νερο, γιατι κριμα ειναι να την κοψεις! εγω στον 4ο την κρεμασα μαζι με το σταυρο στο λαιμο, καλου κακου...


1lqJp2.png

EO6lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δυστυχώς η βερα κόπηκε. Οποιος δεν εχει μυαλό αυτά παθαίνει. Ειχα δοκιμάσει πραγματικά τα πάντα αλλα πιεζε πλεόν αρκετα το δαχτυλο και υπήρχε ενα μονιμο πρήξιμο. Το θετικό είναι ότι παρόλο που κόπηκε ξαναφτιάχνεται. Ας είναι καλά ο κουμπάρος.

Anstef περαστικά. Ειναι δύσκολο το μπούκωμα. τα περασα και εγω.

garouf η μικ΄ρη είναι σε θεση, ετοιμη για τη μεγαλη εξοδο. αντε με το καλο λοιπόν.

Κατια το μονο σιγουρο είναι ότι τα ατιμα τα κιλά μπαίνουν χωρις να τα καταλαβεις. λιγο να αφεθείς, τσουπ και το κιλάκι. Εμενα ο γιτρός μου εχει και κόλλημα με τα κιλά. να φαταστείς, συμφωνα με τη δική του ζυγαριά εχω παρει 9 κιλά.ε, φευγοντας από το γραφείο του την προηγούμενη εβδομάδα μου λεει "προσεχε, μην παρεις άλλα". και στον γιο μου είχα παρει 13-14.


[url=http://www.tickerclub.com/][img]http://www.tickerclub.com/cache/fd592803ce.png[/img][/url]
[url=http://www.tickerclub.com/][img]http://www.tickerclub.com/cache/20a16dcd50.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, κοπελιες!!! πως τα παμε σημερα?

μια ερωτηση σε ολες : πως την παλευετε το βραδυ με την τουαλετα? εχω 3-4 μερες που παω καθε ωρα σχεδον... και τρεχοντας! αμα ριξει και καμια καλη... πετωντας!!! φορατε σερβιετακι? το σκεφτομαι αλλα... εσεις?


1lqJp2.png

EO6lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Κατια η τουαλετα ειναι πονεμενο θεμα. Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να μην πινεις πολλα υγρα αργα. Αν και βασικα το θεμα ειναι η θεση του μωρου που οιεζει. Υπομονη.

Εγω σερβιετακι μπορει να φορεσω εκτος σπιτιου. Μεσα οχι γιατι η υγρασια δεν κανει καλο. Θα πρεπει να αλλαζεις αρκετα συχνα. Επισης παντα ειχα το φοβο αν αρχισω σιγα σιγα να χανω υγρα οτι δεν θα το καταλαβω με το σερβιετακι. Οποτε προτιμω να αλλαζω συνεχως εσωρουχο.


[url=http://www.tickerclub.com/][img]http://www.tickerclub.com/cache/fd592803ce.png[/img][/url]
[url=http://www.tickerclub.com/][img]http://www.tickerclub.com/cache/20a16dcd50.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Κατια η τουαλετα ειναι πονεμενο θεμα. Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να μην πινεις πολλα υγρα αργα. Αν και βασικα το θεμα ειναι η θεση του μωρου που οιεζει. Υπομονη.

Εγω σερβιετακι μπορει να φορεσω εκτος σπιτιου. Μεσα οχι γιατι η υγρασια δεν κανει καλο. Θα πρεπει να αλλαζεις αρκετα συχνα. Επισης παντα ειχα το φοβο αν αρχισω σιγα σιγα να χανω υγρα οτι δεν θα το καταλαβω με το σερβιετακι. Οποτε προτιμω να αλλαζω συνεχως εσωρουχο.

αααχχχχ.... βρε joan80, μετα τις 9:00 δεν πινω τιποτα... οσο κι αν διψαω, επειτηδες! αλλα και παλι... δεν μιλαμε για ποσοτητα... ισα ισα οτι δεν μπορω να κρατηθω ειναι! εγω δεν βγαινω... αλλα σκεφτομαι μηπως βαζω κανενα το βραδυ... εσωρουχα αλλαζω 2-3 τη μερα! και το ενα στανταρ το βραδυ απο "ατυχημα"! απτην αλλη σκεφτομαι ακριβως αυτα που εγραψες και λεω... οκ 2-3-4 εβδ το πολυ εμειναν... υπομονη! θα δω... ευχαριστω παντως!!! φιλακια...


1lqJp2.png

EO6lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Ήθελα την γνώμη σας σε κάτι και αν είχατε κάτι αντίστοιχο..

Είμαι στην 36η Εβδομάδα και την προηγούμενη εβδομάδα μου είπε ο γιατρός μας να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία μιας και η μπέμπα φαινόταν μικρούλα...

τις έκανα και περίμενα τα αποτελέσματα... την κυριακή εντωμεταξύ που μας ξαναειδε ο γιατρός το μωρό ηταν ηδη 2370gr το οποιο απο οτι μας ειπε ειναι φυσιολογικο, απλώς θα βγει ενα κομψο κοριτσακι...

ολα καλα μεχρι εδω...

σημερα με πηρε ο αιματολογος που εκανα τις εξετασεις και μου ειπε οτι εχω θρομβοφιλια στα ορια και οτι πρεπει να κανω ενεσεις ηπαρινης απο εδω και περα και για ενα μηνα μετα τον τοκετο...

και εχω δυο βασικες αποριες....

επισκληρηδιος επιτρεπεται;; εχω διαβασει οτι πρεπει να περασουν 24 ωρες πριν την τελευταια ενεση ηπαρινης.. εγω πως θα ξερω 24 ωρες πριν οτι γενναω;;; [μιλαμε παντα για φυσιολογικο τοκετο]

κι επισης, με τον θηλασμο τι γινεται;;;; επηρεαζει καθολου ή όχι;;;;

ρωτώ εσάς γιατι πηρα τον γιατρο μας αλλα μου ειπαν οτι θα με παρουν το απογευμα...

εχω διαβασει απειρες γνωμες στον ιντερνετ και εχω αγχωθει....

σας ευχαριστω και συγνωμη για το τεραστιο ποστ... :/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...