Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Προσπαθεις συλληψης για δευτερο παιδακι..


Recommended Posts

Να πω ενα γεια σε ολα τα κοριτσάκια!!!Βλεπω φρεσκοεγκυουλες και το χαιρομαι πολυ!!!!Ονειρακι με το καλο τα διδυμακια σου!! Μαριάκη χαρηκα πολτ που διαβασα οτι η χοριακη σου ανέβηκε!!Papagalia σου ευχομαι ολοψυχα να μην αδιαθετησεις τις επομενες μερες! ειδα πως και εσυ εχεις ενα παιδακι 3 χρονων! να σου ζησει! και ο δικος μου ο μεγαλος τοσο ειναι! τα τεστ μπορουν να δειξουν παντως 4/5 μερες πριν..νωριτερα ειναι παρακινδυνευμενο..εγω θα σου συνιστουσα λιγη υπομονη μονο!


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χαχα!!Και εγώ κάπως έτσι κοίταξα τον υπέρηχο!!!Αυτό έδειξε ο πρώτος υπέρηχος αλλά ξέρεις..δεν καταλήγουν πάντα στο τέλος δύο..όσα και να έρθουν είναι καλοδεχούμενα φυσικά..!!!

Η μαμά της μαμάς μου είχε αδερφές δίδυμες και τρίδυμες..αλλά ξέρεις..λες..σε μένα θα τύχει?Νομίζω πως μάλλον ήτανε θέμα θηλασμού.Λένε πως οι θηλάζουσες λόγω της έλλειψης ασβεστίου στο σώμα τους επηρρεάζεται κάπως το ωάριο κατά την ωορρηξία & σύλληψη και μπορεί να έχουν πολύδυμες κυήσεις..

Α αυτό δεν το ήξερα, αν και δεν θηλάζω!!Εμένα η προγιαγιά μου έκανε δυο φορές δίδυμα!!!!!Και έκτοτε μόνο μια πρώτη μου ξαδέρφη, οπότε το σκέφτομαι!!!!:P Ας έρθει βέβαια η εγκυμοσύνη και βλέπουμε αλλά ναι ένα σοκ είμαι βέβαιη πως το παθαίνεις!!:-P


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Παρακολουθώ τις συζητήσεις σας γιατί είμαι κι εγώ στην ίδια φάση. Έχω ένα αγοράκι 3 ετών και περιμένω να ΜΗΝ αδιαθετήσω στις 16-18 Ιουνίου. Μέτρησα γόνιμες μέρες και είμαι στη φάση της αναμονής. Μόνο που έχω ένα θεματάκι θρομβοφιλίας και πρέπει να κάνω μια εξέταση μόλις ανακαλύψω εγκυμοσύνη γιατί ίσως πρέπει να ξεκινήσω αντιπηκτική αγωγή. Πριν από 2 μήνες είχα μια βιοχημική, βλέπετε... Αισθάνομαι κάπως περίεργα, κάτι ψιλοζαλάδες, λίγο πρησμένο το στήθος μου κλπ....Αν κάνω το τεστ όμως θα δείξει τίποτα τόσο νωρίς;

Εγώ πάντως που περιμένω την Παρασκευή σου λέω πως δεν κρατήθηκα και έκανα ένα την προηγούμενη Παρασκευή αλλά πήγε τσάμπα γιατί μετά διάβασα πως λέει πως έχει αποτέλεσμα 53% στις 4 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου, οπότε μην το κάνεις ακόμη!!Για συμπτώματα ψάχνομαι κι εγώ, πια ματαίως: ενώ το στήθος μου φαινόταν πρησμένο, τώρα όχι..Ό,τι να ΄ναι..οπότε απλά θα περιμένω και βλέπουμε!!Καλά δεν περιμένω να τα καταφέρουμε κι από τον πρώτο μήνα..αλλά δεν θα με χαλούσε κιόλας!!:tongue:


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλενάδα oneiraki, τι βλέπω ;;; Διδυμάκια;;;; ΣΟΥΠΕΡ! ΤΕΛΕΙΟ! Με το καλό, καλή δύναμη σου εύχομαι ολόψυχα!!!

Κορίτσια, συγχαρητήρια σε όλες τις φρεσκοεγκυούλες, καλή εγκυμοσύνη να'χετε, καλή δύναμη και υγιή μωράκια!

Το λοιπόν, έχω να σας ανακοινώσω ότι αρχής γενομένης από σήμερα, ξεκινάω κι εγώ (συστηματικές αυτή τη φορά κι όχι άρπα κόλα) προσπάθειες! Είμαι στην 8η μέρα και λέω να το πάω παραμέρα μέχρι την 20η!

Όσο για τα δίδυμα, κι εγώ θα τα ήθελα πάρα πολύ! Η αλήθεια είναι ότι θεωρητικά έχω κάποιες πιθανότητες γιατί κάποιους μήνες κάνω διπλή ωορρηξία (περίπου 12η και 17η μέρα), επίσης ο άντρας μου έχει δίδυμα από προηγούμενο γάμο κι επίσης υπάρχουν δίδυμοι θείοι! Πώς με βρίσκετε;;; χε,χε,χε... Τέλοσπάντων, ας κάτσει το ένα κι ας είναι και υγιές κι ας μη ζητάω και πολλά... Ποιος ξέρει πόσο καιρό θα προσπαθώ... Ευχηθείτε μου βρε καλή τύχη! Φιλάκια!


squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερααα! Εχω πολυ καλα νεα! Σημερα η χοριακη βγηκε 344 απο 64 που ηταν την Παρασκευη. Και η προγεστερονη πολυ καλη! Σε μια εβδομαδα θα παω να δουμε αν ειναι ενδομητριο. Να μου φυγει κι αυτο το αγχος. Τα υγρα οσο πανε καθαριζουν! Τι χαρα εχω!!

χάρηκα πολύ με τα νέα σου! μπράβο!

κι εσύ ονειράκι με το καλό το δίδυμο όνειρο.... να το ζήσεις μέχρι τέλους :D


ORo1p2.png

2990892kkem1ohdkr.gif

242588bap20kx32l.png

Link to comment
Share on other sites

Papagalia σου ευχομαι ολοψυχα να μην αδιαθετησεις τις επομενες μερες! ειδα πως και εσυ εχεις ενα παιδακι 3 χρονων! να σου ζησει! και ο δικος μου ο μεγαλος τοσο ειναι! τα τεστ μπορουν να δειξουν παντως 4/5 μερες πριν..νωριτερα ειναι παρακινδυνευμενο..εγω θα σου συνιστουσα λιγη υπομονη μονο!

Ευχαριστώ! Δεν κρατήθηκα σήμερα, εκανα ένα self clear που υποτίθεται ότι ανιχνεύει από την πέμπτη μέρα της σύλληψης, αλλά...τζίφος. Τεσπα. ελπίζω να είναι λάθος αποτέλεσμα...:D


FEJKp3.png

zHIYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που περιμένω την Παρασκευή σου λέω πως δεν κρατήθηκα και έκανα ένα την προηγούμενη Παρασκευή αλλά πήγε τσάμπα γιατί μετά διάβασα πως λέει πως έχει αποτέλεσμα 53% στις 4 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου, οπότε μην το κάνεις ακόμη!!Για συμπτώματα ψάχνομαι κι εγώ, πια ματαίως: ενώ το στήθος μου φαινόταν πρησμένο, τώρα όχι..Ό,τι να ΄ναι..οπότε απλά θα περιμένω και βλέπουμε!!Καλά δεν περιμένω να τα καταφέρουμε κι από τον πρώτο μήνα..αλλά δεν θα με χαλούσε κιόλας!!:tongue:

Κι εγώ μία από τα ίδια σήμερα το πρωι, παει το πρήξιμο, πάνε όλα τα συμπτώματα και ένα τεστακι αρνητικό(οκ, λιγάκι νωρις το εκανα, βέβαια κι εγω...)Θα δούμε...


FEJKp3.png

zHIYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κουσούρι είναι αυτό που έχουμε ρε κορίτσια με τα τεστ και δε μπορούμε να κρατηθούμε; Πόσα χρήματα έχουμε σπαταλήσει σ' αυτά τα ρημαδοτέστ, έχετε σκεφτεί; εγώ τη γέννα έβγαζα! τι λέτε να προσπαθούμε να ενθαρρύνουμε η μία την άλλη να κάνει υπομονή μέχρι να περάσουν 5-6 μέρες καθυστέρησης;;; (πράγμα που είναι και φυσιλογικό, αν σκεφτείς ότι πάντα είναι πιθανή μια αλλαγή στον κύκλο)... Δύο φίλες μου έχουν καθυστέρηση, η μία 9 μέρες κι άλλη 6 και δεν έχουν κάνει τεστ ακόμη, σκέφτονται να πάνε κατευθείαν για χοριακή! Απίστευτο μου φαίνεται, κι όμως! Εγώ θα προσπαθήσω αυτή τη φορά να δω πώς είναι να λες "έχω καθυστέρηση" !!!!!!!!


squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ωστόσο να δούμε αν θα καταλήξουν και δύο τα μωράκια..καμία φορά έτσι ξεκινάνε αλλά δεν συνεχίζουν:)

Μη ξεκινάς έτσι μωρέ! Είναι σπάνιο αυτό που λες, νομίζω, αν και γνωρίζω περίπτωση. Όλα καλά θα πάνε και σε λίγο καιρό θα σου προτείνουμε ονόματα !!!!!!!!


squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΕ; Δεν σας ευχήθηκα! Λοιπόν, εύχομαι σε όλες τις εγκυούλες με το καλό να κρατήσουν υγιή μωράκια στις αγκαλίτσες τους! Στις υπόλοιπες που προσπαθούν έυχομαι τεράααααστιες χωριακές σύντομα!

Ευχαριστούμε! Και σε σένα εύχομαι να ήταν λάθος το τεστ σήμερα!


squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλενάδα oneiraki, τι βλέπω ;;; Διδυμάκια;;;; ΣΟΥΠΕΡ! ΤΕΛΕΙΟ! Με το καλό, καλή δύναμη σου εύχομαι ολόψυχα!!!

Κορίτσια, συγχαρητήρια σε όλες τις φρεσκοεγκυούλες, καλή εγκυμοσύνη να'χετε, καλή δύναμη και υγιή μωράκια!

Το λοιπόν, έχω να σας ανακοινώσω ότι αρχής γενομένης από σήμερα, ξεκινάω κι εγώ (συστηματικές αυτή τη φορά κι όχι άρπα κόλα) προσπάθειες! Είμαι στην 8η μέρα και λέω να το πάω παραμέρα μέχρι την 20η!

Όσο για τα δίδυμα, κι εγώ θα τα ήθελα πάρα πολύ! Η αλήθεια είναι ότι θεωρητικά έχω κάποιες πιθανότητες γιατί κάποιους μήνες κάνω διπλή ωορρηξία (περίπου 12η και 17η μέρα), επίσης ο άντρας μου έχει δίδυμα από προηγούμενο γάμο κι επίσης υπάρχουν δίδυμοι θείοι! Πώς με βρίσκετε;;; χε,χε,χε... Τέλοσπάντων, ας κάτσει το ένα κι ας είναι και υγιές κι ας μη ζητάω και πολλά... Ποιος ξέρει πόσο καιρό θα προσπαθώ... Ευχηθείτε μου βρε καλή τύχη! Φιλάκια!

Οπότε μαζευόμαστε πολλές υποψήφιες για δίδυμα, αν και η μαμά μου (που ήδη μου κρατάει την μικρή μου) θα πάθει εγκεφαλικό!!!!!:tongue:

Πάντως ξέρεις κάτι;Μην ξεκινάς έτσι, με αυτές τις σκέψεις πως θα προσπαθείς πολύ καιρό.Δεν το ξέρεις.Καλά κι εγώ το σκέφτομαι που και που αλλά με επαναφέρει ο αντρούλης μου!!:P Όλα καλά θα πάνε!!

Κι εγώ μία από τα ίδια σήμερα το πρωι, παει το πρήξιμο, πάνε όλα τα συμπτώματα και ένα τεστακι αρνητικό(οκ, λιγάκι νωρις το εκανα, βέβαια κι εγω...)Θα δούμε...

Δεν μπορώ άλλο να ψάχνομαι.Άσε που το πρωί είχα λίγα ροζ που τα έχω τους τελευταίους μήνες κανα δυο μέρες πριν αδιαθετήσω!Οπότε έκοψα ελπίδα γι΄αυτό τον μήνα!!Εντάξει λιγάκι απογοητεύτηκα αλλά είναι και ο πρώτος μήνας!!ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ!!:P:p


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας διαβαζω καθε μερα αλλα μπαινω απο κιν. Και δεν τα βλεπω ολα! Ευχαριστω ολες για τις ευχες σας. Να πω κι εγω καλη επιτυχια στις υπολοιπες. Το καλοκαιρι συμβαινουν τα καλυτερα να ξερετε! Εγω θα παω γιατρο την Τριτη να δω αν ειναι ενδομητριο,λεει. Γιατι να μην ειναι δηλαδη;;; Ισα να αγχωνομαστε. Αμα πια!! Τα καφε που ειχα σταματησαν παντως. Κατι μικροτσιμπιματακια εχω στην κοιλια. Αυτα κι απο 'μενα. Καληνυχτααααα! :-)


oTpap3.png

cHzLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας διαβαζω καθε μερα αλλα μπαινω απο κιν. Και δεν τα βλεπω ολα! Ευχαριστω ολες για τις ευχες σας. Να πω κι εγω καλη επιτυχια στις υπολοιπες. Το καλοκαιρι συμβαινουν τα καλυτερα να ξερετε! Εγω θα παω γιατρο την Τριτη να δω αν ειναι ενδομητριο,λεει. Γιατι να μην ειναι δηλαδη;;; Ισα να αγχωνομαστε. Αμα πια!! Τα καφε που ειχα σταματησαν παντως. Κατι μικροτσιμπιματακια εχω στην κοιλια. Αυτα κι απο 'μενα. Καληνυχτααααα! :-)

Είμαι βέβαιη πως όλα θα πάνε καλά!Αυτό να σκέφτεσαι κι αυτό θα συμβεί ΣΙΓΟΥΡΑ!!!!!:P


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...