Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Προσπαθεις συλληψης για δευτερο παιδακι..


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

afrodite33 εγραψες "Αυτόν τον μήνα ωορηξια στις 16/5,αλλα επαφη στις 17/5 απόγευμα οποτε χλωμοτατο". Τι σημασια εχει αν ειναι απογευμα;;

Οχι,εννοουσα οτι δε θα προλάβαμε το αυγό ζωντανό.τεστακι θετικο 15/5 βράδυ, οποτε ωορηξια 16/5 πεσ βράδυ;;;;;οποτε 17/5 απόγευμα μακάρι να ζούσε το αυγουλακι μου!!!!αυριο ειμαι 12ημερα απτην επαφή,να κάνω τεστακι,πιστεύω πλέον θα δείξει σίγουρα ε;;!


40N6p3.png

Vvc2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι,εννοουσα οτι δε θα προλάβαμε το αυγό ζωντανό.τεστακι θετικο 15/5 βράδυ, οποτε ωορηξια 16/5 πεσ βράδυ;;;;;οποτε 17/5 απόγευμα μακάρι να ζούσε το αυγουλακι μου!!!!αυριο ειμαι 12ημερα απτην επαφή,να κάνω τεστακι,πιστεύω πλέον θα δείξει σίγουρα ε;;!

Κοίτα εγώ είχα επαφή 13/5 και 24/5 απόγευμα το τεστ έδειξε αχνά θετικό.Οπότε πιθανόν να δείξει!Εκτός και αν έγινε καθυστερημένα η σύλληψη?


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ είχα επαφή 13/5 και 24/5 απόγευμα το τεστ έδειξε αχνά θετικό.Οπότε πιθανόν να δείξει!Εκτός και αν έγινε καθυστερημένα η σύλληψη?

Η σύλληψη αν έγινε θαταν εκείνη τη μερα,αν ζούσε το αυγο.το αν θα δείξει το τεστ εξαρτάται απο το ποτε εγινε η εμφυτευση(που λένε 7-10 μέρες μετα την γονιμοποίηση)έκανα ένα τεστ χτες το πρωί αρνητικό βέβαια.

Δεν νιώθω έγκυος παντως.εχω ζήσει 2 βίοχημικές και την κόρη μου και είχα συμπτωματα απο νωρίς,οποτε δεν ελπίζω.........


40N6p3.png

Vvc2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Η σύλληψη αν έγινε θαταν εκείνη τη μερα,αν ζούσε το αυγο.το αν θα δείξει το τεστ εξαρτάται απο το ποτε εγινε η εμφυτευση(που λένε 7-10 μέρες μετα την γονιμοποίηση)έκανα ένα τεστ χτες το πρωί αρνητικό βέβαια.

Δεν νιώθω έγκυος παντως.εχω ζήσει 2 βίοχημικές και την κόρη μου και είχα συμπτωματα απο νωρίς,οποτε δεν ελπίζω.........

εγώ θα σου πω το εξής..13/5 επαφή μεσημέρι, απόγευμα πόνος στην ωοθήκη ΑΛΛΑ υποτίθεται είχα κάνει ωορρ με βάση το τεστ στις 5-6/5.Κάνω ένα τεστ ωορρ 14/5 και είναι θετικό!!!ντόοοοιινγκ!!!Το άκυρο!!Πάω γιατρό στις 20/5 και μου κάνει υπέρηχο και μου λέει ότι σε λίγες μέρες θα έχω περίοδο γιατί το ενδομήτριο είχε κάτι σημάδια επάνω που είναι ένδειξη. Και 24/5 απόγευμα λέω δεν κάνω ένα τεστ για πλάκα?Αφού θεωρητικά με βάση την 1η θετική ωορρ είμαι 33η μέρα?Και το έκανα απόγευμα και βγήκε αχνά θετικό.Έκανα άλλα 6-7 μέσα στο ΣΚ (αυτά τα στριπς!) και όλα αχνά θετικά εκτός από 2 που ήτανε αρνητικά.Χοριακή την Δευτέρα 137. κλασσικά η σύλληψη έγινε καθυστερημένα.Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε πως το ενδομήτριο έχει την ίδια εικόνα πριν την περίοδο όπως και σε πρώιμη κύηση..ελπίζω να μην αλλάξει κάτι ως την Τρίτη που θα πάω για να δω σάκο..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ θα σου πω το εξής..13/5 επαφή μεσημέρι, απόγευμα πόνος στην ωοθήκη ΑΛΛΑ υποτίθεται είχα κάνει ωορρ με βάση το τεστ στις 5-6/5.Κάνω ένα τεστ ωορρ 14/5 και είναι θετικό!!!ντόοοοιινγκ!!!Το άκυρο!!Πάω γιατρό στις 20/5 και μου κάνει υπέρηχο και μου λέει ότι σε λίγες μέρες θα έχω περίοδο γιατί το ενδομήτριο είχε κάτι σημάδια επάνω που είναι ένδειξη. Και 24/5 απόγευμα λέω δεν κάνω ένα τεστ για πλάκα?Αφού θεωρητικά με βάση την 1η θετική ωορρ είμαι 33η μέρα?Και το έκανα απόγευμα και βγήκε αχνά θετικό.Έκανα άλλα 6-7 μέσα στο ΣΚ (αυτά τα στριπς!) και όλα αχνά θετικά εκτός από 2 που ήτανε αρνητικά.Χοριακή την Δευτέρα 137. κλασσικά η σύλληψη έγινε καθυστερημένα.Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε πως το ενδομήτριο έχει την ίδια εικόνα πριν την περίοδο όπως και σε πρώιμη κύηση..ελπίζω να μην αλλάξει κάτι ως την Τρίτη που θα πάω για να δω σάκο..

Μάλιστα!!!!!!!!!!

Παντως αν ήταν θετικο το τεστ σου 14/5 ωορηξια έκανες 15/5 πες το νωρίτερο το πρωί και έδειξαν τα στριπς(αυτά εχω και εγω)μετα απο 10 μέρες απτή σύλληψη;;;;;!!!!!!!!μαλλον έκανες γρήγορα εμφυτευση,τι να πω;;

Τα δικά μου λένε οτι δείχνουν και 4 μέρες πριν την καθυστέρηση αλλα με πρωινά ουρά.εγω περιμένω 30-31/5,οποτε χτες με τα πρωινα έπρεπε έστω και κάτι αχνννννννο να ειχε δείξει.

Παντως θα στο ξεκαθαρίσει ο γιατρός στον υπέροχο.δε θα συμβαδίζεις με την πητ λογικά!!!!


40N6p3.png

Vvc2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας διαβάζω που και που τους τελευταίους δυο μήνες χωρίς να κάνω προσπάθειες για δεύτερο.Τώρα πια όμως (εδώ και δέκα μέρες) που το έχουμε αποφασίσει συνειδητοποιώ πόσο έχετε εντρυφήσει στο θέμα!Τεστ ωορρηξίας από που παίρνετε;Κι αυτά τα τεστ εγκυμοσύνης που λέτε στριπάκια τι είναι;Τελικά τι προτείνετε για την συχνότητα των επαφών και το μέτρημα των ημερών αν δεν υπάρχει τεστ ωορρηξίας;Ο κύκλος μου είναι σταθερός στις 28-29 ημέρες!


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε μανούλες?Πολύ ησυχία έχει πέσει και εδώ..Αφροδιτάκι που χάθηκες??

εμείς τελικά το καταφέραμε το σποράκι αυτό τον μήνα!!!;);););)

Oneiraki μια καλη εγκυμοσυνη να εχεις!!!μπραβο!!

καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσακια..Ευη μου τι κανεις??καιρο εχω να μπω και να διαβασω τα νεα σου!!!πως πανε οι προσπαθειες??


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε κοριτσια,εσεις που ειστε εξπερ... Πειραζει που εχω επαφη καθε μερα; Εννοω αν λειτουργει αρνητικα. Μου χει βγει το λαδι,ειναι η αληθεια,αλλα ειπα μπας και υπαρχει αποκλιση στους υπολογισμους να προσπαθησω να πετυχω τη μερα! Επισης η βιοχημικη που λετε τι ειναι;


oTpap3.png

cHzLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια,εσεις που ειστε εξπερ... Πειραζει που εχω επαφη καθε μερα; Εννοω αν λειτουργει αρνητικα. Μου χει βγει το λαδι,ειναι η αληθεια,αλλα ειπα μπας και υπαρχει αποκλιση στους υπολογισμους να προσπαθησω να πετυχω τη μερα! Επισης η βιοχημικη που λετε τι ειναι;

Δεν ειμαι σίγουρη,αλλα νομίζω αποδυναμώνεται το σπερμα με την καθημερινή επαφή,ειδικά αν δεν ειναι τέλειο.πως αντεχεται και κάθε μερα;;;ειδικά αν έχεις παιδί και δουλειά;!

Βιοχημικη ειναι η εγκυμοσύνη που παλινδρομει στα αρχικά στάδια όπου δεν ακούγεται κάν καρδιά και το καταλαβαίνεις μονο απο θετική χοριακη.πολλες έχουμε βιοχημικες αλλα το θεωρούμε καθυστέρηση γιατι απλώς δεν είχαμε κάνει χοριακη.

Εγω τεστακια ωορηξιας και εγκυμοσύνης πήρα απο αμαζον πολυ φτηνά.


40N6p3.png

Vvc2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια,εσεις που ειστε εξπερ... Πειραζει που εχω επαφη καθε μερα; Εννοω αν λειτουργει αρνητικα. Μου χει βγει το λαδι,ειναι η αληθεια,αλλα ειπα μπας και υπαρχει αποκλιση στους υπολογισμους να προσπαθησω να πετυχω τη μερα! Επισης η βιοχημικη που λετε τι ειναι;

αν εχεις 3/4 φορες επαφη την εβδομαδα καλυπτεσαι..ετσι μου ειχαν πει..τωρα βεβαια για μας που το κυνηγαμε λιγο παραπανω δυσκολο να ακολουθησει κανεις αυτη τη συμβουλη...

και ανα δευτερη μερα δλδ να εχεις επαφη παλι καλυπτεις την μερα ωορρηξιας..

η βιοχημική ειναι εγκυμοσυνη που ενω γινεται η γονιμοποιηση και πιθανον και η εμφυτευση δεν προχωρα..πολλες γυναικες μπορει να εχουν βιοχημική χωρις ομως να το γνωριζουν..η περιοδος ερχεται κανονικα και μπορει απλα να ειναι λιγο πιο βαρια απο αλλες φορές χωρις αυτο να ειναι υποχρεωτικο.


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ααα,καταλαβα. Ε καλυτερα να μην ξερουμε αν καναμε βιοχημικη η οχι,τοτε, για να μην αγχωνομαστε! Α στο καλο! Εγω παντως δεν δουλευω οποτε εχω χρονο για επαφη καθε μερα. Ο αντρας μου δεν ξερω πως την παλευει που δουλευει 11ωρα! Παντως κοριτσια με πιθανη ωορηξια 26/5 εγω δεν εχω κανενα συμπτωμα. Ουτε αιμα ειδ οπως την πρωτη φορα!


oTpap3.png

cHzLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...