Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Προσπαθεις συλληψης για δευτερο παιδακι..


Recommended Posts

καλά ειμαι Pani μου!!!εσύ?καιρό εχουμε να τα πουμε!!χαρηκα που σε πέτυχα!!τα μικρούλια καλά?

τα μικρουλια μεγαλωνουν!!!πφφφ..ποτε περασε κιολας ο καιρος!! Η δώρα τι εκανε τελικα??δε μάθαμε ε??ήταν να γεννήσει τωρα Μαιο!ελπιζω να μπει καποια στιγμή να πας πει τα νεα της!


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα σε ολες! Σας γραφω την περιπτωση μου να με διαφωτισετε,αν ξερετε. Λοιπον,εχω σταθερο κυκλο 28-29 ημερων. Σπανια καποια παρεκκλιση. Τον περασμενο μηνα ειχα περιοδο 11-15 Μαΐου. 16 ημουν καθαρη εντελως. Ξεκινησα επαφες 22-29 Μαΐου. Με πιθανη ημερα ωορηξιας (βασει ημερολογιου,δεν εχω παρει στικακια) 25 Μαΐου. Οποτε,θεωρητικα,κατι πρεπει να εχει γινει. Το θεμα ειναι οτι στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα συμπτωματα περιοδου σε πολυ μεγαλυτερο βαθμο δηλ. πονο στην κοιλια και φουλ πρησμενο στηθος! Επειδη ειχα δυσμηνοροια -μιλαμε για πολυ πονο καθε μηνα- δεν ειχα καταλαβει οτι ειμαι εγκυος. Ειχα δει και λιγο αιμα καποια στιγμη πιθανον κατα την εμφυτευση αλλα αυτα δεν τα ηξερα τοτε! Μετα τη γεννα δεν ποναω καθολου στην περιοδο,ισα ισα λιγο το στηθος μερικες μερες πριν και λιιιιιγο η κοιλια. Απο προχτες με ψιλοποναει το στηθος (καμια σχεση με την πρωτη φορα,ουτε εχει πρηστει) και η κοιλια που και που. Επισης εχω απο το Σαββατο ενοχληση στο στομαχι,ποναω,εχω ταση για εμετο κυριως αφου φαω. Λεω τωρα, επειδη εχουν ηρεμησει τα συμπτωματα της περιοδου μετα τη γεννα,αν ειμαι εγκυος δεν θα επρεπε να περιμενω τα ιδια με την πρωτη εγκυμοσυνη αλλα κατι πιο ηπιο; Εχω αρχισει να αγχωνομαι ειναι η αληθεια.

Επισης, αυτο με την καθυστερημενη συλληψη μπορει να ισχυει για ολες η μονο για τις θηλαζουσες;

Oneiraki Τι εγινε στον γιατρο;


oTpap3.png

cHzLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μαριάκι. Εύχομαι να έχεις σποράκι στην κοιλίτσα σου και εσύ!!

Αύτο με την καθυστερημένη σύλληψη όχι δεν ισχυεί για τις θηλάζουσες, και στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχα καθυστερημένη σύλληψη 8 ημερών..

Δεν πήγα γιατρό ακόμη..Σήμερα ενδορκινολόγο & αύριο με το καλό γυναικολόγο πρώτο υπέρηχο:)


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!Επειδή είστε εμπειρότατες να ρωτήσω: αδιαθέτησα 18/05 πρωί.Είναι λίγες μέρες που η κοιλιά μου είναι αγνώριστη!Πάντα είχα μια μικρή κοιλίτσα αλλά αυτό πια είναι άλλο πράγμα!Δεν μου κλείνουν καλά καλά τα ρούχα!Και το σχήμα της;Αφήστε..παραπέμπει σε εγκυμοσύνης!Μήπως παραλογίζομαι;Είναι δυνατόν;Ή είναι καμιά βαρβάτη κατακράτηση;Ο κύκλος μου είναι 28 μέρες!Τι λέτε λοιπόν;Κατά φαντασίαν;


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σημερα εκανα χοριακη χωρις να εχω καν καθυστερηση και βγηκε 64! Αλλα τα καφε υγρα συνεχιζονται κι εχω πονο στην κοιλια. :-( Πηρα το γιατρο ο οποιος δεν τα βλεπει πολυ θετικα τα πραγματα. Δεν μου εδωσε ομως ουτε χαπια,ενεσεις κλπ. Δεν θα βοηθησουν λεει. Αν ειναι να μεινει,θα μεινει. Σας παρακαλω καν'τε μια ευχουλα για μας! Ονειρακι ολα οκ; Ευη- Γιωργος δεν ξερω τι μπορει να συμβαινει στην περιπτωση σου αλλα σαν νωρις μου φαινεται για συμπτωματα. Εσυ βεβαια ξερεις καλυτερα το σωμα σου.


oTpap3.png

cHzLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σημερα εκανα χοριακη χωρις να εχω καν καθυστερηση και βγηκε 64! Αλλα τα καφε υγρα συνεχιζονται κι εχω πονο στην κοιλια. :-( Πηρα το γιατρο ο οποιος δεν τα βλεπει πολυ θετικα τα πραγματα. Δεν μου εδωσε ομως ουτε χαπια,ενεσεις κλπ. Δεν θα βοηθησουν λεει. Αν ειναι να μεινει,θα μεινει. Σας παρακαλω καν'τε μια ευχουλα για μας! Ονειρακι ολα οκ; Ευη- Γιωργος δεν ξερω τι μπορει να συμβαινει στην περιπτωση σου αλλα σαν νωρις μου φαινεται για συμπτωματα. Εσυ βεβαια ξερεις καλυτερα το σωμα σου.

Συγχαρητήρια!!!Εμένα η πρώτη μου χοριακή στον μικρό μου ήτανε..36!!!!Και τώρα είναι 18μηνών..Κοίταξε,ξεκουράσου όσο μπορείς ,όχι βάρη και τα σχετικά και ελπίζω να πάνε ΟΛΑ καλά:):)Θετική σκέψη για το σποράκι!!


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια σημερα εκανα χοριακη χωρις να εχω καν καθυστερηση και βγηκε 64! Αλλα τα καφε υγρα συνεχιζονται κι εχω πονο στην κοιλια. :-( Πηρα το γιατρο ο οποιος δεν τα βλεπει πολυ θετικα τα πραγματα. Δεν μου εδωσε ομως ουτε χαπια,ενεσεις κλπ. Δεν θα βοηθησουν λεει. Αν ειναι να μεινει,θα μεινει. Σας παρακαλω καν'τε μια ευχουλα για μας! Ονειρακι ολα οκ; Ευη- Γιωργος δεν ξερω τι μπορει να συμβαινει στην περιπτωση σου αλλα σαν νωρις μου φαινεται για συμπτωματα. Εσυ βεβαια ξερεις καλυτερα το σωμα σου.

'Οντως είναι πολύ νωρίς, έχεις δίκιο!Απλά έχω αρχίσει να το σκέφτομαι αρκετά έντονα και ψάχνω το σώμα μου μάταια μάλλον!Περιμένω να αδιαθετήσω στις 14/6, θα δείξει.Με το ζόρι κρατιέμαι να μην κάνω τεστ, έτσι για να μου φύγει.Αλλά έτσι κι αλλιώς τόσο νωρίς δεν γίνεται να δείξει, έτσι δεν είναι;Πολλές πολλές ευχούλες κι άλλη τόση θετική ενέργεια να πάνε όλα καλά καλή μου!:P Αυτό να σκέφτεσαι!


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σημερα εκανα χοριακη χωρις να εχω καν καθυστερηση και βγηκε 64! Αλλα τα καφε υγρα συνεχιζονται κι εχω πονο στην κοιλια. :-( Πηρα το γιατρο ο οποιος δεν τα βλεπει πολυ θετικα τα πραγματα. Δεν μου εδωσε ομως ουτε χαπια,ενεσεις κλπ. Δεν θα βοηθησουν λεει. Αν ειναι να μεινει,θα μεινει. Σας παρακαλω καν'τε μια ευχουλα για μας! Ονειρακι ολα οκ; Ευη- Γιωργος δεν ξερω τι μπορει να συμβαινει στην περιπτωση σου αλλα σαν νωρις μου φαινεται για συμπτωματα. Εσυ βεβαια ξερεις καλυτερα το σωμα σου.

κορίτσια μου ότι επιθυμείτε εύχομαι και μ'ενα μωράκι ακόμα στην αγκαλιά σας (εγώ παλέυω ακόμα για το πρώτο :rolleyes:)....

Μαριάκι εγώ στη θέση σου θα άλλαζα γιατρό... τι γιατρός είναι αυτός που σου κάνει διαγνώσεις από το τηλέφωνο? τι πάει να πει αν είναι να μείνει θα μείνει??? μην κάθεσαι στιγμή! πάρε γνώμη κι από άλλον! τα φάρμακα είναι για να τα χρησιμοποιούμε αν υπάρχει ανάγκη όχι να αφήνουμε τη μοίρα μας στον Κύριο! ήμαρτον! εκνευρίστηκα πολύ τώρα! :evil::evil::evil::evil::evil:


ORo1p2.png

2990892kkem1ohdkr.gif

242588bap20kx32l.png

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορια εχει ως εξης: γεννησα πριν 1 χρονο με καισαρικη η οποια μου κοστισε πολυ ψυχολογικα. Απο τοτε αρχισα να ψαχνω το θεμα και απ'οσα διαβασα αρχισα να θυμωνω με το γιατρο και τη μαια μου. Οποτε ειπα στο δευτερο δεν θα παω σ'αυτον. Δυστυχως μετακομισαμε επαρχια κι εδω δεν εχει ουτε εναν γιατρο της προκοπης! Οι περισσοτεροι πανε Αθηνα. Μετα απο "ερευνα αγορας" κατεληξα σε ενα γιατρο στην Αθηνα με πολλες γνωσεις και καλες μαρτυριες απο πελατισες. Γνωριστηκαμε τηλεφωνικα πριν καιρο,μου ελυσε αποριες,εμαθα οσα ηθελα να μαθω και τον ειχα stand by. Τωρα με τη χοριακη δεν ηξερα ποιον να παρω τηλ. Λεω θα παρω αυτον στον οποιο θα πηγαινα να γεννησω. Τι αλλο να εκανα; Ε και τον πηρα. Μου ειπε οτι μπορει να συμβαινουν 2 περιπτωσεις. Η η μητρα δεν εχει παρει ακομη το μνμ οτι ειμαι εγκυος και γι'αυτο κανει συσπασεις (εξ ου οι πονοι και τα καφε) η το πιθανοτερο,λεει να μην ξεκινησε καλα αυτη η εγκυμοσυνη και να διακοπει. Τα χαπια,λεει, δεν εχει αποδειχτει οτι βοηθουν οποτε δεν μου δινει. Η αληθεια ειναι οτι εψαξα λιγο και βρηκα οτι στην Ελλαδα τα δινουν κατα κορον ακομη και προληπτικα. Οι παρενεργειες τους ομως για τι εμβρυο ειναι τρομαχτικες. Τι να κανω;;; Δεν μπορω να μην αγχωνομαι. Στεναχωριεμαι. Εχω και αναγουλες απο σημερα,δεν μπορω να φαω τιποτα. Αλλα το βλεπω σαν θετικο στοιχειο ε; Θα επαναλαβω χοριακη τη Δευτερα. Τα υγρα χτες μειωθηκαν αλλα σημερα απο το πρωι δεν σταματανε. :-(


oTpap3.png

cHzLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαριακι μου ξεκουρασου. ειμαι σιγουρη πτι ολα θα πανε καλα και θα χεισ ενα μεγαλο.νουμερο την δευτερα!!!!περιμενουμε νεα σου:-)

Υ.γ. μηπως να ρωτουσες και τον αθβναιο γιατρο;


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...