Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Προσπαθεις συλληψης για δευτερο παιδακι..


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπέρα!ολα καλα θα πάνε!Δυστυχως ο γιατρος εχει δικιο...σε αυτη τη φαση δε μπορει να γινει κατι και κανένα φαρμακο δε βοηθάει.Η φυση ξερει καλύτερα και κανει απο μονη της την επιλογη!Αν τα συμπτωματα αυξανονται ειναι θετικό.Ενας υπερηχος θα δειξει με μια τιμη χοριακής απο 1000 και πάνω,οποτε και να πας δε μπορει να δει κατι.Ευχομαι ενα καλο νουμερο τη Δευτερα.Η τιμη σου ηταν μια χαρα για τη μερα που ήσουν!

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορια εχει ως εξης: γεννησα πριν 1 χρονο με καισαρικη η οποια μου κοστισε πολυ ψυχολογικα. Απο τοτε αρχισα να ψαχνω το θεμα και απ'οσα διαβασα αρχισα να θυμωνω με το γιατρο και τη μαια μου. Οποτε ειπα στο δευτερο δεν θα παω σ'αυτον. Δυστυχως μετακομισαμε επαρχια κι εδω δεν εχει ουτε εναν γιατρο της προκοπης! Οι περισσοτεροι πανε Αθηνα. Μετα απο "ερευνα αγορας" κατεληξα σε ενα γιατρο στην Αθηνα με πολλες γνωσεις και καλες μαρτυριες απο πελατισες. Γνωριστηκαμε τηλεφωνικα πριν καιρο,μου ελυσε αποριες,εμαθα οσα ηθελα να μαθω και τον ειχα stand by. Τωρα με τη χοριακη δεν ηξερα ποιον να παρω τηλ. Λεω θα παρω αυτον στον οποιο θα πηγαινα να γεννησω. Τι αλλο να εκανα; Ε και τον πηρα. Μου ειπε οτι μπορει να συμβαινουν 2 περιπτωσεις. Η η μητρα δεν εχει παρει ακομη το μνμ οτι ειμαι εγκυος και γι'αυτο κανει συσπασεις (εξ ου οι πονοι και τα καφε) η το πιθανοτερο,λεει να μην ξεκινησε καλα αυτη η εγκυμοσυνη και να διακοπει. Τα χαπια,λεει, δεν εχει αποδειχτει οτι βοηθουν οποτε δεν μου δινει. Η αληθεια ειναι οτι εψαξα λιγο και βρηκα οτι στην Ελλαδα τα δινουν κατα κορον ακομη και προληπτικα. Οι παρενεργειες τους ομως για τι εμβρυο ειναι τρομαχτικες. Τι να κανω;;; Δεν μπορω να μην αγχωνομαι. Στεναχωριεμαι. Εχω και αναγουλες απο σημερα,δεν μπορω να φαω τιποτα. Αλλα το βλεπω σαν θετικο στοιχειο ε; Θα επαναλαβω χοριακη τη Δευτερα. Τα υγρα χτες μειωθηκαν αλλα σημερα απο το πρωι δεν σταματανε. :-(

Σίγουρα να πας και σε άλλον γιατρό!Τι μοιρολατρικό είναι αυτό αν είναι να προχωρήσει η εγκυμοσύνη θα προχωρήσει;;;Και οι γιατροί γιατί υπάρχουν για να λένε τέτοιου είδους αηδίες;;;;;Οκ συχνά δεν μπορούν να κάνουν κάτι αλλά ας σε έβλεπε τουλάχιστον και όχι μια ξεπέτα από το τηλέφωνο!Δεν ξέρω σε ποιά επαρχιακή πόλη μένεις, αλλά κι εγώ στην επαρχία είμαι και ο γιατρός μου είναι απλά κορυφαίος!!Την κόρη μου την γέννησα με πρόκληση λόγω επιπλοκών στην 38η εβδομάδα αλλά με περίμενε 14 ώρες και τελικά γέννησα φυσιολογικά!!!!!Οπότε μην απελπίζεσαι παντού υπάρχουν εξαιρέσεις, ακόμη και σε μικρές πόλεις!!


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα! Εχω πολυ καλα νεα! Σημερα η χοριακη βγηκε 344 απο 64 που ηταν την Παρασκευη. Και η προγεστερονη πολυ καλη! Σε μια εβδομαδα θα παω να δουμε αν ειναι ενδομητριο. Να μου φυγει κι αυτο το αγχος. Τα υγρα οσο πανε καθαριζουν! Τι χαρα εχω!!


oTpap3.png

cHzLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερααα! Εχω πολυ καλα νεα! Σημερα η χοριακη βγηκε 344 απο 64 που ηταν την Παρασκευη. Και η προγεστερονη πολυ καλη! Σε μια εβδομαδα θα παω να δουμε αν ειναι ενδομητριο. Να μου φυγει κι αυτο το αγχος. Τα υγρα οσο πανε καθαριζουν! Τι χαρα εχω!!

Μπράβο!!!Με το καλό το μωράκι σου!!!Όλα να πάνε καλά λοιπόν:)


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα! Εχω πολυ καλα νεα! Σημερα η χοριακη βγηκε 344 απο 64 που ηταν την Παρασκευη. Και η προγεστερονη πολυ καλη! Σε μια εβδομαδα θα παω να δουμε αν ειναι ενδομητριο. Να μου φυγει κι αυτο το αγχος. Τα υγρα οσο πανε καθαριζουν! Τι χαρα εχω!!

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!Συγχαρητήρια!Όλα να πάνε καλά και να έχεις μια όμορφη τελειόμηνη εγκυμοσύνη:P!!!!


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο!!!Με το καλό το μωράκι σου!!!Όλα να πάνε καλά λοιπόν:)

Ονειράκι βλέπω καλά;;;;Δίδυμη κύηση;;;;:shock:

Πόσο τέλειο!!!!!!!!!!!!!!!Υπάρχει ιστορικό δίδυμων κυήσεων στην οικογένεια ή ηταν τυχαίο;;Εγώ έχω και παρακαλούσα αλλά δεν μου έκατσε!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ονειράκι βλέπω καλά;;;;Δίδυμη κύηση;;;;:shock:

Πόσο τέλειο!!!!!!!!!!!!!!!Υπάρχει ιστορικό δίδυμων κυήσεων στην οικογένεια ή ηταν τυχαίο;;Εγώ έχω και παρακαλούσα αλλά δεν μου έκατσε!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!

Χαχα!!Και εγώ κάπως έτσι κοίταξα τον υπέρηχο!!!Αυτό έδειξε ο πρώτος υπέρηχος αλλά ξέρεις..δεν καταλήγουν πάντα στο τέλος δύο..όσα και να έρθουν είναι καλοδεχούμενα φυσικά..!!!

Η μαμά της μαμάς μου είχε αδερφές δίδυμες και τρίδυμες..αλλά ξέρεις..λες..σε μένα θα τύχει?Νομίζω πως μάλλον ήτανε θέμα θηλασμού.Λένε πως οι θηλάζουσες λόγω της έλλειψης ασβεστίου στο σώμα τους επηρρεάζεται κάπως το ωάριο κατά την ωορρηξία & σύλληψη και μπορεί να έχουν πολύδυμες κυήσεις..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Παρακολουθώ τις συζητήσεις σας γιατί είμαι κι εγώ στην ίδια φάση. Έχω ένα αγοράκι 3 ετών και περιμένω να ΜΗΝ αδιαθετήσω στις 16-18 Ιουνίου. Μέτρησα γόνιμες μέρες και είμαι στη φάση της αναμονής. Μόνο που έχω ένα θεματάκι θρομβοφιλίας και πρέπει να κάνω μια εξέταση μόλις ανακαλύψω εγκυμοσύνη γιατί ίσως πρέπει να ξεκινήσω αντιπηκτική αγωγή. Πριν από 2 μήνες είχα μια βιοχημική, βλέπετε... Αισθάνομαι κάπως περίεργα, κάτι ψιλοζαλάδες, λίγο πρησμένο το στήθος μου κλπ....Αν κάνω το τεστ όμως θα δείξει τίποτα τόσο νωρίς;


FEJKp3.png

zHIYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλώς ήρθες!Χμ...λίγο νωρίς είναι νομίζω για να δείξει..επίσης αν έχει θρομβοφιλία σίγουρα θα πρέπει να ξεκινήσεις αντιπηκτικές μόλις δεις θετικό τεστ επομένως τηλ στον γιατρό σου:)


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ο αιματολόγος μου είπε ότι η μορφή της θρομβοφιλίας που έχω (PAI 1 4G/4G) δεν είναι πολύ σοβαρή, αλλά θα πρέπει να κάνω θρομβοελαστόγραμμα μόλις μείνω έγκυος για να δώ αν χρειάζομαι αντιπηκτικές. Να φανταστείς ή πρώτη μου εγκυμοσύνη ήταν τέλεια. Τυχαία το ανακάλυψα μετά την βιοχημική κύηση, όπου και φρίκαρα, γιατί όταν έχεις γεννήσει ένα πλήρως τελειόμηνο μωρό, μια χαρούλα, πού να πάει το μυαλό...


FEJKp3.png

zHIYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο αιματολόγος μου είπε ότι η μορφή της θρομβοφιλίας που έχω (PAI 1 4G/4G) δεν είναι πολύ σοβαρή, αλλά θα πρέπει να κάνω θρομβοελαστόγραμμα μόλις μείνω έγκυος για να δώ αν χρειάζομαι αντιπηκτικές. Να φανταστείς ή πρώτη μου εγκυμοσύνη ήταν τέλεια. Τυχαία το ανακάλυψα μετά την βιοχημική κύηση, όπου και φρίκαρα, γιατί όταν έχεις γεννήσει ένα πλήρως τελειόμηνο μωρό, μια χαρούλα, πού να πάει το μυαλό...

Υπάρχει η θρομβοφιλία που έχεις μόνο στην εγκυμοσύνη και αυτή που έχεις γενικά.Αν είναι το πρώτο πιθανόν να δημιουργήθηκε μετά και στην πρώτη εγκυμοσύνη να μην υπήρχε..αλλά φαντάζομαι το σοκ σου ναι..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΕ; Δεν σας ευχήθηκα! Λοιπόν, εύχομαι σε όλες τις εγκυούλες με το καλό να κρατήσουν υγιή μωράκια στις αγκαλίτσες τους! Στις υπόλοιπες που προσπαθούν έυχομαι τεράααααστιες χωριακές σύντομα!


FEJKp3.png

zHIYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η θρομβοφιλία που έχεις μόνο στην εγκυμοσύνη και αυτή που έχεις γενικά.Αν είναι το πρώτο πιθανόν να δημιουργήθηκε μετά και στην πρώτη εγκυμοσύνη να μην υπήρχε..αλλά φαντάζομαι το σοκ σου ναι..
Είναι γονιδιακό το θέμα και μάλιστα είμαι και ομόζυγη, που σημαίνει ότι και απο τους δύο γονεις φέρω μετάλλαξη. Η αλήθεια είναι ότι είμαι κάπως μπερδεμένη και δεν ξέρω αν θα χρειαστώ αγωγή, αφού στην πρώτη δεν χρειάστηκα. Η βιοχημική ίσως οφείλεται και σε τυχαίο γεγονος...θα κάνω την εξέταση και θα δούμε...

FEJKp3.png

zHIYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...