Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Δεν τις  έκανα σήμερα αυτές,μόνο ΑΜΗ έκανα..

      Εγώ έχω μόνο ένα εμβρυακι ακόμα.. ευτυχώς που έχω την κορούλα μου,νιώθω πως δεν θα μπορέσω να κάνω άλλο παιδί..δεν αισθάνομαι καθόλου καλά,δεν ξέρω 

      Θα περάσει ο καιρός θα τα βάλεις όλα σε μια σειρά και θα δεις μερικές φορές θα σε πάει εκεί που πρέπει μόνο του βήμα βήμα … αλλά σίγουρα με το καιρό θα ηρεμήσεις κ θα σκέφτεσαι ψύχραιμα … αλλά από τη φάση σπυ έχω περάσει και ξέρω πολύ καλα πως νιώθεις … άφησε το χρόνο να σε οδηγήσει και σίγουρα τους ειδικούς … 

**{ Στην ΚουΖίνα Ολοταχώς }**


kalamaraki

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι Ντέμιιι το κάρβουνο δίνει άλλη γεύση!! αλλά πάλι στο φούρνο είναι πιο ζουμερές, έτσι δεν είναι?

Σήμερα είχε φασολάδα το τραπέζι, με πιπεριές φλωρίνης που έψησα χτες. Αύριο λέω να κάνω σαρδέλα μαριναρισμένη, όπως τον γαύρο... είδα που το έκανε ένας σεφ στην Ελένη και μου φάνηκε καλή... γιατί να μην είναι?

Καλαμαράκι περιμένω επιβεβαίωση για τα μπισκότα με φυστικοβούτυρο... είσαι σίγουρη?:P

Link to comment
Share on other sites

hellooooo

σας εχω συνταγη του 5λεπτου! νομιζω δεν εχετε ξαναβαλει ζαμπονοτυροπιτα....

ενιγουει, μου εληγαν κατι ζαμπονοτυρια σφραγισμενα (παιρνω παντα να χω μερικα) και ενα φυλλο ειχα κατεψυγμενο

και ημουν αναμεσα σε 2 συνταγες

http://www.greekmasa.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=5261&Itemid=49

και

http://bettyscuisine.blogspot.de/2011/05/express.html

τελικα εκανα τη πρωτη και προσθεσα φετες ντοματας πανω στη γαλοπουλα....

τελεια!!!!! αλλα τρογεται καλυτερα ζεστη.... οχι οτι μας χαλασε που φαγατε τα περισσευματα σημερα :D:D:D:D:D

επισης εφτιαξα τα μπισκοτακια της Nina-Tom αν δεν απατωμαι....

K A T A Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Α!!!!

βουαλα

img06361k.jpg

και τελος........ ορεο-μπραουνι φανταστικο!!! 100.000 θερμιδες οκ... καλεσμενους ειχα χαχαχαχα :):) http://beta.antenna.gr/oreocookieng/recipie?aid=291773

βουλα κ αυτο οσο φαινεται... καλα αν την επομενη μερα το ζεστανετε σε μαικρο γινεται το ιδιο τελειο....

img06371.jpg


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites

hellooooo

σας εχω συνταγη του 5λεπτου! νομιζω δεν εχετε ξαναβαλει ζαμπονοτυροπιτα....

ενιγουει, μου εληγαν κατι ζαμπονοτυρια σφραγισμενα (παιρνω παντα να χω μερικα) και ενα φυλλο ειχα κατεψυγμενο

και ημουν αναμεσα σε 2 συνταγες

http://www.greekmasa.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=5261&Itemid=49

και

http://bettyscuisine.blogspot.de/2011/05/express.html

τελικα εκανα τη πρωτη και προσθεσα φετες ντοματας πανω στη γαλοπουλα....

τελεια!!!!! αλλα τρογεται καλυτερα ζεστη.... οχι οτι μας χαλασε που φαγατε τα περισσευματα σημερα :D:D:D:D:D

επισης εφτιαξα τα μπισκοτακια της Nina-Tom αν δεν απατωμαι....

K A T A Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Α!!!!

βουαλα

img06361k.jpg

και τελος........ ορεο-μπραουνι φανταστικο!!! 100.000 θερμιδες οκ... καλεσμενους ειχα χαχαχαχα :):) http://beta.antenna.gr/oreocookieng/recipie?aid=291773

βουλα κ αυτο οσο φαινεται... καλα αν την επομενη μερα το ζεστανετε σε μαικρο γινεται το ιδιο τελειο....

img06371.jpg

Μπράβο Ιριδα, φαίνονται σαν αγοραστά τα κούκις! αλλά και αυτό το ορεο-μπράουνι, άλλο πράγμα..:tongue: πωπω σοκολάτα!! μου τρέχουν τα σάλια!!

Link to comment
Share on other sites

Νίνα,ναι γίνονται πιο ζουμερές στο φούρνο και στην κατσαρόλα.και στη ψησταριά όμως με την κατάλληλη μαρινάδα και το κατάλληλο ψήσιμο είναι εξίσου μαλακή,η χοιρινή τουλάχιστον

κάρβουνο δεν έχουμε γιατί είναι ηλεκτρική αλλά μυρίζει σαν ναναι στα κάρβουνα ψημένη!

Ιριδα,τέλεια τα καλούδια σου!αλήθεια,πώς δίνεις τόσο ωραίο σχήμα στα κούκις σου;εμένα βγαίνουν ακανόνιστα!χααχα


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οοοο χαιρομαι που σας αρεσαν!!!!

ντεμι πιστεψε με εχω φτιαξει πολλααααα κουκις και πρωτη φορα τα πετυχα ετσι τελεια με τη συνταγη της Νινα-Τομ, ψαξε βρες τη γιατι δε προλαβαινω να στη βρω..... πιστευω επαιξε σημαντικο ρολο οτι απο βιασυνη εβαλα το βουτυρο κρυο απο το ψυγειο και ψιχουλιασε η ζυμη και παροτι τη φοβηθηκα, τελικα επλασα μικρα μπαλακια τελεια! χωρις να κολαει στα χερια...! προς το τελος κολλαγε ομως που ζεσταθηκε το βουτυρο! βγηκαν 30 μικρα μπαλακια σα τρουφακια πες... αλλη φορα θα κανω διπλη δοση γιατι σε 2 μερες σχεδον εξαφανιστηκαν.... η μικρη τρελαθηκε!!!!!


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλαμαρακι help me η σοκολατα πανω απο το χαλβα συνταγη γρηγορα

XAra 200γρ σοκολατα 200γρ κρεμα κρέμα γάλακτος

Ζεσταινεις την κρέμα γάλακτος δεν την αφήνεις να βράσει κ ριχνεις τη σοκολάτα ανακάτεψε κ μετα ψυγείο να κρυώσει καλα κ μετα πανω στο χαλβα κ ξανα ψυγειο να σφιξει :wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μαγειροκόριτσα:P.

Έφτιαξα τις σαρδελίτσες μου σήμερα τελικά..

Πρώτα μέσα στο ξυδολέμονο:

44002.jpg

και μετά με το λαδάκι τους:

44005.jpg

Εφτιαξα και τον κυμά για τα σημερινά μακαρόνια .... του οποίου τη φωτογραφία έσβησα, γιατί έπιανε όλο το φόρουμ... τί κακό και αυτό... τί λάθος κάνω άραγε..?

και λίγα κούκις να μας βρίσκονται...σήμερα τα έκανα με καρύδι και καφέ...φωτογραφία τους δεν έχει... ξέρετε πώς είναι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λικερ απο φραουλες

500 γρ φραουλες

1 λιτρο βοτκα

500 γρ ζαχαρι

200γρ νερο

1 κλωναρακι βανιλιας σχισμενο κατα μηκος στη μεση.

Πλενουμε και καθαριζουμε τις φραουλες. Τις στεγνωνουμε καλα σε απορροφητικο χαρτι και τις βαζουμε σε βαζο που κλεινει αεροστεγως. Ριχνουμε και τη βοτκα και τη βανιλια. Κλεινουμε το βαζο ερμητικα και το αφηνουμε για ενα μηνα. Βραζουμε τη ζαχαρη με το νερο για ενα λεπτο και αφηνουμε το σιροπι να κρυωσει.Σουρωνουμε τις φραουλες απο το αλκοολ.Ανακατευουμε το σιροπι με το αλκοολ και στη συνεχεια ριχνουμε τις φραουλες. Γεμιζουμε μπουκαλια.

Ευχαριστώ πολύ κούκλα!

Καλησπέρα:P

kalamaraki ευχαριστώ για την συνταγή με το φυστικοβούτυρο... είναι καλή λες, αλλά μου κάνει κάτι το αλμυρό με το γλυκό μαζί... εγγυάσαι;)?

Καλαμαράκι περιμένω επιβεβαίωση για τα μπισκότα με φυστικοβούτυρο... είσαι σίγουρη?:P

Σου εγγυώμαι ότι δεν έχει καμία σχέση το μπισκότο με το φυστικοβούτυρο με το φυστικοβούτυρο δοκίμασέ το

καλές οι μπριζόλες,δε λέω,αλλά βρε κορίτσια της ψησταριάς δεν παίζονται!!!!!

Σαν της ψησταριάς ΔΕΝ έχει!!

Εμάς ο χαζμπαντ τα ψήνει στη ψησταριά κ δεν ξεραίνονται ίσα ίσα που τις προτιμώ σκέτες μόνο αλατάκι χοντρό κ τίποτα άλλο!!

Πάντως κ του φούρνου μαλακές μου βγαίνουν δεν έχω παράπονο;)

και τελος........ ορεο-μπραουνι φανταστικο!!! 100.000 θερμιδες οκ... καλεσμενους ειχα χαχαχαχα :):) http://beta.antenna.gr/oreocookieng/recipie?aid=291773

βουλα κ αυτο οσο φαινεται... καλα αν την επομενη μερα το ζεστανετε σε μαικρο γινεται το ιδιο τελειο....

img06371.jpg

αχχχχχχχ να είχα τώρα λίγο ορέο μπράουνι άκαρδηηηηηηηηηηηηηηη:evil:

Link to comment
Share on other sites

Nα κ η σαλάτα μας Ταμπούλε , χτες την έφτιαξα με 6 ματσάκια μαιδανό κ σήμερα έμεινε η μισή χε χε έδωσα κ στον πατέρα μου ένα πιάτο

photo-2013-04-04-13-58-15-501_zps50d95233.jpg

Εχω κοτοπουλάκι για αύριο αλλά δεν ξέρω τι να το κάνω....το σκέφτομαι ακόμη :rolleyes::rolleyes::tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλα δεν εχω λογια για ολες σας. μας πεταξατε τα ματια εξω με ολα τα καλουδια σας.

εμεις χθες φακες και σημερα. αυριο τουρλου με χοιρινο. εχουμε ακομα φαγακια και στην καταψυξη αλλα πρεπει να ανασκουμπωθω ξανα μου φανεται, αν οχι αυριο σιγουρα μεθαυριο.

ενδεχεται σαββατο να εχουμε και καλεσμενους για καφε οποτε σκεφτομαι να φτιαξω παστα φλορα αν και δεν εχω ξανακανει. βρηκα και συνταγη νηστισιμη στις συνταγες της παρεας.

Link to comment
Share on other sites

ντεμακι η συνταγη που σου χρωσταω

http://www.sintagespareas.gr/sintages/psomi.html

αυτο το ψωμι εκανα με αλευρι ολικης και λευκο για ολες τις χρησεις. εινια ιδια σε αναλογιες με αυτην που εβαλε και το καλαμαρακι. εκανα και χθες διπλη δοση και εβαλα και στην καταψυξη. ο συζυγος ενθουσιαστηκε και τα μικρα το ετρωγαν μεσα στην καλη χαρα.

απλα ηθελα να ρωτησω και εσας, κορα πως κανετε τραγανη και περισσοτερη; ψηνετε περισσοτερο;

Link to comment
Share on other sites

ντεμακι η συνταγη που σου χρωσταω

http://www.sintagespareas.gr/sintages/psomi.html

αυτο το ψωμι εκανα με αλευρι ολικης και λευκο για ολες τις χρησεις. εινια ιδια σε αναλογιες με αυτην που εβαλε και το καλαμαρακι. εκανα και χθες διπλη δοση και εβαλα και στην καταψυξη. ο συζυγος ενθουσιαστηκε και τα μικρα το ετρωγαν μεσα στην καλη χαρα.

απλα ηθελα να ρωτησω και εσας, κορα πως κανετε τραγανη και περισσοτερη; ψηνετε περισσοτερο;

σ'ευχαριστώ κορίτσι!!!αυτό δε θα μπορούσα να το κάνω και σε ψωμάκια;για να τα έχουμε για πρωινό;

καλημέρα και στα υπόλοιπα μαγειροκόριτσα!!!!

για σήμερα έβγαλα πέστροφες!έχουμε μέρες να φάμε!

θα κάνω και ένα κεικ νηστήσιμο να έχουμε για το σκ

αύριο θα κάνω για τη μικρή ψάρι,εμείς κλάσσικά κάτι γρήγορο ή έξω!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...