Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

**{ Στην ΚουΖίνα Ολοταχώς }**


kalamaraki

Recommended Posts

κολοκυθακια ουυυ ενα σωρο επιλογες.

Κολοκυθοπιτα,μπριαμ,γεμιστα αυγολεμονο,με αρνακι καπαμα ...

Κουλοτρακια θεσ/κης ειχα κανει την προηγουμενη βδομαδα κ τα εχω στην καταψυκη κ οποτε θελω βγαζω κ ειναι ολοφρεσκα.Ετυσι εκανα κ τα σταφιδοψωμα που εκανα χτες κρατησα 3 για σημερα για πρωινο γι αολους μας κ τα αλλα σε σακουλακια στην καταψυξη.Ετσι θα εχω κ επιλογες μεσα στην βδομαδα να βαζω κ στον μικρο στο νηπειο.

Θα κανω μαλλον την αλλη βδομαδα κ κουρου τυροπιτακια να εχω κ απο αυτα κ μαζι με φτουτακι , κανα τοστακι η καμια πιτα που θα τυχει να εχω , ενα γιαουρτακι κλπ θα βγαλουμε το μηνα για τα σνακ στο νηπειο .Να μην τρωει καθε μερα τα ιδια.

Αχχχχ αν ειχα καταψυχτη ενα σωρο πραγματα θα ειχα μεσα.μεγαλη ευκολια! Τωρα σε 3 συρταρια τι να πρωτοβαλεις!

Ευχαριστω για την συνταγη για την λεμονοπιτα!! Χτες μου φεραν μια τσαντα μεγαλη μηλα ! Οποτε μπορει να κανω καμια μηλοπιτα θα δουμε.

Για φαγητο σηεμρα εφτιαξα γιουβετσι με μακαρονια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σας βαζω το χτεσινο σπετζοφαϊ μας με πιλαφι, σημερα θα φαμε το ιδιο

2013-09-18165130_zps27cb3cb6.jpg

δεν σας διαβασα καθολου, εχετε γραψει πολλα (αλλα ειδα και πολλες λαχταριστες φωτο μιαμ μιαμ!!!)


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια.

marianna88 σπετσοφάι δεν έχει τύχει να κάνω ποτέ... ωραίο φαίνεται:P

ggeny σταφιδόψωμα ήθελα και εγώ να κάνω, αλλά θα μου φέρει η μανούλα καλτσούνια από το χωριό και θα έχω αρκετά γλυκά σπίτι... οπότε θα τα κάνω αργότερα:tongue:

Σήμερα κάνω κοτόπουλο μαριναρισμένο στο γιαούρτι, που είδα χτες στο "Γεύσεις στη φύση"... προς το παρόν μαρινάρεται και θα το ψήσω αργότερα.... σκέφτομαι τί να κάνω για συνοδεία... ρύζι έχουμε φάει πολύ τελευταία, που του πάει πολύ;) ίσως πατάτες τηγανιτές.

Link to comment
Share on other sites

σας βαζω το χτεσινο σπετζοφαϊ μας με πιλαφι, σημερα θα φαμε το ιδιο

δεν σας διαβασα καθολου, εχετε γραψει πολλα (αλλα ειδα και πολλες λαχταριστες φωτο μιαμ μιαμ!!!)

Ωραιότατοοοοοοοοοοοο!!! Καιρό έχω να το κάνω γμτ!

Να σας δείξω κ την οδύσεια της σάλτσας μου {αυτά είναι τα προχθεσινά μου κ τώρα έχω 15 λίτρα....κ μάλλον θα κάνω άλλα 6-7 λίτρα} χαχαχα έχω γεμίσει την κουζίνα με μονόλιτρα βάζα με σάλτσα, καθάρισε την αποθήκη του στο κάτω μέρος ο χαζμπαντ να μου κάνει χώρο αλλά δεν τα έβαλα ακόμη .

Σημειώσατε Καλαμάρι-Σάλτσα 1-0

photo-2013-09-19-09-58-00-57_zps8b225cae.jpg

Εφτιαξα κ νέο ψωμάκι χτες , με σκληρό αλεύρι μόνο κ ελιτσες κ βγήκε πεντανόστιμο

photo-2013-09-19-09-59-04-98_zps49efb801.jpg

Για σήμερα έχω γίγαντες για εμάς από χτες κ τη μικρή την έστειλα με μοσχαράκι κόκκινο κ μακαρονάκια

Για αύριο δεν έχω σκεφτεί ακόμη....θα δούμε ;)

Link to comment
Share on other sites

τελικά έκανα τα κολοκυθάκια με τις πατάτες γιαχνί χωρίς άνηθο,δε μας αρέσει,και βγήκαν τέλεια!!έφαγε και το μικιό και έπεσε τανάσκελο!;)

έχω πάρει υλικά για κουλούρια θεσ/νίκης και σύντομα θα τα επιχειρήσω


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τελικά έκανα τα κολοκυθάκια με τις πατάτες γιαχνί χωρίς άνηθο,δε μας αρέσει,και βγήκαν τέλεια!!έφαγε και το μικιό και έπεσε τανάσκελο!;)

έχω πάρει υλικά για κουλούρια θεσ/νίκης και σύντομα θα τα επιχειρήσω

χε χε τέλεια, είδες εύκολο γρήγορο κ νόστιμο αν κ φτωχό σε υλικά. Τελικά έβαλες μουστάρδα?

Link to comment
Share on other sites

χε χε τέλεια, είδες εύκολο γρήγορο κ νόστιμο αν κ φτωχό σε υλικά. Τελικά έβαλες μουστάρδα?

έβαλα ναι!τη διέλυσα σε λίγο νεράκι και πρόσθεσα και το λεμόνι και ταριξα ολα μαζί!;)

πάω για τα κουλούρια!:P


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλη επιτυχια ντεμι!! Προσοχη στην μαγια!!

καλαμαρακι λαχταριστο το ψωμακι σου!! Πωωω πολυ ψηλο βγαινει στο αρτοπαρασευαστη ε? κ πολυυυυ αφρατο φαινεται !!

Ωραιο κ το σπετσοφαι !!!

Νινα αν σε προλαβα που δεν νομιζω, πατατες πουρε τι λες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αν δε βάλω σε ολα σουσάμι παραλείπω το βούτηγμα στο νερό έ;:rolleyes:

φουσκώνουν τώρα

χμ....μπορεί να λέω κ βλακεία....αλλά μήπως τα κάνει ποιο τραγανά έτσι με το μπλουμ στο νερό ασχέτως το σουσάμι??

{καλά σίγουρα λέω βλακεία χαχαχαχα }

Link to comment
Share on other sites

χμ....μπορεί να λέω κ βλακεία....αλλά μήπως τα κάνει ποιο τραγανά έτσι με το μπλουμ στο νερό ασχέτως το σουσάμι??

{καλά σίγουρα λέω βλακεία χαχαχαχα }

οκ πάω τα βουτάω ;) αλλά τώρα φουσκώνουν!μπορώ;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

οκ πάω τα βουτάω ;) αλλά τώρα φουσκώνουν!μπορώ;

τσούκου! γιατί θα κουραστούν πάλι κ θα θέλουν φούσκωμα ξανά μανά....λέω

αλλά μπορεί να λέω κ βλακείες το ΤΟΝΙΖΩ αυτό!!! χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

τσούκου! γιατί θα κουραστούν πάλι κ θα θέλουν φούσκωμα ξανά μανά....λέω

αλλά μπορεί να λέω κ βλακείες το ΤΟΝΙΖΩ αυτό!!! χαχαχαχα

ταβαλα τώρα άνευ νερού!δεν είδα να φουσκώσαν και τρελλά όμως;φουσκώνουν πολύ;καλά μουπατε προσοχη στη μαγιά!:twisted:


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

ταβαλα τώρα άνευ νερού!δεν είδα να φουσκώσαν και τρελλά όμως;φουσκώνουν πολύ;καλά μουπατε προσοχη στη μαγιά!:twisted:

Είσαι κ γρήγορη παναθεμά σε!! Σίφουνας!

Αυτά έκανες? http://www.sintagespareas.gr/sintages/afrata-kai-grigora-koulouria-thessalonikis.html

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...