Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Λουλούδια 2

**{ Στην ΚουΖίνα Ολοταχώς }**


kalamaraki

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σήμερα έκανα κ εγώ τα κουλούρια Θεσσαλονίκης την ίδια συνταγή,έβαλα αλεύρι του λιντλ κ μάγια του λιντλ φουσκώσάν μια χαρά αλλά καμία σχέση με τα κουλούρια Θεσσαλονίκης

Link to comment
Share on other sites

καλη επιτυχια ντεμι!! Προσοχη στην μαγια!!

καλαμαρακι λαχταριστο το ψωμακι σου!! Πωωω πολυ ψηλο βγαινει στο αρτοπαρασευαστη ε? κ πολυυυυ αφρατο φαινεται !!

Ωραιο κ το σπετσοφαι !!!

Νινα αν σε προλαβα που δεν νομιζω, πατατες πουρε τι λες?

μπαα δε με πρόλαβες!:P ωραίος ο πουρές πάντως, αλλά δεν τον τρώει ο σύζυξ... οπότε οι τηγανιτές ήταν πιο ευπρόσδεκτες!:tongue:

Βρε κορίτσια με τα κουλούρια Θεσσαλονίκης! θα με κάνετε να τα κάνω και εγώ! είναι καλή ιδέα μαζί με τον πρωινό καφέ... θα ψάξω τα προηγούμενα για την συνταγή.

Σήμερα έκανα μακαρόνια με κυμά... έκανα μεγάλη ποσότητα από κυμά, για να τον χρησιμοποιήσω αύριο για μουσακά... τις μελιτζάνες και τα κολοκύθια τα έψησα σήμερα, για να προλάβω.. έχω και λαική αύριο;) τρεχάτε ποδαράκια μου!:P

Link to comment
Share on other sites

Άμα θέλεις να κανείς τα κουλούρια μην κανείς την συνταγή με το αλεύρι robin hood κ το ταχίνι αυτή που ανέβασαν τα κορίτσια στην προηγούμενη σελίδα,βγαίνουν ωραία τρώγονται αλλά καμία σχέση με τα κουλούρια Θεσσαλονίκης.

Όσο για της φωτο της ανέβασα τώρα μέσω photobucket κ όχι με το picasa. που είχα βάλει το link και δεν φαινόταν.

Μουσακά για αύριο εεε?μιαμ μιαμ. Εγώ δεν ξέρω τι να κάνω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα μαγειρισσες!

σορι που δεν πολυγραφω αλλα ψιλοπηζω, τα φαγητα μου ειναι απλα καθημερινα και γυριως γρηγορα (μακαρονια με τυρι, ομελετες, τραχανας..) οποτε τι να σας βαλω? φωτο του τραχανα? :tongue:

σημερα εχω παλι ψαρακια απο τα ιδια, βαριεμαι πολυ να πω την αληθεια αλλα τελος παντων...

ελπιζω συντομα να τελειωνω με τα του σπιτιου και να παρω μια ανασα να ξαναρχισω παλι τα ωραια κουζινομαγειρεματα μου!

σας φιλώ!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εφτιαξα πρώτη φορά φακόρυζο χθες με καραμελωμένα κρεμμύδια... παιδιά, ήταν αποκάλυψη, κόντεψα να φάω τη μιση κατσαρόλα, μπορεί και να την έφαγα:oops:

Γωγω, ποια συνταγή προτείνεις εσυ για κουλούρια Θεσ/νίκης;


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Αχ καλαμαράκι τι ωραία δέκατιανα που τρώει η μικρή,ζηλεύω

Εγώ έφτιαξα σοκολάτοπίτα χτες DSC_0194-1.jpg

Και Φρικασε .... DSC_0193-1.jpg

Πολύυυυυ ωραία , φρικασέ δεν έχω κάνει ποτέ γμτ!

Λαχταριστα καλαμαρακι !!

:D:D:D:D:D

καλαμαράκι,είσαι μάνα!τέλος!:D

τα κολοκυθάκια δε με τις πατάτες γιαχνί τα έφαγε για 2η μέρα το μικιό!για εμάς έκανα ενα γρήγορο σουφλέ ζυμαρικών!ωραία μάνα ε;για μας τα πικαντικά κι ωραία και για τη μικρή τα υγιεινά!:tongue::D:D:D:D

έκανα και πιπεριές φλωρινης ψητές!τέλειες!

αύριο έχουμε βάφτιση και θα φάμε εκεί!τι να παραγγείλω για τη μικρή;ή να μην παραγείλω και να της φτιάξω κάτι;αλλά όλοι μαζί κι ο ψωριάρης χώρια;αυτο σκέφτομαι!

τα κουλούρια τα έκανα με το αλεύρι που προτείνει η συνταγή(Robin Hood)!πάντως το ίδιο είχα πάθει,αν θυμάστε,και με τα σταφιδόψωμα!και με τα ντόνατ!λέτε να φταίει η μαγιά;τι να πω!

η μπουγάτσα πολύ καλή για μια ακόμη φορά!

καλαμαράκι,τις πατάτες σαν τηγανιτές τις κάνεις σε αντκολλητικό;βάζεις και αντικολλητικό χαρτί ή όχι;

Ανάλογα πόση ποσότητα κάνω, συνήθως τις βάζω στο ταψί του φούρνου με χαρτί ψησίματος αντικολλητικό. Αλλά καμιά φορά τις βάζω κ σε ένα μικρό αντικολλητικό ταψάκι για πίτσα αν κάνω λίγες.

Σήμερα έκανα κ εγώ τα κουλούρια Θεσσαλονίκης την ίδια συνταγή,έβαλα αλεύρι του λιντλ κ μάγια του λιντλ φουσκώσάν μια χαρά αλλά καμία σχέση με τα κουλούρια Θεσσαλονίκης

Το ίδιο κ εγώ όταν τα έκανα βγήκαν ψωμένια σαν μικρά ψωμάκια με σουσάμι κ όχι σα κουλούρια! Τώρα έχω πάρει δυνατό αλεύρι κ λέω να ξαναδοκιμάσω

Χθες λόγω λαικής κ σουπερ φάγαμε πρόχειρα :rolleyes: μακαρονάκια

Να κ τα προχθεσινά μας κεφτεδάκια φούρνου με ρυζάκι για μένα κ με γίγαντες για τον χαζμπαντ

photo-2013-09-20-20-55-24-694_zps416a42f0.jpg

Και πριν μισή ώρα έβαλα το κοτοπούλο στο φούρνο χε χε άντε να δούμε πως θα βγει

photo-2013-09-22-12-09-46-260_zps7ccee536.jpg

Το απόγευμα θα ετοιμάσω κεικ λεμόνι λέω με γλάσο κ κάτι σε αλμυρό, έβγαλα ζύμη να ξεπαγώνει για το δεκατιανό της μικρής.

Link to comment
Share on other sites

όταν λέτε αλεύρι δυνατό, εννοείται το κίτρινο που χρησιμοποιούμε για ψωμί;

Ναι εγώ τουλάχιστον εννοώ το σκληρό αλεύρι {δυνατό} κίτρινο για χωριάτικο ψωμί πχ .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλαμαράκι καλέ πως το σήκωσες έτσι το πουλί?χαχαχαχα

Που είδα συνταγή της Αργύρως και αυτή έτσι τα κάνει αλλά βάζει δυνατό αλεύρι.

ΑρΝικόλ διάβασα ότι το σκληρό αλεύρι είναι αυτό που έχει το τσουρέκι από έξω.

..... http://mastercook.gr/sintages/sintages-psomi/1500-koulouri-thessalonikis.html

Τουλάχιστον έτσι λέει εδώ.(η μήπως κατάλαβα λάθος?)Να μια συνταγή από το συνταγές της καρδιάς που έχει κ κίτρινο αλεύρι http://syntageskardias.blogspot.gr/2013/03/blog-post_20.html?m=1

Καλαμαράκι τα κεφτεδάκια πως τα κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Καλαμαράκι καλέ πως το σήκωσες έτσι το πουλί?χαχαχαχα

Που είδα συνταγή της Αργύρως και αυτή έτσι τα κάνει αλλά βάζει δυνατό αλεύρι.

ΑρΝικόλ διάβασα ότι το σκληρό αλεύρι είναι αυτό που έχει το τσουρέκι από έξω.

..... http://mastercook.gr/sintages/sintages-psomi/1500-koulouri-thessalonikis.html

Τουλάχιστον έτσι λέει εδώ.(η μήπως κατάλαβα λάθος?)Να μια συνταγή από το συνταγές της καρδιάς που έχει κ κίτρινο αλεύρι http://syntageskardias.blogspot.gr/2013/03/blog-post_20.html?m=1

Καλαμαράκι τα κεφτεδάκια πως τα κανείς?

Καλέ με μπουκάλι μπύρας!!! Θάυμα σε λέω

Τα κεφτεδάκια έκανα τη βασική συνταγή που κάνω για τα μπιφτέκια μου μόνο που επειδή δεν είχα ξηρό δυόσμο ούτε κ ρίγανη έβαλα λίγο κύμινο. Τα πανάρισα ελαφρά με αλεύρι κ στον φούρνο πάνω κάτω αντιστάσεις στους 180 για 15-20 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

Και πως κατέληξε το κοτόπουλο χε χε

Βγήκε τρομερά ζουμερό, αφράτο ακόμη κ το στήθος κ εξεπλάγην ευχάριστα!!

Καθιερώθηκε πια κ από εδώ κ πέρα έτσι θα το κάνω

photo-2013-09-22-14-26-02-595_zpsa103981d.jpg

photo-2013-09-22-14-26-48-817_zps5f6b4635.jpg

Η συνταγή είναι αυτή { το μόνο που ακολούθησα είναι η μέθοδος, προσωπικά έβαλα αλάτι πιπέρι κ ένα μείγμα μπαχαρικών για κοτόπουλο από το iherb κ καθόλου λεμόνι το έψησα στους 200 αντιστάσεις πάνω κάτω , αέρα δεν έχω, κ μετά αλλή μια ώρα στους 180}

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω το κοτόπουλο φαίνετε πολύ ωραίο,αλλά έχω ξετρελαθεί με τα κεφτεδάκια.

Βρήκα ένα ωραίο τρόπο να φαγωθούν τα κουλούρια,τα γέμισα με μερέντα έφτιαξα Γλασσο έριξα από πανω τριμμένο μπισκότο κ έγιναν μούρλια.

Link to comment
Share on other sites

Και πριν μισή ώρα έβαλα το κοτοπούλο στο φούρνο χε χε άντε να δούμε πως θα βγει

photo-2013-09-22-12-09-46-260_zps7ccee536.jpg

Προφανως περπατωντας; ετσι ορθιο που το στησες χαχαχαχαχα :tongue:

καλημερα κοριτσακα, σημερα θα φαμε φακουλες, κρυωσε και ο καιρος και θα ειναι οτι πρεπει!

Να πω για τα κουλουρια θεσ/κης οτι μπορει να θελουν οταν τα πλαθετε για να τους δωσετε σχημα να τα κανετε πολυ πολυ λεπτα ωστε στον φουρνο που θα ψηθουν και θα φουσκωσουν να μη γινουν σαν ψωμια


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...