Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Λουλούδια 2

**{ Στην ΚουΖίνα Ολοταχώς }**


kalamaraki

Recommended Posts

Θα το δοκιμάσω το κοτόπουλο φαίνετε πολύ ωραίο,αλλά έχω ξετρελαθεί με τα κεφτεδάκια.

Βρήκα ένα ωραίο τρόπο να φαγωθούν τα κουλούρια,τα γέμισα με μερέντα έφτιαξα Γλασσο έριξα από πανω τριμμένο μπισκότο κ έγιναν μούρλια.

Πολύ ωραία ιδέα, σαν ντόνατ ένα πράμα :tongue:

Προφανως περπατωντας; ετσι ορθιο που το στησες χαχαχαχαχα :tongue:

καλημερα κοριτσακα, σημερα θα φαμε φακουλες, κρυωσε και ο καιρος και θα ειναι οτι πρεπει!

Να πω για τα κουλουρια θεσ/κης οτι μπορει να θελουν οταν τα πλαθετε για να τους δωσετε σχημα να τα κανετε πολυ πολυ λεπτα ωστε στον φουρνο που θα ψηθουν και θα φουσκωσουν να μη γινουν σαν ψωμια

Γέλα γέλα, κ εγώ γελούσα που το έβλεπα , αν δεν μου έλεγε μια φίλη από εδώ πως το έκανε δεν θα το επιχειρούσα αλλά βγαίνει τόσο ζουμερό που τέλος έτσι θα το κάνω κ ας πάει όπου θέλει χαχαχαχα

Σήμερα πρασόρυζο λεμονάτο κ τα χθεσινά μου ψωμάκια

Ενα ολικής για τον χαζμπαντ κ ένα χωριάτικο με ελιές για μας με τη μικρή

photo-2013-09-23-10-28-05-494_zpse6881190.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια.:P

Πολύυυυυ ωραία , φρικασέ δεν έχω κάνει ποτέ γμτ!

:D:D:D:D:D

Ανάλογα πόση ποσότητα κάνω, συνήθως τις βάζω στο ταψί του φούρνου με χαρτί ψησίματος αντικολλητικό. Αλλά καμιά φορά τις βάζω κ σε ένα μικρό αντικολλητικό ταψάκι για πίτσα αν κάνω λίγες.

Να κ τα προχθεσινά μας κεφτεδάκια φούρνου με ρυζάκι για μένα κ με γίγαντες για τον χαζμπαντ.

Πολύ ωραία ιδέα για τα κεφτεδάκι στο φούρνο!

Και πριν μισή ώρα έβαλα το κοτοπούλο στο φούρνο χε χε άντε να δούμε πως θα βγει

Το απόγευμα θα ετοιμάσω κεικ λεμόνι λέω με γλάσο κ κάτι σε αλμυρό, έβγαλα ζύμη να ξεπαγώνει για το δεκατιανό της μικρής.

Θεικό το κοτόπουλο!!!:tongue: πολύ γέλιο!! το είχα δει, νομίζω, στην Μπαρμπαρήγου που το είχε κάνει με μπουκάλι. Αλλά για να μπει στο φούρνο, φαντάζομαι πρέπει να το βάλεις στην πιο χαμηλή σχάρα...

Θα το δοκιμάσω το κοτόπουλο φαίνετε πολύ ωραίο,αλλά έχω ξετρελαθεί με τα κεφτεδάκια.

Βρήκα ένα ωραίο τρόπο να φαγωθούν τα κουλούρια,τα γέμισα με μερέντα έφτιαξα Γλασσο έριξα από πανω τριμμένο μπισκότο κ έγιναν μούρλια.

Ζωγράφισες!:P τέλεια η ιδέα σου!

Εγώ σήμερα κάνω ρεβύθια... είναι από τις μέρες που δεν μου κατεβαίνει καμία άλλη ιδέα, οπότε...

Προχτές ο μουσακάς έγινε μούρλια:P... πολύ κατσαρολικό όμως βρε παιδιά!!

dc7p.jpg

έκανα και μία τυροκαυτερή, πραγματικά πολύ καυτερή!

d7iu.jpg

και χτες μαζί με τα ψάρια που έψησε ο χαζμπαντ, έκανα και μία ταμπουλέ (η φωτογραφία της ξεχειλώνει την σελίδα, οπότε δεν την βάζω)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήμουν στο τρέξιμο για κάτι εξέτασης θρομβοφιλιας ευτυχώς γλίτωσα πολλά λεφτά,ένα έχω να πω τα νοσοκομεία είναι ΚΛΈΦΤΕΣ. Να φανταστείτε τρεις μεταλλάξεις στο αττικό πληρώνεις 180 και 12 300 ευρώ.

Ενώ έξω σε ιδιωτικό που πήγα πλήρωσα 100 της 12 μεταλλάξεις.

ΣΥΓΝΩΜΗ που βγήκα εκτός θέματος αλλά νευριασά,που νομίζουν ότι βρίσκουμε τα λεφτά στο δρόμο?τεσπα.

Η φωτο από το κοτόπουλο είναι καταπληκτική θα την εκτύπωσω κ θα την κορνίζαρο.

Δεν μπορώ να σταματήσω να την βλέπω.χαχαχα

Καλαμαράκι πολύ ωραία φαίνονται τα ψωμάκια σου

Νίνα-Τομ τέλειος ο μουσακάς,αλλά εγώ θα προτιμούσα να φάω τα ρεβυθια,πολύ μου αρέσουν.(δεν βλέπω φωτο)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μαγειροκόριτσα!!!

σήμερα είχαμε βραστά λαχανικά σαλάτα!το μικιό κρέας με πατατούλες απο τη γιαγιά χτες!

αριβάρισαν από πατρίδα μελιτζάνες,πιπεριές,κολοκύθια,σταφύλια,πατάτες,πιπερίστες καυτέρες!

επομένως επιβαλλεται νομίζω να κάνω φαγητά να κρατάω στην κατάψυξη!άντε να δούμε πότε θα ξεκινήσουμε δουλειά!:tongue:

το απόγευμα θα πάμε να πάρουμε κι άλλα λαχανικά από φίλο μας!άντε να δούμε τι θαχουμε κι απο΄κει!;)

η 1η συνταγή που σκεφτομαι είναι παππουτσακια αλλά χωρίς κιμά,γίνεται;ε,καλά μου μαγειροκόριτσα;:tongue::P

τουρλού εννοείται!οι πατάτες θα διατηρηθούν στην κατάψυξη;

γεμιστα,αν και τα βαριέμαι

πιπεριές ψητές

τι άλλο;πείτε καμιά ιδεα;να μην αλλοιώνονται και στην κατάψυξη!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ντεμι εμένα η συγχωρεμενη η μανά μου της έκανε της μελιτζάνες στο φούρνο όπως τα Παπουτσάκια αλλά δεν έβαζε κιμα έβαζε μπόλικο κρεμμυδάκι σκόρδο ντομάτες σε κύβους κ τα έκανε χωρίς μπέσαμελ,σε όλους άρεσε εγώ δεν δοκίμασα ποτέ γιατί τότες δεν έτρωγα μελιτζάνα οπότε δεν ξέρω να σου πω από γεύση εάν λέει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ντεμι εμένα η συγχωρεμενη η μανά μου της έκανε της μελιτζάνες στο φούρνο όπως τα Παπουτσάκια αλλά δεν έβαζε κιμα έβαζε μπόλικο κρεμμυδάκι σκόρδο ντομάτες σε κύβους κ τα έκανε χωρίς μπέσαμελ,σε όλους άρεσε εγώ δεν δοκίμασα ποτέ γιατί τότες δεν έτρωγα μελιτζάνα οπότε δεν ξέρω να σου πω από γεύση εάν λέει κάτι.

έκανε μια σάλτσα δλδ με τη γέμιση της μελιτζάνας και ντομάτα κλπ τις γέμιζε και της έψηνε;οι μελιτζανες θέλουν προψήσιμο;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μαγειροκόριτσα!!!

σήμερα είχαμε βραστά λαχανικά σαλάτα!το μικιό κρέας με πατατούλες απο τη γιαγιά χτες!

αριβάρισαν από πατρίδα μελιτζάνες,πιπεριές,κολοκύθια,σταφύλια,πατάτες,πιπερίστες καυτέρες!

επομένως επιβαλλεται νομίζω να κάνω φαγητά να κρατάω στην κατάψυξη!άντε να δούμε πότε θα ξεκινήσουμε δουλειά!:tongue:

το απόγευμα θα πάμε να πάρουμε κι άλλα λαχανικά από φίλο μας!άντε να δούμε τι θαχουμε κι απο΄κει!;)

η 1η συνταγή που σκεφτομαι είναι παππουτσακια αλλά χωρίς κιμά,γίνεται;ε,καλά μου μαγειροκόριτσα;:tongue::P

τουρλού εννοείται!οι πατάτες θα διατηρηθούν στην κατάψυξη;

γεμιστα,αν και τα βαριέμαι

πιπεριές ψητές

τι άλλο;πείτε καμιά ιδεα;να μην αλλοιώνονται και στην κατάψυξη!

Ιδέες για μελιτζάνες

http://www.sintagespareas.gr/sintages/category/melitzanes.html?ordering=rating

Ιδέες για κολοκυθάκια

http://www.sintagespareas.gr/sintages/category/kolokithakia.html?ordering=rating

Ιδέες για πιπεριές

http://www.sintagespareas.gr/sintages/category/piperies.html?ordering=rating

Καλό κουράγιο η κουζίνα θα σε φάει με τόσα χε χε

Link to comment
Share on other sites

Ιδέες για μελιτζάνες

http://www.sintagespareas.gr/sintages/category/melitzanes.html?ordering=rating

Ιδέες για κολοκυθάκια

http://www.sintagespareas.gr/sintages/category/kolokithakia.html?ordering=rating

Ιδέες για πιπεριές

http://www.sintagespareas.gr/sintages/category/piperies.html?ordering=rating

Καλό κουράγιο η κουζίνα θα σε φάει με τόσα χε χε

καμια δικιά σου καλή δοκιμασμένη;:tongue::P


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μαγειροκοριτσα καλημερα,

πρωινη πρωινη γιατι ετοιμαζομαι για δουλεια.

εκανα διαφορα, καταλαβαινετε, χωρις φωτο:oops::oops::oops:

εκανα φακες, ρεβυθια, κοτοπουλο με πιλαφι (μπουτακια ξεκοκκαλισμενα)

αυτο το κοτοπουλο με το μπουκαλι λεω να το δοκιμασω αν και το φοβαμαι στο φουρνο το μπουκαλι.

εσεις κανετε τη μπουγατσα με το φυλλο κρουστας η με τη σφολιατα;

για σημερα εχουμε φακες και μια μεριδα ρεβυθια. και στην καταψυξη εχω ετοιμο πατσιτσιο χωρις τη μπεσαμελ.

Link to comment
Share on other sites

εχω μερικες ερωτησεις

1) ο αρτοπαρασκευαστης κανει και σφολιατα, κουρου, γενικα ζυμη για παστα φλωρα μπισκοτα κτλ;

2) στο στεγνωτηριο μπορω να μπερδευω τα ρουχα; δηλαδη να βαζω δυο πλυντηρια χρωματιστα και ασπρα, των παιδιων και δικα μας κτλ;

αυτα, θα επανελθω και για σχολια. ετοιμαζομαι για το σχολειο...

φιλια.....

Link to comment
Share on other sites

έκανα και μία ταμπουλέ (η φωτογραφία της ξεχειλώνει την σελίδα, οπότε δεν την βάζω)

μπορεις πανευκολα να τις μικραινεις εδω:

http://www.shrinkpictures.com/

και γω αυτο κανω ;) αν θες βοηθεια πες μου


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...