Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Παιδιά, εμένα η Μπαρμπαρήγου δεν μου αρέσει καθόλου. Και δεν μου πετυχαίνουν οι συνταγές της πάντα, άσε που δεν είναι τόσο "συγκλονιστικές" οι γεύσεις.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Μια και μιλάτε για συνταγές επωνύμων σεφ θα σας πω πως πέρισυ το Πάσχα έφτιαξα κουλουράκια του Παρλιάρου, πολύ διαφορετικά από τα συνηθισμενα, και ήταν απλώς τέλεια!

Κατά τα άλλα της Μπαρμπαρήγου δοκίμασα να φτιάξω την σοκολατόπιτα αλλά δεν μου άρεσε καθόλου.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Ναι! Αυτό για τη σοκολατόπιτα το άκουσα και από άλλες. Ευτυχώς δεν το επιχείρησα.

Πού θα βρω τα κουλουράκια του Παρλιάρου Αγγελικούλα; για κατατόπισέ με!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτή είναι αλλά σε βιντεάκι

Δεν μπόρεσα να βρω την συνταγή στο σάιτ του MEGA. Μάλλον την έχει αποσύρει αφού σταμάτησε την συνεργασία του μαζί τους!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Για σήμερα έφτιαξα μελιτζάνες στο φούρνο με σάλτσα και τυριά και συνοδεία από κίτρινο ρυζάκι.

Υπολογιστε με κι εμενα στη συναντηση. Προετοιμασα και ψυχολογικά τον αντρα μου οτι θα κρατησει μονος του τα παιδια....(χιχι), αναστεναξε, βογγηξε, δεν πηρε υπογλωσσια κι ολα καλά.

Για τη συνάντηση ρε γαμώτο (που λέει κι η Πατουλίδου)

Καλημέρα! Σήμερα είναι η μεγάλη μέρα ε; Άντε, καλά να περάσετε!

Ευχαριστούμε Αρετή και ελπίζουμε ότι κάποια κοντινή φορά θα συναντηθούμε και μαζί σου.

Για σήμερα έφτιαξα μια συνταγή της Νταϊαν Κόχυλα, πράσα με δαμάσκηνα και σήμερα το πρωί έβρασα το ρυζάκι.

Αααα πολύ πρωτότυπη ακούγεται.

Έχω παρατηρησει οτι σε όλες τις εκπομπες μαγειρικης δειχνουν ενδιαφεροντα πραγματα αλλά αυτες που τις παρουσιαζουν μαγειρισσες που ειναι και μητερες (σε αντιθεση με τους αντρες μαγειρες) βαζουν παντα την οικογενειακη παραμετρο στις εκπομπες τους και οι συνταγες τους ειναι πιο εξυπηρετικες για τις νοικοκυρες. Αυτην την εντυπωση ειχα και μου αρεσε και η Ντινα Νικολαου πχ ή και η Κοχυλα σε σχεση με άλλους. Μπορει να ειναι και ιδεα μου.

Πολύ σωστή παρατήρηση. Ειδικά αν οι μαγείρισσες που παρουσιάζουν επιμελούνται εξ' ολοκλήρου τις συνταγές.

Σημερα ειναι η συναντηση ε? εγω δυστυχως δεν θα μπορεσω να ερθω κλαψ κλαψ. Ελπιζω την επομενη φορα να τα καταφερω να σας δω..

Κρίμα μωρέ. Τουλάχιστον, να μπορέσουμε να συναντηθούμε την επόμενη φορά.

Εβαλα 2/3 αλευρι χωριατικο και 1/3 αλευρι ζεας κ εγινε πολυ ωραιο!

Για τη ζέα τους προηγούμενους μήνες διάβαζα ότι είναι πολύ ανώτερη από το σιτάρι και δυστυχώς εξαφανίστηκε (την εξαφάνισαν) από την ελληνική παραγωγή.

Κ

Έφτασε η μέρα της συνάντησής μας και δεν κρατιέμαι!!!!

Λοιπόν το ραντεβού μας είναι στον σταθμό στο Μοναστηράκι, στις 7. Συμφωνείτε όλες?

Πλήρως. Χάρηκα που με πήρες τηλέφωνο.

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 μήνυμα ελήφθη, όβερ! στο εκδοτήρια μπροστά έτσι?

Ναι, ναι στα αυτόματα μηχανήματα μπροστά.

Παιδιά, εμένα η Μπαρμπαρήγου δεν μου αρέσει καθόλου. Και δεν μου πετυχαίνουν οι συνταγές της πάντα, άσε που δεν είναι τόσο "συγκλονιστικές" οι γεύσεις.

Ίσως να έτυχε. Πιθανόν κάποιες άλλες συνταγές της να σου πετύχουν. Αλλά αυτό είναι κάτι που δε θα το ξέρεις αν δε δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την ωραία συνάντησή μας. Έμεινα καταευχαριστημένη που περάσαμε όμορφα που ταιριάξαμε και φυσικά, που σας γνώρισα. Κρίμα που δεν μπόρεσαν να έρθουν η Τζένη και η Μεταξία, αλλά ευελπιστώ την επόμενη φορά να είμαστε περισσότερες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γλυκές μου μαγείρισσες!

Σήμερα το μενού έχει μοσχαράκι αλλά δεν ξέρω πως να το κάνω... Σκέφτηκα με φασολάκια αλλά χτες έφτιαξα αρακά, οπότε πάλι λαδερό και κοκκινιστό δε λέει, είπα να το κάνω με γιουβέτσι αλλά ο σύζυξ δεν πολυτρελαίνεται... Πώς να το κάνω οεο;


jbssp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια.

Χτες περάσαμε υπέροχα! Η παρέα ήταν σαν να γνωριζόταν χρόνια... ταιριάξαμε πολύ καλά... πήγαμε στο Μοναστηράκι, σε ένα ωραίο μαγαζάκι και δε βάλαμε γλώσσα μέσα μας:tongue: ξέρετε, εμείς οι γυναίκες είναι να μην ταιριάξουμε:D ευχαριστώ κορίτσια για την υπέροχη βραδιά και ελπίζω σε μία επόμενη, με πιο πολλά κορίτσια και την ίδια τρομερή διάθεση!

Link to comment
Share on other sites

Παραμυθένια, μπορείς να το κάνεις με πατατούλες, καροτάκι σέλινο κολοκυθάκι, σουπίτσα. Θα σκεφτώ και κάτι άλλο...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γλυκές μου μαγείρισσες!

Σήμερα το μενού έχει μοσχαράκι αλλά δεν ξέρω πως να το κάνω... Σκέφτηκα με φασολάκια αλλά χτες έφτιαξα αρακά, οπότε πάλι λαδερό και κοκκινιστό δε λέει, είπα να το κάνω με γιουβέτσι αλλά ο σύζυξ δεν πολυτρελαίνεται... Πώς να το κάνω οεο;

Γιατί δεν το κάνεις με πιπεριές και συνοδεία ρυζάκι?

Link to comment
Share on other sites

Α! Ξέχασα! Σήμερα έφτιαξα πένες στο φούρνο με τριμμένο τυράκι από πάνω, που αρέσει στους άντρες μου. Δεν πολυσυμπαθούν την μπεσαμέλ. Και φυσικά μαγείρεψα και για την μπεμπα.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου ο αντρούλης δε θέλει σούπα με τέτοια ζέστη. Να το κάνω με καροτάκια, πιπερίτσες, πατατούλες και κολοκυθάκια, όχι κοκκινιστό όμως, με λευκή σαλτσούλα. Πρέπει να το βάλω τώρα, πριν πάω για μάθημα, γιατί θα επιστρέψω στη μία οπότε είναι αργά για μαγείρεμα...


jbssp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...