Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Δώρα σοβαρολογείς κάνει τέτοια πράγματα ο μικρός;! Μπράβο σας, το έχετε δουλέψει το παιδί, το νήπιο θα του φανεί παιχνιδάκι!χαχα

Όσο για μένα, άσε, ούτε που κατάλαβα πώς έγινε.... που λέει ο λόγος!χαχαχα

Τουλάχιστον, κάναμε την μπέμπα κι έτσι θα έχω κι εγώ μια σύμμαχο μέσα σε τόσο αντρομάνι... Εντωμεταξύ όλα ροζ της τα παίρνω... βγάζω το άχτι μου, ούτε καν ουδέτερα χρώματα!Και τα αγόρια όμως την αγαπάνε πολύ! Ελπίζω και όταν μεγαλώσουν να την έχουν στα ώπα-ώπα...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Δώρα σοβαρολογείς κάνει τέτοια πράγματα ο μικρός;! Μπράβο σας, το έχετε δουλέψει το παιδί, το νήπιο θα του φανεί παιχνιδάκι!χαχα

Όσο για μένα, άσε, ούτε που κατάλαβα πώς έγινε.... που λέει ο λόγος!χαχαχα

Τουλάχιστον, κάναμε την μπέμπα κι έτσι θα έχω κι εγώ μια σύμμαχο μέσα σε τόσο αντρομάνι... Εντωμεταξύ όλα ροζ της τα παίρνω... βγάζω το άχτι μου, ούτε καν ουδέτερα χρώματα!Και τα αγόρια όμως την αγαπάνε πολύ! Ελπίζω και όταν μεγαλώσουν να την έχουν στα ώπα-ώπα...

Αν σου πω οτι μαθαινει πολυ ευκολα και οτι το ονομα του, του το εδειξα μονο 2 φορες πως να το γραφει;

Ειναι απιστευτος πραγματικα!!!

Ευτυχως που βγηκε κορη κ οχι ξανα γιος!!!χαχαχαχαχα καλα κανεις γαλε το άχτι σου.....κι εγω το ιδιο θα κανα στη θεση σου.Εδω με τον μικρο....εχω κολλημα και συνεχως του αφηνω μεγαλα μαλλακια...:mrgreen:

Δεν μου ειπες,ποσο ειναι τα παιδια τωρα;


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Α ναι! Λοιπόν, Χρήστος 5 1/2, Μιχάλης σχεδόν 4, Δημήτρης 17 μηνών και μπέμπα (προσεχώς Γεωργία ) 7 μηνών. Τα 3 τα στέλνουμε σχολείο -δε γίνεται αλλιώς- και τη μικρή την κρατάει η πεθερά μου.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Α ναι! Λοιπόν, Χρήστος 5 1/2, Μιχάλης σχεδόν 4, Δημήτρης 17 μηνών και μπέμπα (προσεχώς Γεωργία ) 7 μηνών. Τα 3 τα στέλνουμε σχολείο -δε γίνεται αλλιώς- και τη μικρή την κρατάει η πεθερά μου.

:shock:

Τσακ μπαμ τα δυο μικρα ε;

Μεγαλωσαν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Να σου ζησουν γλυκια μου...γερα να ναι...(ολα τα παιδακια του κοσμου....)


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εδώ είμαι κι εγώ!!!

Επιστρέψαμε στην βάση μας οικογενειακώς πιά!

Την Τετάρτη ξεκινάνε και τα σχολεία!

Με χαρά είδα πως η κίνηση στο καφέ αυξήθηκε! Επέστροφή και της Δώρας είδα! Τι καλά!

Λοιπόν πάω να διαβάσω τα νέα σας σιγά σιγά....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια, τι κανετε?

Αχ ποσο χαιρομαι που περασταε καλα χτες !μακαρι να ειχα μπορεσει να ερθω κ εγω ! την αλλη φορα ελπιζω να τα καταφερω.

Σίγουρα θα υπάρξει κι άλλη φορά οπότε θα το κανονίσουμε ώστε να μπορούμε όλες!

Αγγελικουλα καλο ταξιδι! Αντε απο Δευτερα εδω κ τα παιδακια σου! Εξαντλησαν ολες τις μερες των διακοπως το καταευχαριστηθηκαν!

Όντως το καταευχαριστήθηκαν! Τώρα θα πρέπει η μεγάλη να μπει στο πρόγραμμα του σχολείου και του φροντιστηρίου Αγγλικών, ενώ ο μικρός να πάει να βρει τους φίλους του στον σταθμό!

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι, εχω αρξκετες ντοματες απο την μαμα μου που εχουν ωριμασει κ ειναι κριμα να πανε χαμενες.Ελεγα μπας κ τις εκανα κατι να τις εχω για το χειμωνα.Πως γινεται η σαλτα σε βαζακια,οπως αυτη η κλασικη που κανουμε γι ατα ζυμαρικα? Αλλιως πως να τις κανω?Να τις τρεψω κ να τις βαλω σε σακουλακια καταψυξη? δεν εχω κ πολυ χωριο, 3 συρταρια εχει το ψυγειο...Να δω ποτε θα καταφερω να παρω καταψυχτη.Ενα σωρο πραγματα θα αποθηκευα απο το καλοκαιρι για χειμωνα.

Εγώ που είχα αρκετές από το χωριό τις έφτιαξα κανική σάλτσα για μακαρόνια και την αποθήκευσα σε 3 ταπεράκια για μελλοντικές μακαρονάδες.

Καλημερα και απο μενα :)

Γειά σου Ιωάννα! Τι κάνουν τα μικρά σου?

Γειά σας!

Σήμερα έκανα σαρδέλες στο φούρνο και το απόγευμα θα τελειώσω τον γαύρο, που κάνω μαρινάτο....αυτή τη φορά έβαλα και καυτερή πιπεριά... να δω πώς θα το φάω!... πολύ ψαρίλα πάντως:P νομίζω ότι μυρίζω ολόκληρη!

Μαρινάτο γαύρο φτιάχνει και η μαμά μου και από ότι ακούω από τους άλλους, γιατί εμένα δεν μου αρέσουν και πολύ τα ψαροειδή, είναι ο καλύτερος τσιπουρομεζές και όχι μόνο...

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Έφτιαξα πατάτες με κρέμα γάλακτος και τυρί που λιώνει στο φούρνο.

Ότι και φτιάξεις με κρέμα γαλάκτος γίνεται μούρλια βρε παιδί μου!

Σήμερα έχω ετοιμασίες με βαλίτσες κλπ, και αύριο αναχώρηση. Χτες είχα πολλά πήγαινελα εκτός σπιτιού, για να τελειώσω ό,τι δουλειά μου είχε απομείνει. Την κυριότερη υποχρέωσή μου όμως την έκανα σήμερα. Πήγα για εξομολόγηση που, η αλήθεια είναι, είχα πολύ καιρό να πάω. Αυτό μου έδωσε μεγάλη χαρά και με έκανε να αισθανθώ ανάλαφρη.

Βοήθειά σου Εβιράκι!

Αυτή τη στιγμή απολαμβάνω ένα φραπεδάκι λίγο χαλαρά κι αργότερα θα συνεχίσω αυτά που άφησα στη μέση.

Και για να είμαι εντός θέματος σήμερα τρώμε γεμιστά.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ καλη εβδομαδα κοριτσακια !

γωγω καλως ηρθες στην μαγειροπαρεα μας κ εσυ Δωρακι ξανα καλως ηρθες! Πολυ περιφανη μανουλα!! Μπραβο σου γιατι φαινεται πως ασχολεισαι πολυ με το θησαυρουλι σου!

Εβιρακι καλη προσαρμογη κ καλη αρχη στην Εβιρινα στο σχολειο!! Μπραβο κ στον Εβιρο τον χρυσοχερη! Κ σου εφτιαξε κ το αγαπημενο μου φαγητο !!( μαζι με τα γεμιστα βεβαιως βεβαιως)!!

Φωτεινη καλο κουραγιο με τις ετοιμασιες της βαφτισης! Ωραια ομως κ τα μπιφτεκακια σου!

αρετουλα καλοφαγωτη η μαρμελαδα!! Εγω δεν φτιαχνω αλλη.Εχω 2 του κιλου φραουλς, 1,5 κιλο βερυκοκο κ μισο κιλο κορομηλο.

Θελω κ εγω συνταγη για γαυρο ευκολη λυση κ για σαλατες, μαζι με οσπρια.

Αγγελικουλα τι κανεις, τα φερατε τα παιδια?

Εμεις σημερα τρωμε μπαμιες λαδερες.Το ΣΚ εφτιαξα διαφορα γιατι ειχα τραπεζωματα, κοινως μου βγηκε ο πατος στην κουζινα αλλ ακ στις δουλειες.....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια γεια σας.

Καλώς την Δώρα!

Εχω χαθει εντελως.....αλλα οσες ξερω,σας σκεφτομαι παντα.<3

Θελω πολυ να συμμετέχω και παλι στην ομορφη παρεα σας και θα το προσπαθησα,γιατι δεν κρυβω οτι μου λειψατε...;)

Κι εμάς μας έλειψες! Ελπίζω τώρα που ξαναέκανες την αρχή να συνεχίσεις!

Διαβαζω οτι συναντηθήκατε...τι ωραιααααα πολυ θα ηθελα κι εγω να ημουν μαζι σας....

Θα ήταν πραγματικά πολύ ωραίο να τα λέγαμε οοοολες μαζί! Για την ώρα όποια έρχεται προς την Αθήνα θα ενημερώνει, αν θέλει βέβαια, και θα δρομολογούμε συνάντηση.

Κατα τα αλλα καλα.

Ο θησαυρουλης μου μεγαλωσε και εγω ξετρελαθηκα ακομα περισσοτερο μαζι του....εννοειτε!!!:lol:

Έρωτας αγιάτρευτος!!!!:tongue:

  • 1 φλ. βούτυρο ή μαργαρίνη
  • 2 φλ. ζάχαρη
  • 3 αβγά
  • 1/2 φλ. νερό
  • 2 1/2 φλ. αλεύρι για όλες τις χρήσεις
  • 2 κουταλιές κακάο
  • 1 κουταλάκι γλυκού σόδα
  • 1 κουταλάκι γλυκού κανέλα
  • 1/2 κουταλάκι γλυκού μοσχοκάρυδο
  • 2 φλ. μήλα καθαρισμένα και κομμένα σε κυβάκια
  • 1 φλ. κουβερτούρα κομμένη σε κομματάκια

Κοριτσια η συνταγη για κεικ μηλο-σοκολατα!

Χωριζουμε τα στερεα απο τα υγρα υλικα πρωτα χτυπαμε τα υγρα κ μετα τα στερεα..εγω προσθεσα και λισο ποτηρακι κονιακ..γινεται πολυ ωραιο!

Ευχαριστούμε Έλεν! Εύκολη συνταγή φαίνεται και νοστιμότατη!

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια στο δικό σας τραπεζάκι(γράφω σε αλλά).

Με λένε Γωγώ(γεωργία),είμαι 21 χρόνων και από τα 16 μου μαγειρεύω.

Εγώ σήμερα θα φάω λαζάνια με κιμα από χτες,και θα πάω στο πατρικό να φάω τυρόπιτούλα.

Θα βγάλω σε λίγο από την κατάψυξη κοΡτεΖινες για να φτιάξω αύριο στο φούρνο με πατάτουλές.

Αυτά.

(ελπίζω να μην σας χαλάω την παρέα)

κανείς δεν χαλάει την παρέα μας Γωγώ, όταν μπαίνει με ....καλές διαθέσεις! Καλώς ήρθες λοιπόν κι ελπίζω να τα λέμε τακτικά!

Εβιρακι μου ελπίζω να εφτασες καλά και να ειχες καλό ταξιδι. Ευχομαι καλή επιτυχια στη μικρη Εβιρινα στη νεα της σχολικη χρονια και να περασετε καλα στα ξενα και αυτη τη χρονια! Η μικρη μου αποφασισε σημερα το πρωι να μου θυμισει τους Γερμανους γιατι εβαλε τα πεδιλάκια της με καλτσες (γκρρρ δε μου αρεσει καθολου αλλα τι να κανω;)

χαχαχαχα! Πάντα γελάω όταν βλέπω τέτοια εικόνα!

Γωγω καλώς μας ηρθες! Φυσικα και δε χαλάς την παρεα μας. Αλήθεια τι ειναι οι κορτεζινες;

είχα κι εγώ την ίδια απορία αλλά μου την έλυσε η Γωγώ σε επόμενο ποστ!

Νινα να σε ρωτησω κατι; Ο μαρινατος γαυρος διατηρειται καιρο; Θελω να φτιαξω καπως το γαυρο ωστε να διατηρειται για μεζε για τσιπουρακι οταν μου προκυπτει ξαφνικα παρεα. Καθε ιδεα δεκτη...

Να απαντήσω κι εγώ???? Στο ψυγείο που τον φυλάει η μαμά μου αντέχει πολλές μέρες. Βέβαια δεν προλαβαίνει και να μπαγιατέψει!

Σόρρυ Νίνα που επενέβησα!

Χθες δε μαγειρεψα γιατι το πρωι πηγα και κοιταζα για τα της βαφτισης που πρεπει να κανονισω παραυτα. Συναντηθηκα με τον αντρα μου το μεσημερι (ραντεβουδακι) και τσιμπησαμε κατι εξω. Σημερα εφτιαξα μπιφτεκια στο φουρνο και θα παμε στους κουμπαρους μας να φαμε παρεουλα.

Φιλακια σε όλες.

Κι εάν διαλλειμμα από το μαγείρεμα επιβάλεται! καλά κάνετε!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από τη χώρα του σκότους.

χαχαχαχαχα!!!!

Κορίτσια μου φτάσαμε καλά χτες, αν εξαιρέσει κανείς λίγα κουνήματα του αεροπλάνου. Μετά μας πήγε ο Έβιρος για φαγητό έξω. Σήμερα μας μαγείρεψε ένα νοστιμότατο κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο, που όταν το έσβησε έβαλε από πάνω τυρί του τοστ και λωρίδες μπέικον.

παιδί εσείς είστε μαγειρικό περιβόλι οικογενειακώς!!!!

Καλή προσαρμογή!

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Τι κάνετε; Διάβαζα τα νέα σας αλλά με το ζόρι, όλο με διέκοπταν... νίωθω πολύ κουρασμένη και τώρα αρχίζει η εβδομάδα.

Ωχ! Αρετούλα κουράγιο!

Για σήμερα δε μαγείρεψα αλλά έχουμε φαγητό από χθες, μπριζόλες με πατάτες. Έφτιαξα όμως τη σούπα της μπέμπας (κλασσικά) και μαρμελάδα από βανίλιες. Παιδιά, έγινε τέλεια, βγήκαν 3 βαζάκια, έδωσα και στη συνυφάδα μου και έφαγαν και τα παιδιά και ο Βασ. και ξετρελάθηκαν:-D. Τι ωραίο χρώμα, ρουμπινί...:) Το επόμενο βήμα θα είναι γλυκό του κουταλιού. Αν αδυνατίσω εγώ ποτέ με τέτοια μυαλά...:rolleyes:

τα πάχη μας, τα καλλη μας!

Αγγελική πού είσαι; Γύρισες απ' το χωριό;

Γύρισα και όπως βλέπεις διαβάζω τα νεά σας!

Τωρα θα τρελαθωωωω,καλε τι διαβαζω;Ποια μπεμπα;;;Ποτε προλαβες;;;Εγω ειχα μεινει στον 3ο γιο και συ μιλας και για μπεμπα;;;Μπραβο σου Φιλεναδα!!!!!Να σου ζησουν!!!Τι ηλικια εχουν τωρα τα μικρα;;

χαχαχαχα! Παρόμοια αντίδραση είχα κι εγω μόλις το διάβασα!

Ο θησαυρουλης μου πια εκλεισε τα 4.Σωστο αντρακι πια.

Δεν τον εχω στειλει καθολου παιδικο ακομα...(οι περισσοτερες και οι πιο παλιες ξερετε...) του χρονου απευθειας νηπια,Πρωτα Ο Θεος!!!!

Βεβαια παρολο που δεν παει παιδικο,ξερει απιστευτα πολλα πραγματα.

Ξερει ολη την ελληωγνικη και αγγλικη αλφαβητο,μετραει εως το 50 και αναγνωριζει ολα τα γραματα -αριθμους.(κουκουβαααααααααααααααααα!!!!)Γραφει επισεις τον ονομα του....

Καλυτερα να σταματισω γιατι οταν μιλαω-γραφω για τον μικρο...ΔΕΝ σταματραω μετα!!!!!!:mrgreen:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Αλλά με μία άξια μαμά είναι δυνατόν ο θησαυρούλης να μην κάνει θάυματα!

QUOTE]

Δώρα σοβαρολογείς κάνει τέτοια πράγματα ο μικρός;! Μπράβο σας, το έχετε δουλέψει το παιδί, το νήπιο θα του φανεί παιχνιδάκι!χαχα

Όσο για μένα, άσε, ούτε που κατάλαβα πώς έγινε.... που λέει ο λόγος!χαχαχα

Τουλάχιστον, κάναμε την μπέμπα κι έτσι θα έχω κι εγώ μια σύμμαχο μέσα σε τόσο αντρομάνι... Εντωμεταξύ όλα ροζ της τα παίρνω... βγάζω το άχτι μου, ούτε καν ουδέτερα χρώματα!Και τα αγόρια όμως την αγαπάνε πολύ! Ελπίζω και όταν μεγαλώσουν να την έχουν στα ώπα-ώπα...

και πάρα πολύ καλά κάνεις! Βγάλε το άχτι σου παιδί μου!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κ καλη εβδομαδα κοριτσακια !

επίσης!

Θελω κ εγω συνταγη για γαυρο ευκολη λυση κ για σαλατες, μαζι με οσπρια.

Όταν μιλήσω στην μαμά μου θα της πω να μου πει πως τον κάνει.

Αγγελικουλα τι κανεις, τα φερατε τα παιδια?

τα φέραμε και πριν από λίγο που μίλησα μαζί τους στο τηλέφωνο είχαν πάει για κούρεμα τον μικρό.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ καλη εβδομαδα κοριτσακια !Καλη εβδομαδα!

Δωρακι ξανα καλως ηρθες!Καλως σας βρηκα!! Πολυ περιφανη μανουλα!! Μπραβο σου γιατι φαινεται πως ασχολεισαι πολυ με το θησαυρουλι σου!Σε ευχαριστω πολυ.Κανω οτι μπορω...οπως ολες οι μανουλες για τα παιδακια τους!;)

.Εχω 2 του κιλου φραουλς, 1,5 κιλο βερυκοκο κ μισο κιλο κορομηλο.

Αλλη χρυσοχερα απο δω!

Εμεις σημερα τρωμε μπαμιες λαδερες.Το ΣΚ εφτιαξα διαφορα γιατι ειχα τραπεζωματα, κοινως μου βγηκε ο πατος στην κουζινα αλλ ακ στις δουλειες.....

Ωραια τα τραπεζώματα,αλλα εχουν κουραση για την οικοδεσποινα!

Αγγελικουλα σε ευχαριστω για το καλωσορισμα.

:wink:


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Πώπω τί χαμός είναι αυτός! επιστρέψαμε όλες και δεν προλαβαίνουμε να τα πούμε!

Αγγελική οι παρεμβάσεις είναι ότι πρέπει να μαθαίνουμε και νέα πράγματα... γιατί άλλωστε ανταλλάσουμε απόψεις?:tongue: καλώς ήλθες! πώς ήταν το χωριό?

ΦΩΤΕΙΝΗ από ότι έχω διαβάσει ο μαρινάτος κρατάει έως 3 μήνες στο ψυγείο... εγώ δεν ξέρω, γιατί δεν έχει προλάβει ούτε 2 βδομάδες να μείνει!:P

Η διαδικασία είναι απλή, απλά χρονοβόρα... βγάζεις το κεφάλι και τα κόκκαλα, και του βάζεις αλάτι μπόλικο ανάμεσα σε στρώσεις... το αφήνεις να ψηθεί έτσι 2 ώρες (στο ψυγείο εννοείται)... μετά το ξεπλένεις και βάζεις πάλι σε στρώσεις μαιντανό ή δυόσμο (ότι σου αρέσει), σκόρδο ή και καυτερή πιπεριά και καλύπτεις με ξίδι ή λεμόνι ή και τα δύο... αφήνεις πάλι 2 ώρες μέχρι να ψηθεί και να ασπρίσει, στραγγίζεις από τα υγρά και γεμίζεις με λάδι... και στο ψυγείο!

Πάω να κάνω μία δουλίτσα και επανέρχομαι....

Link to comment
Share on other sites

Νίνα το χωριό αυτήν την περιόδο έχει αδειάσει από παιδιά μιάς και ξεκινούν τα σχολεία οσονούπω! Όμως τώρα έχουν πάρει σειρά οι κυνηγοί αφού το χωριό είναι ορεινό και πόλος έλξης των τυφεκιοφόρων!!!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα καλή εβδομάδα.

Γράφω από κινητό κ μου είναι δύσκολο να θυμηθώ τα πάντα.

Καλώς σας βρήκα κοριτσάκια.

Εβιρι ναι οι κοΡτεΖινες έχουν λίγο κρέας.

Δώρα κι έξυπνο παιδάκι έχεις μπράβο.

Arninol(δεν ξέρω εάν το έγραψα σωστά)τα ζουζουνια σου είναι κοντά σε ηλικία,μπράβο σου που τα καταφέρνεις.

Αγγελική προσαρμόστηκαν τα παιδιά που γύρισαν η είναι ακόμα αναστάτωμένα?

Κορίτσια ΣΥΓΝΩΜΗ γι αυτές που δεν έγραψα έχετε γράψει πολλά,γράφω από κινητό κ είναι λίγο δύσκολο να θυμάμαι να γράφω σε όλες.

Εγώ τελικά σήμερα έφαγα σκέτο λαπα επειδης χτες έφαγα καλαμάκια από έξω κ την έβγαλα μέχρι το πρωί στην τουαλέτα.

Επίσης νυστάζω πολύ.

Υγ. Τι ζέστη είναι αυτή σήμερα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...