Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια μου.

Σήμερα έφτιαξα φάβα από κουκιά αποφλοιωμένα και για συνοδεία τηγανητά αυγά για τους δύστροπους.

Τώρα το βράδυ έφτιαξα πορτοκαλόπιτα κι έβρασα σπανάκι να το έχω έτοιμο για σπανακόπιτα που θα φτιάξω αύριο. Θα έχω τραπέζι σε φιλική οικογένεια και θα αναλάβει ο Έβιρος ψητά της σχάρας κι εγώ τζατζίκι, σπανακόπιτα, ίσως και τυρόπιτα, τηγανητές πατάτες και σαλάτα σπέσιαλ.

Είπα να βάλω λίγο χρώμα σήμερα... πώς σας φαίνεται?

Μου άρεσε πολύ και μου θύμισε τον ουρανό της Ελλάδας.

Που λες απο λαδερα κανω αρακα,σπανακορυζο,φασολακια,μπαμιες, γεμιστα,μπριαμ κ τις προαλλες εκανα για πρωτη φορα λαχανοπρασορυζο.

Εγώ θα προτείνω κάποια κι εσύ διάλεξε ποια σου ταιριάζουν.

Μελιτζάνες:

Ιμάμ, παπουτσάκια, μουσακάς

Πατζάρια, Κουκιά με αγκινάρες και αρακά.

Μαζί με κρέας:

Μελιτζάνες με μοσχαράκι, αρακάς με μοσχαράκι, αρακάς με κοτόπουλο, μπάμιες με κοτόπουλο

Μπα κόλλησε το μυαλό μου λόγω της κούρασης. Θα επανέλθω με ηρεμία όταν θα σκεφτώ περισσότερα. Και υπάρχουν τόσα πολλά...

Ο φοβος μου ειναι μην σπασει λογω διαφορας ζεστου κρυου αν την βαλω σε προθερμασμενο φουρνο γι αυτο ρωταω.

Μη φοβάσαι δε σπάει. Εγώ έχω την έχω βάλει άπειρες φορές σε προθερμασμένο φούρνο όπως και σε κρύο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα!

Νινα τι ωραια εικονα! Δεν εχω τετοιου τυπου γαστρα για να σε βοηθησω.

Αγγελικη εγω δεν μιλαω για τα ασιδερωτα πια. Ειναι πιο πολλα απο τα σιδερωμενα.

Τζενη η Εβιρι εδωσε ωραιες ιδεες. Εμενα ειναι λιγο δυσκολος ο συζυγος με τα λαδερα κι ετσι αστα βραστα. Πλανο φαγητου κανω κι εγω γιατι σουπερ και λαικη μπορω να παω μονο μια φορα την εβδομαδα. Μονο για γαλα παω μεσοβδομαδα ή αν προκυψει καμια πολυ καλή προσφορα. Δεν καταφερνω να οργανωσω πολυ καλά το σιδερωμα και αυτου του τυπου τις δουλειες γιατι τωρα προσπαθει να περπατησει ο μικρος και πειραζει τα παντα. Δεν τον αφηνει και η μικρη να κοιμηθει το μεσημερι αν αυτη ειναι ξυπνια κι ετσι παντα το αναβαλλω. Αυτο μου τη δινει.

Χτες εφτιαξα παγκασιους με πατατες τηγανητες και σαλατα μαρουλι. Στη μικρη τηγανητο το ψαρι γιατι μονο ετσι το τρωει. Αλλα επειδη ειναι και το στανταρ φαγητο που τρωει δεν πολυκοιταζω το τηγανι. Στο συζυγο ψητο με τα χιλια ζορια γιατι κατι επαθε ο φουρνος και θα φωναξω καποια στιγμη ηλεκτρολογο να το δει. Απλα αλλαξα καποια φαγητα που ειχα στο προγραμμα. Σημερα θα φτιαξω μπιφτεκια ειτε ψητα στο αντικολλητικο ειτε κοκκινιστα με ζυμαρικα αναλογα πως θα με βολεψει για τα πιτσιρικια.

Φιλια σε ολες και καλό ΣΚ


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Eviri μπάρμπεκιου βλέπω:D καλά να περάσετε! και εμείς αύριο θα φάμε σε φιλικό σπίτι, οπότε άλλοι θα κάνουν τον κόπο... τη γλίτωσα αυτή τη φορά:-)

ggeny η δικιά μου κολοκυθόπιτα ήταν αλμυρή... αν δεν είχα τόσα γλυκά σπίτι, θα δοκίμαζα και μία γλυκιά...μου έβαλες ιδέες! τη γάστρα και εγώ την έβαζα σε προθερμασμένο... μη την φοβάσαι!

Σήμερα έκανα σουβλάκια με πίτα και τα σχετικά παρελκόμενα, όπως πατάτες, καυτερή σάλτσα, κ.α.

Καλό υπόλοιπο Σ/Κ.:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομαδα!

Πως τα περασατε το ΣΚ; Ελπιζω ωραια γιατι ειχε ωραιο καιρο και λιακάδα και να το εκμεταλλευτηκατε καταλληλα.

Την Κυριακη ειχαμε κανονισει να βγουμε με κατι φιλους και να φαμε εξω το μεσημερι αλλά τα ξημερωματα η μικρη ανεβασε 40+ πυρετο. Της εδωσα αντιπυρετικο,της επεσε κι απο εκεινη την ωρα ειναι απυρετη! Φυσικα αναβαλλαμε την εξοδο αλλά παραγγειλαμε απέξω φαγητο (ε τι κλεφτες θα γινουν οι ανθρωποι; ). Σημερα εχω φασολαδα.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα μαγειροκόριτσα!

Το Σαββατοκύριακο αυτό δεν έβαλα μώλο κάτω μιά και ξεστόλισα το σπίτι και γινόταν ένας χαμός! Υπολογίστε ότι έιχα στα πόδια μου τον μικρό οποίος ήθελα να σκουπίσει με την ηλεκτρική μόνος του, καταλαβαίνετε πόσες ώρες χρειάστηκα. Και μετά για να τα ανεβάσω στο πατάρι πήρα και παρέα μαζί μου τον μπόμπιρα αφού μόλις με είδε να ανεβαίνω την σκάλα ξύπνησε ο ορειβάτης μέσα του! Και μέσα σε όλα αυτά να έχω να μαγειρέψω, να βάλω πλυντήρια, να απλώσω και φυσικά να σιδερώσω. :confused:

Στα μαγειρικά μας τώρα : To Σάββατο το μεσημέρι έφτιαξα γαριδομακαρονάδα και λίγες γαρίδες σαγανάκι. Είχαν έρθει και οι δικοί μου απο το πρωί και το βράδυ ψήσαμε στην ηλεκτρική ψησταριά κεμπαπ και λουκάνικα που τα συνοδέψαμε με ψητές πιτούλες, πατάτες τηγανιτές και σαλατούλα λάχανο.

Την Κυριακή έφτιαξα παστίτσιο και έχει μείνει και για σήμερα.

Επανέρχομαι αφού διαβάσω τα νέα σας...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κ καλη εβδομαδα κοριτσακια μου!!

Εβιρακι μου σε ευχαριστω πολυ για τις ιδεες!Πολυ ωραια κ τα φαγακι για το τραπεζι , ειδικα αυτες οι πιτες!μμμ το φυλλο εσυ το εφτιαξες?

Αγγελικη φανταζομαι πως θα ησουν το Σαββατο! Με τα παιδια στα ποδια σου μια δουλεια μισης ωρας την κανεις μια κ λιγο λεω!!!

Αχ κ να ειχα λιγο παστιτσακι!!

Φωτεινη μου πως ειναι τωρα η μικρη? Κ εμενα ο μικρος εκανε Παρασκευη κ Σαββατο πρωι βραδυ απο ενα 38 κ τιποτα αλλο, απο χτες οκ!

Καλα κανατε κ παραγγειλατε απ εξω μια μερα την βδομαδα δικαιουσαι κ εσυ ξεκουραση.Εμενα ενα διαστημα ο φουρνος δεν ειχε ενταση εκανε ωρες να φτιαξει ενα φαι κ παλι δεν κ εφερα μαστρορα μου αλλαξε αντιοστασεις με πολυ μικρο κοστος κ ολα οκ.

Νινα μου γεια στα χερια σου ! Χρυσοχερα εισαι!! Σουβλακια!!! μμμμ!! Ναι ναι να την δοκιμασεις την πιτα που σου λεω οταν αποτοξινωθειτε λιγο απο τα γλυκα!

Η Αρετη που ειναι βρε κοριτσια εχει καμι ανεα της? εχει νομιζω μερες να εμφανιστει.

Στα μαγειρικα μου τωρα το Σαββατο εφτιαξα ψαροσουπα με ψαρακια που ειχε στειλει η μαμα απο χωριο κ ενα πολυ ωραιο κεικ πορτοκαλι με ολοκληρο το πορτοκαλι μεσα. Το βραδυ πηγαμε σε φιλους για μεζεδακια.

Χτες εγκαινιασα το πηλινο με κοτοπουλοο με πατατες.Λουκουμι εγινε! Μονο που οι πατατες μου ηταν μαπα δεν ξαναπαιρνω απο το συγκεκριμενο μαγαζι .Φανταστικο το φαι στην πηλινη γαστρα κοριτσια!

Μετα το απογευμα εφτιαξα λαζανια με σπανακι για σημερα κ εβρασα κ μοσχαρι να το εχω ετοιμο να το κανω μετα σουπιτσα για αυριο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Έφτιαξα μαυρομάτικα κοκκινιστά για σήμερα.

Μέχρι πριν από λίγο μου βγήκαν τα μάτια στη μετάφραση από τα γερμανικά στα ελληνικά στο μάθημα της Ιστορίας με θέμα τη ζωή των Αιγυπτίων (το γάμο τους, τη μόρφωσή τους κλπ). Βοηθούσα την Εβιρίνα να κάνει κάτι ασκήσεις και έπρεπε να διαβάσουμε και να μεταφράσουμε μερικές σελίδες συν τις εκφωνήσεις των ασκήσεων, χώρια τις ιδέες που έπρεπε να γράψει κι εγώ να βοηθάω. Ουφ.

Πλανο φαγητου κανω κι εγω γιατι σουπερ και λαικη μπορω να παω μονο μια φορα την εβδομαδα.

Με την ευκαιρία να αναφέρω τι έχω προσέξει να κάνουν οι Γερμανοί, όχι πως έχει σημασία αλλά έτσι λόγος να γίνεται. Πάνε μάλλον κάθε μέρα στο σούπερ ή σίγουρα 3-4 φορές τη βδομάδα. Παίρνουν μόνο από 1-3 πραγματάκια άντε στο τσακίρ κέφι να αγοράσουν 5-6 και φεύγουν.

Έχω δει στο τρένο κοπέλα να κρατάει μία 6άδα αυγά κι από κάτω το πακέτο με το ζαμπόν στα χέρια της χωρίς σακούλα. Επειδή την κάθε σακούλα την πληρώνουμε στο ταμείο για να βάλουμε τα πράγματα μέσα.

Το έχω συζητήσει και με τους Έλληνες που ζουν εδώ και μου έχουν πει ότι με αυτόν τον τρόπο οι Γερμανοί δεν πετάνε τίποτα από το ψυγείο ή τα ντουλάπια τους, γιατί ποτέ δεν έχουν τίποτα περίσσιο. Αγοράζουν τα υλικά του ημερίσιου φαγητού τους και έτσι αποφεύγουν τη σπατάλη.

Αυτό δεν το βρίσκω κακό, αλλά το βρίσκω κουραστικό. Εγώ βέβαια, δεν έχω μάθει έτσι και γι' αυτό μου φαίνεται περίεργο. Όπως αντίστοιχα σ' αυτούς δείχνω εγώ περίεργη να γεμίζω το καρότσι επειδή ψωνίζω για μία εβδομάδα και κάποιες φορές αν βρω κάποια προσφορά παίρνω περισσότερα πράγματα.

Eviri μπάρμπεκιου βλέπω:D καλά να περάσετε!

Ευχαριστώ Νίνα μου. Ωραία περάσαμε τελικά.

Σήμερα έκανα σουβλάκια με πίτα και τα σχετικά παρελκόμενα, όπως πατάτες, καυτερή σάλτσα, κ.α.

Ζηλεύω, ζηλεύω, ζηλεύω.

Την Κυριακη ειχαμε κανονισει να βγουμε με κατι φιλους και να φαμε εξω το μεσημερι αλλά τα ξημερωματα η μικρη ανεβασε 40+ πυρετο.

Ωχ, πολύ δυνατός πυρετός. Περαστικά της. Σήμερα είναι εντελώς καλά;

Το Σαββατοκύριακο αυτό δεν έβαλα μώλο κάτω μιά και ξεστόλισα το σπίτι και γινόταν ένας χαμός! Υπολογίστε ότι έιχα στα πόδια μου τον μικρό οποίος ήθελα να σκουπίσει με την ηλεκτρική μόνος του, καταλαβαίνετε πόσες ώρες χρειάστηκα. Και μετά για να τα ανεβάσω στο πατάρι πήρα και παρέα μαζί μου τον μπόμπιρα αφού μόλις με είδε να ανεβαίνω την σκάλα ξύπνησε ο ορειβάτης μέσα του! Και μέσα σε όλα αυτά να έχω να μαγειρέψω, να βάλω πλυντήρια, να απλώσω και φυσικά να σιδερώσω. :confused:

Γράψε τώρα και μία Έκθεση: "Το τέλειο Σαββατοκύριακο που πέρασα".

Εβιρακι μου σε ευχαριστω πολυ για τις ιδεες!

Αλίμονο, δεν έκανα τίποτα.

Πολυ ωραια κ τα φαγακι για το τραπεζι , ειδικα αυτες οι πιτες!μμμ το φυλλο εσυ το εφτιαξες?

Ναι εγώ το έφτιαξα.

Κ εμενα ο μικρος εκανε Παρασκευη κ Σαββατο πρωι βραδυ απο ενα 38 κ τιποτα αλλο, απο χτες οκ!

Περαστικά του του παιδιού.

Η Αρετη που ειναι βρε κοριτσια εχει καμι ανεα της? εχει νομιζω μερες να εμφανιστει.

Έχεις δίκιο. Εγώ δε γνωρίζω. Ελπίζω να γράψει σήμερα-αύριο.

ενα πολυ ωραιο κεικ πορτοκαλι με ολοκληρο το πορτοκαλι μεσα.

Θα πρέπει να έγινε πολύ ωραίο!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Σχετικά πρωινη σημερα εγω. Κι εγω σκεφτομουν οτι η Αρετη εχει καιρο να γραψει. Ευχομαι να ειναι ολα καλά κι απλως να μην προλαβαινει.

Τζενη κι εγω αντιστασεις υποπτευομαι ή εναν αυτοματισμο του ενσωματωμενου ρολογιου που εχει. Θα φωναξω ηλεκτρολογο αλλά θελω πρωτα να ξανακαθαρισω φουρνο και ν ατραβηξω την κουζινα για καλύτερο καθαρισμα για να μη γινω ρεζιλι:rolleyes:. Επειδη η κουζινα μου ομως ειναι μικρη πρεπει να μεταφερω καποια αλλα ντουλαπια για να το κανω αυτο και με τον πιτσιρικα μεσα στα ποδια μου ειναι κομματακι περιπλοκο. Πρεπει να βρω χρονο για να το κανω. Ειχα συνηθισει που τετοιες ζημιες τις επισκευαζε ο πατερας μου κι ειχα καλομαθει. Τωρα δεν θα τον φωναξω γιατι εινια αρρωστουλης και δεν τον ταλαιπωρω. Περαστικα και στον μικρο σου! Πως ειναι τωρα;

Αγγελικη κι εγω το ΣΚ ξεστολισα αλλα ντραπηκα να το πω γιατι πιστευα οτι το ειχα καθυστερησιε πολύ.

Εβιρι ταλαιπωρειστε πολύ βρε παιδι μου. Στο εχω ξαναπει πιστευω οτι η μικρη Εβιρινα ειναι ηρωιδα αλλα κι εσεις που στεκεστε αρωγοι στην προσπαθεια της ειστε αξιοθαυμαστοι.

Η μικρη ειναι μια χαρα λιγο βηχα εχει. Την εστειλα σημερα παιδικο. Ειχαμε σκεφτει μηπως εμενε με τον πατερα της εδω οταν εφευγα για το νησι αλλά για να μην αισθανθει ασχημα (πχ οτι προτιμω τον αδελφο της, εγκαταλειψη κλπ|) τη ρωτησαμε τι θελει να κανει να μεινει με τον μπαμπα ή να ερθει με τη μαμά (χωρις γιαγια,παππου κλπ) και ηταν κατηγορηματικη οτι θελει να ειναι όπου ειναι κι η μαμα της χωρις κανεναν αλλο. Μας εκανε εντυπωση γιατι δεν εκφραζει ιδιαιτερη αδυναμια σε μενα αλλα στον πατερα της γενικα. Εχει αλλαξει πολυ το τελευταιο διαστημα.

Σημερα εχω σουπια με ρυζι.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!

Σήμερα το μενού μας έχει σπανακόρυζο.

Χτες δεν έκανα και πολλά πράγματα μόνο μαγείρεψα στην ουσία και ψιλοσημάζεψα το σπίτι γιατί σχόλασα 6,30 και μέχρι να παώ σπίτι είχε πάει 7,30!

Τζενάκι 25 ευρώ είναι μια χαρά για την πηλινη γάστρα νομίζω! Και είμαι σίγουρη ότι και τα επόμενα φαγητά που θα φτιάξεις σ΄αυτην θα βγουν μούρλια!

Το Σαββατοκύριακο είναι η αλήθεια ότι κουράστικα αρκετά αλλά τουλάχιστον έχω μαζεμένο σπίτι!

Εβιράκι βάλε συνταγή πορτοκαλόπιτας με πρώτη ευκαιρία. Εχω του κόσμου τα πορτοκάλια και πρέπει να τα κάνω κάτι για να μην χαλάσουν!

Και εσυ όσο και η μικρή Εβιρίνα είστε αξιέπαινες για την προσπάθεια που κάνετε με τα Γερμανικά! Μπράβο!

Την έκθεση την έγραψα, να σου την στείλω να την διορθώσεις? :tongue:

Φωτεινή χτες ήταν να σιδερώσω αλλά δεν πρόλαβα και η στοίβα έχει λάβει τεράστιες διαστάσεις! Αφού σκέφτομαι να πάρω μία μέρα άδεια από την δουλειά για να κάτσω να σιδερώσω!!

Διάβασα ότι συνήλθε και η κορούλα σου και χαίρομαι! Όσο για την επιλογή της να έρθει μαζί σου μπορεί να έδειχνε πιό κολλημένη στον μπαμπά της αλλά η μανούλα είναι άλλο πράγμα!

Νίνα ο άντρας μου φτιάχνει και τυλίγει πολύ ωραίο σουβλάκι με πίτα! Βλέπεις έκανε αυτήν την δουλειά όταν ήταν μικρός για να βγάζει χαρτζιλίκι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Κορίτσια, δεν έγραφα γιατί δεν προλάβαινα, στη δουλειά γίνεται ψιλοπανικός, το ίδιο και στο σπίτι, ο Βασ κα ο Μιχ. είναι άρρωστοι με πυρετό και βήχα. Αγγελικούλα εσύ με πήρες τηλ σήμερα; Δεν μπόρεσα να το σηκώσω αλλά και ούτε να σε πάρω αργότερα. Είναι και κάπως το κλίμα... Τώρα ξεκίνησα και κάτι άλλο το πρωί, πηγαίνω για περπάτημα και πάω κατευθείαν μετά στη δουλειά, διότι ζυγίστηκα την Παρασκευή και έπαθα πλάκα...δε σας λέω λεπτομέρειες, ντρέπομαι! Πάω για ύπνο γιατί είμαι κατάκοπη, δεν έχω κουράγιο να σας διαβάσω. Φιλιά σε όλες, ελπίζω να είστε καλά!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Μπαίνω πριν πλακώσει κόσμος. Για σήμερα έχω φασολάκια και για τη μικρή μου μαγείρεψα τραχανά.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!

Δεν έχω μαγειρέψει για σήμερα αφού έχει μείνει παστίτσιο από την Κυριακή και σπανακόρυζο από χτες.

Ευελπιστώ να προλάβω να σιδερώσω σήμερα γιατί έχω πνιγεί στα ασιδέρωτα!

Χτες το απόγευμα είχαμε συνάντηση με παιδοψυχολόγο στον παιδικό σταθμό και γύρισα σπίτι στις 8.30. Ίσα που πρόλαβα να δω λίγο τα παιδιά και να μαζέψω την κουζίνα.

Αρετούλα μου χαίρομαι που είσαι καλά! Εγώ ήμουν χτες όντως! Ανησύχησα που δεν έιχες γράψει αυτές τις μέρες, γι΄ αυτό πήρα!

Περαστικά στα αγόρια σου και υπομονή με την δουλειά σου!

Φιλάκια σε όλες!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Αρετη περαστικα στους αρρωστους σου! Για τη δουλεια τι να πει κανεις αυτες τις μερες παρα το κλασσικο υπομονη και κουραγιο; Εγω δεν εχω ανεβει ακομα στη ζυγαρια ολο το αναβαλω

Αγγελικη εγω σιδερωσα χτες 2,5 πλυντηρια των παιδιων κανονικα θα επρεπε να κανω κανενα διωρο περιπου. Ε χτες εκανα 4,5 ωρες γιαυτη τη δουλεια απο τις διακοπες που εκανα. Για τα δικα μας δεν το συζητω...

Νινα πως παει το χερι;

Σημερα βραζω μοσχαρι. Θα κρατησω λιγο για τον μικρο και το υπολοιπο θα το κανω κοκκινιστο με φασολακια.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε?

Εγω αδιαθετησα χτες το μεσημερι κ σερνομαι.Χτες το βραδυ ζαλιζομουν τοσο πολυ που πραγματικα απορω πως γλιτωσα την λιποθυμια.Σημερα καλυτερα απο αποψη ζαλαδας ..

Αρετη μου πολυ χαρηκα που μπηκες!!! περαστικα στα αγορια σου!

Καλα κανεις κ περπατας βοηθαει πολυ! Κ εγω δεν εχω ζυγιστει.Ζυγιστηκα Παραμονη Πρωτοχρονιας κ με εδειξε γυρω στο μισο κιλο πανω αλλα απο τοτε δεν εχω ξαναζυγιστει.θα ζυγιστω ομως γιατι την αλλη Πεμπτη εχω κ διαιτολογο κ θελω να ξερω τι θα ακουσω χαχαχα! Απο 7 του μην απαντος εχω μπει σε προγραμμα παλι.

Αγεγλικη πες το ψεματα.Πολλες φορες ειναι τοσα πολλα αυτα που θελουμε να κανουμε που κ η αδεια δεν μας φτανει! Παλι καλα που ειχες κ φαγητο κ δεν επρεπε να μαγειρεψεις!

Φωτεινη μου πολυ ωραιο το μοσχαρι με τα φασολακια.Ο μικρος δεν το τρωει με φασολακια? μια χαρα φαγακι νομιζω ειναι .

Κ εμεις μοσχαρι ειχαμε χτες βραστο σουπα ολοι κ για σημερα εχω φτιαξει μπαμιες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...