Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλησπέρα!!

Πολλά ψαράκια διαβάζω, μιαμ μιαμ!!! είναι παντώς καιρού και υγειινότατα για εμάς τις εγκυούλες!!

Στο χωράφι που λέτε μαζεύαμε φράουλες. Δεν ήταν δικό μας, εργάτες ήμασταν. Στο εξωτερικό.

Το κέηκ τελικά σύμφωνα με τα υλικά που είχα διαθέσιμα έγινε ραβανι, το οποίο έγινε νόστιμο μεν, αλλά δε μου φουσκωσε..................μια ζωή το ίδιο πρόβλημα έχω:(:(:(:( θα μου πείτε κανένα κολπάκι ως πιο έμπειρες????:D:D

Βάγια μου περαστικά, δύσκολο πράγμα η ψύξη:(

ricola το σνιτσελάκι με πατατούλα τηγανιτή και μια σοσ με κορν φλαουρ νομίζω είναι μούρλια!!

Με πατατες τηγανητες το καναμε χωρις σος ομως...και σαλατουλα!!μιαμ...

Σήμερα μεσημέρι κοτόπουλο με μανέστρα, φακές και πατζάρια σαλάτα!!

Αύριο έχουμε τραπέζι έχω βγάλει μοσχαράκι και ψάχνω καμιά συνταγή.......καμιά ιδέα?:)

Δεν ξερω τι ακριβως θα ηθελες..εγω κανω συχνα αυτη τη συνταγη

http://cookoo.gr/%CE%BA%CF%81%CE%AD%CE%B1%CF%82/%CE%BC%CE%BF%CF%83%CF%87%CE%B1%CF%81%CE%AC%CE%BA%CE%B9-%CE%BA%CE%BF%CE%BA%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B9%CF%83%CF%84%CF%8C-%CE%BC%CE%B5-%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%84%CE%B5%CF%82

κλασσικο κοκκινιστο μοσχαρακι!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

χαχα Eviri όντος μη του το μαρτυρήσετε γιατί δεν θα το αντέξει :P Η μέρα του Μπαμπά είναι η μέρα που έχουμε στο σπίτι στην διάρκεια της οποίας εγώ μαγειρευώ τα νόστιμα παχυντικά κέικ, μακαρόνια και πίτσες μου (βέβαια σήμερα έκανα όσπρια) και όχι τα ξενέρωτα Ευρωπαικά της συζύγου (Γαλλίδα) με κουνουπίδια:P:p:p Eviri που λες όταν ήμουν μικρός η μάνα μου με έβαζε να συγιρίζω και να κάνω δουλειές σπιτιού κάτι που έκανε ΕΞΑΛΛΗ την γιαγιά μου (την μαμά της) και δεν άρεσε στον πατέρα μου. Αλλα χαίρομαι πολύ, είναι υπέροχο κάθε μπαμπάς να ξέρει όταν για κάποιο λόγο η μαμά δεν μπορεί, να παρέχει πλήρες γευμά καλομαγειρεμένο στα μωρά του και όχι τηγανιτές πατάτες φλαμπέ που μας έκανε ο δικός μου :P:p:p

Μακαρι να υπηρχαν πολλοι μπαμπαδες σαν και εσενα λοιπον!!!!

Ο δικος μου μπαμπας δυστυχως οταν ημασταν μικρα δεν το ειχε...το απεκτησε ομως πολλα χρονια αργιτερα!!!Πλεον μαγειρευει καλυτερα και συχνοτερα απο τη μητερα μου!!!!!

Οσο για τον αντρα μου...βοηθαει πολυ στο σπιτι...με το μεγειρεμα ομως...δεν....ισως το αποκτησει και εκεινος αργοτερα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σε ολους!!!!

Τελευταια ανεμελη Κυριακη σημερα...και ως τωρα ειχε χουζουρι με τον καλο μου κατω απο το παπλωμα!!!!!

Τα μακαρον...ππππφφφ...τι τα ηθελα...και χρονο πηραν...και δεν τα λες εμφανισιμα.....Νοστιμα ναι...αλλα θα μεινουν στο σπιτι...και θα κερασουμε ετοιμα!!!!!!

Καλη Κυριακη!!!!

Καλημερα καλημερα κοριτσια! Σημερα ειμαι πολυ καλυτερα απο την ψυξη! Το μενου για σημερα δεν ξερω τι θα εχει, το σκεφτομαι ακομα...... δωστε καμια ιδεα...:-)

Καλησπερα Bagia!

Χαιρομαι που νιωθεις καλυτερα σημερα!!!!

Εμεις για σημερα ...καρμποναρααααααα!!!!!!!Γρηγορο και νοστιμο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Βάγια!!

Θα σου έλεγα εύκολο, γρήγορο και δυναμωτικό, μιας και είσαι στην ανάρρωση!!

Τι θα έλεγες για πατάτες γιαχνί με κανένα λουκανικάκι??

Πατατες φαγαμε τελικα, αλλα τυγανιτες! Καλη η ιδεα σου, μαλλον θα το φτιαξω αυριο! Τωρα ο αντρας μου πηγε για ξηλα κι εγω ειμαι σπιτι με τα μικρα. Ειναι κ ψιλοαρρωστα, εχει κ ωραια μερα εξω! Πο πο! Βαρεθηκα μεσα κ μονη.... αυριο θα παμε στο ιπποκρατειο να δει παιδοχειρουργος τον μεγαλο για την βουβονοκηλη....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!!!!

Τελευταια ανεμελη Κυριακη σημερα...και ως τωρα ειχε χουζουρι με τον καλο μου κατω απο το παπλωμα!!!!!

Τα μακαρον...ππππφφφ...τι τα ηθελα...και χρονο πηραν...και δεν τα λες εμφανισιμα.....Νοστιμα ναι...αλλα θα μεινουν στο σπιτι...και θα κερασουμε ετοιμα!!!!!!

Καλη Κυριακη!!!!

Καλησπερα Bagia!

Χαιρομαι που νιωθεις καλυτερα σημερα!!!!

Εμεις για σημερα ...καρμποναρααααααα!!!!!!!Γρηγορο και νοστιμο!!!

Κοιτα να χαρεις το χουζουρι σημερα κ αυριο! Ξεκουρασου οσο μπορεις κι απο μεθαυριο.... αγκαλιτσα με το νινι.... τι ωραια! Αν ειναι κ υσηχο, που σου το ευχομαι, να δεις οτι δεν θα αλλαξουν κ πολλα απο την καθημερινοτητα σου! Απλα θα ειστε συν ενας στο σπιτι! Με το καλο σου ευχομαι κ να μην καταλαβεις τιποτα... θα περιμενουμε τα νεα σου με την πρωτη ευκαιρια, μην μας ξεχασεις...:-)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια...και αγόρι!

NIKOSXRISTINA πάνω που έλεγα ότι είμαστε μόνο κορίτσια! καλώς ήρθες στην παρέα μας!:P να ακούμε και καμία ανδρική γνώμη:tongue:

Σήμερα έκανα κοτόπουλο με πατάτες, μανιτάρια και χαλούμι στη γάστρα... και μία πράσινη σαλάτα.

[

Νινα μιας και λετε για μηλοπιτα και μηλοκεικ...

http://www.sintagespareas.gr/sintages/eykolo-kai-nostimo-keik-milou.html?c=134381#134381

αυτο το εχεις δοκιμασει?Απο οτι εχω φτιαξει με μηλο ως τωρα ειναι το αγαπημενο μου!!! φαίνεται πολύ ενδιαφέρον:P και πρωτότυπο! την έγραψα την συνταγή και θα την κάνω σίγουρα!ευχαριστώ!

Μπα δε θα ελεγα κουραστικο...ισα ισα με ευχαριστει η κουζινα...και ποιος ξερει ποτε θα εχω ξανα το χρονο να κανω κατι τετοιο περα απο τα βασικα μετα???

Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες!!!!

Καλό υπόλοιπο Κυριακής!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια...και αγόρι!

NIKOSXRISTINA πάνω που έλεγα ότι είμαστε μόνο κορίτσια! καλώς ήρθες στην παρέα μας!:P να ακούμε και καμία ανδρική γνώμη:tongue:

Σήμερα έκανα κοτόπουλο με πατάτες, μανιτάρια και χαλούμι στη γάστρα... και μία πράσινη σαλάτα.

Καλό υπόλοιπο Κυριακής!:tongue:

Αντε ρε Nina-Tom επιτέλους κάποιος χαιρέτησε και το αγόρι :P:p:p:p Πλάκα κάνω...χαλούμι ε; πω πω παιδιά η νύφη μου είναι Κύπρια και μας φέρνει χαλούμι συχνά πυκνά...αχ αχ γίνεται σαγανακι επικό :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ricola αυτό κάναμε, το μαγείρεψε ο άντρας μου και έγινε πολύ καλό.

Με το καλό το μωράκι σου, να πάνε όλα κατ ευχήν!

Σήμερα λοιπόν εκτός από το μοσχαράκι κοκκινιστό με ρυζάκι, έφτιαξα ψωμάκι, σαλατούλα με φακή ντομάτα καρότο μαιντανό κρεμύδι, σαλατούλα με μαρούλι σγουρό, και λίγο τουρσί (ευχαριστώ πάρα πολύ για τη συμβουλή με το λάδι, είναι μιά χαρα το τουρσί μας τώρα!)

χορταστικότατο ήταν (περίσσεψε πολύ φαγητό για αύριο)

Σήμερα δε διάβασα πολύ και με μαλώνω από μέσα μου... δεν είχα καθόλου όρεξη. τώρα κάθομαι με το ζόρι και βγάζω σημειώσεις (δηλαδή εχω περάσει στο δεύτερο επίπεδο ανάγνωσης...):cool::cool::cool::cool:

Βαίτσα μου, μακάρι να είστε περδίκια οικογενειακώς σε λίγο καιρό!! :)

αλήθεια είναι ωραίο το χαλούμι σαγανάκι? δεν έχω δοκιμάσει, θυμάμαι ωμό ήταν λιπαρό έχει και πάρα πολλά χρόνια βέβαια που το έφαγα...


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

ricola αυτό κάναμε, το μαγείρεψε ο άντρας μου και έγινε πολύ καλό.

Με το καλό το μωράκι σου, να πάνε όλα κατ ευχήν!

Σήμερα λοιπόν εκτός από το μοσχαράκι κοκκινιστό με ρυζάκι, έφτιαξα ψωμάκι, σαλατούλα με φακή ντομάτα καρότο μαιντανό κρεμύδι, σαλατούλα με μαρούλι σγουρό, και λίγο τουρσί (ευχαριστώ πάρα πολύ για τη συμβουλή με το λάδι, είναι μιά χαρα το τουρσί μας τώρα!)

χορταστικότατο ήταν (περίσσεψε πολύ φαγητό για αύριο)

Σήμερα δε διάβασα πολύ και με μαλώνω από μέσα μου... δεν είχα καθόλου όρεξη. τώρα κάθομαι με το ζόρι και βγάζω σημειώσεις (δηλαδή εχω περάσει στο δεύτερο επίπεδο ανάγνωσης...):cool::cool::cool::cool:

Βαίτσα μου, μακάρι να είστε περδίκια οικογενειακώς σε λίγο καιρό!! :)

αλήθεια είναι ωραίο το χαλούμι σαγανάκι? δεν έχω δοκιμάσει, θυμάμαι ωμό ήταν λιπαρό έχει και πάρα πολλά χρόνια βέβαια που το έφαγα...

Ευχαριστω! Πιο πολυ για τον μικρο μ ενδιαφερει! Κοριτσια και αγορι:-) να σας πω κατι? Θελω την γνωμη σας για ενα θεμα: ως γνωστων εγω εχω τα διδυμα αγορακια, αν παρατηρησατε τελευταια με φτανουν αρκετες φορες στα ορια μου λογο κουρασης κ τρεξιματος. Λοιπον εχω πιασει τον εαυτο μου να πιστευει πως αν μου ερχοντουσαν τα παιδια ενα ενα θα ημουν πιο ευτυχισμενη απ οτι τωρα που μου ηρθαν και τα δυο μαζι! Απ την αλλη, οταν το σκεφτομαι λεω αμαρτια ειναι, γιατι αλλοι δεν εχουν καθολου κι εμενα ο θεος μου εδωσε δυο κι εγω σκεφτομαι να ειχα ενα? Οχι ομως οτι δεν τα ηθελα κ τα δυο, απλα οχι μαζι, ας μ ερχοταν ο ενας τωρα κ ο αλλος μετα απο κανα δυο χρονια... κ παλι λεω οτι δεν ειναι σωστο γιατι αν κατι συμβει στον εναν απο τους δυο (κουφια η ωρα)εγω θα τρελαθω και θα ειναι σαν να το προκαλεσα με τις σκεψεις που κανω.... ωχ! Σας επριξα! Πραγματικα μ ενδιαφερει η γνωμη σας, τι εχετε να μου πειτε κι εσεις για ολα αυτα?:?::?::?:

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να χαρεις το χουζουρι σημερα κ αυριο! Ξεκουρασου οσο μπορεις κι απο μεθαυριο.... αγκαλιτσα με το νινι.... τι ωραια! Αν ειναι κ υσηχο, που σου το ευχομαι, να δεις οτι δεν θα αλλαξουν κ πολλα απο την καθημερινοτητα σου! Απλα θα ειστε συν ενας στο σπιτι! Με το καλο σου ευχομαι κ να μην καταλαβεις τιποτα... θα περιμενουμε τα νεα σου με την πρωτη ευκαιρια, μην μας ξεχασεις...:-)

Βαγια μου αυτο κανω!!!!!

Πως περασε ετσι ο καιρος???

Το καινουριο μου αγαπημενο παρεακι δε θα το ξεχασω....με την πρωτη ευκαιρια θα σας γραψω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ricola αυτό κάναμε, το μαγείρεψε ο άντρας μου και έγινε πολύ καλό.

Πολυ χαιρομαι που σας αρεσε!!!

Με το καλό το μωράκι σου, να πάνε όλα κατ ευχήν!

Σε ευχαριστω πολυ!!!!Και αν θυμαμαι καλα ακολουθεις και εσυ..???

Σήμερα λοιπόν εκτός από το μοσχαράκι κοκκινιστό με ρυζάκι, έφτιαξα ψωμάκι, σαλατούλα με φακή ντομάτα καρότο μαιντανό κρεμύδι, σαλατούλα με μαρούλι σγουρό, και λίγο τουρσί (ευχαριστώ πάρα πολύ για τη συμβουλή με το λάδι, είναι μιά χαρα το τουρσί μας τώρα!)

Μμμμ..σπιτικο ψωμακι...για δωσε μας συνταγουλα!!!Μου αρεσει πολυ η φακοσαλατα!!!!

χορταστικότατο ήταν (περίσσεψε πολύ φαγητό για αύριο)

Τελεια...δεν εχει μαγιερεμα αυριο..

Σήμερα δε διάβασα πολύ και με μαλώνω από μέσα μου... δεν είχα καθόλου όρεξη. τώρα κάθομαι με το ζόρι και βγάζω σημειώσεις (δηλαδή εχω περάσει στο δεύτερο επίπεδο ανάγνωσης...):cool::cool::cool::cool:

Μια μερα ηταν....δε σε μαλωνουμε εμεις...απ αυριο παλι εντατικα!!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

:confused:

Ευχαριστω! Πιο πολυ για τον μικρο μ ενδιαφερει! Κοριτσια και αγορι:-) να σας πω κατι? Θελω την γνωμη σας για ενα θεμα: ως γνωστων εγω εχω τα διδυμα αγορακια, αν παρατηρησατε τελευταια με φτανουν αρκετες φορες στα ορια μου λογο κουρασης κ τρεξιματος. Λοιπον εχω πιασει τον εαυτο μου να πιστευει πως αν μου ερχοντουσαν τα παιδια ενα ενα θα ημουν πιο ευτυχισμενη απ οτι τωρα που μου ηρθαν και τα δυο μαζι! Απ την αλλη, οταν το σκεφτομαι λεω αμαρτια ειναι, γιατι αλλοι δεν εχουν καθολου κι εμενα ο θεος μου εδωσε δυο κι εγω σκεφτομαι να ειχα ενα? Οχι ομως οτι δεν τα ηθελα κ τα δυο, απλα οχι μαζι, ας μ ερχοταν ο ενας τωρα κ ο αλλος μετα απο κανα δυο χρονια... κ παλι λεω οτι δεν ειναι σωστο γιατι αν κατι συμβει στον εναν απο τους δυο (κουφια η ωρα)εγω θα τρελαθω και θα ειναι σαν να το προκαλεσα με τις σκεψεις που κανω.... ωχ! Σας επριξα! Πραγματικα μ ενδιαφερει η γνωμη σας, τι εχετε να μου πειτε κι εσεις για ολα αυτα?:?::?::?:

Κατ αρχην καλα κανεις και μας λες τους προβληματισμους σου!!!Ισως νιωσεις καλυτερα!!!!

Πιστευω πως αυτες οι σκεψεις περνανε απ ολες τις μανουλες!!!!Ποσο μαλιστα απο μανουλες διδυμων!!!!Εδω ενα προσπαθουν να κουμανταρουν και τα βλεπουν βουνο...εσυ κοριτσακι μου τι να πεις που τα περνας επι 2????

Μην κανεις μαυρες σκεψεις....

Σιγουρα θα ηταν πιο ξεκουραστα να ερχοταν ενας ενας...αλλα ηρθαν και οι 2 μαζι!!!!Διπλη κουραση σιγουρα...αλλα και διπλη χαρα!!!!

Ειναι μικρουλια ακομα...καθως θα μεγαλωνουν θα δεις πως θα φτιαξουν τα πραγματα!!!

Θα μπορουσες να ζητησεις βοηθεια απο καπου????Πχ απο τον αντρα σου??Τη μαμα??Τη πεθερα:confused:...ισως και καποια φιλη που δεν δουλευει αυτο το διαστημα...να ερχοταν για λιγο!

Αυτο για τη φιλη στο λεω απο δικη μου πειρα.Δε θα ξεχασω ποσο με ευχαριστει η φιλη μου μονο και μονο ποθ καθομουν με τη μικρη και παιζαμε και μπορουσε εκεινη να κανει ενα μαγειρεμα,σιδερο η ακομα και μπανιο!!!!(και τι εκανα χαζολογουσα με τη μικρη)!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...