Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερα κι απο μενα!

Βαγια περαστικά σου! Σπαστική η ψυξη! Καποια θερμαντικη αλοιφη και καλυψη με φουλαρι μηπως σε βοηθησει; Περαστικά και στα μικρακια και κουραγιο. Ειναι δυσκολο να εχεις διδυμα σε καταλαβαινω. Αλλά να εισαι προετοιμασμενη οτι θα δοκιμασουν τα ορια σου πολλες φορες οπότε προσεχε τον εαυτο σου!

Ricola εγω μποτε θα εκανα και δε θα ασχολιομουν με τα κερασματα. Εγω παντως και τις δυο φορες το μαλλι εβαψα γιατι ηξερα οτι θα αργησω να εχω ξανα την ανεση για κομμωτηριο οπότε το ευχαριστηθηκα. Κι εγω με ραντεβου πηγα και τις 2 φορες να γεννησω γιατι τα ζουζουνια μου δεν ελεγαν να χασουν τη βολη τους. Μη στενοχωριεσαι για την καισαρικη σημασια εχει οτι την Τριτη ειναι η μεγαλη μερα! Με το καλό!

Εβιρι λατρευω τις πεστροφες αλλά δεν τις φτιαχνω συχνα. Παιρνω κυριως τα ψαρια που τρωει το τζιερι μου.

Τζενη μηπως η γιαγια εβαζε ξυδι γιατι οι πεστροφες σαν ψαρια γλυκου νερου ειναι πιο λιπαρα ωστε να διασπαται το λιπος και να τηγανιζονται καλύτερα; Για το γλυκο δεν μπορω να καταλαβω τι εφταιξε αλλα μη στενοχωριεσαι. Εγω απο αποτυχιες ουουουου αλλο τιποτα. Για τα κιλά οντως συμφωνω με τις προλαλησασες καλυτερα αργα και σταθερα για να φυγουν μια και καλή.

Αγγελικη ουτε εγω συμπαθω πολυ τα φασολακια. Εμενα μου αρεσει ο αρακας. (Οσον αφορα το σεντονι μαλλον πανωσεντονο μη σου πω ολοκληρο τοπι για σεντονια)

Εγω σημερα εφτιαξα μακαρονια με κιμα που ειχα ετοιμο στο ψυγειο. Μετα πηγα και λαικη και σουπερ ωστε να ξαναπαρω πραγματα αφου τα ειχα καταναλωσει ολα πριν φυγω.

Πηγα και στον παιδικο σημερα για να συνεννοηθω μαζι τους ωστε να ξεκινησει ξανα η μικρη. Τους ειπα και τις αντιδρασεις της με το σεισμο αλλά και πως χειριστηκα την αλλαγη του προγραμματος μας ωστε να εχουν το νου τους αν εκφρασει τιποτα περιεργο. Σκεφτομουν μηπως εστελνα και τον μικρο για να ειναι πιο ξεκουραστα για τη γιαγια. Το συζητησα μαζι τους και θα το σκεφτω. Ειναι μικρος ακομα αλλά και η γιαγια ειναι μεγαλη και ανησυχω για να ειμαι ειλικρινης. Ας οψεται οτι δεν εχω αλλη λυση... Εκλεισα και ραντεβου στον παιδιατρο για εμβολιο του μικρου και με προετοιμασαν οτι τα παιδια μπορει να εκφρασουν διαφορα συναισθηματα που η μαμα τους θα λειπει μακρια. Φυσαω και ξεφυσαω οπως καταλαβαινετε.

Φιλακια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Αγγελικη μου κ εμενα η δουλει αμου μου εδινε τα μισα για το ιδιωτικο απλα λεγαμε κ θα μπορουσαμε να παμε κ τα δυο εκει φετος με την τιμη σχεοδν του ενος αφου θα ειχαμ εκ εκπτωση, αλλα επειδη τα περισσοτερα παιδακια απο την ηλικι ατου μεγαλου θα πηγαιναν σε δημοσιο δεν ηθελε ο αντρα ςμου περισσοτερο γιατι η αληθει αιεναι το παιδια θα φρικαρε με τα πιτσιρικια αφου απο πολυ μικρος θελει να παιζει με μεγαλυτερα. Κ δεν θα ηταν 3-4 ωρες αλλα κανονικο 8ωρο.Εγω νομιζω καναμε βλακεια γιατι θα μαθαινε κ ο μικρος μαζι με τον μεγαλο θα προσαρμοζοταν καλυτερα κ οικονομικα θα διναμε λιγοτερα.

Ρικολα μπισκοτακια εγω κανω αυτα κ γινονται αναρπαστα.ειναι πολυ νοστιμα ευκολα κ γρηγορα!!! την τελευταια φορα που τα εκανα τα εκοψα με κουπατ κ εβαλα απο πανω σμαρτις κ γιναν πολυ παιχνιδιαρικα.

http://www.sintagespareas.gr/sintages/cookies-on-a-stick-se-ksilaki.html

Βασικα εγω ελεγα να μην φτιαξεις τιποτα κ να κατσεις να κανεις την κουρα ομορφιας σου, να πατε καμια βολτα με τον συζυγο κ να εισαι ετοιμη κ χαλαρη να υποδεχτετεις τον γιο κ οχι να ψηνεσαι πανω απο μια κουζινα!!!

βαγια ετσι εχω τον συζυγο 3η μερα σημερα.Εχει παθει κ αυτος ψυξη κ ποναει απιστευτα ο καημενος.Απο την μια πλευρα στον αυχενα κ αυτος.

Link to comment
Share on other sites

ωχ Φωτεινη μου σε καταλαβαινω ... θα εισαι για καιρο μακρυα απο τα παιδια? γιατι εχω μεινει εκει που ελεγες οτι δεν ξερεις ποσο θα τα αφησεις αθηνα η τουλαχιστον ετσι καταλαβα ... αν γραψεις τον μικρο σταθμο τι ωρα θα τον παιρνει η γιαγια? αν ειναι πχ κ τα δυο να πανε 8:30 -9 μεχρι 2 τοτε νομιζω ειναι μια χαρα θα εχει κ η γιαγια την ανεση να κανει καμια δουλεια κ να ξεκουραστει κ να ανασυγκροτησει δυναμεις για τα πιτσιρικια.Απο την αλλη το αρνητικο ειναι οτι θα φερνει ιωσεις ...εσεις ομως ξερετε καλυτερα την κατασταση βλεπετε κ πρατετε αναλογα.

Για το κεικ που λετε καρφι δεν μου καηκε! σιγα μην κατσω να σκασω για ενα κεικ οχι , εχω αλλα τοσα που με αποσχολουν! Απλα ρωταω για μοας κ εχετε καμια ιδεα για το τι εφταιξε . θα ξανακανω μια αποπειρα το ΣΚ κ βλεπουμε!! χαχαχα

παντος καλα καλα τα φασολακια αλλα απο οταν τα εφαγα με εχει περθανει το στομαχι μου ....

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικη μου κ εμενα η δουλει αμου μου εδινε τα μισα για το ιδιωτικο απλα λεγαμε κ θα μπορουσαμε να παμε κ τα δυο εκει φετος με την τιμη σχεοδν του ενος αφου θα ειχαμ εκ εκπτωση, αλλα επειδη τα περισσοτερα παιδακια απο την ηλικι ατου μεγαλου θα πηγαιναν σε δημοσιο δεν ηθελε ο αντρα ςμου περισσοτερο γιατι η αληθει αιεναι το παιδια θα φρικαρε με τα πιτσιρικια αφου απο πολυ μικρος θελει να παιζει με μεγαλυτερα. Κ δεν θα ηταν 3-4 ωρες αλλα κανονικο 8ωρο.Εγω νομιζω καναμε βλακεια γιατι θα μαθαινε κ ο μικρος μαζι με τον μεγαλο θα προσαρμοζοταν καλυτερα κ οικονομικα θα διναμε λιγοτερα.

Ρικολα μπισκοτακια εγω κανω αυτα κ γινονται αναρπαστα.ειναι πολυ νοστιμα ευκολα κ γρηγορα!!! την τελευταια φορα που τα εκανα τα εκοψα με κουπατ κ εβαλα απο πανω σμαρτις κ γιναν πολυ παιχνιδιαρικα.

http://www.sintagespareas.gr/sintages/cookies-on-a-stick-se-ksilaki.html

Βασικα εγω ελεγα να μην φτιαξεις τιποτα κ να κατσεις να κανεις την κουρα ομορφιας σου, να πατε καμια βολτα με τον συζυγο κ να εισαι ετοιμη κ χαλαρη να υποδεχτετεις τον γιο κ οχι να ψηνεσαι πανω απο μια κουζινα!!!

βαγια ετσι εχω τον συζυγο 3η μερα σημερα.Εχει παθει κ αυτος ψυξη κ ποναει απιστευτα ο καημενος.Απο την μια πλευρα στον αυχενα κ αυτος.

Και για πες μου τι τον κανεις? Περνει τιποτα? Τον τριβεις με καμια αληφη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! πώς είστε?

Σήμερα έκανα φακές, έφτιαξα πράσινη σαλάτα και πήρα ρέγκα καπνιστή... πω πω πολύ αλμυρή ήταν, αλλά ταιριάζει ωραία με τις φακές... τελικά έφτιαξα και μηλόπιτα.

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?Επιτελος σταματησε η παλιοβροχη!!!!

Νινακι μου χρυσοχερα μου εσυ !!!! τι πεντανοστιμα φαγακια ειναι αυτα που φτιαχνεις!! μμμμ !!! για πες την εφτιαξες την μηλοπιτα? πως την ακνεις με ζυμη κεικ η ταρτας? ευχαριστώ:D.. με ζύμη κέικ την κάνω... αλλά κάθε φορά κάνω διαφορετική... αναλόγως τη συνταγή που θα βρω:P

Καλημερα κοριτσια.! Για το τι θα παρασω στην εφηβια τους δεν το ξερω ακομα κι ετσι δεν μπορω να πω τιποτα, δεν εχω γνωμηΜ παντως για τις στιγμες αυτες που σε φτανουν στα ακρα μονο απολαυση δεν ειναι... επαθα κ ψυξη τωρα κ ειμαι.... μην συζητας! Το μενου μας για σημερα εχει σνιτσελ με πουρε κ αναμικτα λαχανικα.

επειδή τελευταία μας έχει πιάσει και εμένα και τον σύζυγο ψύξη, η θερμοφόρα είναι από τις καλύτερες λύσεις... και το μασάζ βοηθάει πολύ!

ricola αφού δε γίνεται αλλιώς, τι να κάνεις? η Τρίτη είναι πολύ κοντά... με το καλό, λοιπόν, να υποδεχτείτε το μωράκι σας! και εγώ νομίζω ότι καλύτερα να φροντίσεις τον εαυτό σου, τώρα που μπορείς κιόλας...άσε που θα είναι κουραστικό σε αυτή τη φάση να κάνεις μπισκότα;)

Eviri έμπλεξες για τα καλά! σαν να πηγαίνεις ξανά σχολείο μου ακούγεται!;

Φιλιά και καλό Σαββατοκύριακο:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φωτεινη τοσες μερες μποτε????χαχαχα..τωρα τις 4 μερες τις βλεπω βουνο....ενω περασαν σχεδον 9 μηνες νερο!!!!!Οσο γι ατα κερασματα...ακομα στη σκεψη ειμαι....απλα με ευχαριστει να βρισκομαι στη κουζινα(να φτιαχνω....και να τρωω....χεχεχε)

Σε ευχαριστω για τις ευχες!!! <3

Ειναι και μικρουλακια τα παιδια σου...λογικο να εχουν ενα θεματακι αν λειπει η μαμα τους... :(

Τζενη μου σε ευχαριστω για τη συνταγη,,,οντως απλη μου φαιβεται....και αφου ειναι και δοκιμασμενη και απο σενα...αν το παρω αποφαση...αυτα θα κανω!!!!Και μην ανησυχεις και τη κουρα μου θα κανω,και χαλαρη ειμαι...και με τον καλο μου περναμε χρονο μαζι!!!!

Περαστικα στον αντρουλη!!!!

Νινα μιας και λετε για μηλοπιτα και μηλοκεικ...

http://www.sintagespareas.gr/sintages/eykolo-kai-nostimo-keik-milou.html?c=134381#134381

αυτο το εχεις δοκιμασει?Απο οτι εχω φτιαξει με μηλο ως τωρα ειναι το αγαπημενο μου!!!

Μπα δε θα ελεγα κουραστικο...ισα ισα με ευχαριστει η κουζινα...και ποιος ξερει ποτε θα εχω ξανα το χρονο να κανω κατι τετοιο περα απο τα βασικα μετα???

Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσιαααααααααα!!!!!!!

Ειδατε???πρωινη πρωινη σημερα!!!!(δεν ξερω πως εγινε)....

Για σημερα το μενου εχει μοσχαρισια σνιτσελ τελικα..αλλα ακομα δεν εχω αποφασισει πως θα τα κανω και με τι να τα συνοδεψω!!!!

Φιλια σε ολες!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εδώ είναι μέρα μπαμπά. Οπότε λέω να μαγειρέψω Φασολάδα και επειδή γκρινιάζουνε τα μικρά με τα όσπρια θα τους κάνω κεικ με λεμόνι (υγρό κέικ) για επιδόρπιο!! :-) Βασικά δεν γκρινιαζουν δικαιολογίες ψάχνω να κάνω το κεικ :-)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εδώ είναι μέρα μπαμπά. Οπότε λέω να μαγειρέψω Φασολάδα και επειδή γκρινιάζουνε τα μικρά με τα όσπρια θα τους κάνω κεικ με λεμόνι (υγρό κέικ) για επιδόρπιο!! :-) Βασικά δεν γκρινιαζουν δικαιολογίες ψάχνω να κάνω το κεικ :-)

Καλημερα!!!!!!

Παντα υπαρχει μια καλη δικαιολογια για κεικ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!!!

Παντα υπαρχει μια καλη δικαιολογια για κεικ!!!!!

χαχαχα ναι ricola αυτό μου λέει και η σύζυγος (αλλά της αρέσει το κέικ οπότε το αφήνει να περάσει έτσι, το κάνω πολύ καλό, και μετά πλένω και τα σκεύη οπότε δεν γκρινιάζει :P:p:p) Αχ αχ αν με άκουγαν τώρα η γιαγιά και ο πατέρας μου θα κάναν χαρακίρι χαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χαχαχα ναι ricola αυτό μου λέει και η σύζυγος (αλλά της αρέσει το κέικ οπότε το αφήνει να περάσει έτσι, το κάνω πολύ καλό, και μετά πλένω και τα σκεύη οπότε δεν γκρινιάζει :P:p:p) Αχ αχ αν με άκουγαν τώρα η γιαγιά και ο πατέρας μου θα κάναν χαρακίρι χαχα

Χαχαχα...σε εμας ειναι το αντιθετο κατα καποιο τροπο!!!Κανω εγω το φαγητο η το γλυκο...και πλενει ο καλος μου τα σκευη...οχι μονο τωρα λογω εγκυμοσυνης...και πριν το εκανε!!!Καλο εεε??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου.

Σήμερα φάγαμε καπνιστό σολομό με άνηθο, μαϊντανό και φρέσκο κρεμμυδάκι από πάνω του. Για συνοδεία είχε μείνει λίγο μπρόκολο, καρότα και βραστές πατάτες.

Εβιρακι τι ωραιες που ειναι οι πεστορες!!! μμμ μου θυμιζουν την δευτερη πατριδα μου την Ηπειρο που εχουν αφθονες εκει κ μας τις εφτιαχνε μικρα η γιαγιουλα μου στο τηγανι. Δεν ξερω αν το εχεις υποψιν σου πριν το μαγειρεμα να της βαζεις για κανα μισαωρο σε νερο με ξυδι μεσα.Δεν ξερω γιατι το κανουν ομως να σου πως , θα ρωτησω την μαμυ.

Ναι Τζένη μου, μας το έχει πει άνθρωπος από πεστροφείο όταν είχαμε πάει στον Ορχομενό και είχαμε αγοράσει. Ο λόγος είναι για να φύγει η γλίτσα που έχει το δέρμα τους εξωτερικά. Αυτή την έχουν όλα τα ψάρια του γλυκού νερού και όπως φαίνεται και ιχθυοτροφείων τέτοιου τύπου.

Πως παει η εργασια? κοντευεις τουλαχιστον?

Μέχρι χτες οι ετοιμασίες ήταν πυρετώδεις. Όμως είδε στο πρόγραμμα η Εβιρίνα το χαρτί που τους έδωσαν για εκδρομή σε πίστα πατινάζ την Τρίτη κι έτσι με γλίτωσε ο Θεούλης.

Θα την παραδώσουμε μια βδομάδα αργότερα. Τώρα απλά θα τη δουλεύουμε κάθε μέρα από λίγο.

Ειμαι πλεον πανετοιμη να δεχτω τον μικρο μας σε 4 μερουλες!!!!!(εεεεε...ειμαι???)

Εεε αφού στο βεβαιώσαμε εμείς, άρα θα είσαι.

Και ελεγα μιας και τωρα ξερουμε ποτε θα ερθει μπας και εκανα εγω τα κερασματα για το μαιευτηριο....(μην μου βαλετε και εσεις τις φωνες ομως.....)κανενα μπισκοτακι σχεδιακι σκεφτομουν!!!!Αν εχετε καμια καλη και δοκιμασμενη συνταγη??????????εεεεεε????

Δεν είναι καθόλου άσχημη η ιδέα σου. Και κουλουράκια βανίλιας ή πορτοκαλιού ή σουσαμιού μαζί με τα μπισκότα για να έχεις ποικιλία και πολλά κομμάτια.

Επίσης, κέικ με διπλή δόση σε δύο πυρέξ για να έχεις αρκετό. Θα πλακώσουν οι νοσοκόμες, οι δικοί σου συγγενείς, οι συγγενείς του διπλανού σου κρεββατιού και δε θα σου φτάσει ένα.

Πο!πο! Κοριτσια υποφερω! Τι πραγμα ειναι αυτο! Πρωτη φορα το παθαινω, δεν μπορω να κανω τιποτα, γυριζω σαν τον λυκο, το κεφαλι μου εχει γυρει αριστερα κ δεν μπορω να το κουνησω, με ποναει απο αυχενα μεχρι ολο το κεφαλι! :-( περιμενω να γυρισει ο αντρας μουαπ την δουλεια για να παμε στον γιατρο

Ελπίζω σήμερα να είσαι καλύτερα, διαφορετικά τα ζεστά επιθέματα είναι αυτά που βοηθάνε πολύ.

Εβιρι λατρευω τις πεστροφες αλλά δεν τις φτιαχνω συχνα. Παιρνω κυριως τα ψαρια που τρωει το τζιερι μου.

Αν θες μπορείς να κοιτάξεις στο σούπερ μήπως υπάρχουν πακέτα με 2 πέστροφρες μέσα. Δες εκεί που έχουν τα fishsticks. Στη Γερμανία βρίσκω, στην Ελλάδα δεν έχω ψάξει τόσο μικρά πακέτα. Έτσι μπορείς να ξεπαγώσεις μόνο ένα για σένα για το τζιέρι τα ψάρια που του αρέσουν.

Διαφορετικά μπορείς να αγοράσεις ένα κανονικό πακέτο με πέστροφες και να το έχεις στην κατάψυξη παίρνοντας από μέσα μόνο όσες πρόκειται να φας εσύ.

Εκλεισα και ραντεβου στον παιδιατρο για εμβολιο του μικρου και με προετοιμασαν οτι τα παιδια μπορει να εκφρασουν διαφορα συναισθηματα που η μαμα τους θα λειπει μακρια. Φυσαω και ξεφυσαω οπως καταλαβαινετε.

Έσω έτοιμη να αντιμετωπίσεις μια μεγάλη δυσκολία.

βαγια ετσι εχω τον συζυγο 3η μερα σημερα.Εχει παθει κ αυτος ψυξη κ ποναει απιστευτα ο καημενος.Απο την μια πλευρα στον αυχενα κ αυτος.

Περαστικά του Τζένη.

Για το κεικ που λετε καρφι δεν μου καηκε! σιγα μην κατσω να σκασω για ενα κεικ οχι , εχω αλλα τοσα που με αποσχολουν!

Έχεις φτιάξει τόσο ωραία πράγματα που αυτή η αποτυχία είναι σταγόνα στον ωκεανό.

Σήμερα έκανα φακές, έφτιαξα πράσινη σαλάτα και πήρα ρέγκα καπνιστή... πω πω πολύ αλμυρή ήταν, αλλά ταιριάζει ωραία με τις φακές... τελικά έφτιαξα και μηλόπιτα.

Μερακλίδικα πράματα.

Eviri έμπλεξες για τα καλά! σαν να πηγαίνεις ξανά σχολείο μου ακούγεται!;

Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι δεν μπορώ να παίξω στην αυλή με τα παιδιά.

Και το πλεονέκτημα ότι δεν ξυπνάω αξημέρωτα όπως η Εβιρίνα.

Σήμερα εδώ είναι μέρα μπαμπά. Οπότε λέω να μαγειρέψω Φασολάδα και επειδή γκρινιάζουνε τα μικρά με τα όσπρια θα τους κάνω κεικ με λεμόνι (υγρό κέικ) για επιδόρπιο!! :-) Βασικά δεν γκρινιαζουν δικαιολογίες ψάχνω να κάνω το κεικ :-)

Γεια σου Νίκο. Καλώς ήρθες στο μαγειροκαφέ. Είσαι ο πρώτος άντρας που γράφει εδώ. Μας εξέπληξες.

Όταν λες ότι σήμερα εδώ είναι μέρα μπαμπά, εννοείς επειδή μαγείρεψες εσύ ή βρίσκεσαι κάπου στο εξωτερικό και γιορτάζουν τη μέρα του πατέρα;

Αχ αχ αν με άκουγαν τώρα η γιαγιά και ο πατέρας μου θα κάναν χαρακίρι χαχα

Ναι αλλά δεν είναι καλύτερα που εσύ είσαι πιο χρήσιμος από τον πατέρα σου που μάλλον δεν ξέρει να φτιάχνει κέικ;:-)Εμείς πάντως, δε θα του το μαρτυρήσουμε.

Χαχαχα...σε εμας ειναι το αντιθετο κατα καποιο τροπο!!!Κανω εγω το φαγητο η το γλυκο...και πλενει ο καλος μου τα σκευη...οχι μονο τωρα λογω εγκυμοσυνης...και πριν το εκανε!!!Καλο εεε??

Δεν μπορεί κάποιο μυστικό θα υπάρχει γι' αυτό. Να μου το πεις στο αφτί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Πολλά ψαράκια διαβάζω, μιαμ μιαμ!!! είναι παντώς καιρού και υγειινότατα για εμάς τις εγκυούλες!!

Στο χωράφι που λέτε μαζεύαμε φράουλες. Δεν ήταν δικό μας, εργάτες ήμασταν. Στο εξωτερικό.

Το κέηκ τελικά σύμφωνα με τα υλικά που είχα διαθέσιμα έγινε ραβανι, το οποίο έγινε νόστιμο μεν, αλλά δε μου φουσκωσε..................μια ζωή το ίδιο πρόβλημα έχω:(:(:(:( θα μου πείτε κανένα κολπάκι ως πιο έμπειρες????:D:D

Βάγια μου περαστικά, δύσκολο πράγμα η ψύξη:(

ricola το σνιτσελάκι με πατατούλα τηγανιτή και μια σοσ με κορν φλαουρ νομίζω είναι μούρλια!!

Σήμερα μεσημέρι κοτόπουλο με μανέστρα, φακές και πατζάρια σαλάτα!!

Αύριο έχουμε τραπέζι έχω βγάλει μοσχαράκι και ψάχνω καμιά συνταγή.......καμιά ιδέα?:)


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

χαχα Eviri όντος μη του το μαρτυρήσετε γιατί δεν θα το αντέξει :P Η μέρα του Μπαμπά είναι η μέρα που έχουμε στο σπίτι στην διάρκεια της οποίας εγώ μαγειρευώ τα νόστιμα παχυντικά κέικ, μακαρόνια και πίτσες μου (βέβαια σήμερα έκανα όσπρια) και όχι τα ξενέρωτα Ευρωπαικά της συζύγου (Γαλλίδα) με κουνουπίδια:P:p:p Eviri που λες όταν ήμουν μικρός η μάνα μου με έβαζε να συγιρίζω και να κάνω δουλειές σπιτιού κάτι που έκανε ΕΞΑΛΛΗ την γιαγιά μου (την μαμά της) και δεν άρεσε στον πατέρα μου. Αλλα χαίρομαι πολύ, είναι υπέροχο κάθε μπαμπάς να ξέρει όταν για κάποιο λόγο η μαμά δεν μπορεί, να παρέχει πλήρες γευμά καλομαγειρεμένο στα μωρά του και όχι τηγανιτές πατάτες φλαμπέ που μας έκανε ο δικός μου :P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου.

Σήμερα φάγαμε καπνιστό σολομό με άνηθο, μαϊντανό και φρέσκο κρεμμυδάκι από πάνω του. Για συνοδεία είχε μείνει λίγο μπρόκολο, καρότα και βραστές πατάτες.

Καλησπερα Εviri!!!!!!!!

Moυ αρεσει πολυ ο σολομος αλλα απο την αρχη της εγκυμοσυνης μαζι με τον τονο ειναι απαγορευμενος....οπου να ναι ομως.......

Οσο για τον αντρα μου και το πλυσιμο.....δε ξερω το μυστικο....εγω ετσι τον πηρα!!!!:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...