Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

κοριτσια θα ηθελα να ρωτησω κατι,επειδη τωρα θα μπω στο βιβλιαριο του συζηγου,αν πηγαινουμε μονο στους συμβεμβλημενους κοβουν χαρτακι και δεν πληρονουμε?ακομα και στους οδοντιατρους?οποια μπορει ας με βοηθησει,η παιζει με το μερος που βρισκομαστε?ευχαριστω!:P

Εγώ είχα 2001-2004 ασφάλεια από το σύζυγο, πήγαινα σε συμβεβλημένους κι δεν πλήρωνα επίσκεψη. Μόνο σε κάτι εξετάσεις πλήρωνα συμμετοχή γιατί δεν καλύπτουν όλα το ταμείο τους.

Επίσης, όσον αφορά τα φάρμακα όταν θα πηγαίνεις σε συμβεβλημένα φαρμακεία θα πληρώνεις μόνο την συμμετοχή σου, αλλιώς πληρώνεις όλο το ποσό και κάνεις δαπάνη στο ταμείο του συζύγου.

Τώρα, αν άλλαξε κάτι δεν ξέρω, πάντως τη μικρή μας την ασφαλίζει ο μπαμπάς της κι πηγαίνουμε κανονικά σε συμβεβλημένους.


Δεν μπορείς να πας πίσω και να κάνεις μια νέα αρχή, αλλα μπορείς να ξεκινήσεις από το παρόν και να κάνεις ένα νέο τέλος. paulocoelho

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ είχα 2001-2004 ασφάλεια από το σύζυγο, πήγαινα σε συμβεβλημένους κι δεν πλήρωνα επίσκεψη. Μόνο σε κάτι εξετάσεις πλήρωνα συμμετοχή γιατί δεν καλύπτουν όλα το ταμείο τους.

Επίσης, όσον αφορά τα φάρμακα όταν θα πηγαίνεις σε συμβεβλημένα φαρμακεία θα πληρώνεις μόνο την συμμετοχή σου, αλλιώς πληρώνεις όλο το ποσό και κάνεις δαπάνη στο ταμείο του συζύγου.

Τώρα, αν άλλαξε κάτι δεν ξέρω, πάντως τη μικρή μας την ασφαλίζει ο μπαμπάς της κι πηγαίνουμε κανονικά σε συμβεβλημένους.

Μπετυ και εγω ετσι τα ξερω!!!!!!!!!

Τα εκτος εδρας θα τα παρουμε από μέρα σε μέρα και τα μισα του προηγουμενου μηνα και όλα του επόμενου!!! Το 12% στα επιδόματα και το 30% του δώρου του Πάσχα θα τα κρατησουν σταδιακά από τον άλλο μήνα!!!

Αυτά έμαθα σήμερα και μάλλον αληθεύουν!!!!!


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ,για την βοηθεια σας:P ανχωνομαι για την μικρη μου κυριως,το κακο με την περιοχη μας ειναι οτι δεν υπαρχει ουτε ενα συμβεβλιμενο φαρμακειο:(

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ,για την βοηθεια σας:P ανχωνομαι για την μικρη μου κυριως,το κακο με την περιοχη μας ειναι οτι δεν υπαρχει ουτε ενα συμβεβλιμενο φαρμακειο:(

Μπεττυ μου ειμαι η ειρηνη απο το φεις να μην ανχωνεσαι στην κοζανη εχει πολλους παιδιατρους και καλους που ειναι συμβεβλημενοι και για φαρμακα δδεν κανουμε δαπανη την επομενη παει στον ταμεια της δουλειας και παιρνει τα λεφτα μεκτος αν δεν εχει και αργησει κανα δυο μερες!οσο για οδοντιατρους εχει εναν συμβεβλημενο,αλλα παλι πληρωνεις καποιο ποσο(δεν θα στον συστηνα)αν πας εξω τοτε τον πληρωνεις στα γραφει ,σου κοβει αποδειξη,θεωρεις και κανεις δαπανη .φυσικα τα λεφτα τοτε αργουνε!!!παντως οτι χρειαστεις να μου πεις!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα 2001-2004 ασφάλεια από το σύζυγο, πήγαινα σε συμβεβλημένους κι δεν πλήρωνα επίσκεψη. Μόνο σε κάτι εξετάσεις πλήρωνα συμμετοχή γιατί δεν καλύπτουν όλα το ταμείο τους.

Επίσης, όσον αφορά τα φάρμακα όταν θα πηγαίνεις σε συμβεβλημένα φαρμακεία θα πληρώνεις μόνο την συμμετοχή σου, αλλιώς πληρώνεις όλο το ποσό και κάνεις δαπάνη στο ταμείο του συζύγου.

Τώρα, αν άλλαξε κάτι δεν ξέρω, πάντως τη μικρή μας την ασφαλίζει ο μπαμπάς της κι πηγαίνουμε κανονικά σε συμβεβλημένους.

καλημερα κοριτσια

εμεις στο φαρμακειο πληρωνουμε ολο το ποσο και το κανουμε δαπανη μονο το φαρμακειο που ειναι στο ναυτικο νοσοκομειο τα δινει δωρεαν. για τις επισκεψεις δεν πληρωνουμε κατι οταν ειναι συμβεβλημενοι, αυτα....

φιλιαααααα


u0wzp3.png gztsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια, τι κουλο κι αυτο;Ενταξει για τα επιδοματα, θα τα κοψουν και θα μας τα κρατησουν αναδρομικα απο τον αλλο μηνα...Το Δωρο Πασχα, δεν μπορουσαν να το δωσουν μειωμενο κατα 30%;Δηλαδη πρεπει να το δωσουν ολο, να το φαμε καλα καλα (γιατι τοσα εξοδα βρε παιδι μου) και μετα να μας το κρατησουν απο τον μισθο;Δηλαδη τοοοσο κοπος ηταν να κανουν τον υπολογισμο τωρα;;;

Link to comment
Share on other sites

ελα μου ντε......μην κουραστουν!

εντωμεταξυ στις μοναδες πηγε μια διαταγη που λεει οτι οποιος θελει να παρει μεταθεση να κανει αναφορα που να γραφει και τον λογο που θελει να φυγει..ξερει καμια περισοτερα?

Link to comment
Share on other sites

ελα ντε τοσος κοπος πια? μην κουραστουν......

εντωμεταξυ στις μοναδες πηγε μια διαταγη που λεει οτι οποιος θελει να παρει μεταθεση να κανει αναφορα η οποια θα γραφει και τον λογο που θελει να φυγει ξερει καμια περισσοτερα?

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που ξερω για τις μεταθεσεις, ειναι οτι στην μοναδα του αντρα μου πηγε διαταγη που λεει οτι εκτος των Αλεξανδρουπολης,Φερρων, Κω και Ροδου, οι υπολοιποι που υπηρετουν παραμεθωριο, μπορουν να παραμεινουν εφοσον το επιθυμουν και για συνολικα 10 χρονια.

Τωρα για αυτο που λες Ιωαννα, δεν το ξερω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κι εγώ το είδα το χαρτί που λέει όλα τα παραπάνω, λέει επίσης ότι σε παραμεθώριο μπορεί να μείνεις όσο θέλεις με αναφορά όμως! Ετοιμάζομαι κι εγώ για το Πάσχα, σήμερα στόλισα λίγο το σπίτι (μην φανταστείται τίποτα ιδιαίτερο περισσότερο για τον μικρό μου)Τσουρέκια θα φτοιάξω από Δευτέρα!


Παναγιώτης 5 χρονών

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!

εγω το σπιτι δεν το στολιζω γιατι ο μικρος θα τα ρημαξει ολα εξαλλου και τωρα ολα τα εχω σηκωσει,δεν πειραζει του χρονου!ουτε τσουρεκια θα κανω θα παρω απο το ζαχαροπλαστειο διπλα απο το σπιτι μου που μοσχοβολανε μερες τωρα και δεν τολμαω να ανοιξω το παραθυρο και κολαζομαι!!!!!ελπιζω ομως να μου κρατησει κανενα τσουρεκακι η μανουλα μου για οταν παω τι την εχουμε την καταψυξη!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...