Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

ΤΟ FUN CLUB TΟΥ κ. ΧΑΣΙΑΚΟΥ


Recommended Posts

:confused:

καλησπέρα!

να πω τον πονο μου εδώ...

κατ αρχην χαιρομαι παααρα πολύ που ο γιατρος μας είναι καλα.

γεννησα τον οκτωβρη του 10 ένα κοριτσακι με καισαρικη στο αρεταιειο,ολα μια χαρα.

ερχομαστε στο σημερα...τελευταια περιοδος 25/04,με κυκλο 28 ημερων περιπου.ολοκληρωμενες επαφες 13η κ 15η μερα.την 28η μερα εκανα τεστακι φαρμακειου αρνητικο.32η μερα περιοδος πουθενα.κανω χοριακη,44!χαμηλη...πηρα το γιατρο μας συνεστησε υπομονη κ επαναληψη της χοριακης μια εβδομαδα μετα,αποτελεσμα της οποιας 400.πηρα τηλ ενημερωσα κ μου ειπε να περιμενω άλλη μια εβδ κ να ξανακανω!!!αυριο πρεπει να επαναλάβω την εξεταση...α!και ότι αν είναι πανω από 4000 μοναδες θα είναι οκ.σημερα από το πρωι εχω καφε υγρα κ λιγη ροζ βλεννα...και ψιλοποναω χαμηλα,οχι όμως κατι ιδιαιτερο.πονους περιοδου εχω ολες αυτές τις μερες.αισθανομαι πρηξιμο παντου και εχω κ αναγούλες που κ που.το στηθος ποναει λιγοτερο σημερα από τις προηγούμενες μερες...

θα ηθελα να μαθω αν ειχατε παρομοια εμπειρια η γενικοτερα τη γνωμη σας!ευχαριστω!


image.php?type=sigpic&userid=26070&dateline=1402327573
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 3 months later...

καλημερα, παρακολουθω το φορουμ παρα πολυ καιρο, τωρα ομως θελω την βοηθεια σας. Ειμαι 36 ετων με μια εγκυμοσυνη απο φυσιολογικη συλληψη το 2010, εχω ενα αγορι. Ενα χρονο μετα την εγκυμοσυνη αρχισα να προσπαθω παλι για παιδι, παντα ομως ειχα μικροπροβληματακια με την περιοδο. Το αιμα ηταν σκουρο καφε, παχύ κρατουσε πολλες μερες η ακαθαρσια,ή δεν ειχα περιοδο. Ογυναικολογος μου ελεγε οτι ηταν φυσιολογιικα σημαδια και μξου εδινε χαπια,για να φτιαξει.Περυσι το καλοκαιρι ειχα για 2 μηνες περιοδο την 14η ημερα. Εκανα ελεγχο, fsh 27, 31 amh 0.04. αντι να μου προτεινει ενδοκρινολογο και εξωσωματικο μου ελεγε περιμενε και προσπαθησε. Τελικα εκανα 1 προσπαθεια με γκοναλ τον μαιο αλλα δυστυχως σταματησα την θεραπεια στην μεση γιατι δεν ειχα αποτελεσμα. Αν και ο εξεσωματικος ηθελε να μου κανει ωοληψι (για να παρει χρηματα και μονο). Τον ιουλιο και αυγουστο ειχα περιοδο σε μικροτερο κυκλο βεβαια 22 ημερων . Σεπτεμβριο εως και σημερα τιποτα. Πηγα σε 2ο εξωσωματικο σε μεγαλο κεντρο,η απαντηση του ηταν αρνητικη,ουτε καν μια προσπαθεια. Μονο δανεικα ωαρια. Βρισκομαι τωρα εγω χωρις γυναικολογο, χωρις ασφαλεια να περνανε οι μερες ετσι. Θετω σε κυνδινο την υγεια μου απο μη αντιμετωση του γιατρου μου. Εκανα και για ενδωμητριωση μηπως και... ειναι αρκετα καλη η εξεταση μου. Την δευτερα εχω ραντεβου με ενδοκρινολογο και εχτες το βραδυ με ενημερωσαν εντελως τυχαια για τον κ Χασιακο που ειναι αρκετα καλος σε δυσκολες περιπτωσεις. Ηδη εχω μιλησει με το γραφειο του και το βραδυ θα επικοινωνησω με τον ιδιο. Απο την πειρα σας γιατι βλεπω αρκετες περιπτωσεις τι πιθανοτητες εχω να ακουσω θετικα αποτελεσματα ;;; απο το στομα του;;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλημέρα.Θα κάνω αφαίρεση ινομυωμάτων με ανοιχτο χειρουργείο με τον κ.Χασιάκο.Έχει κάποια κοπέλα ανάλογη εμπειρία;Θα το κάνω το χειρουργείο στο Αρεταίειο.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ήταν ψέματα.... Έχω πάθει σοκ, δε μπορώ να το πιστέψω....

Έφυγε ο άξιος γιατρός και άνθρωπος. Καλό παράδεισο να έχει.... Καλό ταξίδι....

Μεγάλη απώλεια για όλες όσες τον είχαμε γιατρό μας, ήταν η ασφάλεια μας... Για μένα τα τελευταια 10-11 χρόνια... Και ξαφνικά δεν υπάρχει... Βαριά η σημερινή μέρα....

ΚΑΛΟ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ... :(


Καρδιά μου λιώνω, μακριά σου δε ζω...

7P0bp3.png?QSgUFaB8

dOCGp3.png?JHmztYbB

Γνωριστήκαμε: 3/3/2000

Παντρευτήκαμε: 7/7/2007

Ήρθε το μωράκι μας: 14/10/2010

Ήρθε το 2ο αγγελουδάκι μας: 31/1/2013

_________________

ΗΡΘΑΤΕ ΛΑΧΤΑΡΕΣ ΜΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι αλήθεια. Ο γιατρούλης μας πια είναι άγγελος στον ουρανό. Τελείωσε το έργο του στη γη.

Καλό ταξίδι να έχεις.

Σε 20 μερες γενναω και τον ηθελα οσο κανεναν αλλον! Ας ειναι καλα εκει που ειναι!Καλο Παραδεισο να εχει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε 20 μερες γενναω και τον ηθελα οσο κανεναν αλλον! Ας ειναι καλα εκει που ειναι!Καλο Παραδεισο να εχει!

Έχεις κάποια ενημέρωση απο το γραφείο του για το ποιος θα σε αναλάβει?


bV53p3.png
Link to comment
Share on other sites

ειναι ο γιατρος που με ξεγέννησε αλλα δεν ειχα ποτε την ευκαιρια να τον δω απο κοντα..του χρωσταω την ζωη μου καθως η μητερα μου είχε πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη..καλο παραδεισο

Link to comment
Share on other sites

Γιατρουλη μου καλο ταξιδι στο παραδεισο! Νιωθω ευλογημενη που καταφερα να σε γνωρισω και ησουν εσυ που με βοηθησες να φερω τα παιδακια μου στο κοσμο! Σημερα στο ταξιδι σου πηρες και ενα κομματι της καρδιας μου!! Οι αναμνησεις σου θα ειναι παντα ζωντανες βλεπωντας τα προσωπακια των παιδιων μου!! Να μας προσεχεις απο εκει ψηλα! :|:neutral::|:neutral:


UlUkp3.png

9dhtp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...