Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

ΤΟ FUN CLUB TΟΥ κ. ΧΑΣΙΑΚΟΥ


Recommended Posts

Αχ βρε κορίτσια, δεν ξέρω ακόμα αν είμαι έγκυος, αλλά επειδή έχω κάνει μια καισαρική και θα γεννήσω πάλι με καισαρική, όταν με το καλό έρθει το δεύτερο και καθώς επίσης είχα και μια βιοχημική κύηση και ένα ψιλοθεματάκι με θρομβοφιλία, λέω να απευθυνθώ στο γιατρό Χασιάκο. Η φήμη του είναι γνωστή. Το μόνο που φοβάμαι είναι ότι δεν θα έχει χρόνο να με αναλάβει και ότι από ό, τι ακούω έχει παάαρα πολύ αναμονή στο ιατρείο του. Τί ισχύει; πόση ωρα περιμένετε συνήθως;


FEJKp3.png

zHIYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ βρε κορίτσια, δεν ξέρω ακόμα αν είμαι έγκυος, αλλά επειδή έχω κάνει μια καισαρική και θα γεννήσω πάλι με καισαρική, όταν με το καλό έρθει το δεύτερο και καθώς επίσης είχα και μια βιοχημική κύηση και ένα ψιλοθεματάκι με θρομβοφιλία, λέω να απευθυνθώ στο γιατρό Χασιάκο. Η φήμη του είναι γνωστή. Το μόνο που φοβάμαι είναι ότι δεν θα έχει χρόνο να με αναλάβει και ότι από ό, τι ακούω έχει παάαρα πολύ αναμονή στο ιατρείο του. Τί ισχύει; πόση ωρα περιμένετε συνήθως;

καλησπερα.

δεν εχεις τιποτα να χασεις αν παρεις τηλεφωνο στο ιατρειο του να δεις αν μπορει να σε δεχτει. δεν πιστευω ομως οτι θα αρνηθει.

τωρα στο ερωτημα σου με την αναμονη δεν ειναι τιποτα στανταρ. τελευταια εχει αραιωσει πολυ τα ραντεβου του και δεν γινεται ο χαμος που γινοταν παλια. οπως και να εχει μια μικρη αναμονη παντα θα υπαρχει. εξαλλου γυναικολογος ειναι και με τοσες πελλατισες ολο και καποιο εκτακτο μπορει να συμβει.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω μια ιδέα! Τι λέτε να κάνουμε ένα δώρο στο γιατρό μας? Σκεφτόμουν να πάρουμε (πάρω) μια ηλεκτρονική κορνίζα και να την γεμίσουμε με φωτογραφίες των μωρών μας, των μωρών που έφερε στον κόσμο ο γιατρός μας. Να συμφωνήσουμε τι ηλικίας θα είναι οι φωτογραφίες (ίσως 2-3 μηνών μωρά) για να είναι ίδιου τύπου και να του δώσουμε την κορνίζα για το γραφείο του. Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

gogopo ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΤΟ ΙΑΡΤΕΙΟ ΕΙΝΑΙ Λ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ 194.ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΣ ΣΤΟΝ Κ. ΧΑΣΙΑΚΟ.ΕΓΩ ΠΟΥ ΠΑΙΔΕΥΩΜΑΙ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΠΛΕΞΕΙ.ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ"ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΨΥΧΟΥΛΑ.Ο Κ. ΧΑΣΙΑΚΟΣ ΟΤΙ ΣΟΥ ΠΕΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ,ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ ,ΑΛΛΑ ΛΕΕΙ ΑΛΗΘΕΙΕΣ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ!!!!!!!

geia σου ritsa. Τι κάνεις; Εμεις όλα καλα. Η μικρή έφτασε τα 5κιλά και 58 πόντους. Σήμερα κάναμε και τα πρωτα εμβόλια. Αν σκεφτεις ότι γεννηθηκε στις 33 εβδομάδες 2270 φαντασου τι έχει κάνει!! χαχα. Πάει σφαίρα. Καλα να περνάς και να γράφεις.

:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μην αγχώνεσαι. Εγω είχα δυο αποβολές και μια γεννα στην 27 εβδομάδα και τελικα το χασαμε το παιδακι. Ειμαστε απο επαρχία και βρηκαμε το γιατρό το 2009. Μόλις ειδε το ιστορικο μας είπε: Εχεις θρομβοφιλία και διαφραγμα. Τώρα πριν 2 μηνες γεννησα την μπουμπού μου στις 33εβδομάδες το βράδυ στην Ανασταση 23:55. Η επίσκεψη μου στοιχίσε 50ευρώ για να βρω το πρόβλημα. όποτε μην το σκεφτεσαι καθόλου και κλείσε από τωρα ραντεβου γιατι θα σε βάλει γυρω στις 10Σεπτεμβρίου.

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο ήταν πολύ αρχή 4 εβδομάδων περίπου και το άλλο εννιά εβδομάδων,η εξήγηση τους ήταν ότι απλά έτυχε.

Θα τον επισκεφτώ στο αραιταιειο η έχει κ εκτός νοσοκομείο ιατρείο?ευχαριστώ πολύ για την Ενημέρωση

Τώρα είδα ότι έχεις δίδυμα,σου εύχομαι μια τελειομήνή εγκυμοσύνη με υγιές και δυνατά μωράκια

Μάλλον έχεις θρομβοφιλία γιατι η θρομβοφιλία υθύνεται σε μεγάλο βαθμό για ενδομήτριο θάνατο έως την 10εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μπαίνω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον γιατρό μας, αλλά και στον εξωσωματικό μου Ευάγγελο Μακράκη και όλο το team του Embryo Art, καθώς και στον κο Ελευθεριάδη του Embryo Care, γιατί χάρη σε αυτούς αποκτήσαμε του Αγίου Πνεύματος 24/06 τα δυό μας θαυματάκια!!! Οι στιγμές που ζούμε είναι απερίγραπτες παρόλη την κουραση που ενέχει η φροντίδα διδύμων.

Ευχομαι σε όλες καθε τέτοια ευτυχία.


7SKXp3.png

vY3Pp3.png

6Lh7p3.png

Link to comment
Share on other sites

ΑΙΜΛΙΑ ΜΟΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΣΟΥ!!!!ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΗΜΟΥΝΑ ΧΑΛΙΑ ΜΕ ΠΗΡΕ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΑΛΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ,ΕΙΜΑΙ ΚΑΠΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΕΙΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ.ΑΜΑΛΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΣΟΥ....ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΙΜΙΛΙΑ ΜΟΥ....


x8yip2.png?0gPNKwlL
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μπαίνω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον γιατρό μας, αλλά και στον εξωσωματικό μου Ευάγγελο Μακράκη και όλο το team του Embryo Art, καθώς και στον κο Ελευθεριάδη του Embryo Care, γιατί χάρη σε αυτούς αποκτήσαμε του Αγίου Πνεύματος 24/06 τα δυό μας θαυματάκια!!! Οι στιγμές που ζούμε είναι απερίγραπτες παρόλη την κουραση που ενέχει η φροντίδα διδύμων.

Ευχομαι σε όλες καθε τέτοια ευτυχία.

Μπράβο, κορίτσι μου! Πολλά πολλά συγχαρητήρια!

Να σας ζήσουν, να είναι γερά, φωτισμένα και καλότυχα!

Σε σκεφτόμουν τον τελευταίο καιρό, γιατί δεν είχαμε νέα σου και υπέθεσα πως μάλλον θα είχες γεννήσει. Όλα πήγαν κατ' ευχήν, λοιπόν. Να υποθέσω πως γέννησες με καισαρική; Στο Ρέα τελικά ή στο Αρεταίειο; Τα ζουζουνάκια ήταν σχεδόν τελειόμηνα; Ο γιατρός μας κεφάτος ως συνήθως;

Καλό κουράγιο με τα ξενύχτια και μην ξεχνάς να κοιμάσαι όποτε μπορείς να ξεκλέψεις έστω και λίγο χρόνο...

Πολλά φιλιά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...