Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

ΤΟ FUN CLUB TΟΥ κ. ΧΑΣΙΑΚΟΥ


Recommended Posts

Σε ευχαριστώ melina μου. Ναι, γεννησα με καισαρική. Δεν συζητησα τον φυσιολογικό γιατί η καλλιεργεια κολπικού εδειξε εντεροκοκκο οποτε αποκλειόταν. Ειχα παρει και μια εβδομαδα απο τον 10ο αλλά επρεπε να γεννησω γιατί ο μικρουλης δεν επαιρνε αλλο βαρος απο τον πλακούντα. Γεννησαμε στο Ρεα. Ο γιατρός μας ηταν οντως κεφατος. Ηταν μεχρι το μεσημερι που θα πηγε ιατρειο φανταζομαι στο Ρεα. Ειχε αλλη μια καισαρικη πριν απο μενα, αυτήν είδα εγώ, φανταζομαι θα ειχε και αλλες γέννες.


7SKXp3.png

vY3Pp3.png

6Lh7p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ .Ο Κ.ΧΑΣΙΑΚΟΣ ΤΙ ΚΑΝΕΙ?ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ?ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΟΝ ΔΩ ΑΡΧΕΣ ΟΚΤΩΒΡΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΕΣΤ ΠΑΠ.ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΩΡΑ ΚΟΝΤΑ,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΝΕΑ ΤΟΥ!!!! ΑΙΜΙΛΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ? ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΣΟΥ?


x8yip2.png?0gPNKwlL
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας,

Είμαι νέα στο φόρουμ και είμαι και εγώ στις τυχερούλες που έχουν γιατρό τον κο Χασιάκο.:D

Είμαι στον 5ο μήνα και θα τον δω σε λίγες ημέρες. Επειδη θα συζητηθεί το θέμα του τοκετου ξέρει καμιά από εσάς την κατάσταση τώρα στο Αρεταίειο??

Θα ήθελα να γεννήσω εκεί επειδή τα ιδιωτικά τα θεωρω κάπως πεταμένα λεφτα, αλλά με την κατασταση στις δημόσιες υπηρεσίες με φοβίζει λίγο η γέννα σε δημόσιο νοσοκομειο. Διάβασα διθυραμβικά σχόλια για το Αρεταιειο αλλα περίοδο 2008 - 2011. Τον τελευταίο χρόνο δεν υπάρχει κάτι...:|

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Είμαι νέα στο φόρουμ και είμαι και εγώ στις τυχερούλες που έχουν γιατρό τον κο Χασιάκο.:D

Είμαι στον 5ο μήνα και θα τον δω σε λίγες ημέρες. Επειδη θα συζητηθεί το θέμα του τοκετου ξέρει καμιά από εσάς την κατάσταση τώρα στο Αρεταίειο??

Θα ήθελα να γεννήσω εκεί επειδή τα ιδιωτικά τα θεωρω κάπως πεταμένα λεφτα, αλλά με την κατασταση στις δημόσιες υπηρεσίες με φοβίζει λίγο η γέννα σε δημόσιο νοσοκομειο. Διάβασα διθυραμβικά σχόλια για το Αρεταιειο αλλα περίοδο 2008 - 2011. Τον τελευταίο χρόνο δεν υπάρχει κάτι...:|

καλησπερα margi0 ,

καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης. με το καλο να φερεις το παιδακι σου στον κσομο.

εγω ειμαι στην 32η εβδομαδα και θα γεννησω στο Αρεταιειο.

η κατασταση εκει ειναι οπως ενα δημοσιο νοσοκομειο. μην περιμενεις χλιδη και λουξ. αν αναζητας κατι τετοιο τοτε μονο στα ιδιωτικα.

να ξερεις οτι θα χρειαστει να εχεις παρει αρκετα πραγματα απο το σπιτι σου οπως σεντονια, χαρτι υγειας, πετσετες και τα συναφη. λογο κρισης ουτε αυτα καλα καλα δεν μπορουν να παρεχουν.

ομως προσωπικα ολα αυτα τα βρισκω λεπτομεριες. το σημαντικοτερο ειναι να γεννησεις το παιδακι σου σε ασφαλη χωρο, με τον γιατρο σου διπλα σου και ολα τα υπολοιπα ερχονται δευτερα.

εγω προσωπικα το μονο αρνητικο που μπορω να πω οτι με ενοχλει ειναι οτι δεν περνουν τα μωρακια την ωρα του εποισκεπτηριου και ετσι ειναι εκτεθειμενα σε μικροβια απο τους επισκεπτες.

τωρα αν παρω και καμια πετσετα μαζι μου εεε δε χαθηκε και ο κοσμος , τοσα χρηματα γλιτωνω απο το ιδιωτικο, αυτο θα με πειραξει?;)


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα margi0 ,

καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης. με το καλο να φερεις το παιδακι σου στον κσομο.

εγω ειμαι στην 32η εβδομαδα και θα γεννησω στο Αρεταιειο.

η κατασταση εκει ειναι οπως ενα δημοσιο νοσοκομειο. μην περιμενεις χλιδη και λουξ. αν αναζητας κατι τετοιο τοτε μονο στα ιδιωτικα.

να ξερεις οτι θα χρειαστει να εχεις παρει αρκετα πραγματα απο το σπιτι σου οπως σεντονια, χαρτι υγειας, πετσετες και τα συναφη. λογο κρισης ουτε αυτα καλα καλα δεν μπορουν να παρεχουν.

ομως προσωπικα ολα αυτα τα βρισκω λεπτομεριες. το σημαντικοτερο ειναι να γεννησεις το παιδακι σου σε ασφαλη χωρο, με τον γιατρο σου διπλα σου και ολα τα υπολοιπα ερχονται δευτερα.

εγω προσωπικα το μονο αρνητικο που μπορω να πω οτι με ενοχλει ειναι οτι δεν περνουν τα μωρακια την ωρα του εποισκεπτηριου και ετσι ειναι εκτεθειμενα σε μικροβια απο τους επισκεπτες.

τωρα αν παρω και καμια πετσετα μαζι μου εεε δε χαθηκε και ο κοσμος , τοσα χρηματα γλιτωνω απο το ιδιωτικο, αυτο θα με πειραξει?;)

Σε ευχαριστω παρα πολύ για την απάντηση σου, ευχομαι και σε σενα καλη λευτεριά και όλα να σου ερθουν ευκολα και βολικά. Αγοράκι ή κοριτσάκι???

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολύ για την απάντηση σου, ευχομαι και σε σενα καλη λευτεριά και όλα να σου ερθουν ευκολα και βολικά. Αγοράκι ή κοριτσάκι???

εχουμε εναν ζωηρο μπεμπακο.

εσυ?


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 εβδομάδες μετά...
Μήπως αντιμετωπίζει ένα σοβαρό πρόβλημα υγείας? Ανησυχώ και έχω στεναχωρηθεί...

καλησπέρα σε όλες!έμαθα κι εγώ αυτό το δυσάρεστο πριν λίγο και ομολογώ ότι ακόμα δεν μπορώ να το συνειδητοποιήσω.ο γιατρούλης μας????? γιατί?γιατί? μου είπαν ότι δεν βλέπει κόσμο και ότι το έχει αναλάβει ο μουστακαρίας.είπε σε μια γνωστή μου που είναι έγκυος ότι θα την ξεγεννήσει αυτός.δεν είναι δυνατόν, θα τρελαθώ.αυτός ο ΑΓΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!! χάρη σε αυτόν έχω δύο παιδάκια στην αγκαλιά μου!ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΘΗ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα σε όλες!έμαθα κι εγώ αυτό το δυσάρεστο πριν λίγο και ομολογώ ότι ακόμα δεν μπορώ να το συνειδητοποιήσω.ο γιατρούλης μας????? γιατί?γιατί? μου είπαν ότι δεν βλέπει κόσμο και ότι το έχει αναλάβει ο μουστακαρίας.είπε σε μια γνωστή μου που είναι έγκυος ότι θα την ξεγεννήσει αυτός.δεν είναι δυνατόν, θα τρελαθώ.αυτός ο ΑΓΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!! χάρη σε αυτόν έχω δύο παιδάκια στην αγκαλιά μου!ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΘΗ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΟΥ!

καταρχήν μετά απο πολύ καιρό καλησπέρα. δεύτερον, τι έπαθε ο χασιάκος καλέ ? έγινε κάτι?

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν μετά απο πολύ καιρό καλησπέρα. δεύτερον, τι έπαθε ο χασιάκος καλέ ? έγινε κάτι?

καλησπέρα και πάλι.έμαθα ότι αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα με την υγεία του και ότι από αρχές Σεπτεμβρίου δεν δέχεται στο ιατρείο του.έχουν ακυρώσει δυο φορές παπ σε μια γνωστή μου. μάλιστα μου είπαν ότι κάνει κάποια θεραπεία, και ότι τα ραντεβού τα έχει αναλάβει ο μουστακαρίας. ίσως τα πράγματα να είναι σοβαρά.αν ξέρει κάποια από εσάς κάτι ας μας διαφωτίσει καλύτερα.μακάρι να είναι όλα ψέματα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι.έμαθα ότι αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα με την υγεία του και ότι από αρχές Σεπτεμβρίου δεν δέχεται στο ιατρείο του.έχουν ακυρώσει δυο φορές παπ σε μια γνωστή μου. μάλιστα μου είπαν ότι κάνει κάποια θεραπεία, και ότι τα ραντεβού τα έχει αναλάβει ο μουστακαρίας. ίσως τα πράγματα να είναι σοβαρά.αν ξέρει κάποια από εσάς κάτι ας μας διαφωτίσει καλύτερα.μακάρι να είναι όλα ψέματα!

Πάντως εγώ πριν 2 εβδομάδες τον είδα στο ιατρειο κανονικά. Ραντεβού για ΠΑΠ ειχα. Ο,τι κι αν έχει ο άνθρωπος δουλεύει.


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ πριν 2 εβδομάδες τον είδα στο ιατρειο κανονικά. Ραντεβού για ΠΑΠ ειχα. Ο,τι κι αν έχει ο άνθρωπος δουλεύει.

πάντως εγώ που έκλεισα τέστ παπ για τον απρίλιο, τα κορίτσια δεν μου ανέφεραν τίποτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...