Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      4 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Ναι κυρίως σε εμένα που είμαι 38…. Λόγω υψηλού κινδύνου !!! Ζαιρα μου με βλέπω με τεστ στο χέρι εάν όλα πάνε καλα … μιλάμε τέτοια ανασφάλεια κ τετοιο  φόβο ούτε όταν ήμουν φοιτήτρια και έδινα τα μαθήματα δυο δυο ….

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Καλησπέρα!!!

Επιτέλους από σταθερό υπολογιστή!! Σας διαβάζω ανελλιπώς από κινητό αφού είστε η παρεούλα μου και η παρηγοριά μου αλλά δεν μπορώ να γράψω πολλά από εκεί!!!

Χριστίνα ήδη από τις 15 Σεπτεμβρίου που πήγαμε παιδίατρο μας είπε ότι μέρα νύχτα τα ταίζουμε όποτε πεινάσουν χωρίς να τα ξυπνάμε!! Η μικρή μου έχει λίγες μέρες που κρατάει τρίωρο στη διάρκεια της ημέρας και ίσως κάνει και έναν μεγάλο πεντάωρο ύπνο! Το βράδυ ξυπνάει επίσης μία φορά γύρω στις τρεις αλλά τελευταίο γεύμα βραδυνό είναι περίπου στις έντεκα! Δεν ξέρω πότε θα μας το ξανα αλλάξει! Ο μικρός τρώει λίγο πιο συχνά γιατί φοβόμαστε να τον μπουκώσουμε λόγω του ιστορικού εμετών δηλαδή περίπου στο δίωρο αλλά τον βλέπω να του δίνω παραπάνω γιατί πλέον έχει γίνει πολύ πεινάλας! :tongue::tongue: αλλά και αυτός θα κάνει το μεγάλο του πεντάωρο ή εξάωρο ύπνο ακόμα και το βράδυ!!! Τρώνε περίπου 90 μλ στο γεύμα αν και πάμε για 120αρι ! Εσείς;;

Σήμερα θα πάρω να κλείσω ραντεβού με παιδίατρο μάλλον για από εβδομάδα!!

Εγώ τα γνωστά! Πότε έτσι πότε γιουβέτσι!! Προσπαθώ να γλιτώσω το χαπάκι αν και δεν ξέρω αν κάνω καλά! Γενικώς έχω χάσει κάπως την μπάλα αλλά επειδή τώρα πάμε για μαμ ελπίζω να μπορέσω να γίνω λίγο αναλυτικότερη αργότερα για να με συμβουλεύσετε και οι πιο έμπειρες!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ που λέτε κάθε μα κάθε πρωί ξυπνάω ψυχοπλακωμένη, ρίχνω και δυο τρία κλάμματα κατά τη διάρκεια της ημέρας!!! Πήρα και στη Φαιναρέτη και μιλάω που και που με μία κυρία η οποία μου είπε (και αυτή) ότι θα πρέπει να δω και για θεραπευτική αγωγή ! Πήγα στο νευρολόγο που με παρακολουθεί λόγο ενός χρονίου προβλήματος υγείας που καμία σχέση δεν έχει με ψυχιατρικά και διέγνωσε κατάθλιψη η οποία ενδέχεται να είναι λοχείας αλλά και από την πάθηση και μάλλον και τα δύο και μου έδωσε χάπι! Με τα πολλά και αφού όλοι - πλην του αντρούλη μου που τα φοβάται γενικά αυτά - με έπρηξαν είπα να το πάρω !! Τι το ήθελα!! Μαστούρωσα μέχρι αηδίας, νεύρα, αναστάτωση άλλο πράμα! Δεν πήρα δεύτερο αφού με το πρώτο και ήμουν έτσι κανά δυο μέρες και είχα και άρρωστη τη μικρή μου! Προς το παρόν ο υιός από τα δίδυμα είναι μόνιμα στους γονείς μου και πάω και τον βλέπω και έχουμε την κόρη και τον πρωτότοκο! Τώρα όμως έχει άδεια ο σύζυξ! Τι θα γίνει που τέλος του μήνα γυρνάει δουλειά;; Κ ερωτώ παίρνω χάπι ;; 0 γιατρός με είπε να ξεκινήσω με μισό αν έχω ίδια συμπτώματα πρέπει να αλλάξουμε ουσία! Εγώ προσπαθώ να το ξεπεράσω μόνη μου δίνοντας μου κουράγιο και παίρνοντας δύναμη από τα μωρά μου αλλά δε σας το κρύβω πως είναι πολύ δύσκολα! Το θέμα είναι πως ήδη νιώθω άσχημα που επιβαρύνω τους γονείς μου με την φροντίδα ενός βρέφους και ας μην λένε τίποτα αυτοί αντιθέτως χαίρονται αλλά καταλαβαίνω πως κουράζονται! Οπότε τι κάνω οεο;; αν επιστρέψει ο σύζυξ δουλειά και μετά είμαι χειρότερα; δεν θα έχω την πολυτέλεια και αυτής της βοήθειας! Να σημειώσω πως πλέον βράδυ δεν ξυπνάω σχδόν καθόλου παρα μόνο για να αλλάξω κρεβάτι αφού το νυχτερινό ξύπνημα των 3 το έχει αναλάβει ο σύζυξ (ιδία πρωτοβουλία) και με ξυπνάει μετά για να πάω από την κρεβατοκάμαρα που κοιμάμαι με τον πρωτότοκο στο παιδικό για να κοιμηθεί και αυτός! Η μικρή ξαναξυπνάει εφτά ή οχτώ!!!

Τι λέτε;; καταλάβατε τίποτα ή σας μπέρδεψα τελείως;;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλη μου Marmin μια χαρά καταλαβαίνουμε και πώς είσαι και πώς νιώθεις!

Κανε υπομονή φάση είναι και θα περάσει. Αν και μερικές φορές δεν περνάει απο μόνη της αν δεν βοηθήσουμε λιγάκι και μεις! Ποιος θα ήθελε να πάρει φάρμακα, αλλά να μερικές φορές παίρνουμε εύκολα μια αγωγή για να γιατρεψει μια σωματική μας πάθηση χωρίς να μας προβληματίζει, αλλα σχεδον ποτε δεν κάνουμε το ίδιο για μια ψυχική. Εγώ θα σου πρότεινα να επισκεφτεις έναν ψυχαναλυτη (ακόμη καλύτερα αν είναι και ψυχίατρος μαζι) να κανεις κάποιες συνεδρίες και εφόσον χρειάζεται να σε παραπέμψει σε ειδικό για να ακολουθήσεις μια θεραπευτική αγωγή. Μη μασάς ούτε κάτι θα παθεις (απο τη στιγμη που εμπιστεύεσαι το γιατρο σου) ούτε θα σε ακολουθεί για πάντα!

Οσο για τους άντρες εννοειται πως αυτά τους τρομάζουν Όπως άλλωστε ολα περι ψ, οποτε αν ο αντρουλης σου είναι διστακτικος είναι γιατί δεν είναι εξοικειωμενος. Σημασία Έχει που είστε καλά Μεταξύ σας και Βοηθαει στα παιδιά. Αν εσύ γίνεις Σιγά Σιγά καλύτερα θα βρεις τη λύση για το πώς θα χειριστεις όσα θέματα τώρα σου φαίνονται βουνό! Ένα ένα σιγά σιγά και μικροί στόχοι!

Πολλά φιλάκια!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Μέρες έχω πάλι να γράψω αλλά που κέφι, είμαι σίγουρη με κατανοείτε οπότε προχωράω ... Η πνευμονία, ή μάλλον η λοίμωξη καλύτερα. Έχει μείνει ένα βηχαλάκι, αύριο θα πάω ξανά να δω τον πνευμονολόγο να μου πει αν θα συνεχίσω την αντιβίωση, αν και ψιλό τα έχω κάνει χάλια στα ωράρια και σήμερα δεν την πήρα καθόλου. Τεσπα θα δούμε.

Με τις ψείρες πήραμε το paranix σαμπουάν αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι της ξεφορτώθηκε ρε γαμώτο. Ξύνετε η καημένη, κοιτάω κοιτάω αλλά δεν βλέπω κάτι. Πρέπει να βρω χρόνο να την ξεψαχνίσω αλλά ακόμα κι αυτό μου φαίνεται νταλκάς.

Η μικρή με ξεπατώνει κανονικότατα. Η έχει κολικούς, ή κάποια ελαφριά παλινδρόμηση την τυραννά, σίγουρα και αγκαλίτσας πολύ είναι και τα έχω ψιλοπαίξει. :mad::mad: Υπομονή όμως, ξέρω, ελπίζω στο δίμηνο να στρώσει λίγο.

Mαrmin μου, γενικότερα είμαι πολύ επιφυλακτική με τα χάπια, στην προκειμένη όμως περίπτωση η ψυχική σου υγεία είναι ότι σημαντικότερο θα έλεγα να τα πάρεις. Ξεκίνα με το μισό χαπάκι και κάνε υπομονή δυο τρεις μερες. Τα συμπτώματα δε θα είναι τόσο έντονα. Επίσης μη νιώθεις άσχημα για τους ανθρώπους που είναι γύρω σου και σε βοηθάνε για αυτό τους έχουμε!! Να είσαι ευτυχής που είναι ικανοί και είμαι σίγουρη ότι και αυτοί το χαίρονται! Ίσως πάρει λίγο καιρό να ορθοποδήσεις αλλά όλα αυτά θα είναι παρελθόν και εσύ πανευτυχής και τρεχάτη με τη φαμίλια. Εφόσον έχεις ενεργοποιηθεί και παίρνεις βοήθεια είσαι σε πολύ καλό δρόμο. Εμείς πάντα εδώ για σαπόρτ!!:-P:razz:

Xeimwnas καλώς μας ήρθες!! και μένα λίγο μου φαίνεται το δίμηνο αλλά αν δε μπορείς αλλιώς...καλά κουράγια!!

myheart επίσης καλώς μας ήρθες!! Το τίκερ σου πάει καλά? Τα μωρά σου είναι 5 μηνών και 1 εβδομάδας και έχετε ξεκινήσει και ρυζάλευρο και φρούτα??? Βιαστικός ο γιατρός σου...πέραν αυτού θα σου έλεγα να μην αγχώνεσαι για τα φρουτάκια, έχουν να σου βγάλουν την ψυχή ουουουου μια θα τα τρώνε μια δε θα τα τρώνε. Με υπομονή δοκίμασε όπως σου είπαν και οι υπόλοιπες διάφορα φρούτα και υφές ( το αβοκάντο- φανταστικό), μέχρι και με μπιμπερό έχω ακούσει να δίνουν!! Για μένα μην καταφύγεις στις ετοιματζίδικες φρουτόκρεμες αν δεν απελπιστείς, μπορεί να γράφουν χωρίς ζάχαρη αλλά έχουν. Και εμένα απ όσο θυμάμαι ξεκινήσαν κρέμα και φρούτα αλλά περάσαν 2-3 εβδομάδες μέχρι να εγκατασταθούν αυτά τα γέυμα..απογοήτευση αρχικά αλλά φυσιολογικό τελικά!!

Roxana λες να το καταργήσουν το 6μηνο? μη μου λές τέτοια γιατί θα με πάρει από κάτω!!! Εσένα σε καλωσόρισα? νομίζω σε έχω ξαναδεί εδώ όμως ε???

Gemini85 δε νομίζω 2-3 φορές/ εβδομάδα ξένο γάλα να κάνει κακό στην γαλουχία. Το θήλαστρο είναι όντως πακέτο σαν διαδικασία και δεν βγάζεις και τόσο γάλα όσο χρειάζεται για τάισμα με το μπιμπερό. Φυσικά όταν θα το πάρεις απόφαση να λείψεις θα πρέπει να βγάζεις το γάλα εκ των πραγμάτων ή πριν ή μετά που θα γυρίζεις για τι θα σκάσει το στήθος σου. Οπότε πιθανόν τελικά να μην χρειαστεί το ξένο. Άλλο να προσπαθείς τώρα και άλλο όταν έχεις παραλείψει να δώσεις ένα γεύμα. με κατάλαβες ή γράφω ακαταλαβίστικα?

Floreta διαβάζεις και βιβλία?? σε θαυμάζω χαχα!!

φιλιά σε όλες, νομίζω παρά έγραψα πολλά!! είναι να μη ξεκινήσω.

Επίσης να σας οω ότι θέλω να βγώ, να πιώ, και να καπνίσω και μετά να κοιμάμαι όλη τη μέρα!!!

Καληνύχτα σας!!


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που λέτε κάθε μα κάθε πρωί ξυπνάω ψυχοπλακωμένη, ρίχνω και δυο τρία κλάμματα κατά τη διάρκεια της ημέρας!!! Πήρα και στη Φαιναρέτη και μιλάω που και που με μία κυρία η οποία μου είπε (και αυτή) ότι θα πρέπει να δω και για θεραπευτική αγωγή ! Πήγα στο νευρολόγο που με παρακολουθεί λόγο ενός χρονίου προβλήματος υγείας που καμία σχέση δεν έχει με ψυχιατρικά και διέγνωσε κατάθλιψη η οποία ενδέχεται να είναι λοχείας αλλά και από την πάθηση και μάλλον και τα δύο και μου έδωσε χάπι! Με τα πολλά και αφού όλοι - πλην του αντρούλη μου που τα φοβάται γενικά αυτά - με έπρηξαν είπα να το πάρω !! Τι το ήθελα!! Μαστούρωσα μέχρι αηδίας, νεύρα, αναστάτωση άλλο πράμα! Δεν πήρα δεύτερο αφού με το πρώτο και ήμουν έτσι κανά δυο μέρες και είχα και άρρωστη τη μικρή μου! Προς το παρόν ο υιός από τα δίδυμα είναι μόνιμα στους γονείς μου και πάω και τον βλέπω και έχουμε την κόρη και τον πρωτότοκο! Τώρα όμως έχει άδεια ο σύζυξ! Τι θα γίνει που τέλος του μήνα γυρνάει δουλειά;; Κ ερωτώ παίρνω χάπι ;; 0 γιατρός με είπε να ξεκινήσω με μισό αν έχω ίδια συμπτώματα πρέπει να αλλάξουμε ουσία! Εγώ προσπαθώ να το ξεπεράσω μόνη μου δίνοντας μου κουράγιο και παίρνοντας δύναμη από τα μωρά μου αλλά δε σας το κρύβω πως είναι πολύ δύσκολα! Το θέμα είναι πως ήδη νιώθω άσχημα που επιβαρύνω τους γονείς μου με την φροντίδα ενός βρέφους και ας μην λένε τίποτα αυτοί αντιθέτως χαίρονται αλλά καταλαβαίνω πως κουράζονται! Οπότε τι κάνω οεο;; αν επιστρέψει ο σύζυξ δουλειά και μετά είμαι χειρότερα; δεν θα έχω την πολυτέλεια και αυτής της βοήθειας! Να σημειώσω πως πλέον βράδυ δεν ξυπνάω σχδόν καθόλου παρα μόνο για να αλλάξω κρεβάτι αφού το νυχτερινό ξύπνημα των 3 το έχει αναλάβει ο σύζυξ (ιδία πρωτοβουλία) και με ξυπνάει μετά για να πάω από την κρεβατοκάμαρα που κοιμάμαι με τον πρωτότοκο στο παιδικό για να κοιμηθεί και αυτός! Η μικρή ξαναξυπνάει εφτά ή οχτώ!!!

Τι λέτε;; καταλάβατε τίποτα ή σας μπέρδεψα τελείως;;

Κοίτα, κι εγώ που βρέθηκα σε παρόμοια κατάσταση έλεγα μια να το πάρω, μια να μην πάρω το χάπι. Από τη μια είχα τον ψυχίατρο που με είχε δει και έλεγε να το πάρω, από την άλλη πήγαινα σε μια ψυχολόγο, η οποία έλεγε να το παλέψω μόνη μου. Το φοβόμουν πάρα πολύ. Κι εγώ το ξεκίνησα για λίγες μέρες και οι παρενέργειες ήταν τόσο άσχημες που το πήρα μια εβδομάδα και μετά το έκοψα. Αλλά η κατάθλιψη ήταν τόσο άσχημη που είπα θα το πάρω και θα κάνω υπομονή με τις παρενέργειες. Και όντως μετά από 1-2 εβδομάδες άρχισε να στρωνει η κατάσταση και.. το χάπι ήταν το καλύτερο πράγμα που έκανα στον εαυτό μου! Θέλει σχεδόν ένα μήνα για να λειτουργήσει. Με βοήθησε πάρα πολύ! Η απόψή μου είναι να κάνεις λίγο υπομονή και να το πάρεις, ακολουθώντας τις συμβουλές του γιατρού σου πάντα! Για κανέναν από εμας δεν είναι ευχάριστο να εξαρτάται από χάπια και κυρίως να συνειδητοποιεί ότι δυσκολεύεται να τα καταφέρει μόνος του... αλλά σε κάθε κατάσταση πρέπει να κάνουμε το καλύτερο, ειδικά όταν υπάρχουν και άλλοι άνθρωποι που εξαρτώνται από εμάς -δηλαδή τα παιδιά μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοίτα, κι εγώ που βρέθηκα σε παρόμοια κατάσταση έλεγα μια να το πάρω, μια να μην πάρω το χάπι. Από τη μια είχα τον ψυχίατρο που με είχε δει και έλεγε να το πάρω, από την άλλη πήγαινα σε μια ψυχολόγο, η οποία έλεγε να το παλέψω μόνη μου. Το φοβόμουν πάρα πολύ. Κι εγώ το ξεκίνησα για λίγες μέρες και οι παρενέργειες ήταν τόσο άσχημες που το πήρα μια εβδομάδα και μετά το έκοψα. Αλλά η κατάθλιψη ήταν τόσο άσχημη που είπα θα το πάρω και θα κάνω υπομονή με τις παρενέργειες. Και όντως μετά από 1-2 εβδομάδες άρχισε να στρωνει η κατάσταση και.. το χάπι ήταν το καλύτερο πράγμα που έκανα στον εαυτό μου! Θέλει σχεδόν ένα μήνα για να λειτουργήσει. Με βοήθησε πάρα πολύ! Η απόψή μου είναι να κάνεις λίγο υπομονή και να το πάρεις, ακολουθώντας τις συμβουλές του γιατρού σου πάντα! Για κανέναν από εμας δεν είναι ευχάριστο να εξαρτάται από χάπια και κυρίως να συνειδητοποιεί ότι δυσκολεύεται να τα καταφέρει μόνος του... αλλά σε κάθε κατάσταση πρέπει να κάνουμε το καλύτερο, ειδικά όταν υπάρχουν και άλλοι άνθρωποι που εξαρτώνται από εμάς -δηλαδή τα παιδιά μας!

Φλορέτα μου όταν λες έκανες υπομονή τα μωρά ποιος τα φρόντιζε;; γιατί εγώ αυτές τις δύο μέρες ήμουν τελείως αουτ! Ειδικά όταν ξυπνούσα έκανα ώρες να συνέλθω και κυρίως την πρώτη μέρα! Δεν μπορώ να φανταστώ πως θα μπορώ να λειτουργήσω και ας έχω μόνο τα δύο μωρά σπίτι! Άντε να στείλω τα δίδυμα στη μάνα μου και το μεγάλο να τον αναλλάβει κατά βάση ο σύζυξ αλλά για πόσο; δυο τρεις μέρες οκ αλλά δύο βδομάδες δεν μπορώ! Για πες μου εσύ που έχεις και την εμπειρία όταν λες υπομονή πόσο ακριβώς καιρό εννοείς και τι βελτίωση έβλεπες ώστε να παίρνεις κουράγιο; πώς ήσουν προ και μετά χαπιού;;; συγγνώμη που σε ρωτά τόσο προσωπικά πράγματα αν θες απαντάς! Εχει πάντως δυο τρεις μέρες που νιώθω καλύτερα δίνοντας βέβαια πολύ κουράγιο στον εαυτό μου και το μοναδικό μου δίλημμα είναι μην είναι προσωρινό και "υποτροπιάσω" ξανά και όταν γυρίσει ο σύζυγος στη δουλειά θα είναι ακόμα πιο δύσκολο να πάρω χάπι! Αν θες στείλε μου και σε πμ ποιο έπαιρνες μπας και είναι το ίδιο!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!

μαρμινακι μου σε καταλαβαινουμε ολες εδω νομιζω. γενικως κ εγω δεν ειμαι υπερ των χαπιων αλλά αν ειναι αυτο που σου χρειαζεται στην παρουσα φαση πρεπει να το κανεις.... η ψυχη ειναι πολυυυυ μεγαλο θεμα, κ δες το και σαν ενα τροπο να χαιρεσαι περισσοτερο το σημερα και τα παιδακια σου!

νουνουκα μια απο τα ιδια ο μπεμπης. ξεπατωμα ολε!! θηλαζω ΟΛΗ ΜΕΡΑ, γενικως δεν κοιμαται πολυ, ττου αρεσει η αγκαλια και οταν τον αφηνω κατω σκουζει. τρισχειροτερος απο τους αλλους δηλαδη:tongue: εχει γινει το εξαρτημα μου και νιωθω ωρες ωρες πολυ πιεσμενη και βαλτωμενη ενα πραγμα και το ριχνω και στο φαγητο και ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! ουφ, τα ειπα!

εννοεις πως οταν το στηθος εχει πολυ γαλα θα βγαινει πιο ευκολα μαλλον ε? δεν υπαρχει καποια περιπτωση να λειψω πολλες ωρες για να το κανω αυτο. τουλαχιστον προγραμματισμενα. θα το κρατησω ομως λιγο ακομα, κ αργοτερα θα το βαλω αγγελια να το πουλησω. για την ωρα τις συο φορες που εφυγα 3 ωρες για μαθημα, στη 1,5 ωρα του εδωσαν 60μλ ξενο και κρατηθηκε μια χαρα. ε και οτι γινει, δε μπορω να κανω αλλιως. περναω βεβαια φασεις οταν ειναι ανησυχος που σκεφτομαι πως μπορει να μην εχω γαλα και τετοιες χαζομαρες, και φυσικα αναρωτιεμαι πως στο καλο θηλασα τα διδυμα αποκλειστικα τοσο καιρο. λες και δεν ημουν εγω! τωρα κ εγω περιμενω το 2μηνο μπας και στρωσει!

περαστικα και σε σενα και στις ψειρες...σπαστικο αυτο το ξυσιμο!

α τροφες κ εμεις στους 5 ή 5,5 μηνες ξεκινησαμε κ τωρα ανυπομονω γιατι τοτε θα αραιωσουν και οι θηλασμοι:oops:

my heart καλωσηρθες! υπομονη με τις τροφες, στην αρχη μπορει να μην τρωνε πολυ αλλά σιγα σιγα συνηθιζουν!

φιλια πολλα!


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φλορέτα μου όταν λες έκανες υπομονή τα μωρά ποιος τα φρόντιζε;; γιατί εγώ αυτές τις δύο μέρες ήμουν τελείως αουτ! Ειδικά όταν ξυπνούσα έκανα ώρες να συνέλθω και κυρίως την πρώτη μέρα! Δεν μπορώ να φανταστώ πως θα μπορώ να λειτουργήσω και ας έχω μόνο τα δύο μωρά σπίτι! Άντε να στείλω τα δίδυμα στη μάνα μου και το μεγάλο να τον αναλλάβει κατά βάση ο σύζυξ αλλά για πόσο; δυο τρεις μέρες οκ αλλά δύο βδομάδες δεν μπορώ! Για πες μου εσύ που έχεις και την εμπειρία όταν λες υπομονή πόσο ακριβώς καιρό εννοείς και τι βελτίωση έβλεπες ώστε να παίρνεις κουράγιο; πώς ήσουν προ και μετά χαπιού;;; συγγνώμη που σε ρωτά τόσο προσωπικά πράγματα αν θες απαντάς! Εχει πάντως δυο τρεις μέρες που νιώθω καλύτερα δίνοντας βέβαια πολύ κουράγιο στον εαυτό μου και το μοναδικό μου δίλημμα είναι μην είναι προσωρινό και "υποτροπιάσω" ξανά και όταν γυρίσει ο σύζυγος στη δουλειά θα είναι ακόμα πιο δύσκολο να πάρω χάπι! Αν θες στείλε μου και σε πμ ποιο έπαιρνες μπας και είναι το ίδιο!

σου στέλνω πμ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλώς σας βρήκα!!!

marmin σου εύχομαι να κάνεις το καλύτερο για σένα όποιο κι αν είναι αυτό κ σύντομα όλα αυτά να είναι μακρινή ανάμνηση!!να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!

Gemini85 υπομονή κάνω εννοείται!! δεν γίνεται κι αλλιώς!!

nunu ναι το τικερ πάει καλά! τα αγόρια μου γεννήθηκαν 30/4, γενικά ο ντοκ μας είναι "άνετος" σ'αυτά :) προς το παρόν μου είπε γι'αυτά τα 3 φρούτα κ σήμερα έφαγαν αρκετα καλά! ειδικά ο μικρός τρώει καλά εδώ κ 2-3 μέρες! σήμερα λοιπόν έκανα ένα πείραμα..έβαλα κ λίγο πράσινο μήλο εκτός από κόκκινο κ ναι το έφαγε κι ο μεγάλος!!! μάλλον δεν μας αρέσουν οι πολύ γλυκές γεύσεις!!! ετοιματζίδικες φρουτόκρεμες δεν πρόκειται να δώσω!! καλύτερα λίγο κ φρέσκα φρουτάκια παρά τις έτοιμες :D αρχές του άλλου μήνα θα ξεκινήσουμε κ φαγητάκι, λαχανικά-μοσχαράκι!

φιλιά σε όλες! ελπίζω να σας μάθω σιγά σιγα κ να θυμάμαι περισσότερα!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω πολλα νεα κοριτσια, καλώς ήρθατε

nunu συνηλθες τωρα απο την αρρωστια?

gemini το μωρακι σταματαει να εινΙ αυτοκόλλητο μετα τον εναμιση με δυο μηνες

αργυρω κουραγιο με την δουλεια, τα απογευματα ποιος τους κραταει ?

Χριστινακι μου με τοσα που εχεις στο μυαλο σου και τωρα με τα διδυμα πως ειναι δυνατον να μην τρεχεις,χωρια που ακομη ειναι μικρουλια οποτε μην αγχωνεσαι με προγραμματα,σιγα σιγα θα στρωσουν τα πραγματα...εισαι ετσι κι αλλιως παλια καραβανα...εμεις απο εσενα μαθαινουμε!!!

Τα απογευματα που δουλευω αλλα και το Σαββατο που δεν εργαζεται ο συζυγος τα κραταει ολομοναχος ο αντρας μου...κι ας ειναι η μανα μου 5 βηματα παρα περα....παλι παραπονα κανω...αλλα ειναι και στον ανθρωπο τελικα!!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια ποια ειχε αναφέρει ενα σπρέι που τους ψεκαζουμε τα παπούτσια οσοι δεν θελουν να τα βγαλουν:evil:που το βρίσκουμε;

Πέρσι πρωτος χειμωνας των παιδιών πολλοί που μας ερχονταν επισκεψη μας κοιταζαν λες κ τους ζηταγες το πιο περιεργο πραγμα στον κοσμο οταν τους λεγαμε να βγαλουν τα παπούτσια; κ μαλιστα πολλοι ηταν γονείς οι ιδιοι:confused:

Στρωσαμε εμείς οπως καταλαβατε κι αν κ δεν εχω το καθημερινό σκούπισμα σφουγγαρισμα οσο σκέφτομαι ποιος τα πλένει οταν τα μαζεψουμε κουράζομαι κιολας!

Επισης το μητρικο μας γαλατακι μειωθηκε θηλαζω μονο βραδυ κ παλι είναι λιγο, τους δίνουμε γάλα με δημητριακά γιατί αν περιμένουμε να το πιουν σκετο... αλήθεια εσας τι ποσότητα επιναν αρχικα μετα το χρονο; ελπιζω να ψηλωσουν!!!!!


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρμιν να το πάρεις το χαπι κι αν οχι το συγκεκριμένο οτιδήποτε γιατρεύει κ σε ξεμπλοκαρει.

Ειμαι σιγουρη πως ολα θα πανε καλα ;)

Μαριλιω εχεις γνώσεις ψυχιατρικης η κατι αντίστοιχο; πολυ σωστα τα ειπες


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

My heart σωσε με γιατί ειμαι να σκασω! Πως γινεται αφρατο το κέικ? !! Οι υπόλοιπες μην γελασατε!

Εχω δοκιμασει πολλές συνταγες κ τιποτα πιο πολυ ψωμι θυμιζει!

Και θελω τα μικρα μου να ξεχωριζουν το ψωμάκι μας απο το κεικ.


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ουρανιο τοξο εγω οταν ηταν

Μικρα πηρα απο μαγαζι τις μπλε σακουλιτσες που φορανε στα παπουτσια απ εξω στα χειρουργεια,ελπιζω να καταλαβες ποιες λεω,τις ειχα στην εισοδο και τις φοραγε οποιος ηθελε..ξερω κουφο αλλα χειμωνιατικα με μωρα που μπουσουλανε το προτιμουσα.μη γελασετε...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ καλο σαβ/κο κοριτσια!

Ουρανιο εγω το εγραψα για το σπρευ! Παρε ντετολ σπρευ απο το σουπερ μαρκετ ψεκαζε τα παπουτσια τους απο κατω και να τα σκουπισουν σε μια καθαρη πετσετα και ειναι ετοιμοι να μπουνε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...