Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

καλημερα και καλο σκ να εχουμε ολες μας !

μαρμιν επειδη δουλεύω σε φαρμακειο 10 χρονια τωρα και εχω κάποιες γνώσεις πανω σε αυτα τα θέματα εγω ειμαι της άποψης πριν παρεις το χάπι που σου έδωσε ο γιατρός και οπως ειπες σου φερνει αρκετές παρενέργειες δοκιμασε κάποιο φυτικό ! πχ το sumenta ειναι εντελως φυσικό προϊόν με ελάχιστες εως καθολου παρενέργειες εμεις το εχουμε συστήσει σε πολυ κοσμο ο οποιος εχει δει μεγάλη βελτίωση ψαξτο λιγο παντως γενικότερα σε τετοια φάρμακα δοκιμασε κάποιο απο ολα και μετα βλέπεις !

ουράνιο τόξο αυτα τα παπουτσακια θα τα βρεις στα φαρμακεια ειναι αυτα που φοράνε στα χειρουργεία κα λέγονται ποδοναρια! πολυ καλη λύση θα έλεγα για όσους δεν καταλαβαίνουν τα αυτονόητα

συγχωρεστε με που ακομα δεν εχω συντονιστεί πολυ με την ομάδα και δεν γράφω σας διαβαζω και προσπαθω να σας μάθω! σας ευχαορτω ολες για την υποδοχή και να χαίρεστε τα μωράκια σας !

εγβ πηγα προχτες στο γιατρο ειμαι 30 η βδομαδα τα μωρα ειναι μια χαρα εχουν παει 1,5 κιλο περιπου το καθένα ειμαστε ευχαριστημένοι σε στο βδομάδες θα κανω προληπτικά τις ενέσεις κορτιζονης για να ειναστε πιο ήσυχοι αν και με προβλημάτισε λιγο το γεγονός οτι μουνειπε οτι για κανά δυο μερες μετα τη δεύτερη δόση μπορει να μην κινούνται τοσο πολυ και να εχω το νου μου να τα νιώθω τουλάχιστον μεσα στη μερα !σε οσες κανατε σας συνέβη κατι τέτοιο;


yVXqp2.png

dExOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια και καλό σ/κ να έχουμε!!

καλημερα και καλο σκ να εχουμε ολες μας !

εγβ πηγα προχτες στο γιατρο ειμαι 30 η βδομαδα τα μωρα ειναι μια χαρα εχουν παει 1,5 κιλο περιπου το καθένα ειμαστε ευχαριστημένοι σε στο βδομάδες θα κανω προληπτικά τις ενέσεις κορτιζονης για να ειναστε πιο ήσυχοι αν και με προβλημάτισε λιγο το γεγονός οτι μουνειπε οτι για κανά δυο μερες μετα τη δεύτερη δόση μπορει να μην κινούνται τοσο πολυ και να εχω το νου μου να τα νιώθω τουλάχιστον μεσα στη μερα !σε οσες κανατε σας συνέβη κατι τέτοιο;

μην ανησυχείς εγώ δεν παρατήρησα τπτ τέτοιο!! μια χαρά κινητικά ήταν κ μετά τις ενέσεις!!!με το καλό τα μωράκια σου!!

My heart σωσε με γιατί ειμαι να σκασω! Πως γινεται αφρατο το κέικ? !! Οι υπόλοιπες μην γελασατε!

Εχω δοκιμασει πολλές συνταγες κ τιποτα πιο πολυ ψωμι θυμιζει!

Και θελω τα μικρα μου να ξεχωριζουν το ψωμάκι μας απο το κεικ.

λοιπόν καταρχήν να ξέρεις πως όσο περισσότερο το χτυπάς στο μίξερ τόσο σκληρότερο γίνεται! για να γίνει αφράτο θέλει λίγο χτύπημα! δοκίμασε την συνταγή που έχω στο σαιτ που είναι με λάδι κι όχι με βιτάμ! είναι ένας ακόμη παράγοντας που βοηθά να γίνει αφράτο!!το συγκεκριμένο κιόλας μένει μέρες αφράτο λες κ το έκανες εκείνη την ώρα!! δοκίμασε κ πές μου κι ό,τι άλλο θες εδώ είμαστε :D


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για τις μανούλες που έχουν τρία μπουμπουκάκια:

http://www.huffingtonpost.com/andrea-bonior/22-ways-having-three-kids-is-different-from-having-two_b_5862230.html

το βρήκα πολύ ενδιαφέρον!

..όπως καταλάβατε ακόμη ψήνομαι για 3ο.. με τρώει ο ποπός μου! χιχι

ouranio nektar δεν ξέρω τη συνταγή, αλλά σιγουρέψου πως

- είναι φρέσκο το baking powder ή ό,τι άλλο χρησιμοποιείς για να φουσκώσει

- περνάς από κόσκινο το αλεύρι και όλες τις σκόνες πριν τα βάλεις στο μίγμα

- δεν χτυπάς το μίγμα υπερβολικά

- δεν ανοίγεις το φούρνο πριν ψηθεί το κέικ

Link to comment
Share on other sites

Ουράνιο αυτό που σε είπε η my heart για το κέικ θα σου έλεγα κ εγώ δηλαδή αντί για βιτάμ ένα ποτήρι λάδι ηλιέλαιο, καλαμποκέλαιο ότι θες! Εγώ κανω αυτό που έχουν οι φαρινες επανω κ το έκανα με βιτάμ ώσπου έφαγα στην αδελφή μου ένα ωραιότατο αφράτο κέικ με την ίδια συνταγή απλά λάδι αντί για βιτάμ! Μου είπε κ αυτή πως έτσι μένει κ μετά από μέρες αν κ συνήθως δεν προλαβαίνει να μείνει ψυχουλο :tongue:


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Για τις μανούλες που έχουν τρία μπουμπουκάκια:

http://www.huffingtonpost.com/andrea-bonior/22-ways-having-three-kids-is-different-from-having-two_b_5862230.html

το βρήκα πολύ ενδιαφέρον!

..όπως καταλάβατε ακόμη ψήνομαι για 3ο.. με τρώει ο ποπός μου! χιχι

ouranio nektar δεν ξέρω τη συνταγή, αλλά σιγουρέψου πως

- είναι φρέσκο το baking powder ή ό,τι άλλο χρησιμοποιείς για να φουσκώσει

- περνάς από κόσκινο το αλεύρι και όλες τις σκόνες πριν τα βάλεις στο μίγμα

- δεν χτυπάς το μίγμα υπερβολικά

- δεν ανοίγεις το φούρνο πριν ψηθεί το κέικ

Μπράβο σου που μετά από όσα πέρασες σκέφτεσαι για τρίτο χωρίς φόβο κ πάθος! Σου εύχομαι ολόψυχα πολύ πολύ σύντομα να γίνεις κ εσύ μια τριτεκνη μανούλα :D :D

Εγώ προς το παρόν έχω κόψει το σεξ για ναμαι σίγουρη κ στο μόνο που ελπίζω πια είναι μια πρόωρη εμμηνόπαυση μπας κ το ξαναρχίσω το άθλημα :tongue:


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! Αρρωστησαμε κι εμεις! Εγώ αρχικά, μετα κολλησα τα μικρά κι αυτά με τη σειρα τους τον μπαμπά τους. Μα καλά τόσο εύκολα γίνεται;;; Ευτυχώς δεν είναι κάτι έντονο, αλλα το μπουκωμα αρκεί. Δεν μπορούν να αναπνευσουν καλά και ξυπνούν κάθε μισή ώρα. Αφήστε που τους τραβάμε τις μυξες και πλανταζουν στο κλάμα. Ποσο τα λυπάμαι να τα βλέπω να κάνουν έτσι; Μέσα σ όλα η μπεμπούλα μας έχει βγάλει κάτι σπυρακια που επιμένουν και μαλλον θα χρειαστει δερματολογος. Οι αλοιφές που μας έδωσε ο παιδιατρος δεν έκαναν τίποτα κι έτσι μας παρέπεμψε στον ειδικό! Καλα ήμασταν 10 μήνες τώρα χωρίς αρρώστιες και φαρμακακια, ξαφνικά την πατησαμε..

Ουράνιο νεκταρ έχω ολοκληρώσει την εκπαίδευσή μου στην ομαδική ανάλυση και οικογενειακή θεραπεία, αλλα δεν το εξασκω. Απο προσωπικό ενδιαφέρον το εκανα στο παρελθόν καθώς και για να με βοηθήσει στη δουλειά μου. Πάντα όμως διαβάζω και ενημερωνομαι σχετικά.

Οσο για τον κόσμο που μπαίνει σπίτι κι Εγώ ποδοναρια Εχω αλλα έρχομαι σε δύσκολη θέση όταν πρέπει να τα δίνω σε όσους έρχονται και δεν βγάζουν παππουτσια.

Floreta φλερταρεις για τρίτο; Μπράβο ρε θηριο!! Εγώ μια που το λέω και μια που το παίρνω πίσω....:)


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Mariliw,περαστικα μας...αρρωστοι και εμεις απο την Πεμπτη!!Εμεις ορθιοι ακομη αλλα σημερα ηταν τραγικη η μερα!!Εχουν και τα τρια υψηλο πυρετο που ακομη και με τα αντιπυρετικα πεφτει ελαχιστα,εχουν μπουκωμα,αλλα ευτυχως με τον φ.ορο κατι γινεται και επισης εχουν πολυ γκρινια....α!και δεν θελουν να φανε τιποτα,εχουν αερια και θελουν μονο νερο να πινουν αντε και κανενα γαλατακι.Αυριο αν η μεγαλη μου εχει ακομη πυρετο θα τα παμε να τα εξετασει η παιδιατρος.Αυτος ο παιδικος θα μας τσακισει!!Εγω τα εχω παιξει που λειπω λογω δουλειας και τα απογευματα αλλα κανω υπομονη και προσπαθω να πεισω τον εαυτο μου πως θα αλλαξουν τα πραγματα προς το καλυτερο......

Το κεικ εγω το κανω κανονικα με βιταμ,δεν το χτυπαω λογω χρονου πολυ με το μιξερ και το πιο σημαντικο επειδη την εχω πατησει,δεν το ανοιγω προτου να ληξει το 45 λεπτο(βαζω χρονομετρο)φυσικα βαζω και baking και λιγοτερα αβγα απο τα 5 που λεει η συνταγη,εγω βαζω 3....δεν ξερω αν παιζει ρολο στο φουσκωμα αυτο.

Αυριο ρεπο,σπιτακι με τα ζουζουνακια!!

Φιλια σε ολες και καλη μας εβδομαδα!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Mariliw,περαστικα μας...αρρωστοι και εμεις απο την Πεμπτη!!Εμεις ορθιοι ακομη αλλα σημερα ηταν τραγικη η μερα!!Εχουν και τα τρια υψηλο πυρετο που ακομη και με τα αντιπυρετικα πεφτει ελαχιστα,εχουν μπουκωμα,αλλα ευτυχως με τον φ.ορο κατι γινεται και επισης εχουν πολυ γκρινια....α!και δεν θελουν να φανε τιποτα,εχουν αερια και θελουν μονο νερο να πινουν αντε και κανενα γαλατακι.Αυριο αν η μεγαλη μου εχει ακομη πυρετο θα τα παμε να τα εξετασει η παιδιατρος.Αυτος ο παιδικος θα μας τσακισει!!Εγω τα εχω παιξει που λειπω λογω δουλειας και τα απογευματα αλλα κανω υπομονη και προσπαθω να πεισω τον εαυτο μου πως θα αλλαξουν τα πραγματα προς το καλυτερο......

Το κεικ εγω το κανω κανονικα με βιταμ,δεν το χτυπαω λογω χρονου πολυ με το μιξερ και το πιο σημαντικο επειδη την εχω πατησει,δεν το ανοιγω προτου να ληξει το 45 λεπτο(βαζω χρονομετρο)φυσικα βαζω και baking και λιγοτερα αβγα απο τα 5 που λεει η συνταγη,εγω βαζω 3....δεν ξερω αν παιζει ρολο στο φουσκωμα αυτο.

Αυριο ρεπο,σπιτακι με τα ζουζουνακια!!

Φιλια σε ολες και καλη μας εβδομαδα![/QUO

Κι είσαι με ένα θερμόμετρο στο χερι καθε λιγο; δεύτερη φορά αυτή που αρρωσταινουν; μέχρι ποσες στρώνουν οταν πανε παιδικο ?Περαστικά σας

Μαριλιω Περαστικά κ σε σας, πολυ ενδιαφέρον αυτο που έχεις σπουδασει, θα σε ρωτησω κάποια στιγμη για τους συζυγικους καβγάδες,τωρα νυστάζω.

Για το κεικ πρωτη φορα το ακούω για το λαδι, θα το κανω κ θα σας πω.

Οσο για τα παπούτσια τα ξερω τα ποδοναρια, τα εχω κοντά στην πόρτα τα φοραω οταν γυρναω πισω επειδη κάτι θα εχω ξεχάσει, αλλά μια φορα που τα μωρα ηταν σπίτι κ με ειδαν ξετρελαθηκαν με το κινούμενο μπλε κ τρεχαν να το πιασουν!

Δεν ξερω τι θα κανω στο οριο είμαι να μην δεχτω καθόλου επισκέψεις, πονοκεφαλιαζω για κατι αυτονόητο κ δεν εχω διαθεση να δω κανένα.

Καλη εβδομάδα


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μα πόσο μου αρέσει οταν αποκοιμιουνται τα μωρά στον ώμο μου!κ πόσο εκνευρίζομαι οταν κοιμισμενα παω να τα βάλω να ρευτουν κ ξυπνάνε :mad: Ευτυχώς τώρα είμαστε στην πρώτη φάση :D

Μη μιλάτε για μπουκωματα :( ούτε θυμάμαι πόσες μέρες έχω τη μικρή μου έτσι, τι φυσιολογικούς κ ρουφηγματα δε λέει να στρώσει τελείως! Ενδιάμεσα αρρώστησε έγινε καλα κ ξανά αρρώστησε ο συζυξ κ τώρα είμαι άρρωστη εγώ αλλά όχι μπουκωμα! Πονάνε τα αυτιά μου, με φαγουριζουν λίγο ο λαιμός μου με τσιμπάει που κ που κ έχω κ ένα βηχακι! Πυρετό γιόκ!

Βέβαια Αργυρώ μου εσείς είστε πολύ χειρότερα, το μόνο που σκέφτομαι για τον παιδικό! Περαστικά σας!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σου που μετά από όσα πέρασες σκέφτεσαι για τρίτο χωρίς φόβο κ πάθος! Σου εύχομαι ολόψυχα πολύ πολύ σύντομα να γίνεις κ εσύ μια τριτεκνη μανούλα :D :D

Floreta φλερταρεις για τρίτο; Μπράβο ρε θηριο!! Εγώ μια που το λέω και μια που το παίρνω πίσω....:-)

αχ βρε κορίτσια, περνάμε τόσο καλά! Συμμετέχει πολύ και ο άντρας μου, και είμαστε πολυ χαρούμενοι σαν οικογένεια! Γι΄αυτό θέλω και τρίτο παιδί! Δε σκέφτομαι καθόλου την κούραση, αυτό νομίζω οτι μπορώ να το διαχειριστώ. Αυτό που σκέφτομαι κυρίως είναι το οικονομικό :?

Περαστικά στα άρρωστα παιδάκια και τις μανούλες.. κι εμείς έχουμε μύξες αλλά ευτυχώς μόνο αυτό -προς το παρόν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εχουμε χασει τον μπουσουλα στην κυριολεξια,σε ποιο βαλαμε θερμομετρο και ποιο πηρε αντιπυρετικο,εχθες αργα το απογευμα τα ειχαμε μπερδεψει και σημερα που καπως ειμαστε καλυτερα σκεφτηκαμε πως θα επρεπε να τα σημειωνουμε:rolleyes:....οπως καναμε οταν ηταν νεογεννητα.....

Η μεγαλη μου ειναι απυρετη απο το πρωι που ξυπνησε αλλα πολυ γκρινια και κλαμμα με το τπτ,η μικρη ξυπνησε με 39 ενω ο μπομπηρας ανεβασε μεχρι και 38,5.Ευτυχως που εχω τον αντρα μου σημερα και αυριο(πηρε αδεια)γι'αυτο μπορω και σας γραφω.Αυτο που με ανησυχει ιδιαιτερα ειναι που οι μικρες απο την μερα που αρρωστησαν δεν μου τρωνε τπτ....τι θα κανω?εχουν βεβαια τα εντερικα τους και οποτε τις εχω πιεσει εχω φαει εμετο στην μαπα αλλα η μεγαλη μου σημερα εκτος απο νερο και γαλατακι δεν ηθελε τπτ αλλο!!!Ειναι που ειναι αδυνατη θα μου γινει....αντε να δουμε πως θα τα παμε το απογευμα...

μπανιο δεν θυμαμαι απο ποτε εχω να κανω....πλενομαι τοπικα σαν τις γατες:oops:ευτυχως που αυριο δουλευω οποτε αναγκαστικα θα μπω για ενα ντους στα γρηγορα!!!Αυτα τα δικα μας τα ωραια...καλησπερα ειπα?


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ποια ζητούσε Μπαράκια ποτά και τσιγάρα; Για να της κάνω παρέα...

Μετα το "ρουφηχτιρι μυξας" νομίζω πως όσοι δεν μας γνώριζαν στην ευρύτερη περιοχή ε μας έμαθαν! Οχι πως έχουν κάτι φοβερό αλλα αυτό το μπουκωμα που τα ταλαιπωρεί δεν περνάει εύκολα. Το άσχημο είναι με τη μπεμπούλα μας που τα σπυρακια της χειροτερεψαν κι αρχίσαμε αντιβιωση. Αύριο έχουμε κλείσει ραντεβού στου Συγγρου. Πολυ Φοβαμαι έτσι Όπως τα βλέπω πως δε θα είναι κάτι απλό..

Argyro κουράγιο βρε κορίτσι!!

Μια φίλη που μου τηλ το απόγευμα μου έλεγε πως η κόρη της Ήταν άρρωστη και δεν έτρωγε και τελικά είχε στοματιτιδα το καημενο και δεν μπορούσε να φάει. Κι ο γιατρός της είπε Ότι είναι σε έξαρση. Προσοχή κορίτσια στα παιδάκια μας!

Floreta Άντε τώρα που μπηκες στο χορό και τα καταφερνετε τόσο καλά να πας και για την τσουπρα! Στη βραση κολλάει το σίδερο!!! Μακάρι να σας κάτσει! Έχεις και Καλη προϋπηρεσία πλέον! Πώς είναι τα αγοράκια σου περπατησανε;


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ποια ζητούσε Μπαράκια ποτά και τσιγάρα; Για να της κάνω παρέα...

Μετα το "ρουφηχτιρι μυξας" νομίζω πως όσοι δεν μας γνώριζαν στην ευρύτερη περιοχή ε μας έμαθαν! Οχι πως έχουν κάτι φοβερό αλλα αυτό το μπουκωμα που τα ταλαιπωρεί δεν περνάει εύκολα. Το άσχημο είναι με τη μπεμπούλα μας που τα σπυρακια της χειροτερεψαν κι αρχίσαμε αντιβιωση. Αύριο έχουμε κλείσει ραντεβού στου Συγγρου. Πολυ Φοβαμαι έτσι Όπως τα βλέπω πως δε θα είναι κάτι απλό..

Argyro κουράγιο βρε κορίτσι!!

Μια φίλη που μου τηλ το απόγευμα μου έλεγε πως η κόρη της Ήταν άρρωστη και δεν έτρωγε και τελικά είχε στοματιτιδα το καημενο και δεν μπορούσε να φάει. Κι ο γιατρός της είπε Ότι είναι σε έξαρση. Προσοχή κορίτσια στα παιδάκια μας!

Floreta Άντε τώρα που μπηκες στο χορό και τα καταφερνετε τόσο καλά να πας και για την τσουπρα! Στη βραση κολλάει το σίδερο!!! Μακάρι να σας κάτσει! Έχεις και Καλη προϋπηρεσία πλέον! Πώς είναι τα αγοράκια σου περπατησανε;

Πραγματικα το μπουκωμα αργει παρα πολυ να φυγει και σιγουρα δεν βοηθαει και ο καιρος!!Πριν το ρουφηχτηρι τους κανετε φυσιολογικο ορο?γιατι βοηθαει στο να μαλακωσουν ολα αυτα και επισης ειχα ρωτησει την παιδιατρο για αυτο και μου ειχε πει να μην το βαζω πολυ βαθια στην μυτουλα τους.Εγω το χρησιμοποιουσα πολυ στην αρχη αλλα νομιζω πως με τον φ.ο ειναι καλυτερα απλα πρεπει να γινεται συχνα και μετα θελει σκουπισμα η μυτουλα με χαρτοπετσετα γιατι στην αρχη τρεχει λογω του ορου.Τι σπυρακια σας εχει βγαλει η μικρη?τα εχει δει η παιδιατρος για να παρετε μια πρωτη γνωμη?

Κουραγιο και σε σενα κοριτσακι...τα πρωτα 20 χρονια ειναι δυσκολα....


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ποια ζητούσε Μπαράκια ποτά και τσιγάρα; Για να της κάνω παρέα...

Μετα το "ρουφηχτιρι μυξας" νομίζω πως όσοι δεν μας γνώριζαν στην ευρύτερη περιοχή ε μας έμαθαν! Οχι πως έχουν κάτι φοβερό αλλα αυτό το μπουκωμα που τα ταλαιπωρεί δεν περνάει εύκολα. Το άσχημο είναι με τη μπεμπούλα μας που τα σπυρακια της χειροτερεψαν κι αρχίσαμε αντιβιωση. Αύριο έχουμε κλείσει ραντεβού στου Συγγρου. Πολυ Φοβαμαι έτσι Όπως τα βλέπω πως δε θα είναι κάτι απλό..

Argyro κουράγιο βρε κορίτσι!!

Μια φίλη που μου τηλ το απόγευμα μου έλεγε πως η κόρη της Ήταν άρρωστη και δεν έτρωγε και τελικά είχε στοματιτιδα το καημενο και δεν μπορούσε να φάει. Κι ο γιατρός της είπε Ότι είναι σε έξαρση. Προσοχή κορίτσια στα παιδάκια μας!

Floreta Άντε τώρα που μπηκες στο χορό και τα καταφερνετε τόσο καλά να πας και για την τσουπρα! Στη βραση κολλάει το σίδερο!!! Μακάρι να σας κάτσει! Έχεις και Καλη προϋπηρεσία πλέον! Πώς είναι τα αγοράκια σου περπατησανε;

Χαχα έχουμε πάει στο Συγγρού, μας ειδε η κα Κατσαρου αν θυμάμαι καλα πολύ καλη, ειχαμε συγκαμα που χειροτερεψε με το μελανι καθως κ το λαιμο κ γυρω απο το στόμα σπυράκια, αυτα στον 7ο τωρα όλα καλά μονο κοκκινίλα εχει μπροστά. Μας εγραψε μια φτιαχτη κρέμα δικιά της κ συμμαζευτηκε η πληγη θεαματικά.


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο βρε κορίτσια με τα αρρωστούλικα μωρά! Να σκέφτεστε οτι σε λίγες μέρες θα περάσει κι αυτό.. (..και θα μας βρούν άλλα :tongue::tongue:)

Μαριλιώ ο μεγάλος μου περπατάει εδώ και μια εβδομάδα. Αλλά δεν έκοψε και το μπουσούλημα, μια περπατάει, μια μπουσουλάει. Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι οτι αντιδράει οταν πάω να τον δέσω στο καρότσι, δε θέλει καθόλου! Ο μικρός μπορεί να περπατήσει αλλά βαριέται! Είναι και λίγο χοντρούλης, 13 κιλά και τεμπελάκος. Αλλά έχει κάτι μάγουλα και κάτι μπούτια που θέλω να του τα ρουφήξωω! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...