Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 hours ago, Blue Velvet said:

      Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες βιταμίνες για βελτίωση ποιότητας ωαρίων και σπέρματος? Είδα κάποιες στο ίντερνετ,αλλά ειναι απίστευτα ακριβές..οι πιο οικονομικές νομίζω πως είναι οι fertilovit,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά.

      Γειά σου κορίτσι μου, εμείς είχαμε πάρε τις lifertil λ είχαμε πολύ καλά αποτελέσματα στις γονιμοποιησεις, βέβαια δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται στις βιταμίνες όμως θεωρώ ότι βοήθησαν κ αυτές 

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2014


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

χε χε πολύ καλο,αλλα γιατί λέει 11 εβδομάδες??αφού είμαι 8 με το καινούριο γιατρό και 8 και 3 με το κέντρο εξωσωματικής.έβαλες TEΡ11/04 και έβγαλε αυτό??Αααα καλά όλα τα κούλα σε μένα χιχιχιχι.τελικά πείτε ποσο είμαι ρε κορίτσια??:lol::lol::lol::lol::lol::lol:


awy6.png
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα ΠΗΤ Χριστούγεννα γιατί είπες να διαλέξω όποια μέρα μου αρέσει :):):):)

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

α που να σκάσεις μαρηηηηηη.:lol::lol::lol::lol::lol:

βάλε εσύ κανονικά όπως μου είπε ο εξωσωματικός μου18/01 και μετα βλέπουμε,άντε γιατί πολύ θέμα το έκανα .

ας είναι γερά τα νινακια μας και ας έρθουνε όταν έρθει η ώρα τους με το καλο:P:p


awy6.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

oneiraki τρελαινομαι για το τικερακι σου! ειναι ακρως χαριτωμενο! αντε με 2 γεννες τριτεκνη!!

markela χοριακη διδυμων μου μυριζεται!!

natalitsa περασες πολλα.με συγκινησε πολυ το μηνυμα σου.αλλα ολα αυτα εμειναν στο παρελθον!απο δω κ περα μονο χαμογελα κ χαρουλες!

κοριτσια για τις ορμονικες εξετασεις που λετε σας τις προτινε ο γυναικολογος η ο ενδοκρινολος?ειχατε θεματακια κ πριν την εγκυμοσυνη κ επρεπε να το παρακολουθειτε??γιατι ρωτησα τον γυναικολογο μου αν πρεπει να παω στον ενδοκρινολογο κ μου ειπε δεν υπαρχει κανενας λογος τουλαχιστον προς το παρον.μπερδευτηκα!


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναταλίτσα any time :)

Όχι Κρίστυ εγώ έκανα καμπύλη και βγήκε άλλα αντι άλλων και έτσι μπήκα στον χορό.Δεν χρειάζεται να ανησυχείς,αν υπάρχει κάτι θα φάνει στις τόσες εξετάσεις που κάνουμε γενικά..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαρκελάκι έχεις ενδοκρινολόγο σήμερα, ε? Τώρα το πρωί ή το απόγευμα? Όταν έχεις νέα πές μας! Λογικά θα σου πάρει ζάχαρο και θα σου βάλει να κάνεις FT3, FT4 ΚΑΙ TSH. Και 'γω θα πάω στον δικό μου τη Δευτέρα να μου γράψει εξετάσεις να δω αν έπεσε η TSH.

Ονειράκι τελικά θα κάνεις σήμερα επαναληπτική εξέταση χοριακής ή θα το αφήσεις από βδομάδα όπως σου 'πε ο γιατρός? Πάντως λένε πως η εξέταση γίνεται μέρα παρά μέρα για να καταλάβεις τι παίζει. Αν την έκανες Τετάρτη πρέπει να την επαναλάβεις Παρασκευή.

Καλησπερα Κοριτσια!!!

Ναι ναι Ελεαννα κλασσικα ξερεις μου εγραψε tsh ,t3,t4 υπερηχο θυροειδη και αντισωματα.Μια ακομα εβδομαδα περιθοριο μου εδωσε να δουμε μπας και πεσει το νηστειας και την αλλη πεμπτη ξανα παω αν δεν εχει πεσει τοτε ινσουλινη ειπε...Με ζυγισε ομως και ηταν ευχαριστημενος γιατι απο την τελευταια επισκεψη εχω χασει 4,5 κιλα.Τωρα παιρνω χαπακι Τ4 και αυριο θα μου πει αν θα αλλαξει η δοση αναλογα με το αποτελεσμα της TSH.

Στοχος ειπε ειναι να μην παρουμε πολλα κιλα μεχρι 5 το πολυ σε ολη την εγκυμοσυνη και να μην κανουμε ινσουλινη παραπανω απο μια δοση για να ρυθμισουμε το νηστειας γιατι τα μεταγευματικα μου ειναι πολυ καλα.

Αυριο το πρωι θα παω να κανω επαναληπτικη χοριακη και τις εξετασεις που μου εδωσε ο ενδοκρινολογος και θα παρω και τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις που μου εδωσε η γυναικολογος.

Κριστυ , εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα καποιο προβλημα αλλα με την δευτερη απορυθμιστηκε ο θυροειδης και εκανα ζαχαρο!!! ετσι πηρα το χαπακι για ενα τριμηνο μου ειπε και μετα να παω για επανεξεταση ...εε δοξα το θεο πριν περασουν 3 μηνες ξανα εμεινα οποτε πηγα τωρα.Νομιζω ο γυναικολογος θα σου γραψει θυροειδη να κανεις και αν εχεις θεμα θα σε στειλει σε ενδοκρινολογο.

Ναταλακι , και εσυ εχεις μια πονεμενη ιστορια απο πισω σου βλεπω οπως και σχεδον ολες μας εδω μεσα...Με την βοηθεια της Παναγιας θα μας πανε ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ!!!!

Oneiraki μου ολα καλα εσυ? χχχχ


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Aaaaaaaaaa Μαρκέλα άκου τι θυμήθηκα τώρα!!!!Μήπως έχεις μωρέ ανεβασμένο νηστείας λόγω του χαπιού για τον θυροειδή???Πότε το παίρνεις?Δεν σου είπε ο ενδοκρινολόγος ότι ανεβάζει το σάκχαρο??


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Aaaaaaaaaa Μαρκέλα άκου τι θυμήθηκα τώρα!!!!Μήπως έχεις μωρέ ανεβασμένο νηστείας λόγω του χαπιού για τον θυροειδή???Πότε το παίρνεις?Δεν σου είπε ο ενδοκρινολόγος ότι ανεβάζει το σάκχαρο??

λες ???να το μετραω πρωτα και μετα να το παιρνω λες? θα δοκιμασω...!!!

Του ειπα σημερα για το φαγητο το βραδυνο και για τα προ υπνου μηπως τα αλλαξω και μου ειπε δεν εχει σχεση το τι θα φαω αλλα το ποσο και εφοσον τα μεταγευματικα μου ειναι κατω απο 115 ολα δεν ειναι θεμα του φαγητου!!!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρκελάκι, θα καταφέρεις βρε θηρίο να πάρεις μόνο 5 κιλάκια? Μακάρι!!! Θα βγεις απ' το μαιευτήριο πιο λίγα κιλά απ' όσα ξεκίνησες την εγκυμοσύνη! Μοντέλο!!!!:tongue::tongue::tongue:

Πάντως κορίτσια το χαπακι Τ4 δεν επιρρεάζει την τιμή του ζαχάρου. Πόσο παίρνεις? Εγώ έπαιρνα 25 (για κανα δίμηνο) και πριν ένα μήνα μου το έβαλε 75. Τώρα θα δούμε αναλόγως με τα καινούρια αποτελέσματα.

Κρίστη μη φοβάσαι!!! Αν έχεις κάποιο πρόβλημα πρώτα φαίνεται στις εξετάσεις που σου βάζει ο γυναικολόγος κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και μετά αναλόγως πας σε ενδοκρινολόγο. Τις περισσότερες φορές παρουσιάζονται μικροπροβληματάκια στο τέλος-τέλος της εγκυμοσύνης ή μετά τη γέννα (όπως σε έμενα - 4,5μήνες μετά) και συνήθως είναι και παροδικό. Είναι κάτι σαν αντίδραση του οργανισμού!

Ναταλίτσα βλέπω σούπερ το τικεράκι που σου έφτιαξε το ονειράκι!!!:D;)

Εγώ τρέχω με τη βάπτιση του μικρού που 'ναι σε ένα μήνα και τα 'χω παίξει λίγο... Ρε παιδιά τα βαριέμαι τα τραπεζόματα στην κατάστασή μου (γιατί γενικά τρελαίνομαι, είμαστε γλεντζέδικο σόι)αλλά οι γονείς μου δεν το καταλαβαίνουν ότι ειδικά τα μεσημέρια είμαι σαν ζαλισμένο κοτόπουλο και μ' έχουν φάει!!! Θα 'ρθουν από επαρχεία λέει και δεν έχω άλλη επιλογή...:(:mad::evil:


H6z6p3.png

aCC2p3.png

PBXtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Eleanaki μου το είχε πει ο ενδοκρινολόγος ότι το χάπι του θυροειδή ανεβάζει λίγο το σάκχαρο.Όπως και τα yutopar που έπαιρνα τότε..Εγώ πάντως μαρκέλα θα δοκίμαζα να μετρηθώ και πριν τον χάπι..R]


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...