Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Εγω αυριο εχω εμβρυομεταφορά και μεθαύριο θα ταξιδέψω με αεροπλάνο να επιστρέψω στον τόπο διαμονής μου.. μου ειπαν απλώς προληπτικα να μεινω μια μερα Αθήνα.. νομιζω αλλοι γιατροι σε αφηνουν και την ιδια μερα να φυγεις.. μην αγχωνεσαι, απλως δεν θα οδηγησεις και δεν θα κουβαλησεις βαρος εννοειται! Καλή επιτυχία!!! 

      Καλή επιτυχία εύχομαι να φωλιάσουν τα εμβρυακια για τα καλά στην κοιλιτσα σου🙏🏼

      2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία να κάνετε πολλά εμβρυακια 🙏🏼🙏🏼

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2014


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μιλησα με τον γιατρο και μου ειπε πως ειναι πολυ καλο το νουμερο:-):-):-)να επαναλαβω σε μια βδομαδα.

Μπράβο κοριτσάκι!!! Τέλεια νέα!!! Είδες που σου τα λέγαμε???:P

βλεπω ο αντρας μου να με κλεινει μεσα στην κλινικη συντομα χαχαχαχαχαχαχα

Πες του να κάνει διπλή κράτηση, θα μου χρειαστεί... χαχαχαχαχα:D


H6z6p3.png

aCC2p3.png

PBXtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με τον γιατρο και μου ειπε πως ειναι πολυ καλο το νουμερο:-):-):-)να επαναλαβω σε μια βδομαδα.

οριστε ειδες???Αντε λοιπον με το καλο!!!!!!!!!χχχχ

Τελικα ρε γμτ ολοι λενε εγκυμοσυνη ξεγνιαστες μερες κλπ κλπ εγω μια εγκυμοσυνη χωρις αγχος δεν περασα και απο οτι βλεπω πολλες απο εμας το ιδιο....οσο πιο πολλα ξερεις τοσο χειροτερα ειναι!!!Οπως καταλαβαινετε με εχει πιασει πανικος απο τωρα , αυριο παω και ενδοκρινολογο να δω τι θα πει και αυτος και την παρασκευη παλι χοριακη αντε να δουμε τι θα δουμε!

Ναταλακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι αντε καλε που εισαι!!!!!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα τσούπρες!!! Πως είστε σήμερα???

Εμείς καλά είμαστε αν εξαιρέσει κανείς ότι το μεγάλο καμάρι μας ξυπνά κάθε μέρα το αργότερο 7πμ και με σέρνει απ' το χέρι για να σηκωθώ με το ζόρι:P. Η εικόνα μοιάζει σα να 'μαι στο δημοτικό και 'χω τη μάνα μου να με ξυπνά και να με σέρνει για να μη χάσω το σχολικό! χαχαχαχαχα:P:p:p:p

Λίγο ακόμα να μεγαλώσει και θα μας ανοίγει και το παντζούρι!!!!:tongue:


H6z6p3.png

aCC2p3.png

PBXtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρκελάκι έχεις ενδοκρινολόγο σήμερα, ε? Τώρα το πρωί ή το απόγευμα? Όταν έχεις νέα πές μας! Λογικά θα σου πάρει ζάχαρο και θα σου βάλει να κάνεις FT3, FT4 ΚΑΙ TSH. Και 'γω θα πάω στον δικό μου τη Δευτέρα να μου γράψει εξετάσεις να δω αν έπεσε η TSH.

Ονειράκι τελικά θα κάνεις σήμερα επαναληπτική εξέταση χοριακής ή θα το αφήσεις από βδομάδα όπως σου 'πε ο γιατρός? Πάντως λένε πως η εξέταση γίνεται μέρα παρά μέρα για να καταλάβεις τι παίζει. Αν την έκανες Τετάρτη πρέπει να την επαναλάβεις Παρασκευή.


H6z6p3.png

aCC2p3.png

PBXtp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στα όμορφα κοριτσάκια μου.

sorry κορίτσια για χθες,αλλα ήμουν χαλια στο κρεβάτι με όλα τα καλά της εγκυμοσύνης.:cry::cry:

λοιπόν ας τα πάρουμε τα πράγματα από την αρχή γιατί βλέπω λίγο σας μπέρδεψα.προσπαθούμε με τον άντρα μου από το 2008 για μωράκι. έχω κάνει ούτε εγώ θυμάμαι ποσες σπερματεγχύσεις και αποτέλεσμα 0.είπαμε να πάμε παραπέρα και να μη χάνουμε τον χρόνο μας,να προχωρήσουμε σε κάτι πιο αποτελεσματικό και έτσι κάνουμε τη πρώτη μας εξωσωματική,μετά δεύτερη,ακολούθησαν και άλλες,προκύψανε και 2 εγκυμοσύνες(δίδυμα και στης δυο)κάπου ενδιάμεσα στης παλίνδρομες ακολουθούν εξετάσεις,κάνα δυο σπερματεγχύσεις ακόμα για να φθάσουμε στη τελευταία εξωσωματική (η πέμπτη δλδ) τον απρίλιο και ξεκινάει πάλι μια δίδυμη εγκυμοσύνη και κάπου εδώ αρχίζει ο χορός τον χοριακόν(αυτό που σου έλεγα χθες oneiraki,αλλα αυτή είναι μια άλλη ιστορία)από τις 8/5 μέχρι τις 20/5 μερα παρα μερα.στις 5w και 4 μέρες είδαμε καρδιακή λειτουργία και από κει και πέρα το N2 όπως το βάφτισε ο γιατρός μου δεν ήθελε να προχωρήσει και σιγά σιγά μας παρατούσε.προσπάθησε ο γιατρός να το σώσει μου αύξησε τα φάρμακα αλλα το καημενούλικο δεν τα κατάφερε.:cry::cry:

και τώρα πάμε στα χθεσινά και ευχάριστα νέα,αν εξαιρέσουμε τη ξεφτίλα που πέρασα:lol::lol:.πάω στο καινούριο γιατρό,λέω το ιστορικό μου,από ποιο κέντρο ήρθα,τι φάρμακα περνώ και τλπ.κάποια στιγμή με ρωτάει τελευταία μέρα περιόδου μου λέει, μέρα εμβρυομεταφοράς και ΠΗΤ αν σου έδωσε ο γιατρό σου.και φυσικά μου έδωσε λέω περήφανη εγώ 18/01.με κοιτάει,με ξανακοιτάει και μου λέει είσαι σίγουρη?ναι λέω,τι? δεν θυμάμαι?λέει αποκλείεται δεν ξανακοιτάς μια τη καρτέλα σου.και πως κοιτάω βρε κορίτσια εκεί λέει 18/12 όχι 18/01.εεεεε ρε καζούρα που έπεσε μετά,είναι και πολύ νέος ο γιατρός,και καθόλου καλαμπουρτζής από ότι κατάλαβα,είχε πολύ πλακα όλη η ιστορία.είδαμε και το μικρούτσικο και κουνιότανε κορίτσια :shock::shock:,ναι,ναι.....

έβαλα τα κλάματα,ένα τόσο δα πραγματάκι 1,52 παρακαλώ για την ακρίβεια και 173 χτύπους η καρδούλα του.τέλος πάντων όλα πολύ καλά τα είδε ο γιατρός ,είπε ότι σιγά σιγά μπορώ να χαλαρώσω και να αρχίζω να απολαμβάνω την εγκυμοσύνη μου. αυτά τα ολίγα από μένα.oneiraki σε παρακαλώ γλυκιά μου άλλαξε το πινακάκι.είμαι 8w3d και πητ18/12

τώρα δεν ξέρω γιατί έχω πητ 18/12 ενώ τελευταία περίοδο είχα 11/4:rolleyes::rolleyes:,μάλλον λόγο ότι είχαμε προγραμματισμένη ωορρηξία και εξωσωματική? τι να πω,μάλλον,:rolleyes: έχω και μικρό κύκλο (24 μέρες)...αλλα αυτό είναι το τελευταίο πράγμα που με ενδιαφέρει αυτή τη στιγμή.;););)

sorry για το σεντόνι:D:D


awy6.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ναταλίτσα!!Μα τι έχεις περάσει ρε παιδί μου και εσύ..όμως τώρα θα έχεις σε λίγο καιρό το μωράκι σου αγκαλίτσα και τόοοοοτε να δεις ευτυχία (και ξενύχτια!!!!!!!!!!!!!)

Πάω να αλλάξω το πινακάκι και να σου φτιάξω τικεράκι να σουσ τείλω τον κώδικα:)


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2014*

EleniAgglia ΠΗΤ 01/01/2014

natalitsa80 ΠΗΤ18/12 (*Και ένα σποράκι Δεκεμβρίου!)

oneiraki ΠΗΤ 27/01

kristy25 ΠΗΤ 27/01(αλλα για σιγουρα θα σας πω σε μια εβδομαδα!)

eleanaki ΠΗΤ 03/01/2014

markela35 ΠΗΤ 08/02/2014 - ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ 17/01


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Ναταλίτσα από σαράντα κύμματα πέρασες! Τουλάχιστον τώρα είναι όλα καλά αυτό έχει σημασία! Το είδες και να κινήται, έ?:tongue::tongue: Αχ! τι ωραία!!!

Αφού είσαι μία εβδομάδα πίσω από μένα που έχω ΠΗΤ3/1/14 γιατί γεννάς Δεκέμβριο? Λόγω πολύτιμης εγκυμοσύνης???

Ονειράκι και σενα το καμάρι σου σε ξύπνησε? Καφέ πίνεις κανονικό? Εγώ τρια χρόνια τώρα πίνω μόνο ντεκαφεϊνέ (πω πω από τον Δεκέμβριο του '10 είμαι τους περισσότερους μήνες έγκυος:shock:), αν πιω κανονικό νιωθώ πως θα φύγει η καρδιά από τη θέση της (φτερουγίσματα).


H6z6p3.png

aCC2p3.png

PBXtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έπινα ντεκάφ τον τελευταίο χρόνο λόγω θηλασμού αλλά τώρα λόγω εγκυμοσύνης δεν είναι & ότι καλύτερο ο ντεκάφ.Στην πρώτη έπινα κανονικο μία φορά τη βδομάδα..τώρα έχω να πιω 3 βδομάδες από τότε που έκανα το τεστ οπότε το δικαιούμαι μάλλον:)


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

oneiraki πήρα τηλ το γιατρό μου και τον ρώτησα γιατί έχω πητ 18/12 και μου είπε όχι ακριβώς 18/12 αλλα από εκείνη την ημερομηνία και μέχρι 18/01 θα μου το πάρουνε.τώρα ότι κατάλαβες κατάλαβες.όταν πάω από κοντά θα μάθω περισσότερα,άρα πητ βάζεις στη τύχη.διάλεξε μια ημερομηνία που σου άρεσε και κοπανα τη:lol::lol::lol::lol::lol:


awy6.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...