Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Ποιά η γνώμη σας για το όνομα?


Super Mummy

Recommended Posts

Βρε κορίτσια βοηθήστε λίγο γιατί έχουμε πελαγώσει...προσπαθούμε να διαλέξουμε όνομα για τη μικρή κ έχουμε κολλήσει. Σκεφτόμασταν να τη βγάλουμε Δομινίκη (τη μέρα ακριβώς που γεννούσα λίγο πριν έρθει στη ζωή η μικρούλα μου,έφυγε από τη ζωή η γιαγιά του άντρα μου που λεγόταν Νική και το μετατρέψαμε σε Δομινίκη από την Αγία Δόμνα που φέρνει καλούς τοκετούς). Από την άλλη δυσκολευόμαστε να το αποφασίσουμε γιατί είναι περίεργο όνομα κα δεν το έχουμε ακούσει ποτέ σε κάποια κοπέλα, λέμε μην το κάψουμε το παιδι... smile.png εσάς πώς σας φαίνεται που είστε απέξω, αρα κ πιο αντικειμενικοί???? μετα η επόμενη επιλογή είναι Γεωργία από τη μαμά μου. Άντε πείτε τη γνώμη σας κ μετα θα σας πουμε τι αποφασισαμε για το βιμπακακι μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να υποθεσω ότι δεν αρέσει σε κανέναν αυτό το όνομα και γι'αυτό διαβάζετε όλοι αλλά κανείς δεν απαντάει???:roll: είναι δεχτές όλες οι γνώμες βρε παιδιά!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια βοηθήστε λίγο γιατί έχουμε πελαγώσει...προσπαθούμε να διαλέξουμε όνομα για τη μικρή κ έχουμε κολλήσει. Σκεφτόμασταν να τη βγάλουμε Δομινίκη (τη μέρα ακριβώς που γεννούσα λίγο πριν έρθει στη ζωή η μικρούλα μου,έφυγε από τη ζωή η γιαγιά του άντρα μου που λεγόταν Νική και το μετατρέψαμε σε Δομινίκη από την Αγία Δόμνα που φέρνει καλούς τοκετούς). Από την άλλη δυσκολευόμαστε να το αποφασίσουμε γιατί είναι περίεργο όνομα κα δεν το έχουμε ακούσει ποτέ σε κάποια κοπέλα, λέμε μην το κάψουμε το παιδι... smile.png εσάς πώς σας φαίνεται που είστε απέξω, αρα κ πιο αντικειμενικοί???? μετα η επόμενη επιλογή είναι Γεωργία από τη μαμά μου. Άντε πείτε τη γνώμη σας κ μετα θα σας πουμε τι αποφασισαμε για το βιμπακακι μας!!!

Εμενα μου αρεσει το δομινικη, ειναι προτοτυπο και καθολου ασχημο και οοοοχι δεν θα το καψετε το βιμπακακι σας :D:D.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

και μενα μου αρεσει. και την φωναζετε Νίκη σαν την γιαγιά οποτε δεν θα ακούγεται παραξενο αν δεν θελετε να την φωναζετε Δομινικη. Παντως κατα την γνωμη μου πολυ καλυτερο από Γεωργια. Για να μην έχετε το διλημα όμως γιατι δεν την βαφτιζετε Δομινηκη Γεωργία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν, ξέρω μια Δομινίκη από το σχολείο μου, όμορφη κοπέλα με πολύ τύπο! Αν και πρωτότυπο το όνομά της και τη γνώρισα σε ηλικία 13 δεν έχω ακούσει ποτέ κανέναν να το σχολιάζει αρνητικά, οπότε πραγματικά δεν πιστεύω πως είναι ένα όνομα που θα το 'κοροιδεύαν' τα παιδάκια. Δε θεωρώ πως είναι αρκετά 'περίεργο' για να το κοροιδέψουν και αν το προτιμά τη φωνάζετε και Νίκη. Το προτιμώ πάντως από το Γεωργία. Επίσης, είναι ωραίο που βγαίνει από τη γιαγιά και την Αγ. Δόμνα, να έχει ένα φύλακα άγγελο και μια Αγία που θα προστατεύουν το παιδάκι σας!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 4 εβδομάδες μετά...

Γεια σας !! Είμαι νέο μέλος στο forum !! Είμαι πολύ υπέρ των ασυνήθιστων ονομάτων και για αυτό θα προτιμήσω το Δομινίκη ! Και αφού έχει και ιδιαίτερο νόημα για σας ακόμη καλύτερα! Και γιατί να το κάψετε ? Δεν θα την πείτε και Λεμονιά! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Προσωπικα δεν μου αρεσει κανενα απο τα 2 ονοματα :oops:

Προσπαθω να βαλω τον εαυτο μου στην θεση της και θα μισουσα τους γονεις μου αν με βγαζανε ετσι.

Αν σκεφτητε κατι αλλο...???

Βεβαια εμεις γνωμες λεμε, η επιλογη ειναι δικη σας :)


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...