Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Πώς αντιμετωπίζετε τον περίγυρο...;


Recommended Posts

efaki27,μακαρι να μην χρειαστουν ολα αυτα!!κανω ομοιοπαθητικη και πως θα παρω ορμονες;;;δεν γινεται!ασε που με το αγχος που εχω,θα επιδεινωθει η κατασταση μου λογω ορμονικων διαταραχων απο τα φαρμακα!οποτε μονο φυσικο κυκλο για την ωρα ή ελαχιστα φαρμακα,θα μιλησω και με τον ομοιοπαθητικο μου.


ECV6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

eirinaki ,και γω ηθελα να τα αποφυγω τα φαρμακα αλλα δυστηχως δεν μπορεσα..και φυσικο κυκλο να κανεις παλι θελει φαρμακα για να ετοιμαστει το ενδομητριο...οταν ερθει εκεινη η στιγμη,(μακαρι να μην ερθει)μιλησε και με τους 2(ομοιοπαθιτικο-εξωσωματικο)να σου πει τι να κανεις...οταν εχει καποιο προβλημα το σπερμα,δεν γονιμοποιουν ενα ωαριο γιατι μπορει να μην γινει γονιμοποιηση,γονιμοποιουν πολλα και μετα διαλεγουν τα καλυτερα και αυτα που πρωχωρησαν..σχεδον τα μισα δεν προχωρανε...και απο την αλλη,το να σε τρυπανε καθε μηνα να σου παρουν το ωαριο δεν ειναι και οτι καλυτερο για την μητρα,εμενα αυτα με ειπαν και αποφασισαμε να παρουμε τα φαρμακα,καλυτερα να τα παρω μια φορα και να τα βαλω καταψυξη κ να τελειωνω....και συ ρε παιδι μου,τοσο ανχος πια?αφου εχεις πιστη στον θεο,γιατι δεν Του εμπιστευεσαι αυτο το ζητημα και να χαλαρωσεις?εγω μετα απο πολλη σκεψη,Του το εμπιστευθηκα και ειμαι πλεον ησυχη!


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο,efaki27 μου!!!αλλα & το περιβαλλον δεν ειναι πολυ υποστηρικτικο!πιστευω οτι μονο ο Θεος θα μου χαρισει ενα παιδακι ακομη και με υιοθεσια,πιστευω οτι δεν με θεωρει ακομη ετοιμη γι αυτο αργει!Εγω κανω ο,τι περνα απο το χερι μου & ο,τι γινει!Απλα ο ομοιοπαθητικος πρεπει να δει το συζυγο(ο οποιος δεν πιστευει στην ομοιοπαθητικη & δεν υπαρχει περιπτωση να παει), οποτε στην επομενη επισκεψη θα τον ρωτησω αν μπορω εγω να κανω κατι ακομη!Παντως ο ομοιοπαθητικος δεν με αφησε να παρω θυροξινη ουτε χαπια για προλακτινη(που ειναι λιγο ανεβασμενη).Θα δουμε στην πορεια τι θα μου πει.


ECV6p3.png

Link to comment
Share on other sites

μπραβο ειρηνη για την πιστη σου!!!!να σου πω την αληθεια και γω δεν πιστευω στον ομοιπαθητικο...ειμαι λιγο προκατιλημενη,αν και ο Ιπποκρατης ειναι ο πατερας της ομοιοπαθητικης....θυροξινη που δεν παιρνεις,ποσο ειναι το TSH?τ3,τ4? με τα δικα του τα φαρμακα,ειναι στα φυσιολογικα?


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

efaki27,δεν παιρνω ακομη φαρμακα για γονιμοτητα,θυρεοειδη κτλ.τωρα παιρνω 1-2 χαπια το μηνα για το αγχος!η ομοιοπαθητικη ειναι ολιστικη,θεωρει πως ο ανθρωπος ειναι ψυχη & σωμα & αυτα αλληλεπιδρουν!αν δεν ειμαστε καλα ψυχολογικα,δεν ειμαστε και σωματικα & το αντιθετο.Η tsh ειναι μεσα στα ορια 3.84/4.2 αλλα ο ενδοκρινολογος ειπε να αρχισω θυροξινη για να πεσει κατω απο 2.5!η προλακτινη μου ειναι 40 αλλα ο ομοιοπαθητικος να μην παρω τπτ & θα τα πουμε απο κοντα!οποτε ειμαι ε αναμονη!απλως η ομοιοπαθητικη αποδιδει σε βαθος χρονου,δεν ειναι αμεσα τα αποτελεσματα της,θελει υπομονη!!!(ακομη ενα πραγμα που θελει υπομονη,απ'οτι βλεπεις!!!)!


ECV6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

eirini για να κανεις εξωσωμ.πρεπει to tsh να ειναι κατω απο 2 περιπου...για την προλακτινη δεν ξερω...αχ μακαρι να μεινεις και να μην χρειαστει να πας σε εξωσωμ.γιατι οντως θα σε πλακωσουνε στα χαπια!!!και ξερεις, οι εξωσωματικοι στανταρ παιρνουν μιζες απτα φαρμακα,οποτε θα ειναι κατά της ομοιοπαθητικης...για τις γυναικες ειναι κατω του 2 το φυσιολογικο tsh,για τους αντρες κατω απο 4.5 αποσο ξερω...εγω παιρνω θυροξινη καθε μερα,ευτυχως ειναι 1,55 το tsh!tespa,kane oti λεει η καρδια σου,εσυ ξερεις καλητερα τον οργανισμο σου κ πως αντιδρα...


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

efaki27,ο λαος λεει "ου μπλεξεις με γιατρο & δικηγορο"!!οποτε καταλαβαίνεις τι συμφεροντα παιζονται πισω απο εξωσωματικες!!με απιστευτη ευκολια βαζουν τις γυναικες σε τετοιες διαδικασιες,εχω ακουσει περιπτωσεις που επιτηδες τις ωθουν για το χρημα,ενω με μια μικρη επεμβαση λυνεται το προβλημα!!η εξωσωματικη πρεπει να ειναι η εσχατη επιλογη!οσο για την ομοιοπαθητικη & αυτη στοχευει στο χρημα,απλα δεν μας κανουν πειραματοζωα στα φαρμακά τους!μακαρι μεσα απο την καρδια μου ευχομαι να πιασεις με την πρωτηηηηηηη!!!!& να μην ταλαιπωρησεις αλλο την ψυχη & το σωμα σου!!:)


ECV6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Πω πω! Συζητησάρα όσο έλειπα!! :D

Vtgian, πράγματι είσαι παράδειγμα για όλες μας! Να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Θα την έχεις, στο χρωστά η ζωή!

Ειρηνάκι, Εφάκι κι εμείς με το καλό....

Σήμερα πάλι η έγινε η ερώτηση.. και ακολούθησα το παράδειγμα της Marigulas! "Τι θα έλεγες να έρθεις το βράδυ μαζί μας στο κρεβάτι να δεις αν θα κάνουμε ή όχι...;"...

Δε νομίζω να μου ξαναμιλήσει ποτέ.... :tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα!!& εσυ βαψτα μαυρα!!!!εμενα συνηθως εκφραζουν τον οικτο αυτοι που ξερουν λεγοντας οτι θα ερθει η ωρα & για σενα ή μην ανησυχεις,υπαρχει & η εξωσωματικη,λες & η εξωσωματικη ειναι το φαρμακο!!καλα το κορυφαιο η πεθερα,αν θελει ο Θεος,θα σου δωσει παιδί,αν δεν θέλει,δεν θα σου δωσει!ψαξε να βρεις συμπαρασταση!!χαχαχαχα!!!


ECV6p3.png

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα!!& εσυ βαψτα μαυρα!!!!εμενα συνηθως εκφραζουν τον οικτο αυτοι που ξερουν λεγοντας οτι θα ερθει η ωρα & για σενα ή μην ανησυχεις,υπαρχει & η εξωσωματικη,λες & η εξωσωματικη ειναι το φαρμακο!!καλα το κορυφαιο η πεθερα,αν θελει ο Θεος,θα σου δωσει παιδί,αν δεν θέλει,δεν θα σου δωσει!ψαξε να βρεις συμπαρασταση!!χαχαχαχα!!!

Tragic!! :shock::shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...