Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2015


Georgiana

Recommended Posts

Ω...καλωσήρθες! Νέο αίμα και μάλιστα...κοριτσιστικο...;)

Πες μας καταρχήν κι εσυ την ιστορία γεννας...τις κανουμε συλλογή!!! Στειλε μου σε πμ το όνομα σου στο φβ...;)

Επειδή είμαι καινούργια δεν είμαι σίγουρη ότι το έκανα σωστά.... Ένα δεν έλαβες πμ ενημέρωσε με.... Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσάκι καλώς ήρθες! Να σου ζησει η μπουμπούκα σου!

Βάσω μου ο πρώτος καιρός θα ειναι δύσκολος, μετα σιγά σιγά θα συνηθίσεις πιστεύω... Υπομονη χρειάζεται! Α και προσοχή τώρα που αρχίζουν τα δικά τους. Τα ματια μας 14 να τα προσέχουμε!

Μαίρη μου και η δικιά μου πλέον στέκεται στα γόνατα και φεύγει προς τα πίσω. Καμια φορα κουνιέται και δίνει ώθηση και φεύγει λιγο μπροστά αλλα πέφτει με τα μούτρα κάτω! Χαχα


eNortjKzUjIyMjYwNVeyBlwwFWwC0A,,41.png

event.png

1530678db7n5rt1f4.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!

Εμείς είμαστε οι μεγάλοι της παρέας καθότι και βιαστικοί! :) Ο μικρός γεννήθηκε στις 3/9. Εμεις ξεκινήσαμε με κρέμα βανίλια και μετά φρούτα και τώρα τρώμε λαχανικά (κολοκυθάκι πατάτα καρότο κρεμμύδι και ρυζάκι και λίγο λάδι) με κοτόπουλο και μεθαύριο ξεκινάμε και μοσχαράκι. Και σιγά σιγά μας είπε ο παιδίατρος να του προσθέσουμε και άλλα λαχανικά εποχής και μανεστράκι. Σιγά σιγά όμως να φάμε και κρέας και μετά. Εσείς ξεκινήσατε κανονικά; Τι κάνει μέχρι τώρα η μικρή σου;

Anath μου μια χαρά τα πήρε όλα μέχρι τώρα, τώρα στην χορτόσουπα εντάξαμε και κοτόπουλο και μετά μοσχάρι και θα αρχίσουμε να βάζουμε και άλλα φρούτα μετά σιγά σιγά ότι είναι εποχής και λαχανικά. Ελπίζω να του αρέσουν όλα. Υπομονή ως την Δευτέρα. Θα περιμένουμε νέα!

Εμείς κορίτσια αρχίσαμε να πηγαίνουμε προς τα πίσω! :) Ακόμα δεν το έχει καταλάβει τι έχει κάνει αλλά αν το καταλάβει ποιος τον πίανει! :) Κατα τα άλλα πολύ γκρίνια μέρα νύχτα με τα δόντια του έχουμε δύο μέρες που κλαίει όλη μέρα και νύχτα μόλις τον πιάνουν. Ελπίζω να του περάσουν σύντομα γιατί δεν θέλω να ταλαιπωρείται έτσι!

Γέννησα με καισαρική τελειόμηνα. Λόγω περίδεσης και ακινησίας λαχάνιαζα πολύ και αποφασίσαμε με το γιΤρό να μην το ρισκάρω. Η Μπέμπα γεννήθηκε 3200! Τώρα είναι 7600!!!!

Εμείς ξεκινήσαμε με 2 γεύματα φαγητού τη μέρα, πατάτα-καρότο-κολοκύθι-μοσχαράκι με μία κουταλιά σούπας λάδι σε κάθε γεύμα και μετά θα εισάγουμε φρούτα. Έξι μέρες θα δίνουμε μοσχαράκι και μία κοτόπουλο. Πολύ δεν είναι? τί λέτε? επίσης δίνω βιταμίνη d και σίδηρο. Εσείς δίνετε? κρέμα δε δίνω. Ο γιατρός είναι κατά... Το γεύμα το συμπληρώνω με γάλα το οποίο έχει ελαττώσει βέβαια. Τώρα που τρώει κοιμάται πολύ καλύτερα και συνέχεια μέχρι το πρωί. Κοιμάται κατά τις δέκα και ξυπνάει κατα τις επτά!

Mariren ο μπέμπης σου πόση ποσότητα στέρεης τροφής τρώει? μετά του δίνεις γάλα? ξέρεις πόση είναι η ποσότητα πλήρους γεύματος σε αυτήν την ηλικία? επίσης σε πόση ώρα τρώει το γεύμα του? εμάς μας παίρνει περίπου 45 λεπτά με μία ώρα. Πολύ είναι λες?

Ααααα να μην ξεχάσωωωωω. Σας ευχαριστώ για τη θερμή υποδοχή σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες κοριτσακι¡! Να σου ζήσει το μωρό σου!!!

Θηλαζεις;; βλέπω μια χαρά τα πάτε με τις στερεές και από κιλά super!!!

Από που είσαι αλήθεια;;;

Βάσω ηταν τέλειο το καρναβάλι αν και μας έκανε χάλια καιρό!!!


eNortjKzUjIyMjY2MFWyBlwwFWECzA,,65.png

eNortjKzUjIyMjG2MFKyBlwwFX4C0g,,83.png

Ο Πελαργός έφτασε!

Mariren 3/09

MARYPOPINS 18/09

magdaTS 2/10

nimrodel 5/10

tassoula 6/10

Vanz 7/10

Tatkono 8/10

afroditoula 13/10

Georgiana 14/10

neraidoyla 16/10

effie.k 17/10

Hope! 17/10

gigitsa 20/10

kitty805 21/10

domino 23/10

Αγάπη Αγάπη 29/10

anath 10/11

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά μου,ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ, (το ονομά σου?) δεν ξερω από καισαρική ή απο περίδεση αλλά αφού έτσι σε είπε ο γιατρός όλα καλα!! :) ποπο μια χαρά κορίτσαρος είναι!! Να την χαίρεσαι!!! Θηλάζεις??? επίσης για τα φαγητά κι εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω....


eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Την Τετάρτη τελικά εχουμε γιατρο... Θα πάμε νωρίς να συζητήσουμε για τις στέρεες.. Αρχές Απριλίου ξεκινάμε...μεχρι τότε τον βλέπω να τρωει εμενα.. Ου βούτηξε το δάχτυλο κ παραλίγο να μ το κόψει..δεν βλέπω ασπριλα στο ούλο παντως...ισως λόγω άλματος γκρινιάζει τόσο πολυ σήμερα..

Νυστάζω....

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες κοριτσακι¡! Να σου ζήσει το μωρό σου!!!

Θηλαζεις;; βλέπω μια χαρά τα πάτε με τις στερεές και από κιλά super!!!

Από που είσαι αλήθεια;;;

Βάσω ηταν τέλειο το καρναβάλι αν και μας έκανε χάλια καιρό!!!

Τασουλα μου με αυτον τον καιρο δν βγηκαμε σχεδον καθολου το 3ημερο. Αλλα στην παρελαση των μικρων περασαμε τελεια! Ειχε πολυ πλακα! Με το καλο να βγουμε κ του χρονου!!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ μακάρι να μας αξιωσει ο Θεός να έρθουμε.κάποια.στιγμή στο καρναβάλι σας!!!!

Ρε κορίτσια πολύ γκρίνια ο μικρός!!! Ξεκινησε ζόρικα το άλμα!! Επίσης εβγαλε ξανα εκεινα τα σπυράκια κ έχει κοκκινισει ολο το προσωπάκι του!!! Λετε να εφαγα κάτι? Μήλο κ γάλα σόγιας τα μοναδικά που δεν έίχα ξανα φάει... εστειλα κ την πατσούρου μειλ να δουμε... μακάρι να μην ειναι τίποτα το πουλάκι μου...


eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites

Πάτρα πηγαίναμε με τον άντρα μου πάλαι ποτε τις αποκριες...απ τις πρώτες μας διακοπές..βασικά τωρα που το σκεφτομαι η πρωτη μας φορά εκτός".;) ηταν τελεια...τη δεύτερη φορά είχε φορέσει μια δικη μου στολή....πολυ γέλιο...του πήγαινε τρελα το βικτωριανο συνολακι!!

Βάσω έχετε μιλήσει καθολου για στέρεες με το γιατρο;

Link to comment
Share on other sites

Πάτρα πηγαίναμε με τον άντρα μου πάλαι ποτε τις αποκριες...απ τις πρώτες μας διακοπές..βασικά τωρα που το σκεφτομαι η πρωτη μας φορά εκτός".;) ηταν τελεια...τη δεύτερη φορά είχε φορέσει μια δικη μου στολή....πολυ γέλιο...του πήγαινε τρελα το βικτωριανο συνολακι!!

Βάσω έχετε μιλήσει καθολου για στέρεες με το γιατρο;

Τη δευτερα θ την ρωτησω. Αν κ πιστευω θ μου πει 6ο προς 7ο.. εσεις ξεκινατε αρχες του 7ου ε;;

Ουφ βιαζομαι για ν προλαβω πριν παω για δουλεια ν τις εισαγουμε σιγα σιγα..


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έκανα μου είπε ότι όσο δίνω σίδηρο δεν υπάρχει πρόβλημα. Πρέπει να εχει μπει στον έβδομο και να μπορει να κάθεται χωρις υποστήριξη. Ετσι μας ειπε...αν και συλλέγω γνώμες γτ εχω αγχωθεί με ολο αυτο..

Κοριτσάκι εςεις πως ξεκινήσατε? με τι τροφές? τι οδηγίες σας έδωσε ο γιατρός?

Βάσω οταν συζητήσετε πες μας κι εμάς..την Τετάρτη το βραδυ θα ανεβάσω κι εγω τις δικές μας οδηγίες να συγκρίνουμε..

Τατιανα δε χρειάζεται να στο λεω..ειδικα εσυ με ενδιαφέρει πολυ τι θα κανεις δεδομένου ότι θα κανουμε κι οι δυο blw..

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες τις κάνετε? πώς περάσατε στο Σ-Κ;;;; Εμείς κάναμε βολτίτσες με τον μπαμπάκα μας και το κατα ευχαριστηθήκαμε!!!!!!

Οι οδηγίες που έχω είναι:

ΠΡΩΙ γάλα

ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ φρούτο

ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ πατάτα-καρότο-κολοκύθι-μοσχαράκι ή κοτόπουλο

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ίδιο με το μεσημεριανό

ΒΡΑΔΙΝΟ γάλα

Κάθε γεύμα στέρεης τροφής το συμπληρώνω με γάλα μέχρι να τρώμε πλήρες γεύμα... Από ποσότητες ο,τι θέλει η Μπέμπα. Ο γιατρός λέει ΟΧΙ σε ρυζάλευρο, κρέμες εμπορίου και επιδόρπια γιαουρτιού. ΟΧΙ σε αλάτι και ζάχαρη. Έτσι θα μάθει να τρώει τα πάντα και υγιεινά. Για να δούμε....

Περιμένω και τις δικές εμπειρίες και οδηγίες.....

Υ.Γ.: μην ξεχάσετε να με προσθέσετε στην παρέα του Facebook...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κοριτσάκι! Το ονομα σου δεν μας το είπες! :)

Απο την αρχη 3 γευματα σας εδωσε? σωστοί οι περιορισμοι!

Εμείς καλά περνάμε το άλμα δυσκολα.. Ζοριζομαστε! Λείπει η διαχειριστρια και δεν μπαινει αυτες τις ημερες. Οταν μπει θα την ενημερωσουμε!


eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...