Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2015


Georgiana

Recommended Posts

Καλημέρα Κοριτσάκι! Το ονομα σου δεν μας το είπες! :)

Απο την αρχη 3 γευματα σας εδωσε? σωστοί οι περιορισμοι!

Εμείς καλά περνάμε το άλμα δυσκολα.. Ζοριζομαστε! Λείπει η διαχειριστρια και δεν μπαινει αυτες τις ημερες. Οταν μπει θα την ενημερωσουμε!

Καλημέρα! Να σας ξανασυστηθώ!!!! :-):-) :-)

Το όνομά μου είναι Κωνσταντίνα.

Τί εννοείς δύσκολα?????

Ναι από την αρχή τρία γεύματα μας έδωσε. Πολλά είναι λες???

Το καλό είναι ότι η μπέμπα μας κοιμάται τα βράδια εννιαωρα σερί!!! :-) :-) :-) :-)

Σας φιλώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σου Κωννα!! :)

Δυσκολα γιατί δεν κάθεται πουθενά, κλαίει, χτυπιέται κ μόνο με απορροφητήρα ή σκούπα κοιμάται κ πάλι για λίγο..!!!

Εισαι τυχερη μην το πεις ουτε του παππα!!


eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites

Κυρια η μπεμπα σου Κωνσταντινα! Μονο εμεις κοιμομαστε διωρο;; για τα γευματα εγω ξερω οτι πρεπει σιγα σιγα ν εισαγουμε τροφες για τον ελεγχο τυχον αλλεργειων.

Τατιανα μου σε ποια εβδομαδα ειναι αυτο το αλμα; εμεις τωρα βγηκαμε απο το ζορικο του τεταρτου μηνα..ν ξερω ποτε ν περιμενω τπ επομενο


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! :)

Μετά απο ένα ήσυχο σαββατοκύριακο που το αφιερώνουμε στον μπαμπά μας επιστρέψαμε για τα νέα μας! :)

Μια χαρά έχει βάλει πρόγραμμα η μικρή σου κων/να και εμείς τρία γεύματα κάνουμε τώρα. Αλλά τα ξεκινήσαμε σιγά σιγά για τις αλλεργίες. Εσείς ξεκινήσατε κατευθείαν και τα τρία; Αύριο θα ξεκινήσουμε μοσχαράκι. Το κοτόπουλο μια χαρά πήγε! Το κάθε παιδάκι τρώει διαφορετικά. Και εμένα στην αρχή αργούσε τώρα δεν τον προλαβαίνω. Τώρα τρώει σχεδόν ένα μπολάκι. Αλλά εμείς έχουμε αρχίσει ένα μήνα τώρα και δεν του δίνω πια γάλα. Πόσο καιρό έχετε ξεκινήσει; Πότε σου είπε ότι θα αλλάξετε απογευματινό;

Βάσω μου πάρε μια ανάσα γιατί αυτό το άλμα που έρχεται είναι ζόρικο εκτός και αν είσαι τυχερή και το περάσετε χαλαρά! :) Πάντως εμένα μετά απο αυτό ο μικρός άρχισε να γυρνάει γύρω γύρω στην κοιλιά του και να πηγαίνει προς τα πίσω! Τώρα περιμένω να πει Μαμά! Το Μπαμπά το εμπεδώσαμε τόσες μέρες! χαχαχαχα

Ο μικρός μάλλον κόλλησε απο μένα και έχει απο προχτές φτάρνισμα και μύξες! Φόραγα τρεις μέρες μάσκα για να το γλιτώσει αλλά μόλις την έβλεπε προσπαθούσε να την βγάλει! Μάχη δίναμε οπότε την έβγαλα μόλις είδα ότι άρχισε να φταρνίζεται και τις μύξούλες! Ο παιδίατρος είπε ότι μάλλον κάποια ίωση είναι και να τον παρακολουθήσω αν μείνει έτσι έχει καλώς! Αλλά σήμερα μου φαίνεται ότι άρχισε να βήχει, όχι ανησυχητικά αλλά θα το παρακολουθήσω! Ουφ! στα τελειώματα του χειμώνα μας θυμήθηκε εμάς και είπα την γλιτώσαμε!

Τατιάνα μου υπομονή θα περάσει που θα πάει. Σκέψου τι θα έχει κατακτήσει όταν τελειώσει! :)


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! :)

Μετά απο ένα ήσυχο σαββατοκύριακο που το αφιερώνουμε στον μπαμπά μας επιστρέψαμε για τα νέα μας! :)

Μια χαρά έχει βάλει πρόγραμμα η μικρή σου κων/να και εμείς τρία γεύματα κάνουμε τώρα. Αλλά τα ξεκινήσαμε σιγά σιγά για τις αλλεργίες. Εσείς ξεκινήσατε κατευθείαν και τα τρία; Αύριο θα ξεκινήσουμε μοσχαράκι. Το κοτόπουλο μια χαρά πήγε! Το κάθε παιδάκι τρώει διαφορετικά. Και εμένα στην αρχή αργούσε τώρα δεν τον προλαβαίνω. Τώρα τρώει σχεδόν ένα μπολάκι. Αλλά εμείς έχουμε αρχίσει ένα μήνα τώρα και δεν του δίνω πια γάλα. Πόσο καιρό έχετε ξεκινήσει; Πότε σου είπε ότι θα αλλάξετε απογευματινό;

Βάσω μου πάρε μια ανάσα γιατί αυτό το άλμα που έρχεται είναι ζόρικο εκτός και αν είσαι τυχερή και το περάσετε χαλαρά! :) Πάντως εμένα μετά απο αυτό ο μικρός άρχισε να γυρνάει γύρω γύρω στην κοιλιά του και να πηγαίνει προς τα πίσω! Τώρα περιμένω να πει Μαμά! Το Μπαμπά το εμπεδώσαμε τόσες μέρες! χαχαχαχα

Ο μικρός μάλλον κόλλησε απο μένα και έχει απο προχτές φτάρνισμα και μύξες! Φόραγα τρεις μέρες μάσκα για να το γλιτώσει αλλά μόλις την έβλεπε προσπαθούσε να την βγάλει! Μάχη δίναμε οπότε την έβγαλα μόλις είδα ότι άρχισε να φταρνίζεται και τις μύξούλες! Ο παιδίατρος είπε ότι μάλλον κάποια ίωση είναι και να τον παρακολουθήσω αν μείνει έτσι έχει καλώς! Αλλά σήμερα μου φαίνεται ότι άρχισε να βήχει, όχι ανησυχητικά αλλά θα το παρακολουθήσω! Ουφ! στα τελειώματα του χειμώνα μας θυμήθηκε εμάς και είπα την γλιτώσαμε!

Τατιάνα μου υπομονή θα περάσει που θα πάει. Σκέψου τι θα έχει κατακτήσει όταν τελειώσει! :)

Κάθε λαχανικό ή φρούτο το εισάγουμε ένα ένα τη φορά για έλεγχο τυχόν αλλεργιών. Πρώτα τρεις μέρες μόνο πατάτα, τις επόμενες τρείς πατάτα και καρότο κοκ. Αφού ελεγξαμε και το μοσχαράκι για τρεις μέρες βάλαμε και φρούτο. Πρώτα μήλο. Αύριο θα εισάγουμε αχλάδι και μετά από τρεις μέρες θα προσθέσω και μπανάνα!!!! Μέχρι στιγμής δόξα τω θεώ όλα καλά! Δεν έχουμε πρόβλημα!!! Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι!!

Το απογευματινό προς το παρόν θα μείνει ως έχει. Ίδιο με το μεσημεριανό.

Mariren περαστικά σας... γαλατάκι δε δίνεις καθόλου μετά τα γεύματα???? Πωπωπω εσείς τρώτε πολύ τότε. Το μπολάκι σας το έχεις ζυγίσει ποτέ???? Γενικά η ποσότητα είναι που δεν εχω καταλάβει τι ισχύει. Εχω διαβάσει ότι το γεύμα αυτών των ηλικιών είναι 130 γραμμάρια αλλά έχω διαβάσει και για 250 γραμμάρια.... τι να πω... θα ρωτήσω το γιατρό στο επόμενο ραντεβού μας.

Κορίτσια σήμερα είναι παγκόσμια ημέρα ΎΠΝΟΥ!!!!! Ελπίζω να το γιορτάσουμε ΟΛΕΣ!!!! :-) :-) :-) :-)

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχ τι ισχυει τελικά? παγκοσμια η,ερα υπνου, παγκοσμια ημερα για το συνδρομο down ή παγκοσμια ημερα μονογονεικων οικογενειων?! Χαχαχα! Αν ειναι υπνου σιγουρα δεν θα την γιορτάσω.....!!


eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω γιορταζω την αυπνια εδω κ μερες...εχω το μεγαλο μου αγορακι αρρωστο...

Μαιρη τι ζορι κ αυτες οι ιωσεις..μας τσακισαν φετος.. περαστικα!! Αντε ν αρχισουμε τις ανοιξιατικες βολτες...

Τασουλα τελικα τι εκανες με το γαλα; εχεις ακομα τραπεζα η της εδωσες σκονη;

Κοριτσια δοντακια βγαλατε;

Κωνσταντινα μια χαρα μ φαινεται το προγραμμα διατροφης.. ποσπτητες δν ξερω, δν μετρησα ποτε στον μεγαλο μου

Λοιπον εμενα μου ειπε οτι μπορουμε ν αρχισουμε οταν μπουμε στον 6ο. Θ βαλουμε πρωτα κρεμα βανιλια(τη θεωρει πιο ηπια για το εντερο) μετα απο 10 μερες φρουτακια κ μετα απο 7-10 μερες λαχανικα κ σιγα σιγα κοτοπουλο κ μοσχαρι..

Κ ετσι οταν παω γθα δουλεια θ τα εχουμε εισαγει ολα... αλλα αναρωτιεμαι πως θ περασουμε απο τους πολλους θηλασμους στα 5 γευματα την ημερα;;; αδυνατο μου φαινεται....


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κι εμενα! Εμεις ξεκινησαμε με μπροκολο.. 3 μερες εδωσα μου τα εκανε ολα μπροκολενια αλλά δεν πειράζει! Τρωει μονος του κ το ευχαριστιεμαι κ εγω κ ο αντρας μου! Χαχα επισης σημερα ηπιε κ νεράκι.. Περαστικά σας μωρε....πολλες ιωσεις...


eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites

Βάσω είμαι σε άδεια τήν άλλη εβδομάδα ξεκιναω!!! Μέχρι ώρας θηλαζουμε μόνο δεν έχουμε μπει σε ξένο. Όμως επειδή ξεκινησαμε στερεές σταμάτησα τις αντλησεις. Τις μέρες που θα λείπω θα δίνουμε συμπλήρωμα ξένο!!! Έτσι λέω τώρα δηλαδή. Από βδομάδα θα σου πω. Πάντως είμαι πιο ήρεμη μέ αυτή την απόφαση.


eNortjKzUjIyMjY2MFWyBlwwFWECzA,,65.png

eNortjKzUjIyMjG2MFKyBlwwFX4C0g,,83.png

Ο Πελαργός έφτασε!

Mariren 3/09

MARYPOPINS 18/09

magdaTS 2/10

nimrodel 5/10

tassoula 6/10

Vanz 7/10

Tatkono 8/10

afroditoula 13/10

Georgiana 14/10

neraidoyla 16/10

effie.k 17/10

Hope! 17/10

gigitsa 20/10

kitty805 21/10

domino 23/10

Αγάπη Αγάπη 29/10

anath 10/11

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τασουλα μου κ εγω κτ τετοιο θ κανω...κι εγω στενοχωριεμαι λιγακι..αλλα οκ, θα κλεισουμε 6 μηνες μονο στηθος, δν ειναι και λιγο!!! Τωρα μετα το φαγητο συμπληρωνετε με θηλασμο; πες μου περιπου σε ποσο καιρο θ σταματησει ν ζηταει γαλατακι μετα το γευμα...

Τατιανααααα τι ωραια! Για πες, πως διαχειριζεται την τροφη στο στοματακι του; πιπιλαει, μασαει; δεν πνιγεται ε;


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι μέχρι να φτασει!! Χαχα! Ο καημενος τα ζουλάει κ απο ολοκληρο τρωει κάτι ακρουλες!! Χαχα!! Στην αρχή πιπιλαει μετά περνει κομμάτι κ το "παπαριάζει" με τα σάλια του! Στο τέλος καταπίνει!! Όχι όχι δεν δυσκολεύτηκε καθόλου! ! Απευθειας μόλις το επισε το πήρε το νοημα!! Στόμα μα τη μία!!


eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ήδη πάμε πολύ καλύτερα. Με τα φρούτα μου τρώει περίπου 100 μλ αχλάδι μήλο μπανάνα. Να δούμε λίγο πως τα πάει, εγώ δίνω στήθος μετά αλλά δεν θέλει. Βέβαια δεν έχουμε βάλει ακόμα λαχανικά οπότε πρέπει να θηλασω σε κάνα δίωρο από τα φρούτα. Όταν μπούνε λαχανικά θα δούμε πως θα τα πάει και θα σου πω. Αν τα πάμε καλά δεν θα δίνω καθόλου γάλα, μόνο θηλασμό!!

Βασω πόσο λες να τον κρατήσεις τον θηλασμό;;;

Κορίτσια εσείς;; Με τρομάζει λίγο ο θηλασμός το καλοκαίρι. Τώρα ρίχνω μια κουβερτούλα και θηλάζω, το καλοκαίρι τι;; Χύμα δεν μπορώ...


eNortjKzUjIyMjY2MFWyBlwwFWECzA,,65.png

eNortjKzUjIyMjG2MFKyBlwwFX4C0g,,83.png

Ο Πελαργός έφτασε!

Mariren 3/09

MARYPOPINS 18/09

magdaTS 2/10

nimrodel 5/10

tassoula 6/10

Vanz 7/10

Tatkono 8/10

afroditoula 13/10

Georgiana 14/10

neraidoyla 16/10

effie.k 17/10

Hope! 17/10

gigitsa 20/10

kitty805 21/10

domino 23/10

Αγάπη Αγάπη 29/10

anath 10/11

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω θ ηθελα ν φτασουμε το χρονο! Θ το παλεψω... στον μεγαλο δν αντεχα αλλο τους νυχτερινους θηλασμους κ στους 8 μηνες τον σταματησα...

Πλακα θ εχει το καλοκαιρι..θα ειναι πολυ πιο ευκολο... κ με παρεο στην παραλια...


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...