Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2015


Georgiana

Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα. Εμενα ο μικρος σε μια βδομαδα κλεινει τους 5μηνες. Ειναι κ εμενα ζωηρος. Δεν καθεται κατω. Θελει ολο χερια κ με τον υπνο τα ιδια ζορια τραβαω κ εγω. Εσεις με ποια τροφη ξεκινησατε; Λεω να τηλ την παιδιατρο να μου πει γιατι το επομενο εμβολιο αργει. Ελπιζω να τακτοποιηθει λιγο με τον υπνλ αν ξεκινησει με τις στερεες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!! :) Καλη Σαρακοστή να έχουμε!!

Αναστασία ξέχασα να σου πω κι εμενα το εχει τσουρωμαδησει το λιλάκι του.. Ασε! Ειδικά οταν μπαίνει για μπανιο κ μετά να τον ντυσω... Δεν ξερω γιατι.. Είναι φυσιολογικό??

Έφη μου εμένα 3-4 μέρες καθόταν ησυχος στο γυμναστηριο κ στο πάρκο, πάλι εχθές ξανα αρχησε την γκρινια! Εντάξει δε μπορώ να πω είναι με τις μερες του ποτε ετσι ποτε αλλιως.. Αλλά όπως ειπες θέλει πολύ μεγαλη προσοχή τώρα που ξεκινήσανε κ κινούνται συνεχεια! Δεν ξερω γιατί δεν κοιμάται.. Παρατηρησα πως εχουν πρηστεί ΠΟΛΥ τα κάτω ούλα του κ τα τεσσερα κάτω κ λέω μήπως τον πονάνε τίποτα.. Ηρεμεί είτε στην πολυθρονα που τον εχω αγκαλιά, είτε με τον ήχο της ηλ.σκουπας κ το βυζί στο στόμα... Ασε... Σημερα πάλι σηκωθηκε 5 φορές από τις 9 που επεσε ξερός! Ευτυχώς όμως ξυπνησαμε στις 8:00 από οτι τις 5-6-7!! Τροφές για blw ξεκινάμε στις 5/4! Το περιμενω πως κ πως! 2 φορες μου αρπαξε την μπανάνα από τα χέρια! Χαχα! Νομίζω είμαστε ετοιμοι!

Το μήλο στην αρχή το κόβεις στην μέση ή στο 4ο να είναι λίγο μαλακουτσικο.. Μόλις περάσει λίγος καιρός το δινεις ολόκληρο.. Στην αρχή το δινεις κομμενο για να μπορεσει να το πιασει το μωρό κ να μην απογοητευτεί.. Τέλεια! Το επιασε καθόλου? άμα ναι τότε είστε σε πολύ καλό δρομο! Εγω λίγο μπροκολο του ειχα δωσει επιασε λιγο το εβαλε στα μουτρα του το πετουσε! Χαχα! Πολύ τελειο δεν ειναι?!

Ντομινό μου καλημέρα! Ποπο ολες τα ιδια τραβαμε ε? εμείς θα ξεκινησουμε με λαχανικό.. Δες αμα θελεις το ενδεικτικο προγραμμα του παπαβεντση να εχεις μία ιδέα...


eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! :)

Καλή Σαρακοστή!

Τι κάνετε; Εμείς σήμερα είχαμε παιδίατρο πήγαμε για τα εμβόλια μας! Ευτυχώς τελείωσε το ειδικό που κάναμε και μας έφυγε το άγχος! Τώρα νομίζω μας έχει μείνει ένα ακόμα επαναληπτικό τον επόμενο μήνα και μετά νομίζω σταματάμε.

Είχαμε πάρει μόνο 400 γρ. αλλά μας βρήκε πολύ καλούς και πολύ ζωηρούς! Οπότε μια χαρά! Υψος δεν είχαμε πάρει αυτή την φορά γιατί είχαμε πάρει πολύ την προηγούμενη! :)

Απο φαγητά μας άλλαξε την βανίλια και μας είπε ότι μπορούμε να φάμε πλέον φαριν λακτέ ή γιαουρτάκι. Και φρούτα μας πρόσθεσε και άλλα και γενικά να προτιμάμε της εποχής. Μας πρόσθεσε και λαχανικά σχεδόν όλα και μανεστράκι ή πεπονάκι στο φαεί μας. Σιγά σιγά μπαίνουμε σε πρόγραμμα και εμείς και έχουμε αρχίσει να συνηθίζουμε. Μεθαύριο θα ξεκινήσουμε και το κοτόπουλο και μετά το μοσχάρι για να αρχίσουμε και τα κρέατα. Γενικά μας είπε να τρώει δύο φορές κοτόπουλο, δύο μοσχάρι και 3 χορτόσουπα. Τώρα θα πρέπει να κάτσω να του βρω καμία ωραία συνταγή για να συνδυάζω τα λαχανικά.

Τώρα τον έχω και κοιμάται δίπλα μου στον καναπέ! Μετά την τούμπα που είχε δεν νομίζω να τον αφήσω πάλι μόνο του! Βασικά έχω ζητήσει απο τον άντρα μου να μου κατεβάσει την κούνια και ακόμα δεν το έχει κάνει και επειδή δεν έχω πάρει ακόμα ενδοεπικοινωνία στην κούνια τον βάζω μόνο το βράδυ. Πάντως έχει ζωηρέψει πολύ δεν στέκεται πουθενά και πλέον στο πάτωμα γυρίζει γύρω γύρω και προσπαθεί να πιάσει ότι θέλει. Δεν κάνει πλέον βαρελάκι τόσο συχνά αλλά προσπαθεί να σπρώξει με τα πόδια μπροστά. Έχει σηκώσει για τα καλά τα χέρια και κάθεται όρθιος. Και όταν είναι ανάσκελα τρώει τα πόδια του. Πλεόν τα δάχτυλα των ποδιών δεν τα αφήνει σε ησυχία όλο μέσα στο στόμα τα βάζει!

Φυσικά περάσαμε και το τεστ με τα κουνούπια!!!! Το κάνανε σουρωτήρι το μανάρι μου ένα βράδυ. Και επειδή το μόνο που ηταν έξω απο τα σκεπάσματα ήταν το κεφαλάκι του απέκτησε 5 τσιμπήματα! Το ενα ειδικα ειναι σαν παρασημο! το εχει στο κουτελο! Ο παιδιατρος που τα ειδε μου ειπε οτι εχει πολυ καλη αντιμετωπιση αφου δεν πρηστηκαν και δεν γινανε πεταλες! Αρχισαμε αντικουνουπικο στο σπίτι αοσμο!

Με τα δόντια έχουμε αρχίσει να έχουμε μεγάλο θέμα παρότι δεν είναι ακόμα τόσο φουσκωμένα όμως δείχνουν να τον πονάνε πολύ. Βάζουμε κρεμούλα μόλις δούμε ότι δεν ηρεμή και μετά μπορεί να κοιμηθεί πάνω απο μία ώρα. Τι τραβάνε τα καημένα μέχρι να μεγαλώσουν λίγο! Μία κολικοί μία δόντια! Έλεος!!!

Ντόμινο μου μεγαλώσατε και εσείς. Εμείς είχαμε ξεκινήσει με κρέμα βανίλια και μετά φρούτα και μετά χορτόσουπα. Αλλά είναι στο παιδίατρο τι θα σε ξεκινήσει. Ρώτησε τον να σου πει για να μην μπερδεύεσαι.


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τατιάνα κι εμείς 5/4 που κλείνουμε το εξάμηνο θα ξεκινήσουμε μάλλον;)

Ρώτησα τη γιατρο για το πουλάκι, γέλασε και μου πε ότι ειναι φυσιολογικοτατο!

Τι έγινε με τον άντρα σου? ολα καλα.??

Καλα...κι εμείς τρελή γκρίνια...όλη μερα πάνω κατω μ εχει..τουλάχιστον εχει κάπως φτιάξει προγράμμα ύπνου και κοιμάται στάνταρ ώρες..ειναι κι αυτο το άλμα στη μέση ρε παιδάκι μου...εκεί που αρχίσαμε να ξεκουραζόμαστε απο το 15-19 να σου το 23-26... -απαράδεκτο! Να αλλαχθεί πάραυτα!

Τον ζύγισα (μόνη μου) και μου χει πάρει ελάχιστο βάρος...βέβαια ειναι ούτως η αλλως μπαμπασικο οποτε δεν ανησυχώ..ούλα πρησμένα δεν εχουμε εμείς..μονο σάλια..αλλα μιλάμε για πολυ σάλιο...και γλείφει κι ο,τι βρει. Τον φωνάζω χαχανουλη γτ γελάει οοοοολη την ωρα. Με ήχο κιολας...!

Link to comment
Share on other sites

Αχ Μαίρη κι εμενα το κάνει αυτό με τα πόδια! Κ προσπαθεί να μπουσουλήσει, σηκωνει κώλο, κ φευγει προς τα πισω ομως!! Χαχα πλάκα εχουν!!

Αχ Αναστασία μου αστα να πάνε κι εμεις με το άλμα τα εχουμε παιξει 2-3 μερες τώρα.. Βασικά τα έχω παίξει γενικά.. Για το βαρος μην αγχωνεσαι ειναι φυσιολογικοτατο τωρα που δε σταματανε να κινουνται λεπτό!! Με τον αντρα μου ετσι κι ετσι... Ε οχι κ τοσο καλά... Τι να πεις... :/ θα δουμε.. Ο μικρός ωρες ωρες με τεντωνειιιιιι κ αλλες ειναι τοοοοσο ηρεμος! Αχ.... Παλι κλαιει!!


eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια πολύ χαίρομαι που μπαίνω στην παρέα σας! Σας παρακολουθώ εδώ και πάρα πολύ καιρό αλλά τώρα πήρα το θάρρος να πάρω κι εγώ μέρος στην ομάδα σας! Να μας ζήσουν τα μπεμπάκια μας!

Γέννησα 01.10.2015 ένα κοριτσάκι! Εδώ και μία εβδομάδα έχουμε ξεκινήσει τις στέρεες τροφές! Έχουμε φάει πατάτα, καρότο, κολοκύθι και μοσχαράκι. Όσες έχετε ξεκινήσει σας παρακαλώ πείτε μου τί τρώτε και σε τί ποσότητες. Σας ευχαριστώ πολυ.

Ααααα να μην ξεχάσω. Πώς μπορώ να μπω στην ομάδα του facebook?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πολύ χαίρομαι που μπαίνω στην παρέα σας! Σας παρακολουθώ εδώ και πάρα πολύ καιρό αλλά τώρα πήρα το θάρρος να πάρω κι εγώ μέρος στην ομάδα σας! Να μας ζήσουν τα μπεμπάκια μας!

Γέννησα 01.10.2015 ένα κοριτσάκι! Εδώ και μία εβδομάδα έχουμε ξεκινήσει τις στέρεες τροφές! Έχουμε φάει πατάτα, καρότο, κολοκύθι και μοσχαράκι. Όσες έχετε ξεκινήσει σας παρακαλώ πείτε μου τί τρώτε και σε τί ποσότητες. Σας ευχαριστώ πολυ.

Ααααα να μην ξεχάσω. Πώς μπορώ να μπω στην ομάδα του facebook?

Εδώ και δέκα μέρες. Συγγνώμη για το λάθος...

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες κοριτσάκι!! Εγώ δεν ξέρω να σου πω για το φεις! Θα ενημερωσω τα κορίτσια!! Να σου ζήσει η μπεμπούλα!! Πως πάτε?? όλα καλά?? αλεσμένα δίνεις? από εμάς τρείς κοπέλες αν δεν κανω λάθος ξεκινησε, εμείς ξεκινάμε σε 2 εβδομάδες με blw! Έχω εναν μπέμπη εγώ και γεννησα 8/10!!!!! :) πως τα πάτε με τα δοντάκια? και γιατι καλέ δεν μας μιλησες νωριτερα?! :) το πρωτο σου ειναι??


eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες κοριτσάκι!! Εγώ δεν ξέρω να σου πω για το φεις! Θα ενημερωσω τα κορίτσια!! Να σου ζήσει η μπεμπούλα!! Πως πάτε?? όλα καλά?? αλεσμένα δίνεις? από εμάς τρείς κοπέλες αν δεν κανω λάθος ξεκινησε, εμείς ξεκινάμε σε 2 εβδομάδες με blw! Έχω εναν μπέμπη εγώ και γεννησα 8/10!!!!! :) πως τα πάτε με τα δοντάκια? και γιατι καλέ δεν μας μιλησες νωριτερα?! :) το πρωτο σου ειναι??

Σε ευχαριστώ για το καλωσόρισμα! Να σου ζήσει το ζουζουνάκι σου! Ναι το πρώτο μου μωράκι είναι και μας ξετρελαίνει όλο και πιο πολύ όσο περνούν οι μέρες! Όσον αφορά τα δοντάκια μσς, έχουμε πολλά σκαλάκια αλλά ευτυχώς δεν πονάει η μικρούλα μου. Το φαγητάκι της αρέσει. Θέλει βέβαια υπομονή. Σιγά σιγά. Αλεσμένο φαγητό δίνω που το φτιάχνω σε ατμό μάγειρα! Τί είναι το bow?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ γλυκιά μου! Κι εσυ να την χαιρεσαι!! Ασε ναι..ειδικα τωρα που αρχιζουν κ καταλαβαινουν περισσότερα ειναι για ζούληγμα!

Το blw είναι μία μέθοδος εισαγωγής στερεών τροφών.. Δινεις κομματάκια φαγητού κ όχι αλεσμένο.. Απλά ρωτησα μην αγχεσαι! :tongue:


eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!! :-) :-) :-) γέννησα με καισαρική. Ήταν η πιο συναρπαστική μέρα της ζωής μου!!! :-) :-) :-) ο άντρας μου χοροπήδαγε όταν την είδε και εγώ έκλαιγα από χαρά! Όταν την έβαλαν στην αγκαλιά μου η καρδιά μου χτυπούσε τόσο δυνατά που νομίζα ότι θα εκραγεί!!! Η συγκίνηση με την μπέμπα αγκαλίτσα και τους γονείς μας στο δωμάτιο απερίγραπτη!!!! Τί άλλο να σας πω....ΤΡΕΛΟΣ ΕΡΩΤΑΣ!!!! :-) :-) :-) :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Καλωσηρθες κοριτσακι! Να χαιρεσαι το κοριτσι σου, τον ερωτα σου! Εγω εχω δυο αγορακια, το μικρο μου γεννηθηκε στις 10/11. Δεν εχουμε αρχισει ακομα στερεες..

Τατιανα μου με τον αντρα σου εννοεις μεταξυ σας;; ολα καλα θ πανε..κι εμεις ειχαμε περασει μια κριση με το πρωτο παιδι αλλα ειναι συνηθισμενο με τοσο μεγαλες αλλαγες..σε λιγο καιρο θ ειστε πιο αγαπημενοι απο ποτε!!

Αναστασια κ ο δικος μου ανακαλυπτει το σωμα του χαχα. Οταν τον γδυνω αρχιζει ν τσιμπιεται...τσιμπαει κ την κοιλιτσα του κ γελαει!!!

Μαιρη μου πως παει με τα φρουτακια;

Ντομινο κ εφη κ εμενα στο τρεξιμο με εχει... τι εχουν παθει; μου φαινεται σαν ν εχει βαρεθει κ να βθαζεται ν μεγαλωσει.... παλευει ν γυρισεθ, εχει αρχισει ν πιανει κ θελει συνεχεια ν ειναι ορθιος... το βραδυ δν κοιμαται πολυ καλα..ισως επειδη εχει μυξουλες ΠΑΛΙ....πσντως κ θηλασμους δν εχουμε μειωσει καθολου

Στον γιατρο δν πηγαμε ακομα, μεταφερθηκε το ραντεβου μας τη Δευτερα...

Εχω κατααγχωθει γιατι μετα το Πασχα γυρναω δουλεια κ δν ξερω πως θ τα καταφερουμε...πλεον δν φευγω ουτε 1 ωρα μακρια του... δν θα εχει μπει ακομα σε full προγραμμα στερεων κ θα θελει γαλατακι ο καημενος...😕


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελειομηνο το νινί σου? κανονισμένη καισαρική ή σε πιάσανε πόνοι! Πες μας! :) εχουμε πει κ εμεις τις δικές μας νωριτερα! Ασε τι μου θύμισες! :) ερωτας οχι απλά μεγάλος!!

Βασω μου ναι μωρέ θα τα λυσουμε! :) μην αγχωνεσαι γλυκιά μου κ το μεταδίδεις στο παιδί! Ολα καλά θα πάνε! :) με καλη θεληση κ βοηθεια από τον Θεούλη μας!


eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!

Εμείς είμαστε οι μεγάλοι της παρέας καθότι και βιαστικοί! :) Ο μικρός γεννήθηκε στις 3/9. Εμεις ξεκινήσαμε με κρέμα βανίλια και μετά φρούτα και τώρα τρώμε λαχανικά (κολοκυθάκι πατάτα καρότο κρεμμύδι και ρυζάκι και λίγο λάδι) με κοτόπουλο και μεθαύριο ξεκινάμε και μοσχαράκι. Και σιγά σιγά μας είπε ο παιδίατρος να του προσθέσουμε και άλλα λαχανικά εποχής και μανεστράκι. Σιγά σιγά όμως να φάμε και κρέας και μετά. Εσείς ξεκινήσατε κανονικά; Τι κάνει μέχρι τώρα η μικρή σου;

Anath μου μια χαρά τα πήρε όλα μέχρι τώρα, τώρα στην χορτόσουπα εντάξαμε και κοτόπουλο και μετά μοσχάρι και θα αρχίσουμε να βάζουμε και άλλα φρούτα μετά σιγά σιγά ότι είναι εποχής και λαχανικά. Ελπίζω να του αρέσουν όλα. Υπομονή ως την Δευτέρα. Θα περιμένουμε νέα!

Εμείς κορίτσια αρχίσαμε να πηγαίνουμε προς τα πίσω! :) Ακόμα δεν το έχει καταλάβει τι έχει κάνει αλλά αν το καταλάβει ποιος τον πίανει! :) Κατα τα άλλα πολύ γκρίνια μέρα νύχτα με τα δόντια του έχουμε δύο μέρες που κλαίει όλη μέρα και νύχτα μόλις τον πιάνουν. Ελπίζω να του περάσουν σύντομα γιατί δεν θέλω να ταλαιπωρείται έτσι!


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...