Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      καλημερα κορίτσια! χρόνια πολλά στις Μανούλες! εγώ ξύπνησα με αίμα σήμερα στις 5 το χάραμα και ειμαι στο νοσοκομείο! μου βάζουν όρους αλλά δεν σταματάει η μήτρα τις συσπάσεις , το ράμμα και ο τράχηλος οκ ! ο γιατρός είπε ότι δε καμια ώρα θα μ πει αν θα πάμε για τοκετό η οχι επειδή αν δεν σταματήσουν δεν μπορεί να διακινδυνεύσει ! αυτά τα νέα μ! 

      Με τη βοηθεια του Θεου όλα θα πάνε καλά!!! Οι σκέψεις μας και οι ευχες μας είναι μαζί σου. 🙏

      On 8/5/2024 at 1:17 ΜΜ, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Σάββατο 28.40 Δευτέρα 68.10 Τετάρτη 227.60 Παρασκευή 732.40 Κυριακή 1957.20 η γιατρός είπε να μην κάνουμε άλλη αλλά ξέρεις από το άγχος μασ πήγαμε και  σήμερα Τετάρτη που βγήκε 5.127 λες να τα καταφέρουμε νομίζω ότι από τότε που βλέπεις θετικό έχεις περισσότερο άγχος εύχομαι να τα καταφέρουμε όλοι μασ αλήθεια. Έχουμε ραντεβού για υπέρηχο την Παρασκευή άντε να δούμε τ θα δούμε.Εσύ κορίτσι μου όλα καλά έκανες σήμερα;; Κάναμε μαζί εμβρυομεταφορα μαζί με την γυναίκα μου θα γεννάται 🥰🥰 άρα λες ότι δεν έχουμε κανένα θέμα με την προγεστερόνη για μια φορά που άργησε;;

      Η τελευταία βλέπω δεν έγινε*2 κάτι δεν μου αρέσει 

      @η ζωή είναι όμορφηΠως είστε? Κάνατε υπέρηχο? Ελπίζω να είναι όλα σούπερ 🙏

Μανούλες Οκτωβρίου 2015


Georgiana

Recommended Posts

Και εγώ περιμένω να δω πως θα παει ο θηλασμός οταν ξεκινήσουμε το φαγητο... Όπως ειπε και η Τατιάνα να αποθηλασει μόνη της, αλλα δεν νομίζω να το κρατήσω πάνω απο τον χρόνο... Δεν αντέχει αλλο η πλάτη μου...


eNortjKzUjIyMjYwNVeyBlwwFWwC0A,,41.png

event.png

1530678db7n5rt1f4.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βάσω εμενα μου ήρθε περίοδος..ο μικρός ηταν 5 μηνων και κατι ψιλά. Κρίμα...μου φάνηκε νωρίς..καλα ηταν μεχρι τωρα. Αλλα δεν ειχα καθολου πόνους περιόδου και καμια ενόχληση. Ουτε στο θηλασμο ειχα θεμα που λένε ότι αλλάζει λίγο η γεύση του γάλακτος. Εγω το χω ρίξει στο διάβασμα με το blw..πήραμε και οδηγίες σήμερα απο τη γιατρο..καλαααααα...αφήστε το καλύτερα. Οδηγίες που οδηγούν σε αποθηλασμο ειναι κι εγω σκοπεύω να τον αφήσω να αποθηλασει μόνος του. Αφου τα κατάφερα μεχρι τωρα, αυτο ηταν το δύσκολο. Προσωπικά ελπιζω να φτάσω 2,5 με 3 χρονια. Αλλα αν ο μικρός θελει να αποθηλασει νωρίτερα η αργότερα ας κανει ο,τι θελει.

Τασουλα αν η μικρή σου δέχεται να την καλύψεις το καλοκαίρι μπορείς να βάλεις ενα φουλάρι λεπτό. Αλλα θα ναι ήδη αρκετά μεγάλη και μπορει να μη θελει...οποτε αν δεν μπορείς να θηλαζεις έξω καλύτερα βρες ενα απόμερο μέρος να θηλαζετε με την ησυχία σας.. Εγω και τωρα το χειμώνα δε βάζω κατι γτ εχω καψες (μιλάμε ιδρώνω οχι αστεία...) και ειμαι ξεδιάντροπη γενικα.

Θα επανέλθω με οδηγίες παιδιάτρου για φαγητό..

Link to comment
Share on other sites

Βασω κι εμενα μου ηρθε ενταξει μη φανταστεις.. Ενοχλησεις κλασσικες κάτω στην κοιλιά καμια βδομαδα με 10 μερες νωριτερα... Δεν μπορουσα να ηρεμησω ομως..οταν εηρθε ομως ειχα πολυ λιγες σταγονες(μονο οταν πηγαινα τουαλετα!) κ δεν πονουσα.. Καμια αλλαγη κ με το γαλα.. Ολα οκ

Αναστασία τι εγινε με τον γιατρό?


eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites

Αναστασια μου ετσι ειναι, οι παιδιατροι θεωρουν οτι οταν μπαινουν στερεες τα παιδια θηλαζουν μονο δυο φορες τη μερα... ο μεγαλος μου πχ εκοψε αμεσως τους θηλασμους την ημερα κ ηταν οκ με τις στερεες μονο. Τη νυχτα ομως αναζητουσε στηθος κ αγκαλιτσα.. το παιδι της συνυφαδας μου ομως ειναι 12 μηνων κ ακομα θηλαζει πολλες φορες τη μερα, παρολο που τρωει πολυ. Αρα εσυ θ ακολουθησεις το παιδι σου, ανεξαρτητα με το τι λεει ο παιδιατρος.

Νομιζω οτι εχει αρχισει ν πινει λιγοτερο ο μπεμπης μου κ το στηθος μου πρηζεται πλεον. Λετε ν ειναι τυχαιο; η προετοιμαζεται για αλλαγες;

Εγω ειμαι ενθουσιασμενη που θ αρχισουμε αρχες απριλιου φαγητο!.. απ οτι καταλαβα η κρεμα βανιλια θ μπει απλα για προετοιμασια κ τον επομενο μηνα θ την αλλαξουμε, δν ξερω με τι θα την αντικαταστησουμε.

Αναστασια περιμενουμε κ τις δικες σου οδηγιες

Οσο για την περιοδο, πολυ θ ηθελα ν βγει το καλοκαιρι χωρις...αλλα δν νομιζω!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βάσω πολύ ζάχαρη μωρέ η κρέμα βανίλια το ρυζάλευρο κτλ.. γιατί να ξεκινήσεις ετσι?? Εκτός κ αν κάνεις δική σου... το στήθος γιατί πρήζεται??

Θεωρει οτι ειναι η πιο ελαφρια. Μ ειπε ν βρω αυτη με τη λιγοτερη ζαχαρη. Η σπιτικη γινεται με γαλα; θα την κανεις με αντλημενο;

Πρηζεται αυτες τις μερες γιατι πινει λιγο κ δν το αδειαζει καλα.. κανει κ κτ 4ωρους υπνους κ δν με εχει συνηθισει ετσι...


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! :) εννοεις πρήζεται-κιλά? γεμίζει πάνες με τσισάκια? μπορει να πέρνει δυναμεις απο το άλμα και για το άλμα! 😝 Εγώ δεν θα δωσω κρέμα βανίλια! Κάαποια στιγμή στον 7ο θα δωσω δημητριακά, βιολογικά, πχ βρώμη κεχρί ρυζιου μούσλι.. Δεν σκοπεύω να δωσω έτοιμες.. Πάντως όταν δωσω κρέμα δημητριακών θα δωσω με δικό μου γάλα (οδηγίες πατσούρου).. Η παιδίατρος εδώ μου έλεγε οτι να ναι κ πλεον την έχω γραμμένη!


eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια; τι νεα;

Εγω εχω τα ψυχολογικα μου.... ο μπεμπουλης θελει συνεχεια αγκαλιτσα... εμενα δν με πειραζει αλλα πως θ τον αφησω στη μαμα μου; θα τα παιξει...

Τεσπα, κατα τα αλλα καλα ειμαστε.. Εσεις;;

<3


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Βασω αστα βρασταααααα! Εμεις ειμαστε σε αλμα οοοολη την ωρα γκρινια κλάμα νευρα κ το βραδυ φυσικά θα ξυπνησουμε 5 φορες! Ταλαιπωρία! Ποτε ξεκινας? μπαινω κ διαβαζω εγω να ξερεις, οποτε μπορεις γραφε να μας τα λες! Τα ψυχολογικά σου γιατί?


eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βάσω μου μια απο τα ιδια κι εμεις... Γκρίνια και αγκαλιές. Δεν στέκεται πουθενά... Εγω κορίτσια σκέφτομαι πως άντε λιγο ακομα και έφτασε το καλοκαίρι... Να αρχίσουμε βολτούλες και εκδρομουλες, να πάρουμε λιγο τα πάνω μας!

Βάσω εσείς για ποτε έχετε σκεφτεί βάφτιση του μπεμπουλη;


eNortjKzUjIyMjYwNVeyBlwwFWwC0A,,41.png

event.png

1530678db7n5rt1f4.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια δυστυχώς... Να πηγαίνετε! Κανει καλο και το περπάτημα συν τον ήλιο και το οξυγόνο που παίρνετε! Κι εγω βγαίνω για περπάτημα με το καρότσι, μηπως χάσω και κανα κιλό!


eNortjKzUjIyMjYwNVeyBlwwFWwC0A,,41.png

event.png

1530678db7n5rt1f4.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου ποσο χαιρομαι που κανετε βολτουλες... εφη μου περαστικα κ παλι!

Εμας ο μαρτης μας εχει παει....χαλια!

Αρρωστησε ο μεγαλος αντιβιωσεις κτλ κ τωρα...ο μικρουλης με πυρετο 39! Μολις γυρισαμε απο νοσοκομειο..τρελη ταλαιπωρια με εξετασεις..κ θα αρχισουμε αντιβιωση..ελπιζω ν συνελθει γρηγορα το μικρουλι μου..

Για τη βαφτιση τελικα δν εχουμε κανονισει.. τα οικονομικα δν ειναι καλα τελευταια κ επισης δν εχουμε βρει νονο ακομα... θα κανουμε σιγουρα κτ κλειστο, προς σεπτεμβρη το βλεπω.. απλα θελω ν παμε για ονοματοδοσια συντομα γιατι δν θελω ν λεγεται "αρρεν" τοσους μηνες..μεγαλωσε πια ο νικολακης μου(χαζομαμα)

Κοριτσια βαζετε καμια καλη κρεμα για συσφιξη; τα κιλακια τα εχω χασει ολα (+2 επιπλεον) κ κανω κ λιγο τρεξιμο αλλα οι γλουτοι δν λενε ν συνελθουν...

Δουλεια αρχιζω μετα το πασχα κ αγχωνομαι για τη νεα αυτη κατασταση...να δω πως θα προσαρμοστουμε μαμα-μωρο-γιαγια! Να πω οτι ειμαι κ πρωταρα...αλλα καθε αρχη κ δυσκολη!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Βάσω μου για τα κιλά! Πως τα έχασες; Πες και σε μας που παλεύουμε!...

Κι εμεις κλειστή βάφτιση, ουτε 20 άτομα... Και νονά η αδελφή μου, δύσκολοι καιροί να βρεις κάποιον και που να έχετε καλές σχέσεις αλλα και να μπορει να ανταπεξέλθει οικονομικά.

Εμένα οι κρέμες ποτε δεν με βοήθησαν... Με τα βάρη έβλεπα σύσφιξη!

Περαστικα στα παιδάκια σου. Άντε να φτιάξει ο καιρός να γλιτώσουμε απο αυτές τις ιώσεις!


eNortjKzUjIyMjYwNVeyBlwwFWwC0A,,41.png

event.png

1530678db7n5rt1f4.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...