Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μαμαδες Φεβρουαριου 2017


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια...τι κανετε..ειμαι νεο μελος,εγκυουλα στο δευτερο παιδακι μου..εχω ενα κοριτσακι 2 ετων.ειμαι στην19η εβδομαδα με ΠΗΤ 9ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ.Και ειναι μαλλον κοριτσακι και το δευτερο.θα σιγουρευτουμε στη Β επιπεδου 30 Σεπτεμβριου...Ειμαι απο Μεσολογγι και χαιρομαι πολυ που μπηκα στην παρεα σας...

Καλώς ήρθες στη παρέα μας με το καλό το μωράκι σου οτι καλυτερο ευχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 189
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όντως δε μπαίνει καμία μπαινω εγω σχεδόν καθημερινά βλέπω δε γράφει καμία λέω τι να κανω πάλι να γράψω μονο εγω;ολο μόνη μ θα μιλάω;;;;χαχαχαχα τι κάνουν οι κοιλίτσες εμενα η δικιά μ κανει μπαμ!!χααχαχχα κ καμαρώνω η χαζομαμα ο μπέμπης όσο πάει κ δυναμώνουν πι κινήσεις τους!κανα κοριτσι έκανε τη β επιπέδου;εγω ειμαι 19+3 σημερα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, καλώς σας βρήκα ξανά... Είχα καιρό να μπω και μου λείψατε... Προχθες πήγαμε στο γιατρό και το φύλο αυτού, ΚΟΡΙΤΣΙ...!!!

Β επιπέδου την έκλεισα για 12 Οκτώβρη και έχω μια αγωνία που δεν περιγράφεται...!!!

Εσείς πως είστε...???

Marilou199 εύχομαι να έχεις κοριτσάκι γιατί νιώθω λίγη μοναξιά...χαχαχαχαχα... Πολύ αγόρι ο Φεβρουάριος...!!!

Ααααααα, και καλό μήνα...!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια...κ εγω εχω πολυ καιρο να γραψω σχεδον απο τοτε που εμαθα για την εγκυμοσυνη...κ εγω εχω αγορακι εχουμε τρελαθει τελειως ο αντρας φοβαται βεβαια ακομα να το πιστεψει λεει κ αν μας πει μετα οτι ειναι κοριτσι??εχει 4 μερες που το νιωθω ξερω δηλαδη οτι σιγουρα ειναι αυτο..κλωτσιες οχι αστεια..κ αυτην την στιγμη που σας γραφω δεν εχει σταματησει...ειμαι 19 εβδομαδες +4 ημερες εχω παρει 4 κιλα επιτελους φαίνεται η κοιλιτσα μ φαινεται οτι ειμαι εγκυος κ οχι οτι απλα εφαγα λιγο παραπανω..προχθες πηγαμε πηραμε κρεβατακι δεν ξερω αν ειναι νωρις αλλα δεν κρατιωμαστε....21 παω θεσ/νικη για Β επιπεδου..Marilou199 κ εγω οταν το ειχα δει την προηγουμενη φορα νομιζω με τις μετρησεις εβγαλε οτι ειναι μια εβδομαδα μεγαλυτερο αλλα λεει εκτος του οτι αυτο μπορει να αλλαξει αλλιως η θα γεννηθει καμια εβδομαδα νωριτερα η στην ωρα του αλλα μεγαλυτερο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην όμορφη παρέα εγω τη β επιπέδου την εχω Τετάρτη 21 εβδομάδων θα ειμαι!η αγωνία δε λεγεται ενα θα σας πω ξυπνάω τα βραδύα στριφογύριζω στο κρεβάτι!εμας ο γιατρός μας ειχε πει 95% αγόρι τωρα στη β επιπέδου θα δούμε σιγουρα!!!τη προηγούμενη εβδομάδα που πήγα να με δει ο τράχηλος μ απο 3,58 πήγε 3,08 ειναι στο όριο μ ειπε δε θέλει να φτάσουμε κάτω απο 3 αλλα καλύτερα θα το δούμε κ στη β επιπέδου εμενα θα μ τη κανει πιστοποιημένος υπέρηχο γραφίστης σε μαιευτήριο οποτε θα δούμε κ αυτή τη μέτρηση! Η αγωνία κ η ανυπομονησία στο κόκκινο! 3 μερες έμειναν θα μπω να σας γράψω τα νέα μ!'

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα!!!!!Τι έγινε επέστρεψαν όλα τα κορίτσια μαζεμένα?!!Εμείς θα κάνουμε στις 25 Β'επιπέδου για να μάθουμε τι έχουμε!!xristina5-9 που θα κάνεις την εξέταση Θεσσαλονικη?Και εγώ εκεί θα την κάνω!Κορίτσια σε κλινική θα γεννήσετε ή σε νοσοκομείο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια...χαιρομαι πολυ που διαβαζω νεα σας.εγω εκανα την β επιπεδου την Παρασκευη και ειναι ολα τελεια.εχω κοριτσακι και σημερα ειμαι 21+4 σημερα..εγω Αλεξανδρα την εκανα στο Αγρινιο και ειναι 430γρ.και θα γεννησω σε κλινικη της Πατρας οπως και την πρωτη μου κορη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τελεια πάει κ αυτό το στάδιο αγωνίας κ άγχους ολα καλα βαθιά πνοή πάμε για τα επόμενα! Με το καλό το κοριτσάκι σου με ενα πόνο για να δούμε θα ειναι το μονο κοριτσι του Φεβρουαρίου;;; Εγω πολλα αγοράκια μυρίζομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα!!!!!Τι έγινε επέστρεψαν όλα τα κορίτσια μαζεμένα?!!Εμείς θα κάνουμε στις 25 Β'επιπέδου για να μάθουμε τι έχουμε!!xristina5-9 που θα κάνεις την εξέταση Θεσσαλονικη?Και εγώ εκεί θα την κάνω!Κορίτσια σε κλινική θα γεννήσετε ή σε νοσοκομείο?

Ποσο εβδομάδων εισαι τωρα; Με το καλό η β επιπέδου ολα να πάνε καλα,καλα αποτελεσματα!!

Link to comment
Share on other sites

αλεξανδρα13 στο κεντρο αγιας σοφιας στην Ψαρρα αυτη μ προτεινε η γιατρος μ..εγω στο νοσοκομειο θα γεννησω..ειμαι απο δραμα κ ακουω πολυ καλα λογια για την μαιευτικη μας οποτε ειπα να παω εκει..ηθελα στην κλινικη για να κανω επισκληριδιο αλλα το ξανα σκέφτηκα μ ειπε κ μια κοπελα οτι δεν έπιασε σε αυτην οποτε λεω γιατι να δωσω τοσα λεφτα κ χτύπα ξυλο οτι κ να γινει στο νοσοκομειο πας..κ εγω εχω αγωνια για την Β επιπεδου βασικα οποτε ειναι να παω στο γιατρο φοβαμαι παααααρα πολυ..στην παλλινδρομη που ειχα πηγαιναμε μες στη τρελη χαρα ουτε καν φανταζομασταν οτι μπορει κατι να γινει..τωρα οποτε ειναι να παμε νομιζουμε οτι θα ακουσουμε κατι....σε ολες μας ευχομαι τα καλυτερα με πολυ γερα κ τελειομηνα μωρακια

Link to comment
Share on other sites

Marilou τώρα είμαι 19w+1d!Και εμένα η γιατρός για κοριτσάκι μας είπε αλλά μου είπε καλύτερα να το σιγουρεψουμε στη Β'επιπεδου!Εμενα όλα τα παιδιά βγαίνουνε μεγαλυτερα στον υπέρηχο και αυτό,αλλα τελικά έκανα και μεγαλα μωρά!Δεν είναι κάτι να μη σε ανησυχεί!!Χristina και εγώ εκεί θα την κάνω και την αυχενική εκεί την έκανα!Και στο 1ο μου παιδάκι εκεί κάναμε τις εξετάσεις πάλι! Αφού με θυμόταν κιόλας η γιατρός!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια πήγα χθες έκανα τη β επιπέδου κ ολα ειναι καλα το μωρό μου ειναι αγόρι σίγουρο πλέον ο τράχηλος μ μονο ειναι στο όριο κ ο πλακούντας παραμένει χαμηλός!μας ταλαιπωρηςε ο μπέμπης βέβαια αφού δεν βοηθουςε καθόλου. Η στάση του κ μπήκαμε βγήκαμε 2 φορές ως που να ολοκληρώσουμε την εξέταση! οταν γύρισα σπίτι όμως κ έριξα μια μάτια στα χαρτιά είδα τις μετρήσεις κ η μέτρηση ήταν ρινικό οστό 7,7 αφού υπαρχει κ ενα κουτάκι που σου δείχνει ακριβώς δίπλα απο τις μετρήσεις εάν εισαι στα φυσιολογικά πλαίσια κ εμενα ήταν εξω απο τα φυσιολογικά πλαίσια στις 20+6 εβδομάδες!οι γιατροί δε μ είπαν κάτι όμως εγω πανικοβλήθηκα με το γιατρο εχω ραντεβού την ερχόμενη εβδομάδα κ θα τα συζητήσουμε ολα!ομως μια θερμή παράκληση σε ολες εσάς που έχετε κανει πρόσφατα τη β επιπέδου πείτε μου τις εμπειρίες σας κ αν μπορείτε κ θέλετε πείτε μου τις μετρήσεις τις δικές σας!σας παρακαλώ πολύ αυτό θα με βοηθήσει!καλη επιτυχία κ καλα αποτελέσματα σε ολες σας φιλώ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...