Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

καμμια μαμα απο μαρκοπουλο - πορτο ραφτη?


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια...γράφουμε εδώ ή απλά να πούμε που μένουμε?

Απο Αρτέμιδα ε? Αχ όταν έμενα εκεί δεν είχα ίντερνετ να σας ανακαλύψω γαμώτο, πολύ μοναξιά τότε!!! Και τώρα βέβαια λόγω του ότι δεν μεγάλωσα στην περιοχή αλλά δεν είμαι τόσο απομακρυσμένα!!

Στο parents όταν είχα ανοίξει το συγκεκριμένο topic το έκανα με την προοπτική να βρω κοπέλες σχετικά κοντά, καθότι απομόνωση!!!!!

Δεν είδα πολύ συμμετοχή:(:(

Είναι λίγο δύσκολα όταν μένεις "κάπως" μακριά από την πόλη


81332fc420.png

6e08565c49.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 1 month later...
Εγώ μένω Πόρτο Ράφτη!

Κι εκεί που είμαι δεν το λες και πολιτισμό... Παίζει να μένουν μόνιμα καμιά 20 (εκεί που είμαι εγώ τουλάχιστον)

k ego porto rafti ..alla uparxei politismos!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα renakig

Όπως καταλαβαίνεις και εδώ τα πράγματα δεν είναι και τόσο πολιτισμένα. Δεν λέω έχουμε την θάλασσα που μας σώζει, αλλά είναι δύσκολο. Ευτυχώς που είναι και η Ραφήνα κοντά μας και πάμε την μπεμπούλα μας καμμια βόλτα. Κατα τα άλλα πολύ μοναξιά.....


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα renakig

Όπως καταλαβαίνεις και εδώ τα πράγματα δεν είναι και τόσο πολιτισμένα. Δεν λέω έχουμε την θάλασσα που μας σώζει, αλλά είναι δύσκολο. Ευτυχώς που είναι και η Ραφήνα κοντά μας και πάμε την μπεμπούλα μας καμμια βόλτα. Κατα τα άλλα πολύ μοναξιά.....

Να χαίρεσαι την μικρούλα σου! Πόσο είναι?

Όσο για τη μοναξιά σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!! Είναι πολύ δύσκολο! Και όσο μεγαλώνει η μικρούλα μου τόσο με πιάνουν οι ανασφάλειές μου γιατί για να βγούμε στον πολιτισμό θέλουμε οπωσδήποτε αυτοκίνητο! Η παιδική χαρά δεν είναι και κοντά (και δεν ξέρω κατά πόσο τη συντηρούνε), για παιδότοπο είναι μικρούλα... Πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα καλυτερεύσουν τα πράγματα... Πάντως δεν το αλλάζω με τίποτα το περιβάλλον στο οποίο μεγαλώνει (σε σχέση με την πόλη)


81332fc420.png

6e08565c49.png

Link to comment
Share on other sites

Η μπεμπούλα μας είναι 5 μηνών και κάτι

Συμφωνώ απόλυτα και με τον πολιτισμό αλλά και με το περιβάλλον που μεγαλώνουν.

Έτσι είναι όμως, δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα και πρέπει να μάθουμε να ζούμε με αυτά που μπορούμε να έχουμε. Πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα αλλάξουν προς το καλύτερο τα πράγματα.

Εμείς όπως καταλαβαίνεις ακόμα δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά. Αλλά έστω βολτούλες, για να βγαίνει και από το σπίτι. Σήμερα ας πούμε που έχει τόσο τέλεια ημέρα λέω να την πάω μια βολτίτσα στην θάλασσα. Αλλά για να το κάνω πρέπει να πάρω αυτοκίνητο. Ας είναι


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον βοήθεια έχεις? Εμείς επειδή ο πατέρας μου έχει πρόβλημα υγείας και γενικώς περάσαμε πολύ δύσκολες καταστάσεις, η μητέρα μου δεν έχει τις αντοχές να κρατήσει την μικρή μου, οπότε το πρωί την πάω παιδικό όπου ξεδίνει και το απόγευμα μέχρι να γυρίσω την κρατάει μια κυρία (την οποία δυσκολεύτηκα αρκετά για να τη βρω)


81332fc420.png

6e08565c49.png

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ακόμα είμαι σπίτι μαζί της και θα είμαι μέχρι το καλοκαίρι. Μετά μάλλον θα την πάμε σε βρεφονηπιακό, γιατί δεν υπάρχει δυνατότητα βοήθειας από γονείς. Οι μεν είναι εκτός Αθηνών και οι δε είναι στο κέντρο και δεν είναι δυνατό να κάνει το μωρό τόσα χιλιόμετρα καθημερινά. Για γυναίκα ή κοπέλα στο σπίτι το βλέπω δύσκολο, αν και υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να την κρατήση μια γνωστή μας.

Είναι γενικώς δύσκολα και θα είναι και όταν αρχίσουν τα σχολεία.....να δω τότε ποιος θα την κρατάει μέχρι να γυρίσουμε από την δουλειά. Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο με απασχολεί.


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites

Για κάτι τέτοιες περιπτώσεις θα ήθελα να είχα τη νοοτροπία του συζύγου μου! Το βλέπει πιο χαλαρά το όλο θέμα. Εγώ έχω απίστευτες τύψεις που την βλέπω μόνο το απόγευμα καθώς μέχρι τις 6 είμαι στη δουλειά και μέχρι να φτάσω στο "χωριό" (έτσι λέω το Πόρτο Ράφτη) θα πάει 7 παρά!

Και τώρα τα έχω βολέψει... όταν θα αρχίσει το σχολείο τότε θα αρχίσουν τα πραγματικά ζόρια!


81332fc420.png

6e08565c49.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...