Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Το καφέ των εκπαιδευτικών


Recommended Posts

Καλησπερα συναδελφισσες!!!! Εγω δασκαλα σε χωριο των Χανιων. Και ο συζυγος εκπαιδευτικος ειναι στη Δευτεροβαθμια και μαζευουμε μορια για να ανεβουμε καπου πιο κοντα στη Θεσσαλονικη. Ελπιζουμε ο μπεμπης να μας φερει τυχη!!!


v9gkhg0kf9drps4b.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας!!!Και εγώ καθηγήτρια αγγλικών.Αδιόριστη φυσικά.Τώρα είμαστε Κύπρο και δουλεύω σε κρατικά φροντιστήρια.Καλή φάση,ένα προβληματάκι με τη γλώσσα έχουμε μόνο,αλλά το ξεπερνάμε!!

Link to comment
Share on other sites

κυριες μια ερωτηση παρακαλω!της συναδελφισσας μου το παιδι πηγαινει 1δημ.σημερα με ρωτησε αν υπαρχουν λεξεις που να χουν μεσα πκα,πκο,πκι κτλ.εψαξε στο λεξικο δεν βρηκε εψαξα κι εγω δεν βρηκα,και ρωτω!γτ το βαλε η δασκαλα αυτο αφου δεν υπαρχει σαν συλαβη?οπως το γκου γκο γκα?ξερει καμια να μου πει?εγω νομιζω οτι ποιο πολυ για εκπαιδευση γλωσικη το βαλε αλλα εχει και πολλα χρονια που πηγαν τα 1α μου δημοτικο εχουν αλλαξει πολυ τα πραγματα.


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κυριες μια ερωτηση παρακαλω!της συναδελφισσας μου το παιδι πηγαινει 1δημ.σημερα με ρωτησε αν υπαρχουν λεξεις που να χουν μεσα πκα,πκο,πκι κτλ.εψαξε στο λεξικο δεν βρηκε εψαξα κι εγω δεν βρηκα,και ρωτω!γτ το βαλε η δασκαλα αυτο αφου δεν υπαρχει σαν συλαβη?οπως το γκου γκο γκα?ξερει καμια να μου πει?εγω νομιζω οτι ποιο πολυ για εκπαιδευση γλωσικη το βαλε αλλα εχει και πολλα χρονια που πηγαν τα 1α μου δημοτικο εχουν αλλαξει πολυ τα πραγματα.

Καλησπέρα κορίτσια.. Δασκάλα και εγώ και κουφετάκι... της Α' δημοτικού. :D Μήπως το ζουζούνι της συναδέλφισσάς σου, της είπε για λέξεις που έχουν μέσα το π και α = πα, π και ο = πο, π και ι = πι κτλ;;;; Γιατί δεν υπάρχει καμία ελληνική λέξη που να έχει πκ+φωνήεν...


111jc.gif15151334.gif
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ζητησε λεξουλες που να συμπεριλαμβανουν αυτα τα γραματα?

π.χ. καπα, καπακι, πακετο. Αυτα τα γραμματα που αναφερεις ειναι τα πρώτα γραμματα που μαθαινουν και μαλλον κανουν επαναληψη. Μπορει να εκανε λαθος η δασκαλα στη διατυπωση.


v9gkhg0kf9drps4b.png
Link to comment
Share on other sites

δε το ψαξα αλλά αφού το ψάξατε ήδη δυο φτάνει.

το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι το παιδάκι έγραψε κάτι λάθος ή υπάρχει τυπογραφικό λάθος σε κάποια φωτοτυπία που ίσως η δασκάλα έδωσε.

χαιρετώ κι εγώ απ το φιλολογικό κλάδο.....δηλώνω προς το παρόν άνεργη που τείνει με ακρίβεια προς το αιωνίως άνεργη!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η δασκάλα έγραψε να βρεθούν λεξούλες που να έχουν μέσα τις φωνούλες πκ'α (π+α=πα) και πήρατε το κ'=και ως γράμμα... Πάντος όντως είναι στην αρχή αλλά δεν σημαίνει ότι κάνει επανάληψη. Εγώ για παράδειγμα είμαι στο Κκ που βρίσκεται 3 μαθήματα μετά το Ππ.... Παίζει ρόλο το "υλικό" της τάξης και το πόσο τραβάνε τα παιδιά. Γιατί δεν μπορείς να προχωράς στα γραμματάκια όταν βλέπεις ότι υπάρχουν παιδάκια που δεν τα αναγνωρίζουν καν...


111jc.gif15151334.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για παράδειγμα είμαι στο Κκ που βρίσκεται 3 μαθήματα μετά το Ππ.... Παίζει ρόλο το "υλικό" της τάξης και το πόσο τραβάνε τα παιδιά. Γιατί δεν μπορείς να προχωράς στα γραμματάκια όταν βλέπεις ότι υπάρχουν παιδάκια που δεν τα αναγνωρίζουν καν...

Πολυ αποτομη σε βρισκω! Σε εθιξε καποιος?


v9gkhg0kf9drps4b.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας κοριτσια.και οχι μου ειπε οτι τους ειπε πκα πκο πκι γι αυτο κολησαμε,μαλλον πρεπει να παει απο κει να το δει γτ δεν στεκει καθολου.αυτο το πκ,α παλι δεν στεκει γτ δεν εχουμε λεξεις με πκ...για να την παρω ενα τηλ.


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθατε συναδέλφισσες!

koufetaki εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω, λυπάμαι.

Έχω εκνευριστεί ιδιαίτερα γιατί παρακολουθώ τα ΠΕΚ.

Είμαστε σε ένα τμήμα 4 ειδικότητες, τρώμε όλο μας το απόγευμα εκεί, αφήνουμε τα παιδιά μας όπου βρούμε και ακούμε πράγματα που δεν αφορούν το μάθημά μας. Και οι εκπαιδευτές δεν κάνουν και λίγο τα στραβά μάτια.

Link to comment
Share on other sites

για να απαντησω στην ερωτηση σας νομιζω οτι η δασκαλα εννοει π και α, π και ο,π και ι δηλαδη νομιζω οτι αυτο στο πκο το κ εκει στη μεση ειναι και....δεν ξερω λεω εγω τωρα.......παντως οντως δεν στεκει πκα μαζι γιατι δεν εχει νοημα αφου δεν υπαρχουν λεξεις....


6RVmp3.png

6Kqep2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολυ αποτομη σε βρισκω! Σε εθιξε καποιος?

Πού το βρίσκεις το απότομο κορίτσι μου; Απλά είπα ότι δίνοντας το φυλλάδιο του Π δεν σημαίνει ότι κάνει επανάληψη... Μπορεί να είναι το βασικό γραμματάκι της ημέρας που διδάσκει. Φυσικά μόνο η συνάδελφος μπορεί να μας διαφωτίσει σε αυτό.


111jc.gif15151334.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...