Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

51 minutes ago, melitini81 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου! Καιρό έχω να σας "δω" και δεν έχω καλοδιαβάσει νεάκια. Δεν μου έρχονται και ειδοποιήσεις ότι και αν επιλέξω.  

Τι μου κάνετε; Ελενίτσα μου με την γλυκιά φραουλίτσα πως είστε μαμά και κόρη; Αχ είναι τρέλα με τα κολανάκια της και τα φουστάκια της!

Δεσποινάκι μου πόσα κοντά είσαι!!! Με το καλό με το καλό! Αντζι κι εσύ πλησιάζεις! Με την πίεση πως πας;

Νατασάκι μεγειά τα ψώνια σας! Οι ωραιότερες αγορές ε; Αχ κι εσύ πλησιάζεις σιγά σιγά, πωπω τα πρώτα μωράκια του 2017... ανυπομονούμε! 

Να ρωτήσω και κάτι τις ήδη και μέλλουσες μανούλες που τα χουν ψάξει.. σχετικά με τα ρουχάκια, απ' ότι κατάλαβα τους φοράμε εσωρουχάκια (αυτά είναι τα λεγόμενα ζιπουνάκια;; ) και από πάνω φορμάκι. Εγώ λοιπόν που θα γεννήσω τέλος Απρίλη-αρχές Μάη σκέφτομαι να πάρω κοντομάνικα εσωρουχάκια και για τους πρώτους μήνες μακρυμάνικα βαμβακερά φορμάκια. Ε και κανένα ζακετάκι, δεν νομίζω να την πουντιάσω; Καλά τα σκέφτομαι λέτε; Κυρίως για τα εσωρουχάκια, να πάρω και από αυτά μακρυμάνικα; 

Μελιτινακι μου καλα ειμαστε! εσυ πως τα πας;

Σωστα τα λες!!! Εγω πηρα μερικα κοντομανικα και μερικα μακρυμανικα. Τα μακρυμανικα ειναι λιγο δυσκολα στο φορεμα. Τα μωρα νευριαζουν πολυ οταν πρεπει να περασουν τα χερακια μεσα στο μανικι. Εμεις εχουμε πολεμο οταν ντυνομαστε. Εσυ καλυτερα για Μαη παρε κοντομανικα. εγω και τωρα της φοραω καποιες φορες κοντομανικα. Ζακετακια πηρα αλλα δεν τα πολυ φοραει!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, NatasaP είπε:

Δεσποινάκιιιιιι κ εδω ευτυχώς η βροχή έλιωσε τα πάντα .....να σαι καλά ευχαριστούμε!!!

Δευτέρα ξανά υπέρηχο;;; αχχ τέλεια ..όλο κ κοντεύουμε!!!!

 

Κοντευουμε για τα καλα Νατασακι!!!!!!!! <3

1 hour ago, melitini81 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου! Καιρό έχω να σας "δω" και δεν έχω καλοδιαβάσει νεάκια. Δεν μου έρχονται και ειδοποιήσεις ότι και αν επιλέξω.  

Τι μου κάνετε; Ελενίτσα μου με την γλυκιά φραουλίτσα πως είστε μαμά και κόρη; Αχ είναι τρέλα με τα κολανάκια της και τα φουστάκια της!

Δεσποινάκι μου πόσα κοντά είσαι!!! Με το καλό με το καλό! Αντζι κι εσύ πλησιάζεις! Με την πίεση πως πας;

Νατασάκι μεγειά τα ψώνια σας! Οι ωραιότερες αγορές ε; Αχ κι εσύ πλησιάζεις σιγά σιγά, πωπω τα πρώτα μωράκια του 2017... ανυπομονούμε! 

Να ρωτήσω και κάτι τις ήδη και μέλλουσες μανούλες που τα χουν ψάξει.. σχετικά με τα ρουχάκια, απ' ότι κατάλαβα τους φοράμε εσωρουχάκια (αυτά είναι τα λεγόμενα ζιπουνάκια;; ) και από πάνω φορμάκι. Εγώ λοιπόν που θα γεννήσω τέλος Απρίλη-αρχές Μάη σκέφτομαι να πάρω κοντομάνικα εσωρουχάκια και για τους πρώτους μήνες μακρυμάνικα βαμβακερά φορμάκια. Ε και κανένα ζακετάκι, δεν νομίζω να την πουντιάσω; Καλά τα σκέφτομαι λέτε; Κυρίως για τα εσωρουχάκια, να πάρω και από αυτά μακρυμάνικα; 

 Πολυ κοντα μελιτινακι πραγματι!!!! 

Κι εγω πηρα καποια μακρυμανικα ζιπουνακια,αλλα εμεις ειμαστε και για γεναρη οχι για απριλιο προς μαη...νομιζω πως εκεινη την εποχη θα σε βολεψουν καλυτερα τα κοντομανικα πριν περασετε στο τιραντακι!!! 


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολες!!βλεπω καποιες κοντευουν να γεννησουν!!!νε το καλο!!μ ενα πονο!!και σ οσες προσπαθουν να μας ανακοινωσουν συντομα τα ευχαριστα!προσπαθω να σας διαβασω να παρακολουθησω τι γινεται ματαιο το βρισκω!!ποσες σελιδες..χαθηκα γιναμε μυλος με τον μελλοντα συζυγο λογω μανας μου..ηρθε για 15 μερες και..ειχαμε πολλα παρατραγουδα..:-(..δεν ξερω πια..με μεγαλωσε οπως με μεγαλωσε αλλα τωρα εχω κι εγω τη δικη μου οικογενεια..μεγαλη θλιψη..τελος παντων περασε κι αυτο..τα φιλια μου σε ολες να προσεχετε..


7SHUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα!!! Όλες ψωνίζετε βλέπω. Σχετικά με τα ζιπουνάκια, εγώ πάντα του φορούσα κοντομάνικα, παρόλο που γεννήθηκε Οκτώβριο. όπως λέει και η Ελένη, νευριάζουν πολύ όταν προσπαθείς να τους βάλεις κάτι μακρυμάνικο. Με το κοντομάνικο τελειώναμε τσακ μπαμ. Πολύ εξυπηρετικά μου φάνηκαν τα βαμβακερά φορμάκια που είναι βελουτέ (σαν βελούδινα, χνουδωτά). Είναι πιο ζεστά από τα απλά βαμβακερά. Όλο τέτοια του φορούσα.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!τι κανετε????

Ειδαμε ηλιο σημερα αν καιμε αρκετα τσουχτερο κρυο!!!!!μπρρρρρ...τουλαχιστον μετα απο τοση βροχη δεν εχουμε χιονι ή παγο!!!

Που εχουν εξαφανιστει τοσα κοριτσια μας????? Λουκουμαδακι?es?καρπε?ζωη?το ρενακι?η καντι?

 


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!!

τι όμορφα που βγήκε επιτέλους ο ήλιος!!!άνοιξε η καρδιά μου!!!

Δεσποινάκι μέχρι την δευτέρα μείνε στα ζεστά...

Καλημέρα ρόζαλι..

Μπλού μου πόσο στεναχωριέμαι όταν διαβάζω τέτοια.Ελπίζω να είστε πιο ήρεμοι σήμερα κ να φύγανε οι στεναχώριες.

 


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, NatasaP said:

Καλημέρα!!!!

τι όμορφα που βγήκε επιτέλους ο ήλιος!!!άνοιξε η καρδιά μου!!!

Δεσποινάκι μέχρι την δευτέρα μείνε στα ζεστά...

Καλημέρα ρόζαλι..

Μπλού μου πόσο στεναχωριέμαι όταν διαβάζω τέτοια.Ελπίζω να είστε πιο ήρεμοι σήμερα κ να φύγανε οι στεναχώριες.

 

Καλημέρα! Το βάψατε το δωμάτιο ή ακόμα;


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rosali είπε:

Καλημέρα! Το βάψατε το δωμάτιο ή ακόμα;

Μπα με το τρέξιμο αυτών των ημερών που λείπαμε απο πρωί έως αργά που διάθεση.Φαντάζομαι απο δευτέρα θα ξεκινήσουμε 


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, NatasaP said:

Μπα με το τρέξιμο αυτών των ημερών που λείπαμε απο πρωί έως αργά που διάθεση.Φαντάζομαι απο δευτέρα θα ξεκινήσουμε 

Α! Μόνοι σας θα το βάψετε;;


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Rosali είπε:

Α! Μόνοι σας θα το βάψετε;;

Ο άντρας μου εγώ με μάσκα θα χαζεύω,του αρέσει πολύ να φτιάχνει μόνος του πράγματα κ τώρα ενα παραπάνω για το μωρό.


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 minute ago, NatasaP said:

Ο άντρας μου εγώ με μάσκα θα χαζεύω,του αρέσει πολύ να φτιάχνει μόνος του πράγματα κ τώρα ενα παραπάνω για το μωρό.

Ναι. Είναι πολύ ωραία διαδικασία! Εσύ θα αναλάβεις να του μαγειρεύεις διάφορες λιχουδιές για να τον περιποιηθείς, φαντάζομαι.

Τι έχει το μενού σήμερα;


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Rosali είπε:

Ναι. Είναι πολύ ωραία διαδικασία! Εσύ θα αναλάβεις να του μαγειρεύεις διάφορες λιχουδιές για να τον περιποιηθείς, φαντάζομαι.

Τι έχει το μενού σήμερα;

Ναι μας αρέσει πολύ να φτιάχνουμε πράγματα για το σπίτι μας,και πριν βοηθούσα κ εγώ σε αυτά αλλά τώρα θα χαζέψω.

Εγώ ναι του έχω τάξει τα αγαπημένα του για να έχει κ παίρνει δύναμη!!!

Σήμερα σουτζουκάκια με ρυζάκι..εσυ;


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NatasaP said:

Ναι μας αρέσει πολύ να φτιάχνουμε πράγματα για το σπίτι μας,και πριν βοηθούσα κ εγώ σε αυτά αλλά τώρα θα χαζέψω.

Εγώ ναι του έχω τάξει τα αγαπημένα του για να έχει κ παίρνει δύναμη!!!

Σήμερα σουτζουκάκια με ρυζάκι..εσυ;

Κρέπες με πράσα, μανιτάρια και blue cheese. Ξέρω ότι το blue cheese κανονικά δεν επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη, αλλά το λατρεύω!!! Χθες το αγόρασα το κομμάτι και αφού θα ψηθεί κιόλας δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αγαπουλιτσες!!! Ηλιος σημερα!!! γιουπιιιιιι!!!!! Σε 3 μηνες Πασχα!!! :):)
:)

Blue μου λυπαμαι πολυ με τις φασαριες, οταν ανακατευονται τριτοι υπαρχει προβλημα στο ζευγαρι. Και εγω που ειχα τη μαμα μου 40 μερες στο σπιτι δημιουργηθηκαν ψιλο εντασεις αλλα προσπαθουσα να παιρνω εγω θεση για να μην αφησω σε καμια περιπτωση να απαντησει ο αντρας μου και να γινει χαμος. Ακομα και αν ειχε δικιο η μαμα μου πολλες φορες δεν την αφησα να επεμβει και μετα της τα ελεγα και οταν ημασταν μονες μας για να μην την προσβαλω και μπροστα του.

Ωραια φαγητακια διαβαζω! Μιαμμμμ!!! Ροζαλι εμενα με ειχε πιασει αμοκ σε ολη την εγκυμοσυνη μην παθω λιστερια απο τα τυρια. Αλλα ειναι πολυ μικρο το ποσοστο που μπορεις να παθεις κατι απ αυτο.

Νατασακι με το καλο να βαψετε το δωματιο του μικρου!!! Και εμενα ο αντρας μου τρελαινοταν και ολο κατι εφτιαχνε στο δωματιο και τωρα παιρνει την μικρη και της λεει "αυτο το εφτιαξε ο μπαμπας, το αλλο το εφτιαξε ο μπαμπας κλπ"! Η τρελα η ιδια!!! Σας χρωσταω και φωτο απο το δωματιο της μικρης.


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

 

 


 

 Γεια σας κορίτσια μου!

Μπαίνω να σας διαβάσω κ μου φτιάχνει το κέφι με τις ετοιμασίες, τα ψώνια, τα βαψίματα, την αναμονή για το μαιευτήριο!

Γεωργία να μου πάνε όλα καλά πρώτα κ ένα σκωτσέζικο ντους τους το φυλάω! Γενικά ήμουν πάντα πολύ επιμελής με τη δουλειά μου κ καλόμαθαν, έχουν βρει κ εκμεταλλεύονται...

Δέσποινα σε σας από κει λύσσαξε ο καιρός...Εδώ Αθήνα φτηνά τη γλυτώσαμε...ούτε 10 μέρες λέει το τικεράκι σου! Με τη ντουντούκα είμαι έτοιμη να πανηγυρίσω!!!!

Νατάσσα ωραία αυτά τα μαστορέματα!!! Πασά θα τον έχεις, κι αυτός θα καλλιτεχνεί! Μπράβο!

 

 

Μη μου μιλάτε για κρέπες με blue cheese κ σουτζουκάκια, εγώ φακές μισο-αλάδωτες κ μαύρο ψωμί! Κλαααααψψ!!!

Ωχ μπλου, ελπίζω να βρείτε τις ισορροπίες σας σιγά-σιγά κ να είσαι κ συ ήρεμη για το μπεμπάκι. Με τον έναν η τον άλλο λόγο όλες ζοριζόμαστε με τα οικογενειακά τελικά...

Ελενάκι η ώρα η καλή κι από μένα! Θα είσαι μια κούκλα εσύ, κ άλλη μια κούκλα η φραουλίτσα σου! Ω ναι, θέλουμε φωτό από το δωμάτιο! Ωραίο αυτό πάντως, να είσαι λεχώνα με το μωρό των ημερών κ τις ορμόνες στο ταβάνι κ να κάνεις κ τον ισορροπιστή...Εγώ ξέρω από τώρα ότι δε θα τα καταφέρω, θα τους αφήσω να φαγωθούν με την ησυχία τους, να το ευχαριστηθούν!!! Το πολύ-πολύ να φύγω κ για καφέ σε ενδειξη διαμαρτυρίας! 40 μέρες στο σπίτι;;; Σε 40 ώρες πιστεύω θα έχει γίνει το μακελειό. Κ φαντάσου ότι υπάρχουν κ καλές σχέσεις εκατέρωθεν...

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...