Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Μουτζουρα και Μάρτη μου ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.  Και εννοείται τα ρούχα από το πλυντήριο εγώ τα βγαζω με δική μου μέθοδο.  Τα παίρνω όλα αγκαλιά και τα ακουμπάω κατ ευθείαν πάνω στην απλωστρα.  Δεν τα βάζω σε λεκάνη γιατί απλά σιχαίνομαι να τις βλέπω τις λεκάνες. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 minutes ago, eirinaki1981 είπε:

Ελα,μαρτακοοοο μου!ναι η νασια χορευει ακομη καιτωρα που σας γραφωωω!της εβαλα ενα σιντι με κουβανεζικη μουσικη γιατι δεν αντεχω αλλο χριστουγεννιατικα!!!ειμαστε του χορου!ααα καλα απο πεταμα τιποτα αλλο,εφαγα προχθες τα τουβλακια στη μυτη!& τραβα πολυ μαλλια!ειναι ζωηρη!:)

Νινακι,μη στεναχωριεσαι καθολου!εγω ελεγα να μας βρουν προβλημα για να το λυσουμε & να μεινω εγκυος!!ετσι θα γινει σε σενα!!

Ρενακι,στο ψητοοο αποψεεεε!ξεχνα τα ολα!

Σιτυ,καλωσορισες!!!με το καλο το μπεμπεεε!!

Τονακι,βρε παιδι μου παρτο χαλαραααα!!τα βασικα μονο!τομωρο προεχει!

Μουτζουρτσα,τζειν,αμποτ,μαμακα,καλημεραααα!πως ειμαστε;

Τζο μου,πως τα πατε;;σαμμερακο,περασε και το εμβολιακι!!!

αχ η χορευταρου σου!!!

λοιπον κοριτσια!σας εχω τροφη για σκεψη και σχολιασμο

μιλησα με τον γιατρο μου μολις....του ειπα χθες αδιαθετησα...τι σκεφτεσαι να κανουμε σε αυτο τον κυκλο?και μετα θα σου πω τι σκεφτομαι και εγω!

μου προτεινει να κανουμε εναν κυκλο με προκληση ωορρηξιας και παρακολουθηση στο ιατρειο...κατι χαπια απο 5η εως 9η μερα...κατι αλλα απο 5η εως 13η μερα...13η μερα να παω να με δει στον υπερηχο και μετα θα μου πει...και ταυτοχρονα να κανει κ ο αντρας μου ενα σπερμοδιαγραμμα να εξασφαλισουμε κ αυτο πως ειναι οκ....

το ερωτημα μου ηταν ...κρινεις απαραιτητο να το κανουμε τωρα?αυτη τη χρονικη στιγμη?να μην προσπαθουσαμε λιγο ακομα ετσι?

λεει κοιτα να δεις μην σε τρομαζει κατι...λεω ενα κυκλο να το κανουμε να φερουμε λιγο καλα την ωορρηξια χρονικα να την παρακολουθησουμε και μετα αν δεις πως δεν μπορεις δεν το θες...η οτιδηποτε σταματας και συνεχιζετε μονοι σας....ωωωωχχχχ...αυτα...πελαγωμενη νιωθω!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

αχ η χορευταρου σου!!!

λοιπον κοριτσια!σας εχω τροφη για σκεψη και σχολιασμο

μιλησα με τον γιατρο μου μολις....του ειπα χθες αδιαθετησα...τι σκεφτεσαι να κανουμε σε αυτο τον κυκλο?και μετα θα σου πω τι σκεφτομαι και εγω!

μου προτεινει να κανουμε εναν κυκλο με προκληση ωορρηξιας και παρακολουθηση στο ιατρειο...κατι χαπια απο 5η εως 9η μερα...κατι αλλα απο 5η εως 13η μερα...13η μερα να παω να με δει στον υπερηχο και μετα θα μου πει...και ταυτοχρονα να κανει κ ο αντρας μου ενα σπερμοδιαγραμμα να εξασφαλισουμε κ αυτο πως ειναι οκ....

το ερωτημα μου ηταν ...κρινεις απαραιτητο να το κανουμε τωρα?αυτη τη χρονικη στιγμη?να μην προσπαθουσαμε λιγο ακομα ετσι?

λεει κοιτα να δεις μην σε τρομαζει κατι...λεω ενα κυκλο να το κανουμε να φερουμε λιγο καλα την ωορρηξια χρονικα να την παρακολουθησουμε και μετα αν δεις πως δεν μπορεις δεν το θες...η οτιδηποτε σταματας και συνεχιζετε μονοι σας....ωωωωχχχχ...αυτα...πελαγωμενη νιωθω!

Να σου πω εγώ την γνώμη μου. Μπορεί να έχει δίκιο σε όλα αυτά.  Δεν είμαι γιατρός για να πω με σιγουριά.  Αυτό που μπορώ να καταλάβω όμως είναι ότι εσένα αυτό σε γεμίζει άγχος και σε κάνει να νιώθεις άβολα.  Δεν νομίζω ότι είσαι έτοιμη για κάτι τέτοιο και θα σου πρότεινα να ακολουθήσειςτην καρδιά σου. 

26 minutes ago, eirinaki1981 είπε:

Ελα,μαρτακοοοο μου!ναι η νασια χορευει ακομη καιτωρα που σας γραφωωω!της εβαλα ενα σιντι με κουβανεζικη μουσικη γιατι δεν αντεχω αλλο χριστουγεννιατικα!!!ειμαστε του χορου!ααα καλα απο πεταμα τιποτα αλλο,εφαγα προχθες τα τουβλακια στη μυτη!& τραβα πολυ μαλλια!ειναι ζωηρη!:)

Νινακι,μη στεναχωριεσαι καθολου!εγω ελεγα να μας βρουν προβλημα για να το λυσουμε & να μεινω εγκυος!!ετσι θα γινει σε σενα!!

Ρενακι,στο ψητοοο αποψεεεε!ξεχνα τα ολα!

Σιτυ,καλωσορισες!!!με το καλο το μπεμπεεε!!

Τονακι,βρε παιδι μου παρτο χαλαραααα!!τα βασικα μονο!τομωρο προεχει!

Μουτζουρτσα,τζειν,αμποτ,μαμακα,καλημεραααα!πως ειμαστε;

Τζο μου,πως τα πατε;;σαμμερακο,περασε και το εμβολιακι!!!

Μα Ειρηνακι μου μόνο τα βασικά κάνω.  Δεν στρώνω ούτε το κρεβάτι. Τίποτα.  Ούτε σούπερ μάρκετ πάω πλέον.  Τίποτα.  Μόνο βάζω τα ρούχα στο πλυντήριο και μαζεύω τα πιάτα από το νεροχύτη. Ούτε καν τα σιδερωνω.  Τίποτα.  


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Τονι@ είπε:

Να σου πω εγώ την γνώμη μου. Μπορεί να έχει δίκιο σε όλα αυτά.  Δεν είμαι γιατρός για να πω με σιγουριά.  Αυτό που μπορώ να καταλάβω όμως είναι ότι εσένα αυτό σε γεμίζει άγχος και σε κάνει να νιώθεις άβολα.  Δεν νομίζω ότι είσαι έτοιμη για κάτι τέτοιο και θα σου πρότεινα να ακολουθήσειςτην καρδιά σου. 

Μα Ειρηνακι μου μόνο τα βασικά κάνω.  Δεν στρώνω ούτε το κρεβάτι. Τίποτα.  Ούτε σούπερ μάρκετ πάω πλέον.  Τίποτα.  Μόνο βάζω τα ρούχα στο πλυντήριο και μαζεύω τα πιάτα από το νεροχύτη. Ούτε καν τα σιδερωνω.  Τίποτα.  

ωχ νομιζω και εγω πως δεν ειμαι ετοιμη!

οχι απλα με αγχωσε η διαδικασια με κατατρομαξε!!!!

και αν εχει δικιο?και αν χασω χρονο προσπαθωντας ετσι?φφφφ νταξ οσο καλα ημουν παρα το αρνητικο της εγκυμοσυνης τωρα ειμαι πελαγωμενη!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 minutes ago, Τονι@ είπε:

Να σου πω εγώ την γνώμη μου. Μπορεί να έχει δίκιο σε όλα αυτά.  Δεν είμαι γιατρός για να πω με σιγουριά.  Αυτό που μπορώ να καταλάβω όμως είναι ότι εσένα αυτό σε γεμίζει άγχος και σε κάνει να νιώθεις άβολα.  Δεν νομίζω ότι είσαι έτοιμη για κάτι τέτοιο και θα σου πρότεινα να ακολουθήσειςτην καρδιά σου. 

Μα Ειρηνακι μου μόνο τα βασικά κάνω.  Δεν στρώνω ούτε το κρεβάτι. Τίποτα.  Ούτε σούπερ μάρκετ πάω πλέον.  Τίποτα.  Μόνο βάζω τα ρούχα στο πλυντήριο και μαζεύω τα πιάτα από το νεροχύτη. Ούτε καν τα σιδερωνω.  Τίποτα.  

Τονακι μου μη ξεχνάς όμως ότι είσαι τόση ώρα στη δουλειά κ όσο να ναι είναι κούραση κ άγχος.  Για αυτο χαλάρωσε.. όσο μπορείς.. πιο σιγά όλα.  Κ ξάπλα.. κ χαδακια πολλα


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

Just now, eirinaki1981 είπε:

Μουτζουριτσα,ποσο ετων ειστε;& ποσο καιρο προσπαθειτε;6μηνες;

κλεινω τα 33 εγω...30 ο αντρακος μου...και ναι 7 μηνες περιπου...αλλα αγαπη δεν κανω καλους κυκλους...δλδ το τελευταιο 7μηνο δυο φορες εγιναν κυστικα τα ωοθυλακια με αποτελεσμα να εχω 52 μερες τον Ιουλιο...και τον Οκτωβριο 48 μερες και η περιοδος ηρθε με πριμολουτ!και τωρα εκανα ωορρηξια αλλα 21η μερα του κυκλου και λεει να φτιαχναμε λιγο τις ωορρηξιες σου σκεφτομαι πως θα βοηθησει!:?


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

ωχ νομιζω και εγω πως δεν ειμαι ετοιμη!

οχι απλα με αγχωσε η διαδικασια με κατατρομαξε!!!!

και αν εχει δικιο?και αν χασω χρονο προσπαθωντας ετσι?φφφφ νταξ οσο καλα ημουν παρα το αρνητικο της εγκυμοσυνης τωρα ειμαι πελαγωμενη!

Αγάπη μου κ εγώ να Τόσο Χάπια κ μόνο που σου λέει θ είχα πελαγωσει. Πολύ σωστά όμως το σκέφτεσαι.  Κ αν χάσεις χρόνο πολύ με το προσπαθείς μονη; κ εγώ έτσι θα σκεφτόμουν κ θα το έκανα τώρα για ένα κυκλο να δω.  Όμως η δική σου ψυχολογία θα σε οδηγήσει στο σωστό . Πάρε λίγο το χρόνο σου κ σκέψου μαζί με τον αντρουλη σου


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rena87 είπε:

Αγάπη μου κ εγώ να Τόσο Χάπια κ μόνο που σου λέει θ είχα πελαγωσει. Πολύ σωστά όμως το σκέφτεσαι.  Κ αν χάσεις χρόνο πολύ με το προσπαθείς μονη; κ εγώ έτσι θα σκεφτόμουν κ θα το έκανα τώρα για ένα κυκλο να δω.  Όμως η δική σου ψυχολογία θα σε οδηγήσει στο σωστό . Πάρε λίγο το χρόνο σου κ σκέψου μαζί με τον αντρουλη σου

εχω τρεις μερες να το σκεφτω!!!!αν θελω να το κανω ετσι πρεπει 5η μερα να τα ξεκινησω!περιμενω μεσημερι να παω σπιτι να το συζητησω με τον αντρα μου!!!νταξ κανενα μυαλο για δουλεια!τι θα γινει με αυτο το φπα αυτον τον μηνα να ξερα!!:?

  • Μου αρέσει 1

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ...εγω θα προτεινα ρυθμιση ωορρηξιας & σπερμοδιαγραμμα για να εχουμε περισσοτερες πιθανοτητες!μη τρομαζεις βρε,δεν ειναι τιποτα τραγικο!σοβαρα σου μιλαω!

  • Μου αρέσει 1

ECV6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

εχω τρεις μερες να το σκεφτω!!!!αν θελω να το κανω ετσι πρεπει 5η μερα να τα ξεκινησω!περιμενω μεσημερι να παω σπιτι να το συζητησω με τον αντρα μου!!!νταξ κανενα μυαλο για δουλεια!τι θα γινει με αυτο το φπα αυτον τον μηνα να ξερα!!:?

Ηρέμησε.  Έχεις έναν υπέροχο άντρα που είναι δίπλα σου σε όλα.  Θα αποφασίσετε μαζί το καλύτερο για εσάς.  Μην προσπαθείς να αποφασίσεις σε λίγη ώρα.  Είναι πολλές οι πληροφορίες και είναι λογικό να πελαγώσεις. 

16 minutes ago, Rena87 είπε:

Τονακι μου μη ξεχνάς όμως ότι είσαι τόση ώρα στη δουλειά κ όσο να ναι είναι κούραση κ άγχος.  Για αυτο χαλάρωσε.. όσο μπορείς.. πιο σιγά όλα.  Κ ξάπλα.. κ χαδακια πολλα

Δεν είμαι σίγουρη τώρα αλλά νομίζω η μαμά μου είπε όχι πολλά χάδια γιατί ερεθιζουν τη μήτρα.  Μου αρέσεινα το χαϊδεύω το σπόρο αλλά προσπαθώ να μην το παρακάνω.  Κορίτσια μου ευχαριστώ για τις συμβουλές. 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καποιοι γιατροι λενε οτι το χαιδεμα προκαλει συσπασεις στη μητρα!αν δεις οτι σε πονα ή εντονη ενοχληση,ξαπλωσε!εγω ειχα πολυ καλη εγκυμοσυνη,στον 8ο εβαζα κουρτινες με σκαλα!μονο στην αρχη ειχα λιγα καφε & πονους περιοδου.αλλα πηρα ουτρο.


ECV6p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, eirinaki1981 είπε:

Χμμμμ...εγω θα προτεινα ρυθμιση ωορρηξιας & σπερμοδιαγραμμα για να εχουμε περισσοτερες πιθανοτητες!μη τρομαζεις βρε,δεν ειναι τιποτα τραγικο!σοβαρα σου μιλαω!

λες ομορφια εε?ειναι βεβαια κατι που θα λυσει κ το παραμικρο θεμα νομιζω!!!απλα η ολη διαδικασια ισως με τρομαξε...ισως πιστευα θα ηταν πιο ευκολο!ξερω δεν ειναι τραγικο!οτι χρειαστει για να ερθει το θαυμα θα το κανω!ετσι δεν λεμε?οτι χρειαστει λοιπον!!!

4 minutes ago, Τονι@ είπε:

Ηρέμησε.  Έχεις έναν υπέροχο άντρα που είναι δίπλα σου σε όλα.  Θα αποφασίσετε μαζί το καλύτερο για εσάς.  Μην προσπαθείς να αποφασίσεις σε λίγη ώρα.  Είναι πολλές οι πληροφορίες και είναι λογικό να πελαγώσεις. 

αυτο νομιζω με τρομαξε Τονακι!πολλες πληροφοριες και νεα δεδομενα μαζεμενα!!περιμενω να γυρισω σπιτι να τον δω αρχικα να τον παρω μια αγκαλια και μετα θα ηρεμησω αρκετα!φφφφ!

 

  • Μου αρέσει 2

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω μουτζουρα συμφωνω με την ειρηνη.ρυθμιση.αν φυσικα το νιωθεις εσυ.τονια ξεκουραση κ οχι αγχος.το πιο πιθανο ειναι να μεγαλωνει η μητρα.υπομονη να ρθει η δευτερα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Σαμμερ είπε:

Εγω μουτζουρα συμφωνω με την ειρηνη.ρυθμιση.αν φυσικα το νιωθεις εσυ.τονια ξεκουραση κ οχι αγχος.το πιο πιθανο ειναι να μεγαλωνει η μητρα.υπομονη να ρθει η δευτερα

νιωθω ετοιμη να κανω αυτο που χρειαζεται Σαμμερακι γι αυτο ειμαι πολυ σιγουρη!αν αυτο ειναι που χρειαζεται θα το κανω!

απλα τρομαξα λιγο με τα χαπια και την ολη διαδικασια!θα το δουλεψω στο μυαλο μου...θα το συζητησω και με τον αντρα μου που θα με ξεαγχωσει ειναι το σιγουρο και θα το κανω μαλλον!

  • Μου αρέσει 1

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...