Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

33 minutes ago, jane.austen είπε:

μαμα μου ευχαριστω για τη θετικη ενεργεια!!!!!!!ευχομαι να κανω ποδαρικο στο πινακακι!!

σαμμερακι εδω ειμαι,βασταω γερα..!!! δεν νιωθω πως ερχεται περιεργως....νιωθω μονο καποια τραβηγματακια...εχω ασπρα υγρα λιγα ..αυτα!!ευχομαι να φυγει η μερα ετσι οπως ηρθε!!χωρις κοκκινιλες...

 

Εγω κοριτσια τωρα μπηκα σπιτι,ειμαι λιγο κουρασμενη και σημερα περιμενουμε κατι φιλους το απογευμα!

Επειδη εχασα λιγο επεισοδια όλη μερα απο εδω εγινε κατι συνταρακτικο????

Ρενα μου ηθελα να προσθεσω επισης, πως εγω δεν θα την φιλοξενουσα ξανα αυτην την κοπελα...το οτι ειναι εγκυος δεν σημαινει πως μπορει να συμπεριφερεται οπως θελει και γουσταρει στο θεμα αυτο(και συγνωμη που το λεω ετσι)!

ειμαστε ανθρωποι με συναισθηματα. Εγω με πολλη περηφανια αναφερω πως εχω βγαλει απ τη ζωη μου ενα ΠΟΛΥ αρνητικο ατομο που ειχε παρομοια συμπεριφορα(σε αλλα θεματα μεν,αλλα παρομοια). Εχω ηρεμισει απιστευτα πολυ απο τοτε.... ΛΙΓΟΙ και ΚΑΛΟΙ κοριτσια!!!!

Μουτζουριτσα μου που δε σου μιλησα ακομα καθολου! θελω να σου πως εγω πιστευω να μην μπεις σε τετοια διαδικασια ακομα εγω θα φρικαριζα νομιζω....πστευεις θα σε εκανε να νιωσεις πιο σιγουρη κατι τετοιο??αν περασει ο χρονος που λενε οι γιατροι οκ...αλλα ακομα 6-7 μηνες προσπαθεις...κριμα ειναι...θα ερθει κοριτσι μου!!! Μην αγχωνεσαι γιατι το μπλοκαρεις!

Τζεινακι μου....δεν θα εμφανιστει!!!πολυ καλα τα πας!!!αχ μακαρι!!!

τεστακι Παρασκευη λες με το καλο?

και εγω δεν νομιζω να τα ξεκινησω ακομα...ας δουμε λιγο κ αυτον το κυκλο!αν δω πως δεν παει καλα θα το παρω αποφαση απο τον επομενο αγαπη!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 minute ago, moutzoura2016 είπε:

Τζεινακι μου....δεν θα εμφανιστει!!!πολυ καλα τα πας!!!αχ μακαρι!!!

τεστακι Παρασκευη λες με το καλο?

και εγω δεν νομιζω να τα ξεκινησω ακομα...ας δουμε λιγο κ αυτον το κυκλο!αν δω πως δεν παει καλα θα το παρω αποφαση απο τον επομενο αγαπη!

Για να δουμε βρε μουτζουρααα!!! Παντως νιωθω τοσο ωραια που μπορω να μοιραζομαι τις σκεψεις μου και την αγωνια μου μαζι σας...!

λεω αυριο το απογευμα αν ειναι ολα οκ φυσικα να αγορασω το τεστακι.... θελω να το κανω Παρασκευη, αλλα το θεμα ειναι πως δε θελω να το κανω πριν φυγω για τη δουλεια στις 7 γιατι αν ειναι θετικο(μακαριιιιιι)παιζει να καρφωθω και δε θελω... οποτε σκεφτομαι να το κανω επιστρεφοντας. πιστευω με 3 μερες καθυστερηση να μπορω να το κανω και μεσημερι?τι λες εσυ?


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Τονι@ είπε:

Μουτζουρα και Μάρτη μου ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.  Και εννοείται τα ρούχα από το πλυντήριο εγώ τα βγαζω με δική μου μέθοδο.  Τα παίρνω όλα αγκαλιά και τα ακουμπάω κατ ευθείαν πάνω στην απλωστρα.  Δεν τα βάζω σε λεκάνη γιατί απλά σιχαίνομαι να τις βλέπω τις λεκάνες. 

οταν ειναι ακρως απολυτο να σκυψεις να σκυβεις μελυγισμενα τα γονατα!!!!!!εεελα αγαπη μου κανειςπολλα .... κι αυτο στο λεω γιατι τοσωμα σου σου δινει κοκκινο για να προσεχεις!!!!! ειπαμε δεν ειναι ολες οι εγκυμοσυνες ιδιες!!!!! χαλαρα αγαπη!!!

κοιτα και αυτο!!!!!   http://www.msichicago.org/experiment/make-room-for-baby/

http://www.imommy.gr/egkimosini/ygeia/article/7807/binteo-deite-pws-metakinoyntai-ta-organa-ths-gynaikas-kata-thn-egkymosynh/

6 hours ago, moutzoura2016 είπε:

αχ η χορευταρου σου!!!

λοιπον κοριτσια!σας εχω τροφη για σκεψη και σχολιασμο

μιλησα με τον γιατρο μου μολις....του ειπα χθες αδιαθετησα...τι σκεφτεσαι να κανουμε σε αυτο τον κυκλο?και μετα θα σου πω τι σκεφτομαι και εγω!

μου προτεινει να κανουμε εναν κυκλο με προκληση ωορρηξιας και παρακολουθηση στο ιατρειο...κατι χαπια απο 5η εως 9η μερα...κατι αλλα απο 5η εως 13η μερα...13η μερα να παω να με δει στον υπερηχο και μετα θα μου πει...και ταυτοχρονα να κανει κ ο αντρας μου ενα σπερμοδιαγραμμα να εξασφαλισουμε κ αυτο πως ειναι οκ....

το ερωτημα μου ηταν ...κρινεις απαραιτητο να το κανουμε τωρα?αυτη τη χρονικη στιγμη?να μην προσπαθουσαμε λιγο ακομα ετσι?

λεει κοιτα να δεις μην σε τρομαζει κατι...λεω ενα κυκλο να το κανουμε να φερουμε λιγο καλα την ωορρηξια χρονικα να την παρακολουθησουμε και μετα αν δεις πως δεν μπορεις δεν το θες...η οτιδηποτε σταματας και συνεχιζετε μονοι σας....ωωωωχχχχ...αυτα...πελαγωμενη νιωθω!

μην μου τρομαζεις αγαπουλα!!!!! οτανεισαιετοιμη θα εισαι και αποφασισμενη!!!!! οχι με πιεση.....μονο με ελπιδα και πιστη!!!!!

6 hours ago, Τονι@ είπε:

Να σου πω εγώ την γνώμη μου. Μπορεί να έχει δίκιο σε όλα αυτά.  Δεν είμαι γιατρός για να πω με σιγουριά.  Αυτό που μπορώ να καταλάβω όμως είναι ότι εσένα αυτό σε γεμίζει άγχος και σε κάνει να νιώθεις άβολα.  Δεν νομίζω ότι είσαι έτοιμη για κάτι τέτοιο και θα σου πρότεινα να ακολουθήσειςτην καρδιά σου. 

Μα Ειρηνακι μου μόνο τα βασικά κάνω.  Δεν στρώνω ούτε το κρεβάτι. Τίποτα.  Ούτε σούπερ μάρκετ πάω πλέον.  Τίποτα.  Μόνο βάζω τα ρούχα στο πλυντήριο και μαζεύω τα πιάτα από το νεροχύτη. Ούτε καν τα σιδερωνω.  Τίποτα.  

μμμμ για πες τι τροπο?????

5 hours ago, Τονι@ είπε:

Ηρέμησε.  Έχεις έναν υπέροχο άντρα που είναι δίπλα σου σε όλα.  Θα αποφασίσετε μαζί το καλύτερο για εσάς.  Μην προσπαθείς να αποφασίσεις σε λίγη ώρα.  Είναι πολλές οι πληροφορίες και είναι λογικό να πελαγώσεις. 

Δεν είμαι σίγουρη τώρα αλλά νομίζω η μαμά μου είπε όχι πολλά χάδια γιατί ερεθιζουν τη μήτρα.  Μου αρέσεινα το χαϊδεύω το σπόρο αλλά προσπαθώ να μην το παρακάνω.  Κορίτσια μου ευχαριστώ για τις συμβουλές. 

ναι τα χαδια ερεθιζουν στις βδομαδες που εισαι την μητρα!!

 

5 hours ago, moutzoura2016 είπε:

νιωθω ετοιμη να κανω αυτο που χρειαζεται Σαμμερακι γι αυτο ειμαι πολυ σιγουρη!αν αυτο ειναι που χρειαζεται θα το κανω!

απλα τρομαξα λιγο με τα χαπια και την ολη διαδικασια!θα το δουλεψω στο μυαλο μου...θα το συζητησω και με τον αντρα μου που θα με ξεαγχωσει ειναι το σιγουρο και θα το κανω μαλλον!

μην μου τρομαζεις σκεψου τοαποεδω σκεψου το απο εκει και ο,τι σε ηρεμεισαν σκεψη!!!!!
φυσικα και πρεπει να κανει σπερμ/μα!!!!!!!!!

4 hours ago, jane.austen είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!!! 

Σήμερα θα είμαι σχολείο μέχρι τις 4 για κάτι δουλειές.. 

Άφαντη η κυρία!!!! Αχ ας μην έρθει!!! Το στήθος μου έχει πρηστεί πάρα πολύ αλλά δε νιώθω πονακια περιοδου.. Μόνο καποια τραβηγματακια χαμηλά!! 

Παραμένω αισιόδοξη.. Σήμερα είναι η 31 μερα του κύκλου.. Συνήθως έχω 30-31 μέρες αλλά σπάνιες φορές και 32..!! 

μμμ.... ομορφα νεα!!!!!

 

ρενακι μην το κουνησεις απο εκει!!!! ωτοασπιδες επρεπε να παρεις..... λοιπον εγω επειδη μικρη εκανα ορθοδοντικη.....κλεινω τα ματια μου... ετσι ξαπλα οπως με εχει στην καρεκλα.... και τα ανοιγω οταν μου λεει φτησω η κατι..... μια μερα ειναι θα περασει ρενακι μου!!! και μολις τελειωσεις απο τον οδοντιατρο θα εισαι ετοιμη για ολα.... τοτε η μκροψυχη δηθεν.... θα ειναι μυρμιγκακι....χαχαχα!!!! σημερα κολληταμε τον θαυμασιο αντρουλη σου!!!!!

2 hours ago, jane.austen είπε:

Σίγουρα είμαι πολύ αισιόδοξη...!! Όμως προετοιμασμενη για όλα! Το προαίσθημα μου μου λέει κάτι καλο.. Κάνω υπομονή, στείλτε κι εσείς θετική ενέργεια!!! 

μπιπ...μπιπ....ακους κατω αποτο σπιτι σου ενα φορτηγο....... ηρθε για σενα.....παρε κι απο μενα μπολικη μπεμπεδοσκονη....μωρουδιλα.....σαλακια..... μπαμπαλισματα!!!!!!!ελα να δουμε ++++++++++++++++++

1 hour ago, Σαμμερ είπε:

Ασε κ με περιοδο κ ηρθα κ εγινα χαλια...κ πολυ αιμα....τωρα θυμηθηκα να γυμναστω...τελος παντων.ειπα μανουλοσκονη γιατι μπεμπεδοσκονη στελνουν οι εγκυουλες αντε κ οι μωρομανες...εμενα το αγορακι μου μεγαλωσε.ειναι αντρακι 2,6 χρονων...

Μου λεει ο αντρουλης μου να σε παω την αλλη εβδομαδα στους γονεις σου να κανεις παρεα τον μπαμπα σου??τι λες καλε???κ να χασω τις μερες???εκτος αν ερχεσαι μερα παρα μερα...το σκεφτεται...

εισαι απαιχτη θεσσαλονικια!!!α το πετυχα!!!!

55 minutes ago, Abbot είπε:

Καλησπερα κοριτσαρες μου!!! Γεια σου ρε σαμμερακι φιτ!! Εγω να δω ποτε θα ξεκινησω διατροφη κ γυμναστικη... ολο απο Δευτερα το παω... ημουν 53 κιλα κ εφτασα 59  μετα την περιπετεια που ειχα με την εξωμητριο. Απο καπνισμα καθολου ευτυχως!!

γεια σου αμποτακι!!!! πως πας εσυ????

3 minutes ago, jane.austen είπε:

Για να δουμε βρε μουτζουρααα!!! Παντως νιωθω τοσο ωραια που μπορω να μοιραζομαι τις σκεψεις μου και την αγωνια μου μαζι σας...!

λεω αυριο το απογευμα αν ειναι ολα οκ φυσικα να αγορασω το τεστακι.... θελω να το κανω Παρασκευη, αλλα το θεμα ειναι πως δε θελω να το κανω πριν φυγω για τη δουλεια στις 7 γιατι αν ειναι θετικο(μακαριιιιιι)παιζει να καρφωθω και δε θελω... οποτε σκεφτομαι να το κανω επιστρεφοντας. πιστευω με 3 μερες καθυστερηση να μπορω να το κανω και μεσημερι?τι λες εσυ?

εγω λεω με τα πρωινα ουρα!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

θα κανει τωρα Μαρτακο μου!θα το κανει ο αντρακος μου...

εγω δεν ξερω τι να κανω?σημερα δεν μπορω να αποφασισω για κατι...δεν ειμαι πολυ καλα!καθολου καθαρο μυαλοιδεν ξερω τι να κανω!γιατι πρεπει να ναι τοσο δυσκολο?

με τα σαλακια σας  που στειλατε στην Τζειν πολυ γελασα!χαχαχαχα!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

να μαι παλι και εγω ειχα κατευει στη μαμα μου να παρω τον μικρο και ηθελα να παω και σουπερ μαρκετ..!!!! εγω παλι κοριτσια καπνιζω..... στην εγκυμοσυνη μονο το ειχα κοψει...jane εγω και τις δυο φορες το τεστ εγκυμοσυνης το ειχα κανει μεσημερι μετα την δουλεια και την πρωτη φορα κιολας ηταν πριν την καθυστερηση.... αν το κανεις μεσημερι τελικα να μην εχεις πιει πολλα νερα ή χυμους......και να κρατηθεις να μην πας πολλες φορες στην τουαλετα.... την πρωτη φορα θυμαμαι που ειχα παει κιολας πολλες φορες τουαλετα εδειξε θετικο μετα απο μια ωρα την ωρα που πηρα γα να το πεταξωω....δεν πιστευα στα ματια μου και σε αυτο που εβλεπαααα...!!!!!!!!!!!!!!!1

  • Μου αρέσει 2

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 minutes ago, jane.austen είπε:

Για να δουμε βρε μουτζουρααα!!! Παντως νιωθω τοσο ωραια που μπορω να μοιραζομαι τις σκεψεις μου και την αγωνια μου μαζι σας...!

λεω αυριο το απογευμα αν ειναι ολα οκ φυσικα να αγορασω το τεστακι.... θελω να το κανω Παρασκευη, αλλα το θεμα ειναι πως δε θελω να το κανω πριν φυγω για τη δουλεια στις 7 γιατι αν ειναι θετικο(μακαριιιιιι)παιζει να καρφωθω και δε θελω... οποτε σκεφτομαι να το κανω επιστρεφοντας. πιστευω με 3 μερες καθυστερηση να μπορω να το κανω και μεσημερι?τι λες εσυ?

εγω λεω καλυτερα με πρωινα ουρα αγαπη!!!αν ειναι ομως και δεν θες να το κανεις πρωι...παρε διπλο...κανε το ενα απογευμα κ εχε το αλλο για το αλλο πρωι σε περιπτωση που δεν μας βγει θετικο ...που θα μας βγει!!!!!!!ειμαστε σε καλο δρομο κοριτσαρα!!!

5 minutes ago, xaroumenh mama είπε:

να μαι παλι και εγω ειχα κατευει στη μαμα μου να παρω τον μικρο και ηθελα να παω και σουπερ μαρκετ..!!!! εγω παλι κοριτσια καπνιζω..... στην εγκυμοσυνη μονο το ειχα κοψει...jane εγω και τις δυο φορες το τεστ εγκυμοσυνης το ειχα κανει μεσημερι μετα την δουλεια και την πρωτη φορα κιολας ηταν πριν την καθυστερηση.... αν το κανεις μεσημερι τελικα να μην εχεις πιει πολλα νερα ή χυμους......και να κρατηθεις να μην πας πολλες φορες στην τουαλετα.... την πρωτη φορα θυμαμαι που ειχα παει κιολας πολλες φορες τουαλετα εδειξε θετικο μετα απο μια ωρα την ωρα που πηρα γα να το πεταξωω....δεν πιστευα στα ματια μου και σε αυτο που εβλεπαααα...!!!!!!!!!!!!!!!1

αααααααχχχχχ ποσο ομορφο πρεπει να ναι!να το βλεπεις και να μην το πιστευεις!!!ολες οι κοπελες να το ζησουν συντομα!και πιο συντομα η Τζειν με την Αμποτ!χεχε!

  • Μου αρέσει 1

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια! 

Ρένα, μπράβο που είσαι στον οδοντίατρο!  Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να είναι μόνο σφραγισμα.  

Jane,  συμφωνώ με τη Μάρτη το τεστ θέλει πρωινα ούρα. Αν φοβάσαι μήπως καρφωθείς κάνε υπομονή μια μέρα και κάνε το τεστ Σάββατο πρωί. 

Κορίτσια, εγώ δεν καπνίζω ποτέ και από τότε που έμεινα έγκυος πάμε μόνο σε άκαπνα μαγαζιά.  Μειώνονται οι επιλογές,  αλλά δεν αντέχω τον καπνό καθόλου και πιστεύω ότι είναι κρίμα για το μπεμπε. 

Μουτζούρα, κι εγώ θα προσπαθούσα λιγο ακόμα φυσικά και μετά θα έβλεπα το ενδεχόμενο φαρμάκων

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

εγω λεω καλυτερα με πρωινα ουρα αγαπη!!!αν ειναι ομως και δεν θες να το κανεις πρωι...παρε διπλο...κανε το ενα απογευμα κ εχε το αλλο για το αλλο πρωι σε περιπτωση που δεν μας βγει θετικο ...που θα μας βγει!!!!!!!ειμαστε σε καλο δρομο κοριτσαρα!!!

αααααααχχχχχ ποσο ομορφο πρεπει να ναι!να το βλεπεις και να μην το πιστευεις!!!ολες οι κοπελες να το ζησουν συντομα!και πιο συντομα η Τζειν με την Αμποτ!χεχε!

και εσυ τον αλλο μηνα ειμαι παρα μα παρα πολυ συγουρη για αυτοοοοοοοοο..........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! οταν θελουμε κατι παρα πολυ ολο το συμπαν συνομωτει για να το πετυχουμε..!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Ioio είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια! 

Ρένα, μπράβο που είσαι στον οδοντίατρο!  Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να είναι μόνο σφραγισμα.  

Jane,  συμφωνώ με τη Μάρτη το τεστ θέλει πρωινα ούρα. Αν φοβάσαι μήπως καρφωθείς κάνε υπομονή μια μέρα και κάνε το τεστ Σάββατο πρωί. 

Κορίτσια, εγώ δεν καπνίζω ποτέ και από τότε που έμεινα έγκυος πάμε μόνο σε άκαπνα μαγαζιά.  Μειώνονται οι επιλογές,  αλλά δεν αντέχω τον καπνό καθόλου και πιστεύω ότι είναι κρίμα για το μπεμπε. 

Μουτζούρα, κι εγώ θα προσπαθούσα λιγο ακόμα φυσικά και μετά θα έβλεπα το ενδεχόμενο φαρμάκων

μαλλον αυτο θα κανω Ιοιο μου!!!θα κανει και ο αντρας μου την εξεταση να ειμαστε οκ και οι δυο απο εξετασεις...και βλεπουμε...ας δουμε πως θα παει ο κυκλος αυτος..μονοι μας και με τα τεστακια ωορρηξιας!αν ομως μου αρχισει τις μουρλιες του γιατι δεν ειναι στα καλυτερα του χαχαχα... τον επομενο θα τα ξεκινησω!

2 minutes ago, xaroumenh mama είπε:

και εσυ τον αλλο μηνα ειμαι παρα μα παρα πολυ συγουρη για αυτοοοοοοοοο..........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! οταν θελουμε κατι παρα πολυ ολο το συμπαν συνομωτει για να το πετυχουμε..!!!

ναι σαι καλα χαρουμενομανουλα!!!!να συνελθω λιγο γιατι με τετοια ψυχολογια και τουμπα να γυρισει το συμπαν μωρο δεν ερχεται!φφφφ κ ημουν μια χαρα!αυτο με τρελαινει...ημουν μια χαρα αν και ειχα αρνητικη χοριακη...κ σημερα επεσα στα πατωματα!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Ρένα μου!! Ευτυχως πηγες να ξεμπερδεύεις με τα δόντια γιατι δεν είναι ό,τι καλύτερο να είσαι έγκυος και να έχεις και τέτοια θέματα..

Εγώ Μάρτη μου είμαι στην αναμονή, τα καφέ συνεχίζουν, χθες βράδυ δε μπορούσα να κοιμηθώ.. ένιωθα να έχω έναν ασαφή πόνο στην κοιλιά κ το πρωί ήμουν τόσο πτώμα που έλεγα ότι μάλλον με περιτριγυρίζει καμιά ίωση... από το μεσημέρι και μετά είμαι καλύτερα..  

Jane υπομονή για πολύ λίγο ακόμη... τα λευκα υγρά που περιγράφεις είναι σούπερ σημάδι!!! άντε να μας κάνεις ποδαρικό στο πινακάκι!!

:)  Μουτζουρίτσα πιστεύω κ εγώ στη θέση σου θα προσπαθούσα με τα τεστάκια για λίγο ακόμη και δε θα έπαιρνα φάρμακα!! Μην πέφτεις όμως... σε έχω συνηθίσει να είσαι αισιόδοξη!! χαμογέλα και θα δεις πως σύντομα θα έρθει το πολυπόθητο νινι!!! είπαμε τουλάχιστο έβγαλες μια άκρη με τον κύκλο σου και σκέψου πως έχεις μείνει έγκυος ήδη μια φορά, άρα πολύ σύντομα θα ξαναγίνει...  κ εγώ αυτό σκέφτομαι κ δεν απογοητέυομαι ακόμη και τώρα που έχω μια σάλπιγγα.

Να σημειώσω ότι κ εμένα ο γιατρός μου μου πρότεινε σπερματέγχυση αλλά του είπα πως εφόσον δεν έχω κάποιο άλλο πρόβλημα με τη σαλπιγγογραφία που έκανα θα το παλέψω λίγο μόνη μου... αφού είπαμε πως είναι θέμα πιθανοτήτων.. εξάλλου δε μας πήραν και τα χρόνια... υπομονη και επιμονη θέλει και το σημαντικότερο πίστη στο Θεό και στην Παναγίτσα μας!!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εχεις δικιο Αμποτακι μου!να σκεφτεσαι αισιοδοξα!και να μην απογοητευσε και θα ερθει το σπορακι και θα μεγαλωσει ασφαλες και θα το κρατησεις αγκαλιτσα!ακομα καφε εε?γιατι δεν τον παιρνεις ενα τηλεφωνο να του το αναφερεις?λες να μην ειναι σημαδι εμφυτευσης?

η αληθεια ειναι πως σημερα ουτε κ εγω με αναγνωριζω!δεν ειμαι ετσι!δεν ξερω γιατι επηρεαστηκα τοσο απο τα λογια του γιατρου μου!μαλλον ολο το απογευμα που το σκεφτομαι ...ξερω γιατι...γιατι ειμαι σε διλλημα ...αν πιστευε πως θα τα καταφερω απο μονη μου γιατι να προοτεινει αυτη τη λυση?γιατρος ειναι κ τον εμπιστευομαι....γιατι να θελει να μου δωσει φαρμακα ετσι?μηπως θελει να δει οντως πως θα αντιδρασουν οι ωοθηκες μου?

αυτος ηταν που ηταν χαλαρος και πιστευε πως θα συλλαβω...τωρα ξαφνικα να αλλαξε γνωμη?μηπως ολα αυτα που εχουν συμβει απο τοτε που ξεκινησα τις προσπαθειες ...γιατι κ πιο πριν συνεβαιναν αλλα δεν ηθελα παιδι και δεν τους εδινα προφανως τοση σημασια(ελεγα οκ ηρθε η περιοδος και ημουν καλα τι κ αν ερχοταν στις 30 στις 32 στις 35 η στις 40!) ..τον οδηγουν σε αυτη τη λυση?γιατρος ειναι...γιατι να θελει να μου δωσει τσαμπα φαρμακα?πρεπει να ηρεμησω να σκεφτω τι θα κανω!ο αντρας μου... μου ειπε μαζι σου σε οτι αποφασισεις!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Abbot είπε:

 

Jane υπομονή για πολύ λίγο ακόμη... τα λευκα υγρά που περιγράφεις είναι σούπερ σημάδι!!! άντε να μας κάνεις ποδαρικό στο πινακάκι!!

 

 

Αχ τέτοια Ν ακούω!!! Αλήθεια είναι καλό; Θα το κάνω Παρασκευή πριν την δουλειά κι όποτε βρω χρόνο θα σας ενημερώσω! Μόνο στην ιδέα να δω + παλαβωνω!!!! 

Πάντως ψυχολογικά νιώθω πολύ καλά.. Όμως έχω προετοιμαστει για όλα τα σενάρια..!! 

 


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, jane.austen είπε:

Αχ τέτοια Ν ακούω!!! Αλήθεια είναι καλό; Θα το κάνω Παρασκευή πριν την δουλειά κι όποτε βρω χρόνο θα σας ενημερώσω! Μόνο στην ιδέα να δω + παλαβωνω!!!! 

Πάντως ψυχολογικά νιώθω πολύ καλά.. Όμως έχω προετοιμαστει για όλα τα σενάρια..!! 

 

μπραβο κοριτσι μου!!!αισιοδοξια και ολα θα πανε καλα!παει η σημερινη μερα!!περασε...μετραμε καθυστερηση!ειναι σημαντικο που νιωθεις καλα!:)

  • Μου αρέσει 1

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

εχεις δικιο Αμποτακι μου!να σκεφτεσαι αισιοδοξα!και να μην απογοητευσε και θα ερθει το σπορακι και θα μεγαλωσει ασφαλες και θα το κρατησεις αγκαλιτσα!ακομα καφε εε?γιατι δεν τον παιρνεις ενα τηλεφωνο να του το αναφερεις?λες να μην ειναι σημαδι εμφυτευσης?

η αληθεια ειναι πως σημερα ουτε κ εγω με αναγνωριζω!δεν ειμαι ετσι!δεν ξερω γιατι επηρεαστηκα τοσο απο τα λογια του γιατρου μου!μαλλον ολο το απογευμα που το σκεφτομαι ...ξερω γιατι...γιατι ειμαι σε διλλημα ...αν πιστευε πως θα τα καταφερω απο μονη μου γιατι να προοτεινει αυτη τη λυση?γιατρος ειναι κ τον εμπιστευομαι....γιατι να θελει να μου δωσει φαρμακα ετσι?μηπως θελει να δει οντως πως θα αντιδρασουν οι ωοθηκες μου?

αυτος ηταν που ηταν χαλαρος και πιστευε πως θα συλλαβω...τωρα ξαφνικα να αλλαξε γνωμη?μηπως ολα αυτα που εχουν συμβει απο τοτε που ξεκινησα τις προσπαθειες ...γιατι κ πιο πριν συνεβαιναν αλλα δεν ηθελα παιδι και δεν τους εδινα προφανως τοση σημασια(ελεγα οκ ηρθε η περιοδος και ημουν καλα τι κ αν ερχοταν στις 30 στις 32 στις 35 η στις 40!) ..τον οδηγουν σε αυτη τη λυση?γιατρος ειναι...γιατι να θελει να μου δωσει τσαμπα φαρμακα?πρεπει να ηρεμησω να σκεφτω τι θα κανω!ο αντρας μου... μου ειπε μαζι σου σε οτι αποφασισεις!

Ο Φρόιντ λέει πως όταν είσαι σε δίλημμα ρίχνεις ένα νόμισμα στον αερα.. Αύτο που ένδομυχα σκέφτεσαι και επιθυμείς να έρθει πριν να πέσει το νόμισμα είναι η απόφαση που το ένστικτο σου λέει να πάρεις...

Πιστεύω ότι ίσως κι ο γιατρός σου βλέπει πως αγχώνεσαι πολύ και ψάχνει κάθε τρόπο να σε κρατήσει ήρεμη... Εμένα προσωπικά μου φαίνεται λίγο το διάστημα για να ξεκινήσεις φάρμακα.. 

Πρέπει να το σκεφτείς αναλυτικά.. Μπορεις να πεις ότι έστω ακόμα 1,2 κύκλους θα το παλέψεις!! 

  • Μου αρέσει 3

c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, jane.austen είπε:

Ο Φρόιντ λέει πως όταν είσαι σε δίλημμα ρίχνεις ένα νόμισμα στον αερα.. Αύτο που ένδομυχα σκέφτεσαι και επιθυμείς να έρθει πριν να πέσει το νόμισμα είναι η απόφαση που το ένστικτο σου λέει να πάρεις...

Πιστεύω ότι ίσως κι ο γιατρός σου βλέπει πως αγχώνεσαι πολύ και ψάχνει κάθε τρόπο να σε κρατήσει ήρεμη... Εμένα προσωπικά μου φαίνεται λίγο το διάστημα για να ξεκινήσεις φάρμακα.. 

Πρέπει να το σκεφτείς αναλυτικά.. Μπορεις να πεις ότι έστω ακόμα 1,2 κύκλους θα το παλέψεις!! 

μετα τη σημερινη επικοινωνια παντως μονο ηρεμη δεν με κρατησε!!!χαχαχαχα!ημουν ηρεμη μεχρι την ωρα που στο ερωτημα μου πως σκεφτεστε να το παω  στους επομενους κυκλους?μου απαντησε με οσα σας εγραψα!αν μου ελεγε κοριτσι μου ειναι νωρις ακομα...τσαμπα το ψαχνεις προσπαθηστε οπως το παμε...θα ημουν μια χαρα...αντιθετως μαλλον "κατι" βλεπει που δεν του αρεσει και θελει να βοηθησει!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...