Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

5 hours ago, Rosali said:

ΚΑΛΗΜΕΡΕΕΕΕΕΕΣ!!!!

Νομίζατε ότι χάθηκα, ε;;; Όχι, όχι!!! Γέννησε τη Δευτέρα το βράδυ η αδελφή μου! Την έπιασαν οι πόνοι το μεσημέρι της Δευτέρας και μέχρι το βράδυ γέννησε. Όλα καλά, έκανε επισκληρίδειο (απορούσε πώς εγώ δεν έκανα, γιατί αυτή με διαστολή 5 τα είχε δει όλα, μου είπε) και ο ανιψιός 54 εκ. και 3950 γρ. Ολόκληρος παίδαρος! Ίδιος ο μπαμπάς του είναι, τουλάχιστον τώρα.

Τρίτη, Τετάρτη και Πέμπτη ήταν στο μαιευτήριο, και επειδή είχα υποσχεθεί στη μαμά μου ότι θα είναι ελεύθερη να πάει να κάτσει εκεί όσο θέλει (και τη νύχτα), καθώς όταν γεννήθηκε ο δικός μου δεν είχε πλησιάσει καθόλου και της είχε μείνει καημός (είχε γρίπη), πήρα άδεια και έμεινα σπίτι για να κρατάω και τον γιο μου, αλλά και τη γιαγιά μου που έχει άνοια και είναι ένα δεύτερο μωρό. Είχα λοιπόν 2 άτομα για περιποίηση full time, μαγείρευα για 12 άτομα (2 ταψιά φαγητό κάθε μέρα), καθώς είχαν έρθει και οι γονείς του γαμπρού μου, καθάριζα ταυτόχρονα και το σπίτι, όσο μπορούσα κλπ, γενικώς έτρεχα και δεν έφτανα! Χθες όμως επέστρεψε η αδελφή μου σπίτι και εγώ στη δουλειά!

καλώς την!!!! να σας ζήσει ο παιδαρος!!! αμα μένετε και κοντα... τα δυο ξαδερφάκια θα πηγαινουν και στην ιδια ταξη και θα ειναι τέλεια!!!


nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σας ζήσει το μπεμπουλινι!!

Χαρα στο κουράγιο σου, πες μας που την βρίσκεις ολη αυτη την όρεξη με ενα παιδι κ εγκυος;

Εγω κ μονο που το διάβασα κουράστηκα!!!

  • Μου αρέσει 1

 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυγουστιάτικα (και φθινοπωρινά) μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

Ritsalondon: ΠΗΤ 1/8 Αγοράκι

**Elena**: ΠΗΤ 1/8

Rosali: ΠΗΤ 2/8 Αγοράκι

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8

Spoina90: ΠΗΤ 3/8

Miss marple: ΠΗΤ 5/8 Διδυμάκια 

Karmaki: ΠΗΤ 9/8 Διδυμάκια - Κοριτσάκια

Titin: ΠΗΤ 9/8 Αγοράκι

Αλεξάνδρα 828: ΠΗΤ 11/8 Κοριτσάκι

Madlena: ΠΗΤ 13/8

Lika14: ΠΗΤ 14/8

Ariadne29: ΠΗΤ 15/8

Fuego7: ΠΗΤ 19/8

Quinsey: ΠΗΤ 22/8

Nini8492: ΠΗΤ 25/8

Στελλινα 1987: ΠΗΤ 25/8

Calliope*: ΠΗΤ 27/8 Κοριτσάκι

Maria050714: ΠΗΤ 28/8

Sirena: ΠΗΤ 30/8

Kat21: ΠΗΤ 30/8 Αγοράκι

Βαλεντίνα30: ΠΗΤ ???

Pepe: ΠΗΤ ???

Leda Leda: ΠΗΤ ???

Sogno223: ΠΗΤ ???

Καλημέρα, κορίτσια! Καλή Σαρακοστή να έχουμε! Από σήμερα είπα να περιορίσω λίγο το φαγητό. Τσάκισα τον χαλβά! Ο άτιμος έχει μια γεύση!!!

  • Μου αρέσει 2

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Rosali..Εσύ αν θυμάμαι καλά είχες πάρει ελάχιστο βάρος. .Οκ χαλβα μη τρως για να μην ανεβάσεις σάκχαρο αλλά μην κάνεις και δίαιτα.. Πως είσαι? Με τα άλλα κορίτσια έχουμε βρεθεί στο fb και μιλάμε συνήθως απο εκεί.. Προσπάθησε να φτιάξεις ένα προφίλ να γνωριστούμε! Ραντεβού πότε έχεις? Εγω το καρμακι κι η fuego7 σημερα!!!! Θα σου έχουμε νέα!!! :) 


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 hours ago, Mellousa mama είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Ας με βάλει κάποια στην ομάδα στο φβ γιατί εδώ δεν βγάζω άκρη. Είμαι με το όνομα Ioanna Liana.  Ευχαριστώ

καλημερα mellousa mama,gia fwto profil exeis moni sou katv apo kati foinikes?

 

  • Μου αρέσει 1

ES6aEIw.jpgES6ap2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια κ απο εδω πως ειστε;

Εγω σημερα εχω γιατρο κ ανυπομονώ....θελω να δω αν θα μου επιβεβαίωση το φύλλο κ αυτος αν κ χλωμό με τα μηχανήματα που εχει αλλα θα δειξει.

Ροζαλι τι κανεις;

 

 


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...