Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

3 hours ago, Zouzoumama said:

Να σου ζήσει ο γιοκας σου και με το καλό το νέο νίνι!!Γιατί μάλλον κοριτσάκι??Δε στο επιβεβαίωσαν στη αυχενική??Τι ωραία όντως είμαστε μαζί!!

Μου είπες 90-10 αλλα επειδή στο πρωτο ήθελα πολύ κοριτσι (τωρα δεν με ένοιαζε) και δεν έκατσε ειχα πείσει τον εαυτό μου οτι ειμαι αγορομανα οποτε κρατάω μια πισινή μην τυχόν κ μου το αλλαξει!! :)

 

να χαιρεσαι κ εσυ τα μικρακια σου!! 

  • Μου αρέσει 1

Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Αυγουστιάτικα (και φθινοπωρινά) μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

Ritsalondon: ΠΗΤ 1/8 Αγοράκι

**Elena**: ΠΗΤ 1/8

Mellousa mama: ΠΗΤ 1/8 Αγοράκι

Rosali: ΠΗΤ 2/8 Αγοράκι

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8

Spoina90: ΠΗΤ 3/8

Miss marple: ΠΗΤ 5/8 Διδυμάκια 

Karmaki: ΠΗΤ 9/8 Διδυμάκια - Κοριτσάκια

Titin: ΠΗΤ 9/8 Αγοράκι

Αλεξάνδρα 828: ΠΗΤ 11/8 Κοριτσάκι

Madlena: ΠΗΤ 13/8

Lika14: ΠΗΤ 14/8

Ariadne29: ΠΗΤ 15/8

Fuego7: ΠΗΤ 19/8

Zouzoumama: ΠΗΤ 20/8 Αγοράκι

Quinsey: ΠΗΤ 22/8 Κοριτσάκι

Nini8492: ΠΗΤ 25/8

Στελλινα 1987: ΠΗΤ 25/8

Calliope*: ΠΗΤ 27/8 Κοριτσάκι

Maria050714: ΠΗΤ 28/8

Sirena: ΠΗΤ 30/8

Kat21: ΠΗΤ 30/8 Αγοράκι

Βαλεντίνα30: ΠΗΤ ???

Pepe: ΠΗΤ ???

Leda Leda: ΠΗΤ ???

Sogno223: ΠΗΤ ???

 

Καλημέρα, κοριτσάκια! Τι κάνετε; Χάθηκα λίγο γιατί μου έπεσε πάρα πολλή δουλειά στο γραφείο και έγραφα με τα μούτρα από την αρχή έως τη λήξη του ωραρίου. Τελείωσα αισίως όμως και σήμερα ελπίζω να χαλαρώσω λίγο.

Ζουζουμαμά και μέλλουσα μαμά, καλωσήρθατε! 3ο, ε;;;; Αχ! Δεν ξέρετε πόσο ανυπομονώ όχι απλώς να γεννήσω το δεύτερο, αλλά να μείνω έγκυος στο τρίτο! Να βοηθήσει ο Θεός μόνο να πάνε όλα καλά! Τα παιδιά είναι μεγάλη εξάρτηση!

Πεινάω πάρα πολύ αυτές τι μέρες; Εσείς πώς τα πάτε με την πείνα; Ειδικά στο γραφείο η κατάσταση δεν παλεύεται! Θέλω όλη μέρα κάτι να μασουλάω! Αναγκάστηκα να αρχίσω να τρώω αγγούρια (παρόλο που είναι εκτός εποχής και υπό άλλες συνθήκες δεν θα αγόραζα) και τρώω 5-6 αγγούρια τη μέρα εδώ στο γραφείο (εκτός από το πρωινό που τρώω στο σπίτι). Δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο για να μη γίνω θαλάσσιο κήτος μέχρι το τέλος. Σήμερα τη νύχτα ξύπνησα 2.30 στα μαύρα μεσάνυχτα και ήθελα πατατάκια. Ό,τι νά'ναι...

  • Μου αρέσει 5

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

On 2/28/2017 at 10:29 PM, Mellousa mama said:

Καλησπέρα κορίτσια. Ας με βάλει κάποια στην ομάδα στο φβ γιατί εδώ δεν βγάζω άκρη. Είμαι με το όνομα Ioanna Liana.  Ευχαριστώ

 

On 3/1/2017 at 4:21 PM, Zouzoumama said:

Καλησπέρα κορίτσια!!Περιμένω και εγώ τον Αυγουστο να φέρω στο κόσμο το τρίτο μου παιδακι.

Καλώς ήρθατε κορίτσια!!! 
 

1 hour ago, Rosali said:

Ζουζουμαμά και μέλλουσα μαμά, καλωσήρθατε! 3ο, ε;;;; Αχ! Δεν ξέρετε πόσο ανυπομονώ όχι απλώς να γεννήσω το δεύτερο, αλλά να μείνω έγκυος στο τρίτο! Να βοηθήσει ο Θεός μόνο να πάνε όλα καλά! Τα παιδιά είναι μεγάλη εξάρτηση!

Πεινάω πάρα πολύ αυτές τι μέρες; Εσείς πώς τα πάτε με την πείνα; Ειδικά στο γραφείο η κατάσταση δεν παλεύεται! Θέλω όλη μέρα κάτι να μασουλάω! Αναγκάστηκα να αρχίσω να τρώω αγγούρια (παρόλο που είναι εκτός εποχής και υπό άλλες συνθήκες δεν θα αγόραζα) και τρώω 5-6 αγγούρια τη μέρα εδώ στο γραφείο (εκτός από το πρωινό που τρώω στο σπίτι). Δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο για να μη γίνω θαλάσσιο κήτος μέχρι το τέλος. Σήμερα τη νύχτα ξύπνησα 2.30 στα μαύρα μεσάνυχτα και ήθελα πατατάκια. Ό,τι νά'ναι...

Βρε ακόμα δεν έκανες το δεύτερο και σκέφτεσαι για τρίτο???? χαράς τα κουράγια σου!!!
και γω πάντως τρελαίνομαι για αγγούρια και για πατατάκια (αλλά δεν παίρνω ποτέ) άμα βρω βέβαια πουθενά εξω θα φάω στανταρ γιατί τα λιγουρεύομαι! αχ

  • Μου αρέσει 3

nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, fuego7 είπε:

 

Καλώς ήρθατε κορίτσια!!! 
 

Βρε ακόμα δεν έκανες το δεύτερο και σκέφτεσαι για τρίτο???? χαράς τα κουράγια σου!!!
και γω πάντως τρελαίνομαι για αγγούρια και για πατατάκια (αλλά δεν παίρνω ποτέ) άμα βρω βέβαια πουθενά εξω θα φάω στανταρ γιατί τα λιγουρεύομαι! αχ

Καλημέρα εμένα είναι το πρώτο. Ανέκαθεν μου άρεσαν τα γλυκά και με την εγκυμοσύνη δεν άλλαξε τίποτα πέρα από την ποσότητα που αυξήθηκε! Όλα τα κιλά θα τα πάρω από τα γλυκα. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια,εγω εχω ΠΗΤ 1-9 αλλα μαλλον Αυγουστο θα γεννησω,το 3ο μου παιδακι.

Το πρωτο ειναι αγορι,σχεδον 4χρονων κ το δευτερο κοριτσι,σχεδον 2μιση χρονων.Το 3ο  κοριτσι

κατα 80%.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Rosali καλώς σας βρήκα!!Με το καλό να έρθει το δεύτερο μωράκι σου και με τη σειρά του και το τρίτο εύχομαι!!!!!Και εγώ με λαχανικά τη παλεύω....Στη πρώτη εγκυμοσύνη πήρα 25 κιλά στη δεύτερη 10 και σε αυτή μέχρι τώρα 4πιστευω μέχρι το τέλος θα τα περάσω πάλι τα 10....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, HALEX said:

Γεια σας κοριτσια,εγω εχω ΠΗΤ 1-9 αλλα μαλλον Αυγουστο θα γεννησω,το 3ο μου παιδακι.

Το πρωτο ειναι αγορι,σχεδον 4χρονων κ το δευτερο κοριτσι,σχεδον 2μιση χρονων.Το 3ο  κοριτσι

κατα 80%.

Καλώς ηρθες halex!

3o κ εσυ πωπω χαρα στο κουράγιο σου !!


Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλως σας βρηκα,ευχαριστω πολυ!

On 22/2/2017 at 0:38 ΜΜ, Αλεξάνδρα 828 είπε:

Ελα ρε... πω πω τι να πεις.. Δεν πρέπει να γίνονται αυτα τα πράγματα στο 2017 είμαστε.. ελεος. 

αυτο ειναι τραγικο...

διαβαζα οτι οι περισσοτερες πατε καθε 2 η 3 βδομαδες στο γιατρο,γιατι τοσο συχνα?εχετε καποιο θεμα?(προβλημα?)κανετε κ υπερηχο καθε φορα?εγω τωρα πηγα πρωτη φορα για την αυχενικη κ θα ξαναπαω για την β'επιπεδου.Στην 1η μου εγκυμοσυνη πηγαινα καθε 1 ή 2 μηνες,στην 2η πηγα 4 φορες,μια στην αρχη,μετα αυχενικη,β επιπ.κ μια τελευταια στον 7ο.παρεπιπτοντως γεννησα στο σπιτι την 2η φορα(απο επιλογη)κ θα το ξανακανω κ αυτη τη φορα,οποτε δεν εχω γιατρο αλλα μια μαια που θα ερχεται να με βλεπει.ακομα ειναι νωρις κ δε χρειαζεται,μιλαμε στο τηλ.αν ειναι οτιδηποτε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια 

Καλως ήρθες Halex...εγω παω συχνά γτ απλα εχω αγχος κ θελω να βλεπω οτι ολα πανε καλα, να σου ζήσουν τα παιδάκια σου κ μπραβο σου που τολμήσες κ θα ξανα τολμήσεις να γεννηςεις με αυτο τον τροπο...εγω ειμαι φοβητσιάρα γενικα...

Ροζαλι 22 κιλα ειχα παρει κ εγω στο πρωτο κ τωρα παλευω να μην ξεπεράσω τουλαχιςτον τα 15, αυτος ειναι ο στόχος, εχω παρει ηδη 6 δυςτυχως κ χωρίς να τρώω ιδιαίτερα απλα λογο στομαχιού μονο τα μακαρόνια δεν με ενοχλούν κ ειναι το χειρότερο είδος ωςτε να μου αυξήσει τα κιλα...

Κ εγω θα ηθελα να τρώω αγγούρι αλλα δυστυχως αν φαω μπορει να βρεθώ στο νοσοκομειο απο τον πονο που θα μου προκαλέσει στο στομαχι....

 


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...