Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έβαλα ένα λόγω ηλικίας 38 μ είπαν λόγω υψηλού κινδύνου θα βακω ένα 5 ΑΑ. Μ το χαρακτήρισαν άριστο τώρα ο θεός ξέρει ! Αχ μακάρι να τα λέμε τα ευχάριστα μαζί ! Εσυ ;;;

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

@caramel_83 δεν έχεις θέμα με πολυκυστικες σωστά?εκτός απο την ροή αργεί μερικές φορές για αυτό!συζήτησε με τον γυναικολόγο να πάρεις ινοφερτ μήπως σου κάνουν καλο και φτιάξουν και τον κύκλο σου.

  • Ευχαριστώ 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλημερα κοριτσια!!!νωρις νωρις εγω χαχα!!!αφηστε γτ το προγραμμα μου τις τελευταιες μερες ειναι :υπνος στις 3.30,1η επισκεψη στην τουαλετα 6.30,2η 9.30 και 3η 12.30....ανα 3 ωρες ξυπναω οπως βλέπεται...

@andrianni με το στηθος τι εγινε??

γτ δεν κανετε ενα ακομα?μετα το τριμηνο συνηθως κανουν...εμεις ειχαμε κανει 4 συνολικα...πες του για να δειτε αν εχουν κανει δουλεια οι βιταμινες...

Καλημέρα! Δεν πειράζει να ξεκουράζεσαι όταν μπορεις. Και υπνος με διακοπές! Ελπίζω να μη συνηθίσει κ η μπέμπα σε αυτό το πρόγραμμα!

Εμένα πρήστηκε λίγο από χθες. Δε θυμάμαι τι γινεται τις αλλες φορες. Νομίζω ομως οτι ξεπρηζόταν λίγο πριν ερθει η ....!

πρίν από 21 λεπτά , caramel_83 είπε:

μπορει να κανω την Δευτερα δεν ξερω, δεν ειμαι 100% σε ευχαριστω πολυ παντως

τελος του μηνα εχω ραντεβου με την ενδοκρινολογο και θα δω τι θα μου πει, ρε κοριτσια εχω βαρεθει να ασχολουμαι με τον κυκλο μου, κουραστηκα σχεδον 2,5 χρονια που δημιουργηθηκε το θεμα

Αυτό μου κάνει εντυπωση. Που δεν εχει ρυθμιστεί τόσο καιρό με τη θεραπεία. Θα σου πει κ πιστευω να πανε ολα καλά. Μπορεί το φυσιολογικό του να ειναι οτι ειναι αστατος αλλα ωορ. να γινεται. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλημερα κοριτσια!!!νωρις νωρις εγω χαχα!!!αφηστε γτ το προγραμμα μου τις τελευταιες μερες ειναι :υπνος στις 3.30,1η επισκεψη στην τουαλετα 6.30,2η 9.30 και 3η 12.30....ανα 3 ωρες ξυπναω οπως βλέπεται...

@andrianni με το στηθος τι εγινε??

γτ δεν κανετε ενα ακομα?μετα το τριμηνο συνηθως κανουν...εμεις ειχαμε κανει 4 συνολικα...πες του για να δειτε αν εχουν κανει δουλεια οι βιταμινες...

Μπαίνεις σε πρόγραμμα σιγά σιγά.  Εγώ από όταν μπήκα στον 7ο ξύπνηγα κάθε 3 ώρες το βράδυ. Και όσο πέρναγε ο καιρός και πρηζομουν ηταν χειρότερα. Ήταν και καλοκαίρι.  Από τότε έχω να κοιμηθώ βράδυ ολόκληρο.  


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 1/1/2018 at 12:02 ΜΜ, Nati85 είπε:

@marillia @caramel_83 @Ungry girl @alina80 @linaa. @orianna  @Δήμητρα1988 @elenakii22 @Ani ani @CME2205 @Vila. @Μαρθα Κ  @ada32 @kido @Ασία @Garifalia1 @Dimitr@17 @ntemiiiiii @Alekagala @modena @Χαρά Τριανταφυλλακι. @Τονι@ @KalStyl  @ΓΙΩΤΑ78  @andrianni @noni90 @ellilaw @Μάντη @Antila @ritaki13 @BettySt@oneira_glyka @Κοννυ @Smile89 @anemoni1989 @giota@

Καλή Χρονιά γλυκά φιλαράκια και σε όλες τις κοπελες που μας διαβάζουν και ξέχασα να βάλω το ονοματάκι τους :Pειμαστε και πολλές!!!!

όλη  παρεούλα μας ας είναι το 2018 με κοιλιτσες και μωράκια στην αγκαλια..Υγεία ευτυχία δυναμη και πολλά θετικά τεστακια!!!Να χαιρόμαστε τις οικογένειές μας που μας στηρίζουν σε κάθε μας βήμα.

 

Καλη χρονια!!!!! ελειπα ενα διαστημα κ τωρα γυρισα. ειχα κ δυο μερες καθυστερηση την Πρωτοχρονια, εκανα τεστ αλλα κλασσικα μετα απο 2 μερες αδιαθετησα ...

On 4/1/2018 at 11:57 ΠΜ, caramel_83 είπε:

 

 

@Elektra_Gr @WannaBeMother @ritaki13 κοριτσια εσεις τι κανατε?? εχουμε κανενα ευχαριστο???

καλη χρονια!! χρονια πολλααααα σε ολες ευχομαι! 

εγω δυστυχως οχι..

δυο μερες καθυστερηση αλλα τζιφος.. βαλε με για 29/1...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, caramel_83 είπε:

δεν ξερω, δεν κανω τεστ, ενοχλησεις και υγρα ωορηξιας ειχα 2 3 φορες αυτο τον κυκλο μεχρι τωρα, ανωμαλια ειναι

@caramel_83και τα προσπερματικά υγρά είναι ικανά καμιά φορά!!!  Ξέρω περιπτώσεις που έπιασαν με διακοπτόμενη επαφή, το γνωστό τράβηγμα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Καλημερα κοριτσια μου... Ισως η φαντασια μου σημερα καλπάζει νιωθω το στομάχι μου χαλια.. Εχω αναγούλα και νυστάζω αρκετά.. Και ποναει η μεση μου... 

Καλημερα! τι ευχαριστα νεα ειναι αυτα !!! 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημερα! τι ευχαριστα νεα ειναι αυτα !!! 

Λες να ειναι θετικα και να μην ειναι στη φαντασια μου;;; απο την ωρα που ξύπνησα νιώθω μια αηδία.... Αλλα φοβάμαι  οτι τα φανταζομαι..

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Ως ένα σημείο μπορώ να καταλάβω τον άντρα σου, ως εκείνη που στο ζευγάρι έχει το πρόβλημα που εμποδίζει ή έστω δυσκολεύει τη σύλληψη. Το φέρω πολύ βαρέως μέσα μου. Και δυσκολεύομαι να αποφασίσω την επέμβαση που συνιστά ο γιατρός και την εξωσωματική. Και ενώ δεν μπορώ να κατανοήσω την άρνηση του για θεραπεία ή έστω να επισκεφτεί ουρολόγο να δείτε που οφείλεται. Μερικές φορές είναι τόσο απλό όσο μια θεραπεία με αντιβίωση, δεν μπορώ να μην πω ότι ίσως και εσύ να αγχώνεσαι λίγο παραπάνω. Είχες μια σύλληψη στην ουσία με λιγότερο από 6 μήνες προσπάθειας (αφού δεν είχατε πάντα επαφή στις γόνιμες). Και από τότε έχουν περάσει μόλις τρεις μήνες. Οπότε και εκείνος έχει βασικούς λόγους να είναι αισιοδοξος ότι σύντομα θα πετύχετε πάλι. Εσύ πάλι έχεις εστιάσει σε ένα πραγματικό μεν αλλά όχι αδιέξοδο πρόβλημα και έχεις αγχωθει, μάλλον λίγο παραπάνω. Λογικό και κατανοητό και ανθρώπινο. Όμως βρε κοριτσάκι μου, μήπως να σας δώσεις λίγο χρόνο; Άλλωστε ούτε η πρόκληση ούτε η σπερματεγχυση έχει μεγάλα ποσοστά επιτυχίας. Μήπως να σας δώσεις άλλο ένα τρίμηνο, να ωριμάσει και σε εκείνον μέσα του το θέμα, να το διαχειριστεί ή έστω να αρχίσει να αγχώνεται και εκείνος και μετά, αν και εφόσον ακόμα δεν..., να εξετάσετε από κοινού τις εναλλακτικές σας; 

Τελικα κοριτσια με πεισατε !! γτ οντως στην ουσια  στο 3μηνο  εμεινα στην βιοχημικη , κ τωρα ειναι ο 3ος μηνας μετα την βιοχημικη που σε εναν απο αυτους παλι δν ειχαμε  σωστες επαφες.. η αληθεια ειναι οτι χθες συμφωνησε να παραγγειλω τις profertil!! απλα αυτα θελουν κ 3 μηνες για να εχουν επηδραση κ  εγω ειμαι αρκετα ανυπομονη .. 

Δυστυχως δν εχω μεγαλη υπομονη κ ειμαι αρκετα παρορμητικη.. 

Αλλα με πεισατε .. !! λεω εως το Πασχα να το παλεψουμε με τις βιταμινες κ βλεπουμε μετα για σπερατεγχυση . Συμφωνειτε?? 

Just now, Μάντη είπε:

Λες να ειναι θετικα και να μην ειναι στη φαντασια μου;;; απο την ωρα που ξύπνησα νιώθω μια αηδία.... Αλλα φοβάμαι  οτι τα φανταζομαι..

Αν δεν τα εχεις σε καθε κυκλο αυτα ( γτ εγω τα εχω ) , τοτε ειναι πολυ θετικο συμπτωμα ..

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Τελικα κοριτσια με πεισατε !! γτ οντως στην ουσια  στο 3μηνο  εμεινα στην βιοχημικη , κ τωρα ειναι ο 3ος μηνας μετα την βιοχημικη που σε εναν απο αυτους παλι δν ειχαμε  σωστες επαφες.. η αληθεια ειναι οτι χθες συμφωνησε να παραγγειλω τις profertil!! απλα αυτα θελουν κ 3 μηνες για να εχουν επηδραση κ  εγω ειμαι αρκετα ανυπομονη .. 

Δυστυχως δν εχω μεγαλη υπομονη κ ειμαι αρκετα παρορμητικη.. 

Αλλα με πεισατε .. !! λεω εως το Πασχα να το παλεψουμε με τις βιταμινες κ βλεπουμε μετα για σπερατεγχυση . Συμφωνειτε?? 

Μπραβο ρε κοριτσι μου κανε λιγη υπομονη και συντομα θα τα καταφέρτε! Χαίρομαι μπραβοοοο! Ειναι πολυ καλο που συμφωνησε για τις βιταμινες θα του κανουν πολυ καλο! Μια ωρα πριν παρέλαβα και του αντρουλη μου τις βιταμίνες! 

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, elenakii22 είπε:

καλημερα κοριτσια!!!νωρις νωρις εγω χαχα!!!αφηστε γτ το προγραμμα μου τις τελευταιες μερες ειναι :υπνος στις 3.30,1η επισκεψη στην τουαλετα 6.30,2η 9.30 και 3η 12.30....ανα 3 ωρες ξυπναω οπως βλέπεται...

@andrianni με το στηθος τι εγινε??

γτ δεν κανετε ενα ακομα?μετα το τριμηνο συνηθως κανουν...εμεις ειχαμε κανει 4 συνολικα...πες του για να δειτε αν εχουν κανει δουλεια οι βιταμινες...

συμφωνησε να παρει τις βιταμινες , οποτε θα τον βαλω σε ενα 3μηνο να κανει να δουμε τι θα δουμε..

2 ώρες πρίν, Farfala24 είπε:

Κορίτσια καλημέρα και καλή χρονιά σε όλες σας!!! Σας παρακολουθώ καιρό και είπα να σας γράψω να μου πείτε τη γνώμη σας...  Είμαι κι εγώ στην κατηγορία προσπαθώ καιρό και πάντα ελπίζω... Λοιπόν, περίμενα περίοδο  προχτές με χτες αλλά τίποτα (στις 27/12 είχα θετικό τεστ ωορρηξίας). Απο προχτές με έπιασαν έντονοι πόνοι περιόδου και ξεκίνησε να πονά ελάχιστα το στήθος μου. Συνήθως,  το στήθος κ οι πόνοι ξεκινούν μια εβδομάδα πριν την περίοδο και όχι τη μέρα που περιμένω. Βέβαια, έχω κάνει και ένα τεστάκι που δείχνει από νωρίς την Τρίτη απόγευμα και βγήκε αρνητικό. Έκτοτε δε ξαναέκανα τέστ γιατι απογοητεύτηκα. Υπάρχει περίπτωση να έχει γινει κανένα θάύμα ή μήπως είναι η φαντασία μου η πλανεύτρα;

Πολυ πιθανο να εισαι.  εγω οταν ημουν , την μερα που περιμενα με επιασαν δυνατοι πονοι αλλα αιμα δεν ειδα  κ ετσι το ψηλιαστηκα .. Ισως την Τριτη ηταν πολυ νωρις για τεστ . Εχεις σταθερο κυκλο ?

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , ada32 είπε:

Τελικα κοριτσια με πεισατε !! γτ οντως στην ουσια  στο 3μηνο  εμεινα στην βιοχημικη , κ τωρα ειναι ο 3ος μηνας μετα την βιοχημικη που σε εναν απο αυτους παλι δν ειχαμε  σωστες επαφες.. η αληθεια ειναι οτι χθες συμφωνησε να παραγγειλω τις profertil!! απλα αυτα θελουν κ 3 μηνες για να εχουν επηδραση κ  εγω ειμαι αρκετα ανυπομονη .. 

Δυστυχως δν εχω μεγαλη υπομονη κ ειμαι αρκετα παρορμητικη.. 

Αλλα με πεισατε .. !! λεω εως το Πασχα να το παλεψουμε με τις βιταμινες κ βλεπουμε μετα για σπερατεγχυση . Συμφωνειτε?? 

Αν δεν τα εχεις σε καθε κυκλο αυτα ( γτ εγω τα εχω ) , τοτε ειναι πολυ θετικο συμπτωμα ..

Αναγούλα ειχα σε κάποιος κυκλους αλλα συνήθως μια δυο μερες πριν την περιοδο... Αλλα οχι με οτι τρώω... Πονο στη μεση δεν ειχα ποτέ... Αλλα μπορει να ειναι απο το πολυ υπνο... Τι να πω... Δεν θελω να ενθουσιάζομαι και να πεσω απότομα !


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Μπραβο ρε κοριτσι μου κανε λιγη υπομονη και συντομα θα τα καταφέρτε! Χαίρομαι μπραβοοοο! Ειναι πολυ καλο που συμφωνησε για τις βιταμινες θα του κανουν πολυ καλο! Μια ωρα πριν παρέλαβα και του αντρουλη μου τις βιταμίνες! 

ποιες πηρατε ? τις novofertil?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

ποιες πηρατε ? τις novofertil?

Οχι ο ουρολογος μας εδωσε τις profertil και μας ειπε οτι αν δεν εχουμε καποιο παθολογικο αιτιο κυρσκοκοιλη ή κατι τετοιι οτι θα δουμε πολυ καλα αποτελεσματα στο 3 μηνο... Ειναι ακριβες αλλα διαβασα οτι κανουν πολυ καλο...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Οχι ο ουρολογος μας εδωσε τις profertil και μας ειπε οτι αν δεν εχουμε καποιο παθολογικο αιτιο κυρσκοκοιλη ή κατι τετοιι οτι θα δουμε πολυ καλα αποτελεσματα στο 3 μηνο... Ειναι ακριβες αλλα διαβασα οτι κανουν πολυ καλο...

και εγω αυτες θ απαραγγειλω τωρα ! 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...