Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 53 λεπτά , KalStyl είπε:

αχαχαχαχαχ αντε να περασουν οι μερες!!

κοριτσια λιγακι ασχετο ..αλκοολ πινετε? εγω το εχω κοψει....δηλ τι επινα......κανενα κρασακι την εβδομαδα στις 10 μερες....ή μπυρα ας πουμε. οπως και τον καφε τον εχω αντικαταστησει με τσαι...ενταξει πινω 1 με δυο την εβδομαδα.  Αυριο θα βγουμε με την παρεουλα μας για μπυρουλα λογω γιορτης και λεω να πιω ή οχι? φοβαμαι μηπως αν εχω το σπορακι μεσα μου στραβωσει κατι αν πιω....και θελω πολυ να πιω αλκοολ με την παρεουλα μου.....αλλα αν εχετε ακουσει κατι τοτε θα πιω νερακι. μπορει να ακουγετε γελοιο αλλα το εχω απορια.

Πιες κορίτσι μου, μην σταματάμε τη ζωή μας μπας και έχουμε σπορακι. Εδώ άλλες μένουν μετά από μεθυσι, όχι να πιεις μια μπύρα με την παρέα σου! Να κάνεις αυτό που θες με μέτρο και χωρίς καταπίεση! Αυτή είναι η γνώμη μου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 17 λεπτά , ada32 είπε:

Εγώ κορίτσι δεν έχω σταματήσει τίποτα. Ούτε καφέ Ούτε αλκοολ .βεβαια πινω Μια κούπα γαλλικό την μερα κ μπορεί  να πιω 2 ποτήρια κρασι την εβδομάδα η 1 μπύρα..ο γιατρός δεν μου έχει πει κατι να σταματήσω

ωραια αφου ουτε ο γιατρος σου εχει πει τιποτα...τουλαχιστον αυριο να παω να απολαυσω τις μπυρουλες μου....!! δεν ξερω τι εχω παθει και οτι τρωγω οτι πινω οχι υπερβολικα παντως το σκεφτομαι πρωτα μην εχει λεει επιπτωσεις στην εγκυμοσυνη μου...ποια εγκυμοσυνη δηλ....λεμε τωρα. ευχαριστω παντως.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, caramel_83 είπε:

οχι δεν με καταλαβες σε επαφη ερχομαστε αλλα δε γινεται οπως πρεπει να γινει.. οσο γι ατο δημοσια ουτε αυτος θελει να το πουμε αλλα ουτε κι εγω

Συμφωνώ απόλυτα. Εγώ λέω κάποια στιγμή θα κάνουμε παιδί. Η θα δούμε.Τι είναι και αυτό το πράγμα που πρέπει να δώσουμε αναφορα. Είναι πολύ προσωπικά αυτά τα πράγματα. Καταλαβαίνω να σε ρωτήσουν γιατι σαγαπανε. Αλλά δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβαίνει σε μια σχέση ακόμα και γονιός να είσαι.

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω @kidoμου και σενα....!! ναι καμια φορα με παρασερνει το μυαλο μου...μου το λεει  και ο αντρας μου οτι ανησυχω υπερβολικα καμια φορα..!! φαντασου οτι γυμναστηριο δεν παω μολις ξεκινησουν οι γονιμες μερες μεχρι και να βεβαιωθω αν ειμαι ή οχι εγκυος...!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , KalStyl είπε:

σε ευχαριστω @kidoμου και σενα....!! ναι καμια φορα με παρασερνει το μυαλο μου...μου το λεει  και ο αντρας μου οτι ανησυχω υπερβολικα καμια φορα..!! φαντασου οτι γυμναστηριο δεν παω μολις ξεκινησουν οι γονιμες μερες μεχρι και να βεβαιωθω αν ειμαι ή οχι εγκυος...!!! 

Να σου πω κ εγώ το σκέφτομαι! Τον καφέ μου τον πίνω όμως! Αλλά ποτό ούτε γουλιά μετα την ωορηξία. Δεν μου έχει πει ο γιατρός αλλά εγώ νομίζω πως επηρεάζει. Κ θέλω οπωσδήποτε ένα ποτάκι ή σφηνάκι πού κ πού αλλά το πήρα απόφαση να μην. Ιδανικά θα ήθελα ούτε καφε να πίνω. Οντως πολλές μένουν κ μετά απο όλα αυτα.Αλλα οταν δεν μένεις ευκολα πρεπει να διευκολύνεις την κατασταση. Αρα για σενα δεν ισχυει γιατι δεν εχεις θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω 30/11και1/12 θετικά τεστ ωορρηξίας ή περίοδος εάν είναι να έρθει που να μην έρθει η καταραμένη  πότε θα έρθει? 14/12 Η 15/12? Έχω φαγωθεί να κάνω αύριο ένα τεστακι? Εεέεε ? Δεν θα αντέξω τέσσερις και σήμερα και τα πονάκια πονακια.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω 30/11και1/12 θετικά τεστ ωορρηξίας ή περίοδος εάν είναι να έρθει που να μην έρθει η καταραμένη  πότε θα έρθει? 14/12 Η 15/12? Έχω φαγωθεί να κάνω αύριο ένα τεστακι? Εεέεε ? Δεν θα αντέξω τέσσερις και σήμερα και τα πονάκια πονακια.

εγω  θα σου ελεγα να κανεις αφου δεις καθυστερηση η εστω τη μερα που περιμενεις... Μπορει να μην ειναι εγκυρο το αποτελεσμα τοσο νωρις... Βρε ποσο καιρο προσπαθεις εσυ κ δε κρατιεσαι? Εισαι μηπως στην αρχη?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , KalStyl είπε:

σε ευχαριστω @kidoμου και σενα....!! ναι καμια φορα με παρασερνει το μυαλο μου...μου το λεει  και ο αντρας μου οτι ανησυχω υπερβολικα καμια φορα..!! φαντασου οτι γυμναστηριο δεν παω μολις ξεκινησουν οι γονιμες μερες μεχρι και να βεβαιωθω αν ειμαι ή οχι εγκυος...!!! 

Χαλάρωσε βρε! Μην βασανίζεις προκαταβολικά το μυαλο σου! Το ξερω οτι τα σκεφτόμαστε όλες αυτά οταν το θες πολυ. Δεν βλαπτει ομως ούτε η άσκηση, αρκεί να μην υπερβαλλουμε.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω 30/11και1/12 θετικά τεστ ωορρηξίας ή περίοδος εάν είναι να έρθει που να μην έρθει η καταραμένη  πότε θα έρθει? 14/12 Η 15/12? Έχω φαγωθεί να κάνω αύριο ένα τεστακι? Εεέεε ? Δεν θα αντέξω τέσσερις και σήμερα και τα πονάκια πονακια.

Πες 15 με 16. Κ επειδή δεν εχεις ξανακάνει τεστακια δεν ξέρεις αν σου έρχεται 14 ακριβώς μετά την ωορ. Κρατήσου μέχρι 13 για τεστακι! Έστω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , noni90 είπε:

εγω  θα σου ελεγα να κανεις αφου δεις καθυστερηση η εστω τη μερα που περιμενεις... Μπορει να μην ειναι εγκυρο το αποτελεσμα τοσο νωρις... Βρε ποσο καιρο προσπαθεις εσυ κ δε κρατιεσαι? Εισαι μηπως στην αρχη?

@Χαρά Τριανταφυλλακι. συμφωνώ με @noni90 για να είναι πιο σίγουρο το αποτέλεσμα του τεστ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , noni90 είπε:

εγω  θα σου ελεγα να κανεις αφου δεις καθυστερηση η εστω τη μερα που περιμενεις... Μπορει να μην ειναι εγκυρο το αποτελεσμα τοσο νωρις... Βρε ποσο καιρο προσπαθεις εσυ κ δε κρατιεσαι? Εισαι μηπως στην αρχη?

Ελεύθερες προσπάθειες δύο χρόνια.  Απλά αυτά τα συμπτώματα που έχω τόσες μέρες με έχουν βάλει σε σκέψεις και έλεγα αφου δείχνει το τεστ τρεις μέρες νωρίτερα να το κάνω.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Ελεύθερες προσπάθειες δύο χρόνια.  Απλά αυτά τα συμπτώματα που έχω τόσες μέρες με έχουν βάλει σε σκέψεις και έλεγα αφου δείχνει το τεστ τρεις μέρες νωρίτερα να το κάνω.

Περιμενε βρε συ λιγες μερες ακομα... δειχνει αλλα καλυτερα να περιμενεις να το κανεις.... Σε πολλες κοπελες δε δειχνει απο τοσο νωρις... Στην ξαδερφη μου το predictor early που ειναι απο τα πιο ευαισθητα εδειξε στη 2η μερα καθυστερησης... Κανε λιγο υπομονη! Ελπιζω να συνεχιστουν τα συμπτωματα κ να σου εφερε γουρι το φορουμ! Και να δεις θετικο τεστακι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Θα προσπαθήσω να κρατηθώ μέχρι την Τετάρτη. :shock: θα προσπαθήσω.....:-D

κανε κατι αλλο να μη το σκεφτεσαι.. Η περιοδος της αναμονης ειναι η πιο δυσκολη! Κ εγω στην αναμονη ειμαι κ προσπαθω να σκεφτομαι διαφορα ασχετα. Μολις παω να σκεφτω αυτο λεω στον εαυτο μου οοοοοχι απο τωρα ειναι νωρις ακομα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...