Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Κοριτσια εχω βαλει στοιχημα με τον εαυτο μου να κοψω το καπνισμα εως το καλοκαιρι...στον αντρα μου δεν το εχω πει γιατι καθημερινα τσακωνομαστε γιαυτο γιατι θελει να το κοψω αλλα εγω οσο προσπαθω να το κοψω αλλα δεν εχω αποτελεσμα εγκυμοσυνης δεν εχω κινητρο να συνεχισω και το ξεκιναω παλι...υπαρχει καμμια που να το καταφερε?πως βγαινει απο το μυαλο οταν π.χ. πινεις το καφεδακι σου το πρωι η το βραδακι ενα ποτηρακι κρασι?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 50 λεπτά , Wannabemommy 27 είπε:

Κοριτσια εχω βαλει στοιχημα με τον εαυτο μου να κοψω το καπνισμα εως το καλοκαιρι...στον αντρα μου δεν το εχω πει γιατι καθημερινα τσακωνομαστε γιαυτο γιατι θελει να το κοψω αλλα εγω οσο προσπαθω να το κοψω αλλα δεν εχω αποτελεσμα εγκυμοσυνης δεν εχω κινητρο να συνεχισω και το ξεκιναω παλι...υπαρχει καμμια που να το καταφερε?πως βγαινει απο το μυαλο οταν π.χ. πινεις το καφεδακι σου το πρωι η το βραδακι ενα ποτηρακι κρασι?

Μακαρι να τα καταφερεις γρηγορα κ αποτελεσματικα..μην το καθυστερεις λογω πιθανης εγκυμοσυνης καντο πρωτα για τον εαυτο σου κ μετα ολα.τα αλλα να ερθουν! Δεν καπνιζω βεβαια οποτε δεν εχω λυση..:?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wannabemommy 27 είπε:

Κοριτσια εχω βαλει στοιχημα με τον εαυτο μου να κοψω το καπνισμα εως το καλοκαιρι...στον αντρα μου δεν το εχω πει γιατι καθημερινα τσακωνομαστε γιαυτο γιατι θελει να το κοψω αλλα εγω οσο προσπαθω να το κοψω αλλα δεν εχω αποτελεσμα εγκυμοσυνης δεν εχω κινητρο να συνεχισω και το ξεκιναω παλι...υπαρχει καμμια που να το καταφερε?πως βγαινει απο το μυαλο οταν π.χ. πινεις το καφεδακι σου το πρωι η το βραδακι ενα ποτηρακι κρασι?

Εγώ όταν είπα θα το κόψω, το έκανα μαχαίρι.. Και κάπνιζα και μάλμπορο που δεν κόβεται εύκολα.. Η αλήθεια είναι ότι μετά από 5 μήνες τώρα άρχισε να μου λείπει, κυρίως μετα το φαγητό.

Η μόνη λύση για να το κόψεις είναι να πεις τέλος επιτόπου και όχι "να τελειώσει το πακέτο και θα το κόψω" ή "θα το ελαττώσω και θα το κόψω σιγά σιγά". Εγώ μόνο έτσι τα κατάφερα. Και ήμουν μανιακή καπνίστρια (περίπου πακέτο την ημέρα) εδώ και 6 χρόνια

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Εγώ όταν είπα θα το κόψω, το έκανα μαχαίρι.. Και κάπνιζα και μάλμπορο που δεν κόβεται εύκολα.. Η αλήθεια είναι ότι μετά από 5 μήνες τώρα άρχισε να μου λείπει, κυρίως μετα το φαγητό.

Η μόνη λύση για να το κόψεις είναι να πεις τέλος επιτόπου και όχι "να τελειώσει το πακέτο και θα το κόψω" ή "θα το ελαττώσω και θα το κόψω σιγά σιγά". Εγώ μόνο έτσι τα κατάφερα. Και ήμουν μανιακή καπνίστρια (περίπου πακέτο την ημέρα) εδώ και 6 χρόνια

Σε ευχαριστω...ελπιζω να τα καταφερω....

πρίν από 19 λεπτά , Ani ani είπε:

Μακαρι να τα καταφερεις γρηγορα κ αποτελεσματικα..μην το καθυστερεις λογω πιθανης εγκυμοσυνης καντο πρωτα για τον εαυτο σου κ μετα ολα.τα αλλα να ερθουν! Δεν καπνιζω βεβαια οποτε δεν εχω λυση..:?

Αυτο σκεφτομαι αλλα καθε φορα που ερχεται η συχαμενη με παιρνει απο κατω και ξανα τα ιδια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Wannabemommy 27 είπε:

Κοριτσια εχω βαλει στοιχημα με τον εαυτο μου να κοψω το καπνισμα εως το καλοκαιρι...στον αντρα μου δεν το εχω πει γιατι καθημερινα τσακωνομαστε γιαυτο γιατι θελει να το κοψω αλλα εγω οσο προσπαθω να το κοψω αλλα δεν εχω αποτελεσμα εγκυμοσυνης δεν εχω κινητρο να συνεχισω και το ξεκιναω παλι...υπαρχει καμμια που να το καταφερε?πως βγαινει απο το μυαλο οταν π.χ. πινεις το καφεδακι σου το πρωι η το βραδακι ενα ποτηρακι κρασι?

Είμαστε ακριβώς στην ίδια θέση κοριτσάκι μου όλο λέω να το κόψω περιμένω πως και πως να έρθει το σπορακι να έχω κίνητρο αλλά τίποτα… ο άνδρας μου δεν καπνίζει κάθε μέρα μουρμουρίζει για το καλο μου το καταλαβαίνω…. Οπότε πάω να το κόψω σηκώνομαι το πρωί μέσα στα νεύρα κάι τρέχω να πάρω τσιγάρα… άσε φιλενάδα είμαστε στην ίδια κατάσταση… αα και. Ο γυναικολόγος μου είπε προχθές που πήγα κοφτω δεν βοηθά να μείνεις έγκυος δεν μπορώ του λέω ας μείνω και μετά τότε μείωσε τα τσιγάρα σου είπε.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Wannabemommy 27 είπε:

Κοριτσια εχω βαλει στοιχημα με τον εαυτο μου να κοψω το καπνισμα εως το καλοκαιρι...στον αντρα μου δεν το εχω πει γιατι καθημερινα τσακωνομαστε γιαυτο γιατι θελει να το κοψω αλλα εγω οσο προσπαθω να το κοψω αλλα δεν εχω αποτελεσμα εγκυμοσυνης δεν εχω κινητρο να συνεχισω και το ξεκιναω παλι...υπαρχει καμμια που να το καταφερε?πως βγαινει απο το μυαλο οταν π.χ. πινεις το καφεδακι σου το πρωι η το βραδακι ενα ποτηρακι κρασι?

Κοριτσάκι μία από τα ίδια, άντρας αντικαπνιστης κ μου ξεκαθάρισε ότι έκανε υπομονή τόσα χρόνια αλλά αν δεν το κόψω δεν μου κάνει μπεμπέ οπότε από τον Φεβρουάριο είμαι με τσίχλες nicorete γτ εντελώς τπτ δεν μπορώ ακόμα. Το μεγαλύτερο πρόβλημα ήταν με τον καφέ οπότε πίνω ελάχιστους πλέον κ κάνω 2-3 τσιγάρα την εβδομάδα (με γκρίνια βέβαια χαχα) κ τις τσίχλες μέχρι να έρθει το σπορακι... Αλλά κ εμένα η γυναικολόγος μου μου είπε ότι πρέπει να το κόψω εντελώς σιγά σιγά... Καλή δύναμη, σε καταλαβαίνω απόλυτα!

  • Μου αρέσει 2

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Χαχαχαχ σουβλάκια, ακόμα καλύτερα :-P:-P:-P

Κοριτσια μ.καλημερα! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΡΘΕ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ!  και ολα ηρθαν στη θεση τους...αρα @λουπιτα μαζι κ σε αυτο..χαχα εσεις κατα τα αλλα τι κανετε??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε? εγω εχω απο χθες κατι πονακια ανα διαστηματα χαμηλα, με ποναει ελαχιστα το στηθος μου και εχω βγαλει κι εγω σπυρακια :blink: πριν λιγο στην τουαλετα ειχα πολλα υγρα διαφανα, τι στο καλο 2η φορα ωορηξια κανω? ή μου ερχεται η περιδος τοοοοσο νωρις? δεν μου στεκει ειναι 17 μερα σημερα:confused:

2 ώρες πρίν, Ani ani είπε:

Κοριτσια μ.καλημερα! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΡΘΕ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ!  και ολα ηρθαν στη θεση τους...αρα @λουπιτα μαζι κ σε αυτο..χαχα εσεις κατα τα αλλα τι κανετε??

Γλυκια μου παμε για τον αλλο μηνα δεν το βαζουμε κατω ;) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , caramel_83 είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε? εγω εχω απο χθες κατι πονακια ανα διαστηματα χαμηλα, με ποναει ελαχιστα το στηθος μου και εχω βγαλει κι εγω σπυρακια :blink: πριν λιγο στην τουαλετα ειχα πολλα υγρα διαφανα, τι στο καλο 2η φορα ωορηξια κανω? ή μου ερχεται η περιδος τοοοοσο νωρις? δεν μου στεκει ειναι 17 μερα σημερα:confused:

Γλυκια μου παμε για τον αλλο μηνα δεν το βαζουμε κατω ;) 

Καλημερα κ σε εσενα...περιεργα συμπτωματα εχεις!! Οχι δεν το βαζω κατω απλα σκεφτηκα να το παρω πιο χαλαρα αυτη τη φορα..να ξεκινησω κ αυτο το τρεξιμο με το σκυλακι μ που το καθυστερουσα..κ οταν εχουμε κεφια να εχουμε κ επαφες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , caramel_83 είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε? εγω εχω απο χθες κατι πονακια ανα διαστηματα χαμηλα, με ποναει ελαχιστα το στηθος μου και εχω βγαλει κι εγω σπυρακια :blink: πριν λιγο στην τουαλετα ειχα πολλα υγρα διαφανα, τι στο καλο 2η φορα ωορηξια κανω? ή μου ερχεται η περιδος τοοοοσο νωρις? δεν μου στεκει ειναι 17 μερα σημερα:confused:

Γεια σου κορίτσι, κατά την δική μου γνώμη δεν νομίζω να σου έρθει περίοδος σύντομα γτ πριν την περίοδο δεν έχουμε πολλα διάφανα υγρά απ ότι ξέρω, όσο πλησιάζουμε προς την περίοδο τόσο ελλατωνονται κ γίνονται πιο λευκά (αν κάνω λάθος διορθωστε με :oops: ) οπότε ή ωορρηξία μοιάζει ή εγκυμοσύνη :-D


Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Πως είναι η παρεουλα μου?? Εμενα απο χθες αρχισαν οι ναυτίες !! Χθες περισσότερο, σημερα λιγοτερο. Παρατηρώ αλλαγές κάθε μέρα που έρχεται. Γνωρίζει καμια το emecalm (φυτικό σιρόπι με γεύση κεράσι και φρουκτόζη για τις ναυτίες) ?? Εαν το έχει πάρει καμια ας με ενημερώσει!!

On 18/5/2017 at 3:42 ΜΜ, marillia είπε:

 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου!!!

Χρονια πολλα σε οποια γιορταζει και φυσικα στο @elenakii22 μας!! Ευχομαι του χρονου τετοια μερα να κρατας το μωρακι σου αγκαλια!

@Ani ani μαζι ΔΕΝ θα την περιμενουμε παλι εμεις οι 3! 

@caramel_83 μου μηπως ειναι τωρα η ωορρηξια σου?? συμφωνω με @KarMar84 οταν τελειωσει η ωορρηξια τα υγρα λιγοστευουν και γινονται καπως λευκα οποτε αν δεν ειναι ωορρηξια μας αρεσει πολυ σαν συμπτωμα! 

@dimitroula30 υπομονη με τις ναυτιες και ευχομαι να περασουν γρηγορα!

  • Μου αρέσει 3

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, caramel_83 είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε? εγω εχω απο χθες κατι πονακια ανα διαστηματα χαμηλα, με ποναει ελαχιστα το στηθος μου και εχω βγαλει κι εγω σπυρακια :blink: πριν λιγο στην τουαλετα ειχα πολλα υγρα διαφανα, τι στο καλο 2η φορα ωορηξια κανω? ή μου ερχεται η περιδος τοοοοσο νωρις? δεν μου στεκει ειναι 17 μερα σημερα:confused:

Γλυκια μου παμε για τον αλλο μηνα δεν το βαζουμε κατω ;) 

Οχι δεν το βαζουμε κατω εννοειται η μια στηριζει την αλλη εδω!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...