Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 44 λεπτά , sonia@ είπε:

Αχχ εδώ κούκλα μου ο καιρός έχει χαλάσει παρα πολυελπιζω να φτιαξει γιατί ουτε σούπερ δεν μπορω να βγάλω την μικρή γιατί έβρεχε κιόλας..αν και Ιούλιο που ο σύζυγος θα δουλεύει θα κατεβω στο χωριό μου ενα μήνα να έχω και βοήθεια απο τη μαμά μου..

Εννοείται υπαρχουν πιθανότητες πολλές το σπέρμα ζει κάποια 24ωρα απλα πιο ανθεκτικά είναι τα σπερματοζωάρια για κοριτσάκι έτσι μου ήρθε και μένα η μπουμπου και το ίδιο θα εφαρμοσω όταν θελησω δεύτερο έχω τρέλα με τα κοριτσάκια..τουλαχιστον έτσι μαθαίνεις και τα τεστακια πως δουλεύουν..μακάρι κορίτσι μου να ερθει και να μας πει θετικά νεα

εμεις παμε μπανακια φαντασου!κ σμρ κ αυριο λεμε να παμε!ελπιζω να μην χαλάσει αλλο ο καιρος!!ωραια θα ειναι στο χωριο!!θα χαλαρώσετε!!θαλασσα εχετε κοντα???

ναι το ξερω αυτο που λενε για το σπέρμα!απλα εμας ακομα δεν είναι "τελειο"δε ξερω τι πιθανοτητες εχουμε!θα δουμε σε λιγες μερες!!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

7 ώρες πρίν, sonia@ είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα τι κάνετε σας διαβάζω όσο μπορω περνάμε φαση αυτό το καιρό έχουμε λίγη γκρίνια και ο χρονος μου περιορισμένος αρκετ ..dimitroula εγώ το είχα με τα καφέ πήρα ουτροτζεσταν έμεινα ξάπλα το πρωτο τρίμηνο και τώρα απολάμβανε την μπουμπου μου μην αγχωνεσαι όλα θα πάνε καλά Άκου το γιατρό σου μείνε ξάπλα και θα περάσει...

Ελενακι μου πάντως κάνανε δουλειά τα τεστ και ξέρεις πως θα είναι την επόμενη φορά το θετικό αρα πάμε δυνατα

Αλέκα είδα οτι το ένιωσες μπράβο κοπελα μου το πιο ομορφο συναίσθημα ειναι ...πέρασε ο καιρος

Καραμελ μου σου εύχομαι ενα τεράστιο +++++++ 

Καλημερ @sonia@ μου. Καφέ είχε μονο μια μέρα κ μην φανταστεις κάτι σταγόνες . η γιατρός μου είπε μια βδομάδα ξάπλα προληπτικά. Εσύ γιατί είχες κάτσει ενα τρίμηνο?? Σου συνεχιζόταν τα καφέ?? Τι εξήγηση σου είχε δώσει ο γιατρός σου?


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσάκια μου :D

@Μαρθα Κ και @sonia@ κοριτσια μου σας ευχαριστω αλλα δεν θα κανω τελικα γιατι ειδα πιο πολυ αιματακι οχι οπως επρεπε λογω ανωμαλιας που εχω, ελπιζω μονο να κρατησει λιγες μερες :mellow: αλλα το θετικο ειναι οτι ηρθε παλι στις 24 μερες οπως ερχοταν εκτος την τελευταια φορα, την αλλη εβδομαδα θα κλεισω ραντεβου στην ενδοκρινολογο να δω τι θα μου πει

@sonia@ μου εχετε θαλασσα κοντα?θα ειναι ωραια θα χαλαρωσεις κιολας ;)

@elenakii22 μακαρι να εχει πετυχει ρε κοριτσι μου και να εισαι εγκυουλα :wub:

 

 

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

1. Antonia_GR  ΠΗΤ  ΤΕΛΟΣ ΜΑΙΟΥ  2 ΑΓΟΡΑΚΙΑ 1 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

2.baia5582 ΠΗΤ 1/7/2017  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

3. mammylicious ΠΗΤ  29/7/2017 - 1/8/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

4. leta87 ΠΗΤ  10/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

5. Zouzoumama ΠΗΤ 20/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

6. Garifalia1 ΠΗΤ 19-24/9/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

7. Alekagala ΠΗΤ  18/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!!

8. Melitoula ΠΗΤ  23/11/2017!!!

9. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!!

10. dimitroula30  ΠΗΤ  18/1/2018!!!

11. Kalfeli  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ  98!!!

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. Olivia3 12/4/2017!!!

2. NikolitsaVe87 26/4/2017!!!

3. stalitsa82 30/4/2017!!!

4. aggeliki_l 29/5/2017!!!

5. linaa  7-9/6/2017!!!

6. KarMar84 10-11/6/2017!!!

7. elenaki22 11/6/2017!!!

8. giota@ 14/6/2017!!!

9. Vila 20/6/2017!!!

10. λουπιτα 20/6/2017!!!

11. caramel_83  20-24/6/2017!!!

12. marillia 30/6/2017!!!

13. Μαρθα Κ 10/7/2017!!!

14. Wannabemommy....

15. andrianni....

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , caramel_83 είπε:

Καλημερα κοριτσάκια μου :D

@Μαρθα Κ και @sonia@ κοριτσια μου σας ευχαριστω αλλα δεν θα κανω τελικα γιατι ειδα πιο πολυ αιματακι οχι οπως επρεπε λογω ανωμαλιας που εχω, ελπιζω μονο να κρατησει λιγες μερες :mellow: αλλα το θετικο ειναι οτι ηρθε παλι στις 24 μερες οπως ερχοταν εκτος την τελευταια φορα, την αλλη εβδομαδα θα κλεισω ραντεβου στην ενδοκρινολογο να δω τι θα μου πει

@sonia@ μου εχετε θαλασσα κοντα?θα ειναι ωραια θα χαλαρωσεις κιολας ;)

@elenakii22 μακαρι να εχει πετυχει ρε κοριτσι μου και να εισαι εγκυουλα :wub:

 

 

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

1. Antonia_GR  ΠΗΤ  ΤΕΛΟΣ ΜΑΙΟΥ  2 ΑΓΟΡΑΚΙΑ 1 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

2.baia5582 ΠΗΤ 1/7/2017  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

3. mammylicious ΠΗΤ  29/7/2017 - 1/8/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

4. leta87 ΠΗΤ  10/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

5. Zouzoumama ΠΗΤ 20/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

6. Garifalia1 ΠΗΤ 19-24/9/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

7. Alekagala ΠΗΤ  18/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!!

8. Melitoula ΠΗΤ  23/11/2017!!!

9. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!!

10. dimitroula30  ΠΗΤ  18/1/2018!!!

11. Kalfeli  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ  98!!!

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. Olivia3 12/4/2017!!!

2. NikolitsaVe87 26/4/2017!!!

3. stalitsa82 30/4/2017!!!

4. aggeliki_l 29/5/2017!!!

5. linaa  7-9/6/2017!!!

6. KarMar84 10-11/6/2017!!!

7. elenaki22 11/6/2017!!!

8. giota@ 14/6/2017!!!

9. Vila 20/6/2017!!!

10. λουπιτα 20/6/2017!!!

11. caramel_83  20-24/6/2017!!!

12. marillia 30/6/2017!!!

13. Μαρθα Κ 10/7/2017!!!

14. Wannabemommy....

15. andrianni....

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

 

Να μπω κ εγω στο πινακακι παρακαλω στις 18/6 για επομενη περιοδο @caramel_83

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ani ani είπε:

Να μπω κ εγω στο πινακακι παρακαλω στις 18/6 για επομενη περιοδο @caramel_83

βεβαιως και θα σε βαλω κουκλα μου ;) 

 

 

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

1. Antonia_GR  ΠΗΤ  ΤΕΛΟΣ ΜΑΙΟΥ  2 ΑΓΟΡΑΚΙΑ 1 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

2.baia5582 ΠΗΤ 1/7/2017  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

3. mammylicious ΠΗΤ  29/7/2017 - 1/8/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

4. leta87 ΠΗΤ  10/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

5. Zouzoumama ΠΗΤ 20/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

6. Garifalia1 ΠΗΤ 19-24/9/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

7. Alekagala ΠΗΤ  18/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!!

8. Melitoula ΠΗΤ  23/11/2017!!!

9. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!!

10. dimitroula30  ΠΗΤ  18/1/2018!!!

11. Kalfeli  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ  98!!!

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. Olivia3 12/4/2017!!!

2. NikolitsaVe87 26/4/2017!!!

3. stalitsa82 30/4/2017!!!

4. aggeliki_l 29/5/2017!!!

5. linaa  7-9/6/2017!!!

6. KarMar84 10-11/6/2017!!!

7. elenaki22 11/6/2017!!!

8. giota@ 14/6/2017!!!

9. Ani ani 18/6/2017!!!

10. Vila 20/6/2017!!!

11. λουπιτα 20/6/2017!!!

12. caramel_83  20-24/6/2017!!!

13. marillia 30/6/2017!!!

14. Μαρθα Κ 10/7/2017!!!

15. Wannabemommy....

15. andrianni....

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, dimitroula30 είπε:

Καλημερ @sonia@ μου. Καφέ είχε μονο μια μέρα κ μην φανταστεις κάτι σταγόνες . η γιατρός μου είπε μια βδομάδα ξάπλα προληπτικά. Εσύ γιατί είχες κάτσει ενα τρίμηνο?? Σου συνεχιζόταν τα καφέ?? Τι εξήγηση σου είχε δώσει ο γιατρός σου?

Καλημέρα κοπελα μου γιατί έτσι είχα και εγώ ξαφνικα μου ήρθε καφέ τις μέρες που ηταν να αδιαθετησω εγώ ήξερα όμως οτι είμαι έγκυος πήγα στο γιατρό μου είπε μπορεί να ναι και μια μικρή αποκόλληση αλλά επειδή είναι πολύ μικρο δεν φαίνεται ακόμα κάτι και θα πρεπει να ξεκουραστω και να περνώ ουτροτζεσταν έτσι και εκανα όμως με το που κουραζομουν έστω και λίγο παλι μου ερχόταν καφέ μου ήρθε 4-5 βδομάδα μετα 6 με το που πήγα για να ακούσω καρδουλα όλα κοπλε αλλά με το που υρισα σπίτι παλι καφέ και ξανά ξάπλα τα είχα 2 μέρες και μετα ξανά στην 8η βδομάδα με το που πήγα μια βόλτα ενω είχαν σταματήσει παλι απο την αρχη ...όταν εκανα την αυχενική όμως ουτε αποκόλληση φάνηκε ουτε τίποτα και μετα δεν ξανά είδα καφέ και εκανα και ενα σωρό δουλιτσες απλα το πρώτο τρίμηνο μέχρι να ριζωθει καλά το σπορακι θέλει λίγο προσοχή..μην αγχωνεσαι τα ουτροτζεσταν θα σε βοηθήσουν παρα πολύ εγώ τα περνά μέχρι και την αυχενική 

Ελενακι μου θάλασσα εχουμε στα 40 λεπτα είναι λίγο μακρυά φέτος δεν προβλεπω να κάνω μπάνιο δεν νιωθωκαξ πολύ άνετα με το σωμα μου .κάνε εσύ και για μένα..μακάρι να μην σας τα χαλάσει ο καιρός και να φτιαξει και ο δικός μας..ποτε σε περιμένουμε αυτό το μήνα?

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

@caramel_83 καλο ειναι που επανερχεται ο κύκλος σου!ξεκινα στο γιατρο για να τα φτιαξετε τελειως τα πραγματα!τωρα για μενα θεωρω οτι δεν εχω ελπιδες ομως υπαρχει εστω κ μια μικρη!ποτε δε ξερεις λοιπον!

@sonia@ α ειναι λιγο μακρυά!μπορειμπορει να μην νιωθεις ανετα απλα να ξερεις οτι ο κοσμος γυρω δε το βλεπει έτσι...υπαρχουν κ κοπελες που ειναι ευσωμες  και πανε μια χαρα για μπανιο..κανεις δεν τις κρινει αρνητικά!τωρα αν δεν νιωθεις ανετα εσυ με το σωμα σου ειναι αλλο θεμα!καλο ειναο ομως αν οντως σε πειραζει να το παρεις αποφαση κ να κανεις κατι γι'αυτό!εισαι κ μικρη και θα δεις γρηγορα αποτελεσματα!εγω θα ξεκινησω aqua aerobic!!!πλακα θα εχει!!! 

ωορρηξια πρέπει να εκανα 14η μερα..οποτε υπολογιζω 9-10/6


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Θα ήθελα την γνώμη σας για κάτι ψιλοπεριεργο που έγινε σήμερα... Λοιπόν σε κύκλο 31-33 ημερών, επαφή 17η ημέρα κ ωορρηξία (σύμφωνα με τις εκκρίσεις) 16η-18η ημέρα. Σήμερα λοιπόν, 21η ημέρα του κύκλου, μετά την γυμναστική ξεντυθηκα για να κάνω ντουζ κ είδα στο εσώρουχο λίγες θολές εκκρίσεις με μία υποψία ροζ, έκανα λοιπόν επίτηδες ζεστό μπάνιο για να δω αν θα κατέβει κ άλλο κ μετά από περίπου μία ώρα που πήγα τουαλέτα είδα ανοιχτό καφέ στο εσώρουχο (ψιλοαρκετο)... Πριν λίγα χρόνια είχα 2 φορές λίγο αίμα μετά από έντονη γυμναστική κ μου είχε πει η γιατρός ότι δεν είναι τπτ απλά θα έσπασαν κάποια αγγειακια αλλά αυτή την φορά ούτε καθαρό αίμα ήταν ούτε πολύ έντονη γυμναστική έκανα....Τι μπορεί να είναι πάλι αυτό; 


Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, τελικά επιβεβαιώθηκε είναι ενδομήτριο, είδαμε σάκο. ΠΗΤ: 2-3/2/2018

@Angie trg @caramel_83 @ΧρυσαΜ  Σίγουρα οι ορμόνες μου τα έχουν παίξει και δεν ξέρω μήπως βρεθώ με καμιά άσπρη ρόμπα στο τέλος. Η αλήθεια είναι ότι αισθάνομαι πολύ περίεργα, νιώθω ότι δεν είμαι εγώ, δεν σκέφτομαι το ίδιο με πριν, ότι δεν έχω ενθουσιασμό για την εγκυμοσύνη μου όπως θα έπρεπε. Βέβαια με την πρώτη πάλι πιάσαμε όπως και την άλλη φορά, οπότε δεν είχα και χρόνο να το σκεφτώ και πάρα πολύ πριν. Ίσως φταίει και το περιβάλλον μου λίγο, που αισθάνομαι ότι με αντιμετωπίζει σαν άτομο με ειδικές ανάγκες. Είμαι και άτομο που φοβάται τη δέσμευση οπότε όλο αυτό με έχει φρικάρει λίγο.

 

  • Μου αρέσει 1

R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα. 

Εγώ περιμένω 3-4 Ιουνίου να αδιαθετησω και μακάρι να μην... Αλλά δεν έχω κανένα σύμπτωμα δυστυχώς. Μονο τσιμπήματα νιώθω. 

KarMar84 δεν ξέρω να σου πω. Πότε περιμένεις περιοδο; σήκωσες βαρη; εγώ κάνω έντονο άθλημα αλλά δεν είχα ποτέ κάτι τέτοιο. Στην 1η  μου εγκυμοσύνη σήκωνα κοντά στα 80kg (σε καθίσματα) και είχα κάτι καφετιά εννοείται πως δε γνώριζα ότι ήμουν έγκυος...

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα. 

Εγώ περιμένω 3-4 Ιουνίου να αδιαθετησω και μακάρι να μην... Αλλά δεν έχω κανένα σύμπτωμα δυστυχώς. Μονο τσιμπήματα νιώθω. 

KarMar84 δεν ξέρω να σου πω. Πότε περιμένεις περιοδο; σήκωσες βαρη; εγώ κάνω έντονο άθλημα αλλά δεν είχα ποτέ κάτι τέτοιο. Στην 1η  μου εγκυμοσύνη σήκωνα κοντά στα 80kg (σε καθίσματα) και είχα κάτι καφετιά εννοείται πως δε γνώριζα ότι ήμουν έγκυος...

Καλημέρα! Στις 10/06 περιμένω κορίτσι... Όχι δεν σήκωσα βάρη, μόνο αλτηρακια για ασκήσεις χεριών...

Καλά αποτελέσματα, μακάρι να μην σου έρθει!!


Link to comment
Share on other sites

On 30/5/2017 at 7:54 ΠΜ, dimitroula30 είπε:

Καλημερ @sonia@ μου. Καφέ είχε μονο μια μέρα κ μην φανταστεις κάτι σταγόνες . η γιατρός μου είπε μια βδομάδα ξάπλα προληπτικά. Εσύ γιατί είχες κάτσει ενα τρίμηνο?? Σου συνεχιζόταν τα καφέ?? Τι εξήγηση σου είχε δώσει ο γιατρός σου?

Dimitroula m min agxonese kali m. Ego imoun mia xara kai piga gia na akousoume kardia ola mia xara . Otan irtha spiti ixa ema sto esorouxo kai sto skoupisma. Frikara nomiza oti ola teliosan. kai xekinisa xapakia kai ipotheta. Meta ixa gia arketes eudomades kafetia kai kapies fores kai ema poli liges stagones. Na xekourazes kali m kai tha perasi apla xekourasi. Ine poli fisioligiko ta kafetia. Den ixa oute ego apokolisi. I adelfi m na fantastis ixe kanoniki emoragia san periodo. Ala ok itan ali fasi itan didimakia kai to ena den anaptisoran kanonika kai efige .

Kalispera koritsia m. Ego ime kala doxasi o theos. Xekinisame ta yonia gia ti prigkipisa mas axaxa. Mperdeftika ti na paro popo pola pragmatakia axaxa. Simera exo mia varemara apo tin ora pou xipnisa ime xapla sto kanape.  Euxome na iste kala. Opos egraye kai i lena pio kato oxi agxos. Kai ego egkios emina otan to evgala apo to mialo m. Thimame kala ti mera pou yilo tsakothikame me to kalo m kai ekana kai doulies kai tou elega ftani den me niazi pote tha mino egkios an ine na erthi to sporaki tha erthi kai 5 mines itan mono i prospathies meta tin epemvasi kai ego ixa pnigi na mino egkios sto ekto mina irthe to sporaki. Kai anakaliya oti ixa kai endomitriosi stin aristeti oothiki kai tha ekana kiali epemvasi kai omos irthe. Na kanete ti proseuxi sas sti agia anna. Emena me voithise. Na apolamvanete tis epafes sas me to kalo sas. Emis ta kataferame  stis giortes to xristougeno imasta xalari ixame ikogeniaka trapezia piname ta krasakiamas kai tsouk irthe. Oute ego to pisteva to agxos epireazi toso kai na to skeftese sinexia pali epirazi. Auta apo mena sas eprixa axaxa. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Garifalia1 είπε:

Dimitroula m min agxonese kali m. Ego imoun mia xara kai piga gia na akousoume kardia ola mia xara . Otan irtha spiti ixa ema sto esorouxo kai sto skoupisma. Frikara nomiza oti ola teliosan. kai xekinisa xapakia kai ipotheta. Meta ixa gia arketes eudomades kafetia kai kapies fores kai ema poli liges stagones. Na xekourazes kali m kai tha perasi apla xekourasi. Ine poli fisioligiko ta kafetia. Den ixa oute ego apokolisi. I adelfi m na fantastis ixe kanoniki emoragia san periodo. Ala ok itan ali fasi itan didimakia kai to ena den anaptisoran kanonika kai efige .

Kalispera koritsia m. Ego ime kala doxasi o theos. Xekinisame ta yonia gia ti prigkipisa mas axaxa. Mperdeftika ti na paro popo pola pragmatakia axaxa. Simera exo mia varemara apo tin ora pou xipnisa ime xapla sto kanape.  Euxome na iste kala. Opos egraye kai i lena pio kato oxi agxos. Kai ego egkios emina otan to evgala apo to mialo m. Thimame kala ti mera pou yilo tsakothikame me to kalo m kai ekana kai doulies kai tou elega ftani den me niazi pote tha mino egkios an ine na erthi to sporaki tha erthi kai 5 mines itan mono i prospathies meta tin epemvasi kai ego ixa pnigi na mino egkios sto ekto mina irthe to sporaki. Kai anakaliya oti ixa kai endomitriosi stin aristeti oothiki kai tha ekana kiali epemvasi kai omos irthe. Na kanete ti proseuxi sas sti agia anna. Emena me voithise. Na apolamvanete tis epafes sas me to kalo sas. Emis ta kataferame  stis giortes to xristougeno imasta xalari ixame ikogeniaka trapezia piname ta krasakiamas kai tsouk irthe. Oute ego to pisteva to agxos epireazi toso kai na to skeftese sinexia pali epirazi. Auta apo mena sas eprixa axaxa. 

Γαρυφαλλιά μου σ ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνεις. δεν ξαμαειδα καφετιά μονο μια μέρα. Βεβαια δεν κάνω κ τίποτε. Απο τον καναπέ στην πολυθρόνα και τούμπαλιν. 

Ελπίζω αύριο που θα πάμε για να ακούσουμε το κουτσουλινι μας να μου πει η γιατρος οτι μπορω να επιστρέψω στη δουλεια και οτι όλα είναι μια χαρά!! 

 

Όσον αφορα αυτό Που λες οτι προσευχοσουν στην αγια Άννα κι εμενα η αγια αννα μου έστειλε το σπορακι μου. Κάθε βράδυ σ αυτήν εναπόθετα τις ελπίδες μου!! 

  • Μου αρέσει 4

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 31/5/2017 at 0:12 ΠΜ, Kalfeli είπε:

Γεια σας κορίτσια, τελικά επιβεβαιώθηκε είναι ενδομήτριο, είδαμε σάκο. ΠΗΤ: 2-3/2/2018

@Angie trg @caramel_83 @ΧρυσαΜ  Σίγουρα οι ορμόνες μου τα έχουν παίξει και δεν ξέρω μήπως βρεθώ με καμιά άσπρη ρόμπα στο τέλος. Η αλήθεια είναι ότι αισθάνομαι πολύ περίεργα, νιώθω ότι δεν είμαι εγώ, δεν σκέφτομαι το ίδιο με πριν, ότι δεν έχω ενθουσιασμό για την εγκυμοσύνη μου όπως θα έπρεπε. Βέβαια με την πρώτη πάλι πιάσαμε όπως και την άλλη φορά, οπότε δεν είχα και χρόνο να το σκεφτώ και πάρα πολύ πριν. Ίσως φταίει και το περιβάλλον μου λίγο, που αισθάνομαι ότι με αντιμετωπίζει σαν άτομο με ειδικές ανάγκες. Είμαι και άτομο που φοβάται τη δέσμευση οπότε όλο αυτό με έχει φρικάρει λίγο.

 

οριστε που ανησυχουσες μια χαρα ειναι το σπορι σου ;) γλυκια μου ακομα δεν το εχεις συνειδητοποιησει και ειναι λογικο πιστευω, νομιζω πως οταν ακουσεις καρδουλα εκει θα νιωσεις διαφορετικα, οσο για τον κυκλο σου προσπαθησε οσο μπορεις να μην τους δινεις σημασια 

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

1. Antonia_GR  ΠΗΤ  ΤΕΛΟΣ ΜΑΙΟΥ  2 ΑΓΟΡΑΚΙΑ 1 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

2.baia5582 ΠΗΤ 1/7/2017  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

3. mammylicious ΠΗΤ  29/7/2017 - 1/8/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

4. leta87 ΠΗΤ  10/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

5. Zouzoumama ΠΗΤ 20/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

6. Garifalia1 ΠΗΤ 19-24/9/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

7. Alekagala ΠΗΤ  18/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!!

8. Melitoula ΠΗΤ  23/11/2017!!!

9. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!!

10. dimitroula30  ΠΗΤ  18/1/2018!!!

11. Kalfeli   ΠΗΤ  2-3/2/2018!!!

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. Olivia3 12/4/2017!!!

2. NikolitsaVe87 26/4/2017!!!

3. stalitsa82 30/4/2017!!!

4. aggeliki_l 29/5/2017!!!

5. linaa  7-9/6/2017!!!

6. KarMar84 10-11/6/2017!!!

7. elenaki22 11/6/2017!!!

8. giota@ 14/6/2017!!!

9. Ani ani 18/6/2017!!!

10. Vila 20/6/2017!!!

11. λουπιτα 20/6/2017!!!

12. caramel_83  20-24/6/2017!!!

13. marillia 30/6/2017!!!

14. Μαρθα Κ 10/7/2017!!!

15. Wannabemommy....

16. andrianni....

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

 

 

Καλο μηνα κοριτσια με πολλες νεες εγκυουλες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...