Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Nati85 είπε:

Και που το έκανα στοχευμενα τους προηγούμενους μήνες τίποτα δεν έκανα!άστα βραστα φιλενάδα!τουλάχιστον κάναμε με περισσότερη όρεξη αυτή την φορά!

καλα ναι ειναι και αυτο θελει να εχουμε και λιγο τυχη τι να λεμε τωρα!!!

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημερα , νωρις βρε δεν ειναι για τεστ ? εισαι 4-5 πριν την αναμενομενη ημερομηνια.  εκτος κ αν ειχες κανενα ευαισθητο τεστ .  κιτρινα Υυγρα εγω δεν εχω κ δεν ξερω.. εγω σημερα ειχα λιγα ροζ το πρωι , οποτε μαλλον την Κυριακη θα αδιαθετησω..  

καλημερα βρε εσυ λες ειχες λιγο ροζ και λες θα αδιαθετησεις??? μηπως ειναι κατι αλλο?? μαζι ειμαστε για τις 18 η πιο νωρις εισαι εσυ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Κορίτσια έχω ερώτηση!!! Έβαλα θερμόμετρο 36.8 οποτε έκανα ωορρηξία γιατί εχθές είχα όλη μέρα 36.1 36.3. υπάρχει περίπτωση να έχω σήμερα επαφή και να πιάσει τόπο η πάει τελείωσε τώρα ότι έγινε έγινε?


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι μωρέ μερικές φορές νομίζω ότι μόνο εγώ είμαι που τα έχω παρατήσει κάποια  πραγματα δεν μπορώ κουράστηκα με αυτά τα καθημερινα και ειδικά αν δεν νιώθω καλά ψυχολογικά μου φαίνονται βουνού κάποιες δουλειές! Πώς είναι η μπέμπα τώρα που πας στην δουλειά?κλαίει?

Δεν είναι μόνο θέμα όρεξης.  Είναι και το ότι θέλω να της αφιερώνω λίγο χρόνο.  Δεν μπορώ να την έχω όλη μέρα στο καρότσι να με κοιτάει.  Το κάνω κι αυτό αλλά με μέτρο.  Ευτυχώς είναι κάπως καλύτερα προς το παρόν.  Δεν κλαίει απαρηγορητα όπως έκλαιγε.  Κλαίει αλλά πολύ λιγότερο και κυρίως όχι με τον πανικό που πάθαινε.  Σήμερα είναι η τρίτη μέρα με ρυζάλευρο και ευτυχώς τα πήγε καλύτερα από τις προηγούμενες 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

@ada32 καλά περίμενε να μην αδιαίθετησεις! Αυτό το ροζ θα ήταν εμφύτευση.ετσι είχα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη λίγο ροζ ημέρα Τρίτη είχα δει και θετικό τεστ Κυριακή ξημερώματα. Μην σε ξεσηκωνω αλλά το ροζ είναι πολύ θετικό!!!

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Nati85 είπε:

Κορίτσια έχω ερώτηση!!! Έβαλα θερμόμετρο 36.8 οποτε έκανα ωορρηξία γιατί εχθές είχα όλη μέρα 36.1 36.3. υπάρχει περίπτωση να έχω σήμερα επαφή και να πιάσει τόπο η πάει τελείωσε τώρα ότι έγινε έγινε?

Δεν ξέρω να σου απαντήσω με ακρίβεια αλλά στη θέση σου δε θα το άφηνα ανεκμεταλλευτο

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Τονι@ είπε:

Δεν είναι μόνο θέμα όρεξης.  Είναι και το ότι θέλω να της αφιερώνω λίγο χρόνο.  Δεν μπορώ να την έχω όλη μέρα στο καρότσι να με κοιτάει.  Το κάνω κι αυτό αλλά με μέτρο.  Ευτυχώς είναι κάπως καλύτερα προς το παρόν.  Δεν κλαίει απαρηγορητα όπως έκλαιγε.  Κλαίει αλλά πολύ λιγότερο και κυρίως όχι με τον πανικό που πάθαινε.  Σήμερα είναι η τρίτη μέρα με ρυζάλευρο και ευτυχώς τα πήγε καλύτερα από τις προηγούμενες 

Ναι φυσικά θέλουν να περνάνε χρόνο ουσιαστικό μαζί μας παιχνίδια παραμύθια και πολλά άλλα.και εγώ αφήνω πίσω τις δουλειές για να κάνουμε πράγματα η πλέον προσπαθώ να τον κάνω να με βοηθάει απλώνω και του λέω δώσε μου ένα κόκκινο μανταλάκι τώρα θέλω 2 μανταλάκια και έτσι μαθαίνει κιόλας!

Ξεκίνησε φαγητακι μπράβο!!!να αφήσεις να παίζει  με το φαγητό της έτσι θα το νιώθει οικείο και θα ανοίγει το στοματακι της!ας γίνει γουρουνάκι δεν πειράζει.τωρα θα μου πεις θα σου δίνουν ένα σωρό συμβουλές και θα σε μπερδεύουν όλοι κάνε αυτό που νιώθεις εσύ ότι λέει το ένστικτο σου.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημερα κοριτσια! σας διαβασα στα γρηγορα γτ σημερα εχω πολυ δουλεια .  εμενα τα συμπτωματακια μου εφυγαν , το στηθος δλδ κ υγρα .. οποτε θα απω για τον αλλον μηνα..

Καλημερα , ειναι πολυ νωρις ακομα για σενα !  περιμενε κ κανε ενα την Κυριακη αν δεν μπορεις να περιμενεις αλλα κ παλι δεν ειναι σιγουρο οτι θα δειξει ..

Όχι δεν κάνω άλλο τεστ και σήμερα έκανα όχι από αγωνία αλλά για τα γενέθλια του αντρουλη μου.. 19 αν δεν με προλάβει θα ξανά κάνω τεστ...

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Nati85 είπε:

@ada32 καλά περίμενε να μην αδιαίθετησεις! Αυτό το ροζ θα ήταν εμφύτευση.ετσι είχα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη λίγο ροζ ημέρα Τρίτη είχα δει και θετικό τεστ Κυριακή ξημερώματα. Μην σε ξεσηκωνω αλλά το ροζ είναι πολύ θετικό!!!

Ναι κάνε!

πρίν από 43 λεπτά , Nati85 είπε:

Το παιδάκι μου τον τελευταίο καιρό έχει τσακωθεί με τον ύπνο και μας δυσκολεύει πολύ όλο αυτό στην προσπάθεια μας πάρα πολύ όμως!δεν έχω βοήθεια γενικά και την έχουμε πατήσει!!είπα να μην χρησιμοποιήσω αυτό τον μήνα να το πάω χαλαρά.ημουν χαλαρή μέχρι εχθές που μάλλον συνηδητοποιησα ότι ακόμα να κάνω ωορρηξία 25ημερα.ουτε ξέρω τι γίνεται θα δειξει είχαμε επαφές θέλαμε και εχθές μια αλλά δεν μπορέσαμε.

Ακόμα γονιμη εισαι! Γυναικολογος μου έχει πει και 2 μερες μετά τηνα οωρρηξια ειδικά τώρα που δεν την έχεις τσέκαρει με τα τεστ. Όσο για Καραβατου @Nati85δεν άκουσα κάτι! Λες να έμεινε αμεσως μετά το δευτερο?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nati85 είπε:

Λες? Δεν τα τίναξε το ωάριο μου ακόμα?

Πιο καλά δεν είναι να κάνεις μπας και? Έχεις ακόμα παράθυρο γονιμοποίησης! Μπορεί να είναι ώρες αλλά ειναι. Αν έχεις διάθεση γιατί όχι, έτσι κι αλλιώς καλυμμένη δεν είσαι από τις άλλες επαφές που ειχες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι φυσικά θέλουν να περνάνε χρόνο ουσιαστικό μαζί μας παιχνίδια παραμύθια και πολλά άλλα.και εγώ αφήνω πίσω τις δουλειές για να κάνουμε πράγματα η πλέον προσπαθώ να τον κάνω να με βοηθάει απλώνω και του λέω δώσε μου ένα κόκκινο μανταλάκι τώρα θέλω 2 μανταλάκια και έτσι μαθαίνει κιόλας!

Ξεκίνησε φαγητακι μπράβο!!!να αφήσεις να παίζει  με το φαγητό της έτσι θα το νιώθει οικείο και θα ανοίγει το στοματακι της!ας γίνει γουρουνάκι δεν πειράζει.τωρα θα μου πεις θα σου δίνουν ένα σωρό συμβουλές και θα σε μπερδεύουν όλοι κάνε αυτό που νιώθεις εσύ ότι λέει το ένστικτο σου.

Να σου πω την αλήθεια πάντα από τις πρώτες μέρες αυτό κάνω. .όπως νιώθω. ..μου έχουν πει δεκάδες αντικρουομενα πράγματα.  Θα τρελαθώ αν προσπαθήσω να τα ακολουθήσω.  Και δεν υπάρχει και λόγος.  Πάντως έτσι το κάνω.  Την αφήνω να τα πιάνει και να βάζειτο κουταλάκι μόνη της στο στόμα. Χαλαρά. Και την κρατάω αγκαλιά όπως όταν παίζουμε.  Την πρώτη μέρα που ήμασταν πιο σφιγμένοι όλοι δεν απέδωσε . 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Πιο καλά δεν είναι να κάνεις μπας και? Έχεις ακόμα παράθυρο γονιμοποίησης! Μπορεί να είναι ώρες αλλά ειναι. Αν έχεις διάθεση γιατί όχι, έτσι κι αλλιώς καλυμμένη δεν είσαι από τις άλλες επαφές που ειχες?

Αν κάναμε εχθές θα ήμουν καλυμμενη πιστεύω θα κάνουμε και σήμερα και ότι γίνει!ευχαριστωωωω

πρίν από 1 λεπτό , Τονι@ είπε:

Να σου πω την αλήθεια πάντα από τις πρώτες μέρες αυτό κάνω. .όπως νιώθω. ..μου έχουν πει δεκάδες αντικρουομενα πράγματα.  Θα τρελαθώ αν προσπαθήσω να τα ακολουθήσω.  Και δεν υπάρχει και λόγος.  Πάντως έτσι το κάνω.  Την αφήνω να τα πιάνει και να βάζειτο κουταλάκι μόνη της στο στόμα. Χαλαρά. Και την κρατάω αγκαλιά όπως όταν παίζουμε.  Την πρώτη μέρα που ήμασταν πιο σφιγμένοι όλοι δεν απέδωσε . 

Ναι εσύ ξέρεις το παιδί σου καλύτερα απ' όλους!

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Nati85 είπε:

Κορίτσια έχω ερώτηση!!! Έβαλα θερμόμετρο 36.8 οποτε έκανα ωορρηξία γιατί εχθές είχα όλη μέρα 36.1 36.3. υπάρχει περίπτωση να έχω σήμερα επαφή και να πιάσει τόπο η πάει τελείωσε τώρα ότι έγινε έγινε?

Το ωαριο ζει12-24 ώρες οποτε ναι γιατί όχι? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Nati85 είπε:

@ada32 καλά περίμενε να μην αδιαίθετησεις! Αυτό το ροζ θα ήταν εμφύτευση.ετσι είχα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη λίγο ροζ ημέρα Τρίτη είχα δει και θετικό τεστ Κυριακή ξημερώματα. Μην σε ξεσηκωνω αλλά το ροζ είναι πολύ θετικό!!!

@ada32 κι εγώ είχα έτσι ροζ καφέ πολυ πριν την περίοδο και Τελικα εγκυουλα.... οποτε θα δείξει κυρια μου!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...