Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , Smile89 είπε:

@Vasi34 στην 5η μαζί Βασικα λογικα εσυ έχεις περασει στην 6η. 

Νομίζω ακόμη στην 5η είμαι..Ο γιατρός αν δεν κάνω λάθος την προηγούμενη εβδομάδα μου είπε οτι είμαι 4 εβδομάδων και 3 ή 4 ημερών.Πως τις υπολογίζουμε, γιατί έχω μπερδευτεί και δε μου βγαίνει..:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

4 ώρες πρίν, ada32 είπε:

@Nati85 να σε ρωτησω , ποτε βαζεις θερμομετρο κ μετρας ? το πρωι ? θελω κ εγω να  παρακολουθησω εναν κυκλο με την θερμοκρασια .

Κανονικά θέλει το πρωί πριν σηκωθείς από το κρεββάτι  αλλά να έχεις κοιμηθεί ένα 6ωρο θέλει πολλές προϋποθέσεις όπως είπε και η αλινα.λ για να βγει ενα σωστο θερμοδιαγραμμα..κανα δύο μήνες το έκανα μετά το άφησα και την μετράω έτσι από δω και από κει πιο πολύ να δω ότι έκανα ωορρηξία.μολις δω πάνω από 36.6 τότε έχω κάνει.επισης την ημέρα που θα κατέβει πάλι αδιάθετω δυστυχώς!!!

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Vasi34 είπε:

Νομίζω ακόμη στην 5η είμαι..Ο γιατρός αν δεν κάνω λάθος την προηγούμενη εβδομάδα μου είπε οτι είμαι 4 εβδομάδων και 3 ή 4 ημερών.Πως τις υπολογίζουμε, γιατί έχω μπερδευτεί και δε μου βγαίνει..:confused:

Απο την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου απο όσο ξέρω.... 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ellilaw είπε:

ναι ειπα θα καμω αλλο μετα την καθυστερηση αν υπαρξει.ειχαμε επαφες αυτο τον μηνα την 8η,την9η,10ην,12ξν,13ην,14ην,17ην και 19ην... ελπιζω να επιασε κατι .. ο κυκλος μου ειναι περιπου 30 ημερων 

Ετσι ήταν και ο δικος μου.... με μικρά σκαμπανεβάσματα μια μέρα νωρίτερα δύο μέρες αργότερα. Πρώτη φορά δοκίμασα τα τεστ ωορρηξίας και με βοηθησαν κατευθείαν.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Smile89 είπε:

Απο την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου απο όσο ξέρω.... 

Άρα αύριο θα είμαι 5 εβδομάδων και 4 ημερών που θα κάνω τον υπέρηχο. Υπάρχει πιθανότητα να ακούσω καρδιά ή τζάμπα ελπίζω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Vasi34 είπε:

Άρα αύριο θα είμαι 5 εβδομάδων και 4 ημερών που θα κάνω τον υπέρηχο. Υπάρχει πιθανότητα να ακούσω καρδιά ή τζάμπα ελπίζω;

Μπορεί ναι μπορεί όχι. Έχω στις 6 δεν είχα ακούσει. Μην αγχωθείς όμως αν δεν ακούσεις είναι νωρίς

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Κοννυ είπε:

Μπορεί ναι μπορεί όχι. Έχω στις 6 δεν είχα ακούσει. Μην αγχωθείς όμως αν δεν ακούσεις είναι νωρίς

Ναι το φανταζομαι οτι ειναι νωρις.Απλά αναρωτιόμουν αν είναι πιθανό.Τουλάχιστον να το δω!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Vasi34 είπε:

Άρα αύριο θα είμαι 5 εβδομάδων και 4 ημερών που θα κάνω τον υπέρηχο. Υπάρχει πιθανότητα να ακούσω καρδιά ή τζάμπα ελπίζω;

Αυτή την εβδομάδα είναι δύσκολο αλλα όχι κ αδύνατο. Ειναι ο πρώτος η έχεις κανει κ αλλον? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , ellilaw είπε:

κοριτσια τωρα που ξαναβλεπω το τεστ μου υπαρχει μοα γραμμουλα αλλα πιο πολυ ατο κεντρο !!!!! γτ;;;;; συνεβηκε σε καμια;

Μακάρι κορίτσι. Θες να το ανεβάσεις; Κάνε αύριο ένα ακόμα αν εχεις!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

@ada32 και @Dimitr@17 τρώτε την σκόνη μου στα ασιδερωτα. Τι 3 πλυντήρια? ? Εγώ τα βάζω στην πάνω ντουλάπα του δωματίου κι αν δεν ξεκινήσουν να πέφτουν στο  κεφάλι μου δεν το παίρνω απόφαση. ..ειδικά τώρα  με το μωρό. . 

@ada32 μου μια χαρά είναι που δεν ξαναειδες ροζ. Αυτό θέλουμε! !

Eσυ τονια μου δικαιολογισαι εχεις κ το μωρο...εμεις ειμαστε 2 ατομα μονο....τι να μαγειρεψω αυριο ρε κοριτσια?αρακα ειχα σημερα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Smile89 είπε:

Αυτή την εβδομάδα είναι δύσκολο αλλα όχι κ αδύνατο. Ειναι ο πρώτος η έχεις κανει κ αλλον? 

Ο δεύτερος θα είναι, στον πρώτο δε φαινόταν.Για να δούμε μακάρι..:)Αύριο θα ξανακάνω και χοριακή ελπίζω να έχει υπερδιπλασιαστεί!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Vasi34 είπε:

Ο δεύτερος θα είναι, στον πρώτο δε φαινόταν.Για να δούμε μακάρι..:)Αύριο θα ξανακάνω και χοριακή ελπίζω να έχει υπερδιπλασιαστεί!

Ρε συ Σορρυ κιόλας αλλαγή νοιώθω κατι σαν μπούκωμα απο κατω ειναι λογικό? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Smile89 είπε:

Ρε συ Σορρυ κιόλας αλλαγή νοιώθω κατι σαν μπούκωμα απο κατω ειναι λογικό? 

Νομίζω το έχω πάθει κι εγώ. Εγώ γενικά από τοτε που το έχω μάθει νοιώθω διάφορα, οπότε τίποτα δε μου φαίνεται παράλογο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, kido said:

Μακάρι κορίτσι. Θες να το ανεβάσεις; Κάνε αύριο ένα ακόμα αν εχεις!

 

μονο μια εχει αλλα ειναο στο κεντρο..πρεπει να ειναι λαθος! γτ ειναι μονο μια γραμμη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...