Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , ada32 είπε:

και εγω μια απο τα ιδια.. σιδερωνω μονο τα βασικα πλεον , κ επειδη τωρα το χειμωνα τα περισσοτερα δικα μου ειναι πλεκτα, δεν χρει;αζονται καν σιδερο .. :P  προτιμω να παω μια βολτα με τον αντρα μου , παρα να του πω οχι για να κανω 24 ωρες τ ο 24ωρο δουλειες , οπως η μαμα μου !!!

εγω ειμαι 14-15/01 . κοντοζυγωνω.. ναι σημερα το πρωι ειδα λιγο ροζ αλλα αυτο το βλεπω ,συνηηθως το βραδυ πριν την περιοδο ή την ιδια μερα .. οποτε λεω οτι μαλλον θα αδιαθετησω συντομα.. 

υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα .. οπωσδηποτε σημερα, ποτε δεν ξερεις.

Κ εγω τα περισσοτερα δεν τα σιδερωνω ειδικα τα δικα μου που δεν θελουν πολυ σιδερο...α κ πρεπει να φτασει στο απροχωρητο δλδ να εχουν μαζευτει 3πλυντηρια για να σιδερωσω...χαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 8 λεπτά , ada32 είπε:

κοριτσι μου εσυ πως εισαι?  να κανεις υπομονη και ξαπλα . ολα για το μωρακι .. ευχαριστω για τα καλα σου λογια ! αλλα δεν ξανα ειδα ροζ σημερα ξανα , οποτε μαλλον ειναι προεορτια περιοδου ..

Κορίτσι μου είσαι μέρες πριν την περίοδο!!! Λες να σου έρθει τόσο νωρίς? Αν ναι παω πασο. Κι εγώ μια φόρα είδα κ δεν ξανα είδα. Την ίδια μέρα το βραδύ ειχα εξαψεις. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Κ εγω τα περισσοτερα δεν τα σιδερωνω ειδικα τα δικα μου που δεν θελουν πολυ σιδερο...α κ πρεπει να φτασει στο απροχωρητο δλδ να εχουν μαζευτει 3πλυντηρια για να σιδερωσω...χαχα

και εγω!!!!!! χαχαχαχαχαχ

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Κορίτσι μου είσαι μέρες πριν την περίοδο!!! Λες να σου έρθει τόσο νωρίς? Αν ναι παω πασο. Κι εγώ μια φόρα είδα κ δεν ξανα είδα. Την ίδια μέρα το βραδύ ειχα εξαψεις. 

αχ ασε απο εξαψεις , εχω κ εγω , απο προχθες .. αλλα αυτες τις εχω παντα πριν την περιοδο , οποτε δεν τις υπολογιζω για συμπτωμα ! 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Μακάρι να είμαι! Αν και αυτό το μήνα δεν έχω αγωνία τόσο πολύ αν είναι να έρθει θα έρθει... Εχω και ραντεβού στο γυναικολόγο μ στις 24 ελπίζω να έχω τελειώσει από περίοδο... Και να μην πάω Αθήνα άδικα.. πιστεύω θα μας πει πως να προχωρήσουμε.. θα τον ρωτήσω και για σπερματεγχυνση..

Όταν δε το περιμένεις τότε είναι που θα ρθει!Εμάς έτσι έγινε, στον πρώτο μήνα δεν το περίμενα σε καμία περίπτωση. Και γενικότερα είμαι πολύ αγχώδης σαν άνθρωπος.Να πάνε όλα καλά!

3 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Χαχαχα Χαχαχα. Όντως κλείνει ε? Σε ποια βδομαδα είπαμε είσαι? 

Χτες μπήκα στην 5η αν τα υπολογίζω καλά, με τελευταία περίοδο 5/12. 

3 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

@Smile89 και @Vasi34 καθίστε στο κρεβάτι και χαλαρώστε.  Και όλα θα πάνε μία χαρά.  Όλες λίγο πολύ το περνάμε κάποια στιγμή.  Και μεταξύ μας αυτή η περίοδος είναι η τελευταία για τα επόμενα αρκετά χρόνια που θα μπορείτε να κατσετε ανενόχλητες στο κρεβάτι! :)

Έχεις ένα δίκιο χεχε..:-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Χαρά Τριανταφυλλακι. said:

Ναι να έχεις ελπίδες. Έκανα τεστ μια μέρα πριν την περίοδο και ίσα που φαινόταν. Δηλαδή μόνο εγώ το έβλεπα κανείς άλλος. Περίμενε λιγο ακομα μεχρι την αναμενόμενη ημέρα.

ναι ειπα θα καμω αλλο μετα την καθυστερηση αν υπαρξει.ειχαμε επαφες αυτο τον μηνα την 8η,την9η,10ην,12ξν,13ην,14ην,17ην και 19ην... ελπιζω να επιασε κατι .. ο κυκλος μου ειναι περιπου 30 ημερων 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

αχ δεν με ξεσηκωνεις , γτ ειμαι σιγουρη οτι δεν ειμαι .. γτ το πρωι που σηκωθηκα , στο ειχα υγρα παχυρεστα σε ελαφρυ ροζ , τωρα δεν ξανα ειχα.. (συγγνωμη για την περιγραφη) . 

Να τον χαιρεσαι!!!   ναι συμφωνω , γτ μπορει να εισαι κ να δειξει παλι αρνητικο νωριτερα κ να στενοχωρηθεις...

Λίγο έχεις και μετά σταματαει δεν έχεις συνέχεια αιματακι.αντε για να δούμε είμαι αισιόδοξη για σενα


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , ellilaw είπε:

ναι ειπα θα καμω αλλο μετα την καθυστερηση αν υπαρξει.ειχαμε επαφες αυτο τον μηνα την 8η,την9η,10ην,12ξν,13ην,14ην,17ην και 19ην... ελπιζω να επιασε κατι .. ο κυκλος μου ειναι περιπου 30 ημερων 

@ellilawΣούπερ σεξυ μήνα είχες!!! Πολλές οι επαφές πολλές και οι ευκαιρίες!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

Καλημέρα στα γλυκά κορίτσια!! 

@Smile89 υπομονή καλό μου κορίτσι φαντάζομαι θα είναι δύσκολο να είσαι όλο ξαπλα αλλά σου δίνει δύναμη το μωράκι σου!

@alina80 νομίζω σήμερα σταμάτησαν τα πολλά υγρά εχθές θέλαμε να έχουμε επαφή δεν μπορέσαμε τελικά.τελοσπαντων δεν πειράζει είχαμε επαφή την Τρίτη το απόγευμα.τι λες να μαγειρέψεις σήμερα?

@Ungry girl που είσαι εσύ κοριτσάκι??

Καλυμμένη είσαι με τις επαφές. Σημερα δεν έχω μαγείρεμα - λίγη φασολάδα από χτες και πατάτες φούρνου από προχτές! Θα βολευτούμε. Εσείς τι τρώτε;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας γλυκιές μου!!!Είμαι με λίγο βήχα και ο άντρας μου με γαστρεντερίτιδα!!!Το 18 μπήκε με αρρώστιες!!!

@ada32Γλυκούλα μου εγώ όταν δω ροζ την ίδια αδιαθετώ και σπάνια την επόμενη.Αν είναι απογευματάκι θα με πάρει η ροή την επόμενη.Εγώ λέω Κυριακή να κάνεις τεστάκι το πρωί!!!Λογικά δεν θα έχεις 3-4 μέρες μόνο ροζ και μετά να αδιαθετήσεις.Μη σου πω και Σάββατο χαχαχα!!!!Στο εύχομαι ολόψυχα να δείς θετικούλη!!Την θερμοκρασία θα την μετράς πρωί!!Εμένα τσεκαρισμένο είναι ανεβασμένη όλη τη μέρα.Μετά την ωορρηξία το πρωί έχω 36,7 και φτάνει έως 37,3!!!Και μια μέρα πρίν ή και την ίδια μου πέφτεί.Και πάλι όλη μέρα μετά δεν έχω δέκατα.Παίζει από 36,2-36,6!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Η κατακρατηση φταίει. .Έτσι γίνεται. .κι εγώ το έπαθα. . Μην ανησυχείς.  Θα φύγουν. .Εγώ 4 μήνες μετά τη γέννα είμαι στα κιλά μου.  Με λίγη παραπάνω χαλάρωση και κυτταρίτιδα στον ποπο αλλά το παλεύω 

μια χαρα!!τα κιλα φευγουν ευκολα απλα θελει γυμναστικη για να σφιξει το δερμα παλι...

4 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Έχει γενέθλια ο αντρουλης μου σήμερα και έλεγα μήπως σταθώ τυχερή και του το έκανα σαν δώρο! 7 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο 18 περιμένω.. 

καλα οντως πολυ νωρις το εκανες!!!εγω 4 μερες πριν την ημερομηνια που περίμενα ειχα ελαχιστα καφε το πρωι,ισα που φαινοντουσαν...εκανα την επομενη μερα τεστ,αρνητικο...μετα εκανα 2 μερες πριν την καθυστερηση κ φανηκε αχνο θετικο!

@ada32εγω 4 μερες πριν την ημερομηνια που περιμενα ειχα ελαχιστα καφε το πρωι,δλδ αν προσπαθουσαμε δεν θα τα ειχα προσεξει καν...ευχομαι να εχεις ενα θετικο τεστ!!!

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φλυαρία σας έπιασα, ίδρωσα να σας διαβάσω.

Να σας  πω ότι εγώ η βασίλισσα-ακαμάτα δεν σιδερώνω τίποτα απολύτως! Οποιος θέλει σιδερωμένο ρούχο, ας το κάνει μόνος του. Ετσι και αλλιώς κάτι πολύ καλό ή που θέλει καλό σίδερο (από τα δικά μου) το πάω στη μαμά μου γιατί εγώ δεν νιώθω να το κάνω όπως πρέπει. Ένα πουκάμισο δηλαδή που φοράω μία-δυο φορές το χρόνο. Αυτά. Επίσης βαριέμαι τρελά να ξεστολίσω.Εχω βγάλει τα φωτάκια από την πρίζα όμως!

@Nati85 μου αν έχεις κέφι κάνε και σήμερα. Με τη θερμοκρασία πάντως, έχω διαβάσει ότι η θερμοκρασία δεν ανεβαίνει πάντα την αμέσως επόμενη. Μπορεί και δυο μέρες μετά. Εγώ την παράτησα τη θερμομέτρηση. Έτσι και αλλιώς για να έχει νόημα, θέλει κάθε μερα, περίπου την ίδια ώρα, μόλις ξυπνήσεις και να έχεις κοιμηθεί και ένα 6ωρο πριν τουλάχιστον. Σαν να λέμε δηλαδή να περάσεις σαράντα κύματα μια νύχτα με φεγγάρι, που ο ουρανός θα κάνει γωνία με τον κρόνο, και θα έχεις περάσει από τρία σταυροδρόμια που το όνομα των δρόμων θα αρχίζει από Ψ, θα φοράς βαμβακερή φανέλλα και κόκκινο βρακί!

@ada32 δεν θα σου πω τίποτα πέρα από το γνωστό μαντρα του θέματος. Τίποτα δεν τελειώνει μέχρι να δούμε αίμα

@Μάντη να χαίρεσαι το αγόρι σου. Πολύ νωρίς το έκανες το τεστ καλέ. Ακόμα και για εμφύτευση είναι νωρίς, όχι για να δείξει το τεστ.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

@elenakii22 μην αγχωνεσαι με τα κιλα φαε οτι θες γιατί μετα θα σε τρεχει η μπουμπού και θα τρως στα όρθια!! Στο λεει η "πείρα". Οταν γέννησα εχασα ολα τα κιλα και σε ενα μηνα εχασα και αλλα αλλα λιγο τα μελομακάρονα λιγο οι κουραμπιέδες ξαναπαχυνα και ετσι τωρα μαζι με το μωρο ξαναξεκινησαμε γυμναστήριο και φυσικα ο μπομπιρας εχει γινει η μασκότ μας!!! 

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , marillia είπε:

Γειά σας γλυκιές μου!!!Είμαι με λίγο βήχα και ο άντρας μου με γαστρεντερίτιδα!!!Το 18 μπήκε με αρρώστιες!!!

@ada32Γλυκούλα μου εγώ όταν δω ροζ την ίδια αδιαθετώ και σπάνια την επόμενη.Αν είναι απογευματάκι θα με πάρει η ροή την επόμενη.Εγώ λέω Κυριακή να κάνεις τεστάκι το πρωί!!!Λογικά δεν θα έχεις 3-4 μέρες μόνο ροζ και μετά να αδιαθετήσεις.Μη σου πω και Σάββατο χαχαχα!!!!Στο εύχομαι ολόψυχα να δείς θετικούλη!!Την θερμοκρασία θα την μετράς πρωί!!Εμένα τσεκαρισμένο είναι ανεβασμένη όλη τη μέρα.Μετά την ωορρηξία το πρωί έχω 36,7 και φτάνει έως 37,3!!!Και μια μέρα πρίν ή και την ίδια μου πέφτεί.Και πάλι όλη μέρα μετά δεν έχω δέκατα.Παίζει από 36,2-36,6!!!

ευχαριστω πολυ κοριστι μου! περαστικα σας!   ναι κ εγω ετσι ειμαι με τα ροζ υγρα , σαν κ εσενα .. οποτε θα δουμε την Κυριακή! 

1 hour ago, Nati85 είπε:

Λίγο έχεις και μετά σταματαει δεν έχεις συνέχεια αιματακι.αντε για να δούμε είμαι αισιόδοξη για σενα

:):)

πρίν από 57 λεπτά , elenakii22 είπε:

μια χαρα!!τα κιλα φευγουν ευκολα απλα θελει γυμναστικη για να σφιξει το δερμα παλι...

καλα οντως πολυ νωρις το εκανες!!!εγω 4 μερες πριν την ημερομηνια που περίμενα ειχα ελαχιστα καφε το πρωι,ισα που φαινοντουσαν...εκανα την επομενη μερα τεστ,αρνητικο...μετα εκανα 2 μερες πριν την καθυστερηση κ φανηκε αχνο θετικο!

@ada32εγω 4 μερες πριν την ημερομηνια που περιμενα ειχα ελαχιστα καφε το πρωι,δλδ αν προσπαθουσαμε δεν θα τα ειχα προσεξει καν...ευχομαι να εχεις ενα θετικο τεστ!!!

ακριβως το ιδιο σε ροζ , ειχα σημερα ! εντωμεταξυ , ημουν κ αγγουροξυπνημενη κ λεω , μου ηρθε περιοδος ... μετα το σκεφτομαι , λεω δεν πηρα το χαπι αρα δεν ποναει .. οποτε δεν μου ηρθε περιοδος σκεφτομαι !! χαχαχαχ  αυτες οι σκεψεις στην τουαλετα εντωμεταξυ... :P  .  παρολ'αυτα πηρα τα feldene μαζι μου , καλου κακου μη μου ερχοταν κ δεν τα ειχα !!   αυτον τον μηνα ειχαμε καλες επαφες αλλα δεν ξερω , δεν νιωθω οτι ειμαι ... σαν προαισθημα .. θα δειξει βεβαια . μη λεω μεγαλα λογια ! 

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...