Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Αυτό τους λέω ότι απλά περιμένω περίοδο και πάντα πονάει η κοιλιά μ.. που είναι και η αλήθεια δηλαδή.. αλλά ειδικά η πεθερά μ δεν λέει να κλείσει το στόμα της ποτέ θέλει να τα ξέρει όλα με έχει ζαλίσει ποια όλο υπονοούμενα ειναι..

Έτσι είναι αλλά νιώθω ότι χαλάω και τη σχέση μ με τον άντρα μ.. φυσικά και δεν μου έχει πει κάτι αλλά καταλαβαίνω ότι δεν ειμαι και ωραία εικόνα άμα όλοι μέρα είμαι χάλια και περιμένω να ερθει η συχαμενη...

Αχ ρε κορίτσι μου. Εμένα βλέπω. Τι κλάμα έχω ρίξει δεν σου περιγράφω. Να με ρωτάει μέχρι και πελάτης στην δουλειά μου πότε θα κάνω παιδί.. πλέον δεν θέλω να κάνω ποτέ αυτήν την ερώτηση σε κανέναν όσο και αν τον αγαπώ. 

Μπορώ να πω σε κάποια κοπέλα να μην στεναχωρηθεί και εννοείται πάμε για τον επόμενο μήνα.

Θα στεναχωρηθεί και το ξέρω γιατί το έχω νιώσει αρκετές φορές.

Εγώ αυτό που θα σου πω και εσένα και όποια κοπέλα θέλει μια γνώμη από μια φίλη..Είναι ότι έχε κουράγιο. Ζήσε όμορφες στιγμές. Και μην σε παίρνει από κάτω. Εμένα πέρασαν κάποιες μέρες με τόσο κλάμα και απογοήτευση  που τώρα που τις σκέφτομαι και τι δεν θα έδινα για να τις αλλάξω αυτές τις μέρες. Γιατί στην τελική ήρθε και ήρθε την στιγμή που ήθελε ο Θεός. 

Να προσευχόμαστε στον Θεό στην Παναγίτσα πρώτα να μας έχουν καλά,υγιεστατους. Και μετά να μας χαρίσουν υγιεστατα και καλά παιδάκια.

Αυτός εκεί ψιλά ξέρει καλύτερα από μας. 

Φιλικά μια καλή σου φίλη...♡:)

 

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 3 λεπτά , Ungry girl είπε:

μη μας κρατας σε αγωνια χαχχαχαχα! αντε νταξη περιμενουμε!!

Χαχαχα,σημερα ειμαι στην 29η μερα συνηθως κανω 28 με 30 οποτε θα πρεπειπας τουλαχιστον να μην ερθει ουτε αυριο για να εχουμε κατι να περιμενω...μεταξυ μας αν ειχα τεστακια θα ειχα κανει...χεχε...ασε που περιμενω και σενα να μου πεις το αποτελεσμα σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dimitr@17 είπε:

Χαχαχα,σημερα ειμαι στην 29η μερα συνηθως κανω 28 με 30 οποτε θα πρεπειπας τουλαχιστον να μην ερθει ουτε αυριο για να εχουμε κατι να περιμενω...μεταξυ μας αν ειχα τεστακια θα ειχα κανει...χεχε...ασε που περιμενω και σενα να μου πεις το αποτελεσμα σου

χαχαχααχ και εγω θα ειχα κανει αν ειχα παλι καλα!!!! τον αλλο μηνα που θα εχω να δω πως θα κρατηθω οποτε βλεπουμε αν μεχρι και αυριο ειμαστε καθαρες να δουμε τι θα κανουμε!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Smile89 είπε:

Και γιατί ειμαστε τόσο σίγουρες οτι δεν είσαι? Λόγω ευαισθησίας του τεστ? 

Ε ναι αν ήταν θα έδειχνε... Αύριο περιμένω...

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

 περιμενω να ερθουν την Παρασκευη . γτ να μην τα εχετε καταφερει ? μια χαρα επαφες ειχατε . περιμενε , αν δεν δουμε αιμα , εχεις πολλες ελπιδες!

 α δεν θελω τετοια .. πρωτον περιμενεις 19 δεν ειπαμε ? οποτε μπορει να μην δειχνει ακομα το τεστ . 

δευτερον , ειναι ο πρωτος μηνας με τα τεστ ωορηξιας, ( βεβαια ελπιζω να μην τα ξανα χρησιμοποιησεις!) αλλα μπορει στον 2ο δευτερο μηνα να τα κατεφερετε . επισης παιρνει κ τις βιταμινες ο αντρας σου , οποτε θα διορθωθει κ αλλο το σπερμα !

Ελαααααααα , ολες το παιρναμε αυτο κ μετα ξανα ξεκιναμε δυναμικα !! ειναι οι ορμονες παιδι μου που μας κανουν να νιωθουμε ετσι .. 

18 περιμένω... Γτ πιστεύω αν ήμουν θα το έδειχνε το τεστ.. ευτυχώς ειμαι καλύτερα ψυχολογικά τώρα.. με πήγε μια πολύ ωραία βόλτα ο αντρουλης μου και μου έφτιαξε πολύ τη διάθεση με τα λόγια του... 

  • Μου αρέσει 2

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

χαχαχααχ και εγω θα ειχα κανει αν ειχα παλι καλα!!!! τον αλλο μηνα που θα εχω να δω πως θα κρατηθω οποτε βλεπουμε αν μεχρι και αυριο ειμαστε καθαρες να δουμε τι θα κανουμε!!

Ναι μωρε τι εμεινε μια μερουλα..ηδη η σημερινη παει...

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Ε ναι αν ήταν θα έδειχνε... Αύριο περιμένω...

18 περιμένω... Γτ πιστεύω αν ήμουν θα το έδειχνε το τεστ.. ευτυχώς ειμαι καλύτερα ψυχολογικά τώρα.. με πήγε μια πολύ ωραία βόλτα ο αντρουλης μου και μου έφτιαξε πολύ τη διάθεση με τα λόγια του... 

Εμενα μου λεει χθες το αγορι μου μετα την επαφη που ειχαμε.."λες να το πιασαμε το σπορακι?"ποτε του λεω σημερα?ναι μου λεει...αν ειναι να εχουμε σπορακι το εχουμε πιασει ηδη γτ ειναι να.αδιαθετησω αυτες τις μερες...μου λεει μετα στις γονιμες καναμε τπτ?ναι αμε του λεω..ωραια περιμενουμε τοτε μου λεει χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγαπημένα κορίτσια , είναι η πρώτη φορά που γράφω και θέλω να σας πω ότι πολύ χαίρομαι που διαβάζω τα μηνύματα σας όταν έχω χρόνο. Δίνεται πολύ κουράγιο σε όλες τις κοπέλες....Αχχ το δικό μου πρόβλημα με λίγα λόγια. Αφου κάναμε με τον σύζυγο έναν προγεννητικό έλεγχο και μετά από πολλές εξετάσεις και επαναλήψεις εξετάσεων γιατί στην αρχή μου έβρισκαν κάποια σπάνια πάθηση στα επινεφρίδια και αφού στο τέλος πήγαν όλα καλά η ενδοκρινολογος μου επειδή πάσχω από πολυκιστικές  και υποθεροειδισμο (δεν έχω καθόλου σταθερό κύκλο) μου είπε πως πρέπει κάθε μήνα να κάνω τεστ εγκυμοσύνης. Όταν λοιπόν η περίοδος δεν εμφανιστεί πρέπει να πάρω duphaston εφόσον το τεστ είναι αρνητικό. Αυτό για 6 μήνες. Μετα μου είπε οτι πρέπει να πάω να με δει αν δεν τα έχουμε καταφέρει με τον σύζυγο. Και μέσα σε όλο αυτό ψάχνω για γυναικολόγο σε δημόσιο μαιευτήριο. Έκλεισα ραντεβού με έναν την Τετάρτη για να δούμε...

ΑΑΑ και να ξέρετε ανήκω και εγώ στο κλαμπ με προβλήματα από πεθερά!!!! Αλλα ευτυχώς το τακτοποιεί ο σύζυγος το θέμα αυτό!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Δεν ξερω για σενα αλλα εγω πειναω πολυ αυτες τις μερες...τρωω κ μετα νιωθω σαν μην εφαγα τπτ..

αυτο το επαθα και εγω πιο εντονα πριν καμια βδομαδα ομως ειχαμε βγει με κατι παιδια βολτα φαγαμε και ξανα παραγγιλα να φαω αχαχαχα δεν ξερω μπας και ειναι τυχαιο???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , marillia είπε:

@Dimitr@17Δημητρούλα πολύ ωραία που δεν σου ήρθε σήμερα!!!Αντε μια μερούλα ακόμα το πολύ και μετά να έχουμε τα ευχάριστα γιατί κολλήσαμε!!!!

Μακαρι μαριλια μου να σας εχω τα ευχαριστα αυτην την βδομαδα αν..και δε νομιζω...νιωθω κατι να γουργουριζει τωρα στην.κοιλια μου...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΣΙΣΑΚΙ86 είπε:

Αγαπημένα κορίτσια , είναι η πρώτη φορά που γράφω και θέλω να σας πω ότι πολύ χαίρομαι που διαβάζω τα μηνύματα σας όταν έχω χρόνο. Δίνεται πολύ κουράγιο σε όλες τις κοπέλες....Αχχ το δικό μου πρόβλημα με λίγα λόγια. Αφου κάναμε με τον σύζυγο έναν προγεννητικό έλεγχο και μετά από πολλές εξετάσεις και επαναλήψεις εξετάσεων γιατί στην αρχή μου έβρισκαν κάποια σπάνια πάθηση στα επινεφρίδια και αφού στο τέλος πήγαν όλα καλά η ενδοκρινολογος μου επειδή πάσχω από πολυκιστικές  και υποθεροειδισμο (δεν έχω καθόλου σταθερό κύκλο) μου είπε πως πρέπει κάθε μήνα να κάνω τεστ εγκυμοσύνης. Όταν λοιπόν η περίοδος δεν εμφανιστεί πρέπει να πάρω duphaston εφόσον το τεστ είναι αρνητικό. Αυτό για 6 μήνες. Μετα μου είπε οτι πρέπει να πάω να με δει αν δεν τα έχουμε καταφέρει με τον σύζυγο. Και μέσα σε όλο αυτό ψάχνω για γυναικολόγο σε δημόσιο μαιευτήριο. Έκλεισα ραντεβού με έναν την Τετάρτη για να δούμε...

ΑΑΑ και να ξέρετε ανήκω και εγώ στο κλαμπ με προβλήματα από πεθερά!!!! Αλλα ευτυχώς το τακτοποιεί ο σύζυγος το θέμα αυτό!!!!!

Καλως ήρθες και εύχομαι να σου φέρουμε γούρι!!!!Πόσο καιρό προσπαθείτε?Και οι υπόλοιπες ορμόνες πως είναι?Με το καλό το ραντεβού με τον γιατρό!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

αυτο το επαθα και εγω πιο εντονα πριν καμια βδομαδα ομως ειχαμε βγει με κατι παιδια βολτα φαγαμε και ξανα παραγγιλα να φαω αχαχαχα δεν ξερω μπας και ειναι τυχαιο???

Παντως οταν οντως ημουν εγκυος ενιωθα λες κ δεν ετρωγα πεινουσα συνεχεια..τωρα μπορει να. Ειναι λογω περιοδου που ειναι στον δρομο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Μακαρι μαριλια μου να σας εχω τα ευχαριστα αυτην την βδομαδα αν..και δε νομιζω...νιωθω κατι να γουργουριζει τωρα στην.κοιλια μου...

Το γουργουρητό λογικά δεν είναι από περίοδο!!!Από τις λιγουρίτσες είναι!!!Από πονάκια τι λέει?

Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Το γουργουρητό λογικά δεν είναι από περίοδο!!!Από τις λιγουρίτσες είναι!!!Από πονάκια τι λέει?

Απο πονακια νιωθω λες κ ειναι να αδιαθετησω τωρα π σας μιλαω μαζι με γουργουριτο κ πρηξιμο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...