Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

9 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Δημητρούλα εγκυος είσαι Αλλά μάλλον ήθελε πρωινα ουρα το τεστ! 

Εγώ κάθομαι στο κρεβάτι με τα πόδια ψηλά!! Για αυτό δεν μου αρέσει η πρωινή έπαφη σε γόνιμες μέρες,νιώθω Σαν φυλακισμένη στο κρεβάτι:-( 

 Χθες εκανα ενα τεστ ωορηξιας κ δμ βγηκε ουτε καν αχνη γραμμη 10η μερα..αλλα εχω υγρα διαφανα απο την τεταρτη.. Κ σημερα το πρωι ειχα..

Με εχουν μπερδεψει πολυ αυτα τα υγρα..

Έχετε γράψει παρα πολλες Σελίδες!!

Σε οσες κοπέλες ήρθε,δεν πειραζει ,πάμε Για τον άλλον μήνα !

Κ άντε περιμένουμε θετικά τεστακια εσάς που είστε στην αναμονή!!

@ada32 οι πιο πολλές κοπέλες παρατηρούμε τα έντονα υγρά 2-3 μέρες πριν την ωορρηξία. Μην σε αγχωνει αυτό!! Συνεχίστε τις επαφουλες για να υπάρχει μπόλικο σπέρμα μέσα.

@Dimitr@17 εγώ πιστεύω πως είσαι κοπέλα μου! Αν αντέχεις άσε 1-2 μέρες ακόμα.

Λοιπόν εγώ πήγα στη γιατρό.. είδε ότι είμαι σε γόνιμες μέρες και είδε κι ένα ωοθυλάκιο 22 χιλιοστά που ήταν έτοιμο να σκάσει.. αλλά... Μου είπε επίσης ότι το ενδομήτριο είναι σαν να έχει περάσει την φάση της ωορρηξίας και επίσης το ωοθυλάκιο μπορεί να είναι μεγάλο αλλά δεν ήταν ολοστρόγγυλο οπότε ίσως έπρεπε να έχει ήδη σκάσει νωρίτερα. Μου έδωσε γκλουκοφαζ των 1000μγ ώστε να μικρύνει ο κύκλος μου και να γίνει φυσιολογικός και να γίνεται η ωορρηξία περίπου 14η ημέρα. Θα τα πάρω 2-3 μήνες και αν δε δούμε βελτίωση θα πάμε για πρόκληση με χάπια και ενέσεις. Ελπίζω να μη χρειαστείναφτάσουμε εκεί βέβαια.

@elenakii22 θυμάμαι εσένα σε βοήθησαν πολύ.. τι δόση έπαιρνες?? Είχες παρενέργειες? 

Κορίτσια παίρνει καμία άλλη γκλουκοφαζ?

  • Μου αρέσει 2

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ναι αμε παιρνω...το εχω ξεκινησει αρκετο καιρο

Εντάξει τότε δεν πειράζει να καθυστερήσεις λίγο ακόμα. . Και τέλος πάντων. .ξέρεις κάτι? ? Όποτε θες εσύ θα το κάνεις! ! Σε έχουμε τρελάνει! ! Χα χα χα χα χα! !!♡♡

  • Χαχα 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , elenakii22 είπε:

κ εγω οταν εμεινα εγκυος 4 μερες πριν την ημερομηνια που περιμενα ειδα ελαχιστο καφε σε ενα σκουπισμα...ευχομαι να εχεις ενα θετικο αποτελεσμα!

Μακάρι Ελένη, σε ευχαριστώ πολύ! Αυτό το ελάχιστο καφέ με αναστάτωσε θετικά, αλλά έχω ένα βάρος, πόνους κ νιώθω ότι θα κατέβει η περίοδος από στιγμή σε στιγμή. Ας ελπίσουμε όμως... Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Τονι@ να σε ρωτήσω κορίτσι μου. Η Αυχενική διαφάνεια είναι υπέρηχος? Γίνεται από την κοιλιά? Και το  pap A τι εξέταση είναι? Πώς γίνεται?

7 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Εχω κυστη ενδομητριασιακη μου ειπαι φενετε απο το πως ειναι η κύστη ειναι.ξεκαθαρο πως πρόκειται για.ενδομητρίωση! Αυτο που λες βέβαια τωρα δεν.το ειχα σκεφτεί η εγκυμοσύνη κρατησε 3 εβδομάδες μονο μέχρι να.καταλαβω πως ημουν έγκυος αρχισε να.πεφτει και η χοριακη αλλα τωρα που το λες ενω στους τελευταίους κυκλους υπεφερα στον προηγούμενο μετα τη βιοχημική δελαδη ήταν πολυ πιο υπιος πάλι πονουσα και σημερα ποναω αλλα υποφερτα σκεψου επεινα μεσουλιτ και δεν.με επιανε και στους δυο τελευταιους μοθ περνάει με παναντολ αλλα αυτο δεν ειχα σκεφτει αν επιρεασε την.ενδομητρίωση!

Ειμαι πολυ κοντα βρε ολοι οι γιατροι που εχω παει στην αθηνα.ειναι για πρότεινε μου? Σε ιδιοτικο η δημοσιο?? Εχω κυστη στην.αριστερη ωοθηκη!! Γ ενδομητρίωση κάποιες φορες σε πολλες περιπτωσεις δησκολευει.να.επιτευχθεί εγκυμοσύνη λενε πως η καλύτερη θεραπεια ειναι η εγκυμοσύνη αλλα και παλυ δεν.ειναι απαραίτητο πως δεν θα ξανα εχεις μετα αν δεν.μπορεις να μηνεις κανεις λαπαροσκόπηση σου καιει καθε εστια ενδομητρίωση και σου κανει μοα θεραπεία για ενα 6 μηνο συνηθος και μετα μπορεις να συλλάβει πανεύκολα

Έχω δύο καλούς και οι δύο σε ιδιωτικό. Ο ενας στο μητέρα και ο αλλος στο ιασο.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Nati85 είπε:

@Dimitr@17 ε είπαμε όχι και Κυριακή!!νόμιζα θα είχες ενδιάμεσα ένα ρεπό!κάνε το όταν σου έρθει!

Οχι νατι μου δουλευω δευτερα σαββατο..το καλο ειναι οτι σχολαω νωρις...12:30 συνηθως

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Vila είπε:

@ada32 οι πιο πολλές κοπέλες παρατηρούμε τα έντονα υγρά 2-3 μέρες πριν την ωορρηξία. Μην σε αγχωνει αυτό!! Συνεχίστε τις επαφουλες για να υπάρχει μπόλικο σπέρμα μέσα.

@Dimitr@17 εγώ πιστεύω πως είσαι κοπέλα μου! Αν αντέχεις άσε 1-2 μέρες ακόμα.

Λοιπόν εγώ πήγα στη γιατρό.. είδε ότι είμαι σε γόνιμες μέρες και είδε κι ένα ωοθυλάκιο 22 χιλιοστά που ήταν έτοιμο να σκάσει.. αλλά... Μου είπε επίσης ότι το ενδομήτριο είναι σαν να έχει περάσει την φάση της ωορρηξίας και επίσης το ωοθυλάκιο μπορεί να είναι μεγάλο αλλά δεν ήταν ολοστρόγγυλο οπότε ίσως έπρεπε να έχει ήδη σκάσει νωρίτερα. Μου έδωσε γκλουκοφαζ των 1000μγ ώστε να μικρύνει ο κύκλος μου και να γίνει φυσιολογικός και να γίνεται η ωορρηξία περίπου 14η ημέρα. Θα τα πάρω 2-3 μήνες και αν δε δούμε βελτίωση θα πάμε για πρόκληση με χάπια και ενέσεις. Ελπίζω να μη χρειαστείναφτάσουμε εκεί βέβαια.

@elenakii22 θυμάμαι εσένα σε βοήθησαν πολύ.. τι δόση έπαιρνες?? Είχες παρενέργειες? 

Κορίτσια παίρνει καμία άλλη γκλουκοφαζ?

ναι τα επαιρνα!!!να σου πω δεν θυμάμαι καθολου αλλα νομιζω ενα επαιρνα!!

@Χαρά Τριανταφυλλακι. υπερηχο θα σου κανει για να μετρησει την αυχενικη διαφανεια κ θα σου παρει κ αιμα για να δει για συνδρομο down..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

@Τονι@ να σε ρωτήσω κορίτσι μου. Η Αυχενική διαφάνεια είναι υπέρηχος? Γίνεται από την κοιλιά? Και το  pap A τι εξέταση είναι? Πώς γίνεται?

Έχω δύο καλούς και οι δύο σε ιδιωτικό. Ο ενας στο μητέρα και ο αλλος στο ιασο.

Το PapΑ είναι η αυχενική διαφάνεια η οποία είναι υπέρηχος από την κοιλιά.  Πλέον ο υπέρηχος από την κοιλιά γίνεται σε αυτή την ηλικία.  Κολπικά σου μετράει τον τράχηλο. Στην αυχενική κάνουν κάποιες μετρήσεις στο έμβρυο για να δουν αν αναπτύσσεται σωστά και πόσες πιθανότητες έχει για down.  Γι αυτό συνοδεύεται κι από εξέταση αίματος. Αυτά χοντρικά 

  • Ευχαριστώ 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


58 minutes ago, Dimitr@17 said:

Ναι αμε παιρνω...το εχω ξεκινησει αρκετο καιρο

Μπράβο εγώ το είχα πάρει 1 βδομάδα και το σταμάτησα. Έχω κάτι βιταμίνες που βοηθούν γενικοτερα για τη σύλληψη και έχουν και φυλλικό μέσα. Λέτε να κοπανησω καμία για καλό και για κακό? :-P

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

@Τονι@ να σε ρωτήσω κορίτσι μου. Η Αυχενική διαφάνεια είναι υπέρηχος? Γίνεται από την κοιλιά? Και το  pap A τι εξέταση είναι? Πώς γίνεται?

Έχω δύο καλούς και οι δύο σε ιδιωτικό. Ο ενας στο μητέρα και ο αλλος στο ιασο.

Θες να.μου.πεις ονομα απο το ιασο??

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Ritastam said:

Μακάρι Ελένη, σε ευχαριστώ πολύ! Αυτό το ελάχιστο καφέ με αναστάτωσε θετικά, αλλά έχω ένα βάρος, πόνους κ νιώθω ότι θα κατέβει η περίοδος από στιγμή σε στιγμή. Ας ελπίσουμε όμως... Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!

Όλα καλά θα πανε θα δεις :) και αν έρθει ας έρθει σε θα σκάσουμε κιόλας. Φτανουν οι στεναχώριες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@elenakii22 kai @Τονι@ ευχαριστώ πολύ. Ηθελα να προετοιμαστω λίγο για το τι γίνεται. Εύχομαι να πάρω υπέρηχο αυτήν την φορά θα είμαι τριών μηνών και δεν θα έχω έναν υπέρηχο του μωρού μου.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ πάλι κορίτσια!!  Μπήκα να σας πω τα νεακια μου και να μάθω τα δικά σας!!  Το καλό ειναι οτι η ακατανομαστη ακομα ΔΕΝ!!  25η μερα σήμερα κ τα χθεσινά χρωματιστά υγρά συνεχίζουν κανονικά.. Εχει αρχίσει και μια ψιλό συχνοουρια σημερα (ίσως και του μυαλού)  αλλα υπάρχει τοοοοοση υγρασία που καθε.      5 λεπτά λεω "οκ τωρα σίγουρα ηρθε" αλλα τίποτα.. Η θερμοκρασία μου σήμερα απο την ωρα που ξύπνησα ειναι στο 37.2-3 κ δε μπορώ ν αγγίξω καν τ στήθος ποναει πολύ κυρίως αριστερά και πολύυυ γαργαλιτο.. Και τα πονακια στο ύψος της μήτρας συνεχίζουν λιγο πιο εντονα αλλες φορές και πιο ήπια άλλες με λιγη διάρκεια σαν τσιμπιες!! Καταφαντασιαν?  Να πάρω κανα τεστ σκέφτομαι αλλα ξερω οτι είναι πολυ νωρίς κ δεν θα δειξει κάτι κι απ την άλλη δεν εχω ιδεα πλέον τι κύκλο έχω κ αγχώθηκα.. (Γιατι οπως ειπα και χθες απο τον Μάϊο που ειχα τη βιοχημική μια ο κύκλος ειναι 24 μια 33 μια 27-8 δλδ οτι να ναι) Τι λετε? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...